1.3 Вибір, обґрунтування і коротка характеристика запроектованого обладнання
В цій дипломній роботі вибрано для роботи комп’ютер (робоча станція) APPLE Power Mac G4 — це професійний комп’ютер. Серце цих комп’ютерів — процесор Power PC G4. Двохпроцесорна модель з тактовою частотою 500 МГц значно перевищує можливості попередніх моделей G4 і може справлятися з будь-яким завданням від верстки до сканування, обробки графіки та відео монтажу. Всі моделі мають супершвидку системну шину 100 МГц, яка забезпечує швидкість передачі даних 800 Мб/сек., 10/100/1000 BASE-T Ethernet — адаптером і високопродуктивною графічною картою ATI RAGE Pro 128 із об’ємом графічної пам’яті 16 Мб, яка встановлюється в локальний графічний порт AGP 2x.
До комп’ютера підключається монітор MITSUBISHI Diamond Pro 920. Маючи найкраще співвідношення ціна/якість, даний монітор завойовує все більшу популярність серед видавництв, рекламних агентств, прес-бюро та інших користувачів, висуваючи на перше місце високі потреби до візуалізації графічної інформації. Нові моделі моніторів MITSUBISHI використовують абсолютно плоску трубку нового покоління Natural Flat Dimondtron. Разом із монітором до Mac G4 підключено сканер AGFA DuoScan T2500. В DuoScan T2500 використовується оптична система з двома лінзами (Dual-Lens), одна з яких призначена для сканування формату 203×355 мм із стандартною роздільною здатністю 1250×2500 dpi, а друга — для сканування полоси 102×355 мм із роздільною здатністю 2500×2500 dpi. Завдяки тому, що тут використовуються дуже плоскі дзеркала, виключається можливість навіть невеликих коливань довжини хвилі і відображення 95-99 % потоку світла. Це особливо важливо для сканування з високою роздільною здатністю, коли потрібно точно фокусувати світло.
Наступне обладнання, яке під’єднано до комп’ютера, є струменевий кольоровий принтер Hewlett Packard DeskJet 815C. Цей принтер забезпечує відмінний кольоровий друк фотографічної якості та чіткий друк чорного тексту. HP DeskJet 815C — дуже практичний і зручний у використанні принтер, який задовольняє різноманітні потреби в друці. Його легко настроювати та експлуатувати, він компактний і безшумний. Поліпшена технологія HP Photo RET II з багатошаровим накладанням кольору гарантує відмінні результати фотографічної якості, навіть на звичайному папері. Технологія узгодження кольорів HP Color Smart II забезпечує автоматичне отримання чудових кольорів (ColorSync 2.1.2 і вище для Macintosh). Ідеальної чіткості чорного тексту можна досягти завдяки чорним пігментним чорнилам HP. Ці чорнила HP унікальні тому, що швидко висихають і не змазуються, забезпечуючи завжди якісні результати.
Наступним обладнанням, що використовується в дипломній роботі є RIP- процесор HEIDELBERG Delta Tower. У робочій станції Delta Tower відбувається процес растрування даних. З’єднання з фотонасвітлювачем здійснюється через Fast Pixel Interface з тактовою частотою 125 МГц, що дає змогу відчутно скоротити час передачі інформації для експонування. Процес пришвидшується за рахунок того, що під’єднана до комп’ютера система виводу працює без пауз, тому виведення відбувається якнайшвидше за допомогою фотовивідного пристрою. Delta Tech 6.0-Workflow — програмне забезпечення для виводу робіт за технологічними схемами «Комп’ютер-плівка», «Комп’ютер-пластина».
Черговим запроектованим устаткуванням фірми HEIDELBERG є насвітлювач Hercules Elite. Він краще, ніж інші моделі забезпечує оптимальне співвідношення ціни і продуктивності. Цей фотовивідний пристрій барабанного типу, що забезпечує найбільш якісні параметри виробничого процесу. Даний насвітлювач ідеально підходить до друкарських машин середнього формату. Формат А2 і оперативність фотонасвітлювача Hercules Elite дозволяють використовувати його, в першу чергу, в до друкарських процесах поліграфічних підприємств і видавництв, що випускають величезну кількість етикеткової та пакувальної продукції.
Ще одним запроектованим обладнанням є проявочний процесор GLUNZ & JENSEN. Фірма GLUNZ & JENSEN виробляє процесори для проявлення плівки та друкарських пластин. Всі процесори відрізняються високою якістю проявлення і мають у собі такі секції: проявлення, фіксаж та висушування. Цей процесор може працювати в лінію з фотовивідним пристроєм настільно-видавничих систем і систем обробки зображення. Може працювати, як з аркушевою фотоплівкою, так і з рулонною з касети. Процесор GLUNZ & JENSEN має автоматичні режими регенерації проявника і фіксажу, підтримки заданої робочої температури в секціях проявлення, фіксажу і сушіння. Для промивки можна використовувати протічну воду.
Для формних процесів в дипломній роботі запроектоване обладнання — копіювальна рама HELIOPRINT CDL8. CDL — копіювальні рами створено, в основному, для копіювання плівок за допомогою денного світла, виготовлення кольоропроби та офсетних форм. Вони є чудовим взірцем високої якості вакуумного притискання та рівномірності експозиції, що забезпечує 2 ключових момента якісного копіювання. В копіювальних рамах CDL джерело світла розміщено внизу в корпусі, але замість поворотного столу використовується або закриваюча верхня кришка, або резинове полотно з роловою прокаткою. У цілому світі ці рами широко відомі і продаються під торговою маркою AGFA.
Для проявлення пластини запроектований процесор GLUNZ & JENSEN Inter Plater 62 (для пластин), який створений з метою обробки позитивних і негативних одно- та двосторонніх офсетних пластин шириною до 62 см. Він відрізняється простотою експлуатації та обслуговування, крім того, він мінімально використовує хімічні розчини. Проявний процесор має такі секції: проявлення, промивання, гумування та висушування.
Перелік основних матеріалів, що проектуються
Таблиця 3
№ п/п | Назва | Призначення |
1. | Катрідж чорний | Для друкування коректурних відбитків на струменевому принтері та для виготовлення однофарбових діапозитивів на лазерному принтері. |
2. | Папір офсетний щільність 80 г/м2 марка „О” | Для виведення коректурних відбитків. |
3. | Фототехнічна плівка Kodak Gen 5 | Для виведення 4-х фарбових комплектів діапозитивів на фотонасвітлювачі. |
4. | Офсетна попередньо чутлива пластина | Для виготовлення друкарських офсетних форм позитивного копіювання. |
Схема технологічного процесу виготовлення офсетних друкарських форм для друкування журнальної продукції
Ознайомлення з оригіналом і бажаннями замовника
Складання тексту
Сканування і обробка чорно-білих ілюстрацій
Верстка журнальних сторінок
Сканування ілюстрацій на сканері AGFA DuoScan T2500 або копіювання з каталогу
Обробка зісканованих ілюстрацій у програмі растрової графіки PhotoShop 7.0
на комп’ютері APPLE Power Macintosh G4
Створення векторної частини журналу в графічному пакеті CoralDRAW 11 на комп’ютері APPLE Power Macintosh G4
Зведення елементів растрової і векторної графіки в оригінал-макет
Цифрова кольоропроба (вивід коректурного відбитка на кольоровому струменевому принтері HP Desk Jet 815C)
Кольорокорекція у програмі растрової графіки PhotoShop 7.0 на комп’ютері APPLE Power Macintosh G4
Електронний монтаж
Генерування Postscript-файла
Кольороподіл і растрування в RIP-процесорі HEIDELBERG Delta Tower
Насвітлення монтажу журналу на плівку KODAK Gen5 у фотонасвітлювач HEIDELBERG Hercules Elite
Проявлення, фіксаж, сушіння в проявному процесорі GLUNZ & JENSEN
Експонування фотоформ на попередньо очутливлені пластини LASTRA
Futura Oro в копіювальній рамі HELIOPRINT CDL8
Проявлення, промивання, гумування і сушіння в проявному процесорі GLUNZ & JENSEN Inter Plater 62
Контроль якості
Готова друкарська форма
Таблиця 4
Розробка технологічного процесу за основними операціями
Спосіб виконання операцій | Устаткування та інструменти операції | Матеріали, які використовуються | Технологічний режим | Виконавець |
1. Ознайомлення з оригіналом і бажаннями замовника 2. Складання тексту 3. Сканування і обробка чорно-білих ілюстрацій 4. Верстка журнальних сторінок 5. Сканування ілюстрацій та копіювання з каталогу 6. Обробка зісканованих ілюстрацій 7. Створення векторної частини журналу 8. Зведення елементів растрової і векторної графіки в оригінал-макет 9. Вивід коректурного відбитка 10. Кольорокорекція 11. Електронний монтаж 12. Кольороподіл | олівець, ручка клавіатура сканер AGFA DuoScan T2500 комп’ютер Power Mac G4 сканер AGFA DuoScan T2500 комп’ютер Power Mac G4 комп’ютер Power Mac G4 комп’ютер Power Mac G4 струменевий кольоровий принтер HP Desk Jet 815C комп’ютер Power Mac G4 комп’ютер Power Mac G4 комп’ютер Power Mac G4 | папір, CD програма Adobe InDesign програма VetaScan, каталог на CD програма Adobe InDesign програма VetaScan, каталог на CD програма растрової графіки Photoshop 7.0 програма векторної графіки Coral DRAW 8 програма векторної графіки Coral DRAW 8 папір HP, тонер з чорною фарбою і тонер з фарбами RGB програма растрової графіки Photoshop 7.0 програма векторної графіки Coral DRAW 8 програма Delta Workflow | ручний автоматичний автоматичний автоматичний автоматичний діалоговий діалоговий діалоговий автоматичний діалоговий діалоговий автоматичний | дизайнер оператор дизайнер дизайнер дизайнер дизайнер дизайнер дизайнер дизайнер дизайнер дизайнер дизайнер |
13. Растрування в RIP-процесорі 14. Насвітлення монтажу журналу на фототехнічну плівку 15. Проявлення, фіксаж та сушіння в проявному процесорі 16. Експонування фотоформи на друкарську пластину 17. Проявлення, промивання, гумування та сушіння друкарської форми в проявному процесорі 18. Контроль якості | RIP-процесор HEIDELBERG Delta Tower Насвітлювач HEIDELBERG Hercules Elite проявний процесор GLUNZ & JENSEN копіювальна рама HELIOPRINT CDL8 проявний процесор GLUNZ & JENSEN Inter Plater 62 стіл, лупа | програма Delta Workflow плівка KODAK Gen 5 типу GRD проявник — KODAK RA 2000, фіксаж — KODAK RA 3000, вода попередньо очутливлена пластина LASTRA Futura Oro проявник — LSP 75, гумуючий розчин LGO 1050 олівець для коректури Pen FLPF | автоматичний автоматичний автоматичний автоматичний автоматичний автоматичний | дизайнер дизайнер дизайнер копіювальник 6-го розряду копіювальник 6-го розряду копіювальник 6-го розряду |
1.4 Розробка технологічного процесу за основними операціями
1.4.1 Основи роботи з текстом
Текст – це набір символів (букв і чисел ). До речі, текст може складатися із одних чисел – наприклад, номер телефону. Текстові файли – це файли, які містять складовими тільки АСС-символи.
Можна ще сказати, що суцільний текст – це текст, неперерваний вимкнутими в окремих рядках формулами, таблицями, заголовками, ілюстраціями, або в наборі текст, він друкується одним шрифтом.
Правила набору тексту:
1. При наборі тексту не допускається втрати слів або букви і помилкові повторення слів або рядків.
2. Протягом усього документу абзацні відступи повинні бути однакові.
3. Крапки, коми, крапки і коми або багато крапок повинні бути "пришиті" до слова.
4. Між розкритою дужкою і наступним словом не повинно бути пробілу.
5. Тире від слова повинно відбивати пробілами з двох сторін.
Для роботи з текстом використовуються текстові редактори. Найбільш популярним з них є Microsoft Word.
Одним з найважливіших об'єктів під час роботи з текстом в програмі Word є абзац.
Абзац – це частина документу (текст, графіка, таблиці та інші об'єкти), що знаходиться до символу кінця абзацу. З абзацом зв'язуються параметри його форматування: шрифт, відступ, інтервали, вирівнювання і т. ін. Для того щоб почати новий абзац при введенні тексту необхідно натиснути клавішу Enter. Для переходу на новий рядок в рамках абзацу використовується комбінація клавіш Shift-Enter.
Форматування тексту являє собою завдання фрагменту документа різноманітних атрибутів (чи властивостей), які впливають на зовнішній вигляд тексту в цих фрагментах. Щоб виявити параметри форматування нового тексту, достатньо розмістити курсор всередині розглянутого фрагмента. Параметри тексту з'являться в панелі інструментів.
Форматування символів.
Усі дії, зв'язані з форматуванням символів, зосереджені в командах меню Формат. Для роботи з форматом символів використовується команда Шрифт, що складається з трьох сторінок опцій. Активувати це вікно можна і по іншому, якщо, обравши необхідний фрагмент, виконати на ньому клацання правою кнопкою миші. З'явиться локальне меню, де необхідно обрати команду Шрифт.
Форматування абзаців.
Основні параметри форматування абзаців установлюються за допомогою діалогового вікна Абзац з меню Формат.
Діалогове вікно Абзац має дві сторінки: Відступи та Інтервали положення на сторінці. Група опцій Відступ дозволяє керувати положенням тексту абзацу відносно полів сторінки.
В полях Зліва і Справа задається розташування відносно від лівого і правого полів сторінки. Для того щоб текст зайняв частину поля сторінки, допускається використання від'ємного значення.
Полуторний інтервал – це розташування, яке в 1/5 рази перевищує значення опції Одинарний (CtrL-5).
Для створення і форматування списків з пронумерованими елементами використовується сторінка Нумерований діалогового вікна Список.
Для того щоб Word автоматично відслідковував з'явлення висячих строк, відірваних від абзацу на початку і в кінці сторінки, слід включити опцію Заборона висячих строк.
Для створення багаторівневого списку існує сторінка Багаторівневий діалогового вікна Список.
Заповнювачі для позиції табуляції – на стандартній панелі інструментів треба натиснути Сервіс/Параметри/Вид/Знаки табуляції.
Поля сторінок – встановлення відступів від краю листа паперу. Для цього використовується сторінка Поля діалогового вікна Параметри сторінок.
Розмір сторінки – це встановлення розміру сторінки. Виконується в діалоговому вікні Параметри сторінки. Для його виклику необхідно виконати однойменну команду із меню Файл, а потім активізувати сторінку опцій Розмір паперу.
... існих друкарських форм, які є недорогими і високотаражними. ,, Сьогодні майже у всіх випадках форми плоского офсетного друку виготовляють на заздалегідь очутливлених пластинах (ЗОП) на алюмінії. Технологію , виготовлення форм автоматизовано, проте можливе їх якісне виготовлення на операційному обладнанні як на великих поліграфічних підприємствах, так і на малих. На ринку України пропонується ...
... площ, а також рівень витрат на виробництво. 1. РОЗРАХУНКОВА ЧАСТИНА В розрахунковій частині дипломного проекту виконуються всі вихідні рахункі, які закладаються основу організації і подальшої діяльності фотокомплексу для зйомки художнього портрету: номенклатури продукції, ії об’єкти, всі види матеріалів, інструментів і обладнання необхідного для виготовлення продукції в необхідних об’ємах, ...
... збереження і оборотності оборотних засобів; - контроль за ефективністю використання основних фондів; - організація і вдосконалення форм грошових розрахунків. Фінансово-економічна служба підприємства виконує такі функції: - фінансово-кредитне планування; - розрахунки з робітниками і службовцями, бюджетом, банками, постачальниками і підрядними організаціями. ...
... 15. Білецька В. Українські сорочки, їх типи, еволюція і орнаментація//Матеріали доетнографії та антропології. 1929. Т. 21—22. Ч. 1. С. 81. 16. Кравчук Л. Т. Вишивка // Нариси історії українського декоративно-прикладного мистецтва. Львів, 1969. С. 62. 17. Добрянська І. О„ Симоненко І. Ф, Типи та колорит західноукраїнської вишивки//Народна творчість та етнографія. 1959. № 2. С. 80. 18. ...
0 комментариев