3. Екологічні вимоги до розміщення, проектування і будівництва підприємств автомобільного транспорту

Проведення оцінки дії на оточуючу середовище обов'язкове на всіх етапах підготовки документації, що обґрунтовує господарську і іншу діяльність до її уявлення на державну екологічну експертизу.

Матеріали за оцінкою дії підприємств автомобільного транспорту на оточуючу середовище повинні висловлюватися в Декларації (клопотанні) про наміри. У складі матеріалів повинні бути представлені: записка пояснення по документації, що обґрунтовує, опис наміченої діяльності підприємства, опис можливих видів дії на оточуючу середовище, опис полягання навколишнього середовища, якого може торкнутися в результаті діяльності підприємства.

У результаті оцінки дії діяльності підприємства на оточуючу середовище повинні бути визначені норми допустимих значень викидів шкідливих речовин в атмосферу, які повинні забезпечувати значення приземних концентрацій у межах встановленої санітарно-захисної зони не більше ГДК для кожної шкідливої речовини.

При визначенні норм викидів повинні враховуватися: зміст шкідливих речовин в атмосфері місця передбачуваного розміщення підприємства, аерокліматична характеристика, рельєф місцевості і умови туманоутворення.

Норми допустимих значень скидань забруднених вод повинні відповідати технічним умовам під'єднування до міських мереж каналізації і водостоку.

При проектуванні виробничих ділянок, в процесі роботи технологічного обладнання яких виділяються шкідливі речовини, повинне бути передбачено використовування передового сучасного обладнання і систем по уловлюванню і знешкодженню шкідливих викидів.

При проектуванні виробничих ділянок, в процесі роботи технологічного обладнання яких використовується вода, повинне бути передбачено використовування систем водооборотного постачання і передового обладнання по очищенню забруднених вод. Проектом повинен бути передбачений збір зливових стічних вод шляхом прокладки мережі зливової каналізації або створенням відповідних ухилів території для напряму стоку на очисні споруди.

При проектуванні виробничих ділянок повинні бути передбачені місця збору і накопичення відходів, відповідні встановленим правилам накопичення і порядку поводження з відходами. Норми допустимих значень граничної кількості накопичення промислових відходів і умов складування їх на території підприємства повинні виключити захаращення території і забруднення ґрунту, поверхневих і ґрунтових вод шкідливими речовинами, що містяться в промислових відходах.

Норми допустимих значень рівнів інфразвуку, низькочастотного шуму і методичні прийоми їх встановлення регламентуються відповідними нормативами.

При проектуванні підприємства визначаються розміри санітарно-захисної зони і комплекс заходів щодо її організації і впорядкування, які підлягають твердженню в органах Держсанепіднадзора.

У складі техніко-економічного обґрунтовування (ТЕО) будівництва підприємства, що представляється на екологічну експертизу, повинні представлятися матеріали за оцінкою дії на оточуючу середовище" у вигляді оформленого окремого розділу "Охорона навколишнього середовища". Склад, порядок розробки, узгодження, твердження і проведення екологічної експертизи перед проектної і проектної документації визначається відповідними керівними документами. За представленими матеріалами державною екологічною експертизою видається висновок про відповідність ухвалених рішень по охороні навколишнього природного середовища екологічним вимогам, нормам і правилам. Позитивний висновок державної екологічної експертизи за матеріалами ТЕО (проекту) є обов'язковим документом для видачі дозволу на комплексне природокористування, а також відкриття фінансування і кредитування будівництва підприємства.

Матеріали ТЕО (проекту будівництва), що не задовольняють екологічним вимогам, не підлягають твердженню, а роботи по будівництву не повинні фінансуватися установами відповідних банків. Забороняється надання земельних ділянок під будівництво без позитивного висновку державної екологічної експертизи на ТЕО, проект будівництва або за наявності в ув'язненні зауважень про порушення (недотриманні) екологічних правил, нормативів і вимог. При отриманні негативного висновку, перед проектні або проектні матеріали повинні бути допрацьовані відповідно до висловлених в ув'язненні зауважень і пропозицій експертної комісії, після чого відкоректовані матеріали представляються в державну екологічну експертизу на повторний розгляд.

При позитивному висновку експертних органів на матеріали ТЕО або проекту будівництва видається дозвіл на природокористування на проектовані і реконструюються джерела забруднення. Дозвіл на природокористування видається на строк до одного року з моменту введення підприємства в експлуатацію. Надання земельних ділянок під будівництво проводиться за наявності позитивного висновку державної екологічної експертизи.

Місце розміщення підприємства повинне вибиратися в строгій відповідності із затвердженою в установленому порядку генеральними планами розвитку міста, селища, проектами планування і забудови. Забороняється будівництво підприємств на територіях і об'єктах, що особливо охороняються, включаючи охоронні зони, землі природоохоронного, рекреаційного, історико-культурного (пам'ятники садово-паркового мистецтва і т.д.) призначення.

Роботи по додатковому розміщенню на території підприємства ділянок, не передбачених ТЕО або проектом будівництва, вважаються реконструкцією, а проекти їх розміщення, будівництва підлягають обов'язковому узгодженню з державною екологічною експертизою.

Розділ "Охорона навколишнього середовища" у складі проектної документації на будівництво підприємства повинен розроблятися організацією, що має ліцензію на виконання цього виду робіт.

Будівництво, реконструкція підприємства повинні здійснюватися по затвердженим ТЕО (проектам), має позитивний висновок державної екологічної експертизи, в строгій відповідності з вимогами діючих природоохоронних, санітарних і будівельних норм і правил, з урахуванням висновків і зауважень, зроблених при узгодженні техніко-економічного обґрунтовування проекту (проекту будівництва).

Забороняється початок будівництво, реконструкція підприємства до затвердження проектної документації і відведення земельної ділянки в натурі. Не допускається зміна затвердженого проекту в збиток вимогам екологічної безпеки без необхідних додаткових узгоджень цих змін з державною екологічною експертизою.

При виконанні будівельних робіт повинно вживатися заходів по - охороні природи, впорядкуванню території і оздоровленню навколишнього природного середовища, у тому числі заходи щодо запобігання забруднення навколишнього природного середовища, передбачені проектом.

Введення підприємства в експлуатацію повинне проводитися за умови виконання в повному об'ємі всіх екологічних заходів, передбачених проектом. Забороняється введення в експлуатацію підприємства без завершення передбачених проектом робіт по охороні природи, рекультивації земель, оздоровленню навколишнього природного середовища.

Забороняється введення в експлуатацію обладнання, що не відповідає екологічним вимогам у складі затвердженого проекту.



Информация о работе «Екологічна безпека виробничих процесів технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарських машин»
Раздел: Экология
Количество знаков с пробелами: 62224
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
73266
29
2

... в КР, а пробіг до капітального ремонту  приймаємо як міжремонтний цикл.   2.1.1 Прийняті коефіцієнти коректування нормативів Періодичність і трудомісткість технічного обслуговування і поточного ремонту рухомого складу корегуємо згідно ВНТП – СГіП – 46.16.96 з допомогою коефіцієнтів в залежності від таких умов: категорії умов експлуатації – к1; модифікації рухомого складу та організації його ...

Скачать
122433
4
4

... ремонтні роботи, контролювати їх виконання, розподіляти трудозатрати по видах ремонту і аналізувати їх, раціонально використовувати ресурси.   ВИСНОВКИ Дослідження питань вдосконалення організації технічного обслуговування виробництва, які здійснено в даній дипломній роботі дозволило зробити наступні висновки: 1. Дослідження СТОіРО різного рівня централізації показало, що вона не стала ...

Скачать
626537
17
17

... коштів є важливим чинником у зниженні собівартості продукції чи виконаної роботи. Раціональне використання оборотних коштів залежить від правильного їхнього формування і ефективної організації виробництва. Зосередження н підприємствах зайвих оборотних коштів приводить до їхнього заморожування. Це завдає шкоди економіці господарства. Щоб уникнути такого положення, оборотні кошти нормуються, що є ...

Скачать
97263
4
4

... ККП-3. Очищають качани на очиснику ОП-15, обмолочують молотарками МКП-3, МКП-У або на універсальному механізованому пункті ПМУ-15. Для збирання кукурудзи у вигляді зерна застосовують зернозбиральні комбайни СК-5 і СК-Ю «Дон-1500» з приставками відповідно ППК-4 і КМД-6. Для досушування і очищення зерна застосовують зерноочисно-сушильний комплекс КЗС-255. На рис. 1.6.1 показана схема комплектуючих ...

0 комментариев


Наверх