4. Конструктивно-технологічні вирішення облицювань поверхонь на гіпсовій основі

 

Листи сухої штукатурки, гіпсові вироби штукатурки (рис. 6.1.) При облицюванні основ з гіпсу або гіпсових виробів і конструкцій потрібно брати до уваги велику чутливість гіпсу до вологи Поверхня основи має бути стійкою і сухою, мати залишкову вологість меншу за 1 % При облицюванні плитками листів сухої штукатурки їх мінімальна товщина має бути 12,5 мм На вологих ділянках застосовують спеціальні вологостійкі листи, до того ж їх слід пдроізолювати за допомогою двох і більше шарів ґрунтовки СТ 17 Плитки закріплюють клеєм CM 16, CM 22, CM 17 або CU 26. Шви заповнюють продуктом СЕ 33 Super, можна застосовувати СЕ 37 Еластичне ущільнення стиків виконують матеріалом CS 25

Рис. 6.1. Технологічне вирішення облицювання по листах сухої штукатурки, гіпсових виробах, гіпсових штукатурках


 

5. Технологічний процес облицювання

1. Облицювання стіни починають знизу. Нижній плінтус (цокольний ряд плиток) повинен спиратися на підлогу.

2. Якщо підлоги немає, то лицювальник, користуючись розміткою, повинен перенести в приміщення і відбити на стіні лінію чистої підлоги, яка буде нижньою межею облицювання стін.

3. Потім уздовж цієї лінії по периметру кімнати укладають дошки, на які спиратимуться плитки плінтусового ряду. Після закінчення облицювання ці дошки виймають.

4. Якщо підлогу зроблено, то плитки першого плінтусного ряду спираються просто на неї.

5. Підготовлену до облицювання поверхню провішують і, якщо довжина її досягає 4 м, встановлюють на її кутах чотири маячні плитки.

6.  Маячні плитки встановлюють тимчасово на гіпсовому розчині на товщину шару облицювання.

7.  Місце розміщення верхніх маячних плиток по висоті не має істотного значення, але їх бокова кромка повинна бути від суміжної стіни на такій відстані, яка дорівнює ширині плитки і збігається із шаром виска.

8.  Нижні маячні плитки встановлюють так, щоб верхні кромки їх були на одній горизонтальній лінії.

9.  Якщо стіна має довжину понад 4 м, то на ній встановлюйте 6, 8 або більше маячних плиток. Це роблять для того, щоб шнур, який буде натягуватись між цими плитками, під час облицювання не провисав.

10. Після встановлення маячних плиток на рівні верхньої кромки першого ряду в кутах стіни забивають два цвяхи і натягують між ними шнур.

11. Орієнтуючись на цей шнур, укладають перший ряд плиток, починаючи від середини, спочатку вліво, а потім - вправо.

12. Підійшовши до маячної плитки, її знімають, поверхню під нею очищають від гіпсового розчину, а на це місце встановлюють плиткуна цементному розчині.

13. Маячні плитки можна зразу ж встановлювати на цементному розчині. У такому разі їх у процесі облицювання не потрібно буде видаляти з поверхні, якщо вони встановлені на своєму місці.

14. Якщо кути приміщення облицьовуватимуться фасонними кутовими плитками, то при кладці ряду плиток вони не повинні доходити до кута на відстань, що дорівнює ширині сторони кутової плитки, яка заходить на стіну.

15. Якщо потрібно облицювати рядовою плиткою кути, то облицювання доводять до суміжної стіни.

16.  Ще до початку облицювання підраховують, яка кількість цілої плитки розміститься на стіні в одному ряду. Роблять це для того, щоб ряд починався або закінчувався цілою плиткою.

17.  Уклавши ряд плитки, перевіряють, чи повністю заповнений розчином простір між плиткою і поверхнею, що облицьовується. Якщо ні, то залишені порожні місця заповнюють пластичним цементним розчином більшої рухомості (8-10 см за стандартним конусом). Для цього робочий розчин розводять потрібною кількістю води.

18.  Після укладання першого ряду плитки натягують вертикальний шнур від верхніх маячних плиток до крайніх нижніх.

19.  Потім встановлюють крайні плитки другого ряду, перевіряючи їх вертикальність за верхнім маяком і нижнім рядом, і натягують між ними шнур.

20.  Після цього викладають другий ряд плитки від одного краю до іншого.

Так облицьовують усю поверхню.

21.Легкими ударами рукоятки лопатки плитку осаджують до рівня укладеного облицювання.

22. Розчин, який виступив з-під плитки, підрізають лопаткою або шпателем і укладають назад у ящик з розчином.

23.Стіни з розширеними швами облицьовують з використанням:

• скоб;

Для роботи плиточнику необхідно 30-40 інвентарних скоб.

•  цвяхів;

•  хрестів-розпорок, які дають можливість викладати плитки, дотримуючись прямолінійності, а також однаковості горизонтальних та вертикальних швів.

Скоби, цвяхи чи хрестики закладають між горизонтальними і вертикальними гранями плиток. У кожний шов вставляють одну скобу, або два цвяха, або хрестик з двох боків

24. Скоби, цвяхи чи хрестики виймають після того, як розчин під плиткою затужавіє (звичайно після встановлення 15-20 плиток).

25. Шви у тих місцях, де було встановлено хрестики, цвяхи або скоби, заповнюють розчином.

26. Встановлюючи плитки, контролюйте вертикальність швів, а поверхню облицювання перевіряйте правилом. У такому самому порядку укладають плитки решти рядів.

 

6. Контроль якості робіт

Сухі будівельні суміші, матеріали та вироби, які застосовують у поєднанні з ними, перед подачею на будівельний об'єкт мають проходити вхідний контроль, згідно з ГОСТ 24297, на відповідність їх державним стандартам, технічним умовам, паспортам та іншим документам, що засвідчують їх якість, а також вимогам проекту.

До початку виконання облицювальних робіт контролюють умови зберігання (температуру, відносну вологість) застосовуваних матеріалів, виробів та елементів, встановлені нормативними документами на них, а також готовність об'єкта загалом та окремих його конструкцій до виконання робіт. Перелік параметрів, які потрібно контролювати під час виконання опоряджувальних робіт із застосуванням сухих сумішей, а також рекомендовані методи й засоби контролю наведено в табл. 12.

 

Таблиця 12. Параметри, методи та засоби контролю якості робіт

Контрольований параметр Метод контролю Засіб контролю
Температура навколишнього середовища Вимірювання температури в процесі виконання робіт і до набору розчином проектної міцності Термометри зі шкалою температури-30...+50 °С
Швидкість вітру Вимірювання швидкості вітру в процесі виконання робіт Анемометр (ГОСТ 6376)
Співвідношення сухої суміші та води Візуально — за об'ємного дозування сухої суміші та води згідно з паспортом на суху суміш -
Тривалість перемішування сухої суміші та води Вимірювання часу, що витрачається на перемішування Годинник (ГОСТ 3145 і ГОСТ1073), двострілковий секундомір
Рухливість робочої (розчинової) суміші Вимірювання рухливості Конус (ГОСТ 5802)
Технологічна послідовність і відповідність кількості операцій опорядження Візуально — в процесі виконання робіт

У разі застосування сухих будівельних сумішей складають акт на такі закінчені приховані роботи:

- підготовка поверхні, що облицьовується;

- відповідність вимогам проекту вузлів кріплення облицювальних матеріалів до конструкцій;

- товщина клейового шару;

- влаштування деормаційних швів.

У процесі облицювання поверхні плитками та плитами перевіряють якість:

- конструкцій, які облицьовують;

- підготовки поверхні;

- плиток і плит;

- сухих і розчинових сумішей;

- нанесення розчинової клейової суміші на облицьовувану поверхню;

- заповнення проміжків між плитками та облицьовуваною поверхнею;

- заповнення швів під час облицювання.

Крім того, контролюють:

- дотримання технологічної послідовності операцій з облицювання;

- рівність облицювання;

- товщину й ширину швів між плитками чи плитами;

- відповідність малюнку проекту;

- наявність і якість потрібних для виконання робіт інструментів і пристроїв.

Під час приймання облицювальних робіт перевіряють:

- зовнішній вигляд і малюнок готового облицювання та відповідність його проекту;

- якість плиток в облицюванні;

- вертикальність, горизонтальність і прямолінійність лузг, швів;

- рівність поверхні облицювання та нерівності у швах;

- міцність зчеплення плиток з основою;

- товщину шару розчинової суміші між конструкціями та плитками;

- ширину швів в облицюванні.

Облицювання слід виконувати однотипними плитками та відповідно до малюнка, заданого проектом. На поверхні облицювання не допускається наявність висолів, плям бруду, слідів розчину, помітних місць із пошкодженим глянцом.

Плитки не повинні мати тріщин, косини, прогинів і скручувань. Шви між ними мають бути рівними і заповненими розчином. Між плиткою і поверхнею, що облицьовується, неприпустима наявність порожнин. Відсутність порожнин між плитками і поверхнею встановлюють простукуванням (за глухим звуком).

Для виявлення наявності порожнин між поверхнею, що облицьовується, та плитками можна використовувати ультразвукові прилади поверхневого або наскрізного прозвучування конструкцій. Площа порожнин під плитками не повинна перевищувати 5 % загальної площі облицьованої поверхні. Міцність зчеплення облицювальних плиток з основою перевіряють за допомогою адгезиметрів.

Готове облицювання має задовольняти такі умови:

- шви між плитами поверхні стіни мають бути заповнені розчиновими сухими сумішами, рекомендованими ДБН В.2.6-22—2001;

- на верхніх торцях пілонів, парапетів і стін мають бути покладені покривні плити, а стики між ними — заповнені еластичними герметизувальними сумішами;

-матеріал, розміри елементів і малюнок облицювання мають відповідати вимогам проекту;

- поверхні, облицьовані одноколірними штучними матеріалами мають бути однотонними, а облицьовані природним каменем — однотонними або з плавним переходом відтінків;

- горизонтальні і вертикальні шви мають бути однотонними й однорідними;

- пазухи між облицюванням і стіною мають бути заповнені без порожнин;:

- в облицювальних матеріалах не повинно бути тріщин, вадколів, вибоїн;

- на поверхні облицювання не повинно бути висолів, плям, іржі.

 


 

Використана література:

 

A.M. Власенко, B.C. Плохій, В.М. Аніщенко „Лицювальник - шгаточник"; В.І. Горячов, В.А. Неєлов „Облицовка керамическими и синтетическими материалами";

Добровольский Г.М. Штукатурні і облицювальні роботи: Підручник для учнів проф.- техн. навч. закладів освіти.-К.: Техніка, 1997.-304с.: іл.

Карапузов Є.К., Соха В.Г., Остапченко Т.Є. Матеріали і технології в сучасному будівництві: Підручник. – К.: Вища освіта, 2005. – 495с.: іл.


Информация о работе «Облицювання поверхонь на гіпсовій основі»
Раздел: Строительство
Количество знаков с пробелами: 34770
Количество таблиц: 8
Количество изображений: 7

Похожие работы

Скачать
27869
8
4

... матеріалів. Швидке наростання міцності розчину дає змогу експлуатувати поверхню вже через 12 год з моменту укладання плиток. Можна використовувати для кріплення керамічної плитки. Розчин стійкий до атмосферних впливів, водо- і морозостійкий. У разі облицювання основ, що зазнають деформацій, потрібно вводити добавку Ceresit CC 83. Для заповнення швів рекомендована Ceresit СЕ 42. Ceresit CM 16 - ...

Скачать
59545
1
0

... з обмеженими вимогами до звукопоглинання. В приміщеннях з такими стелями досягають найкращого звучання джерела звуку (голосу людини, музичних інструментів). Гіпсокартонні плити також використовують для утворення гіпсокартонних оздоблювальних панелей для декоративного облицювання стін. Ці панелі мають спеціальні покриття з полівінілхлоридної декоративної оздоблювальної плівки «Ізоплен» або «Деві ...

Скачать
49891
1
26

... кань розчину, бруду, пилу, відбивання відшарованих частинок насікають пневматичним молотком або ручним інструментом. 15. Підготовку цегляних поверхонь до облицювання закінчують промиванням водою.   6. Облицювання стін керамічними глазурованими плитками на розчині по діагоналі Перед початком облицьовування стіни провішують, встановлюють маяки і розмічають місцеположення фризового ряду, ...

Скачать
51259
4
21

... до стіни суцільною смугою гіпсового клею. Порожнину між металевим профілем дверної коробки і масивом стіни, яку необхідно облицювати, заповнюють гіпсовим розчином. 8. Облицювання стін з використанням металевого каркаса (комплектна система W 623) У тих випадках, коли стіни не можна облицювати ГКП за допомогою клею, використовують металевий пристінний каркас, що встановлють біля стіни або прикр ...

0 комментариев


Наверх