6. Розробка пропозицій по ефективному керівництву
Центральне місце в системі управлення займає керівництво. Воно виконує слід функції: вироблення загального плану дій всієї організації; координація всіх підрозділів управління; дія на нижчестоячі ланки і їх керівників; підбір кадрів.
У складі керівників виділяють два основні типи - лінійні і функціональні. Лінійні очолюють лінійні підрозділи і всю систему управління. Функціональні очолюють функціональні підрозділи. Ухвалення рішень-основної функція керівника. Керівник - ключова ланка в кадровій системі. По займаному в управлінській ієрархії рівню керівники складають три ланки: первинне, середнє і вище. Імідж - сложівшєєся в думці уявлення про товар, організацію, технологію, людину. Це правильний вибір моделі поведінки. Вибір моделі може бути різний, але необхідно враховувати наступне: відповідність поведінці особи законодавству і правовим нормам; конкретну ситуацію, цілі особи, етичні критерії; психолог характеристики. Фахівці з іміджірованію виділяють три складові іміджу керівника: особиста чарівливість; етичні характерістікики; техніку самопрезентациі
Аналіз якості виконання роботи припускає також визначення стилю керівництва. Керівник створює цінності не напряму, а за допомогою інших людей, регулюючи їх поведінку і модифікуючи його в необхідному для реалізації загальних цілей напрямі. Засобом рішення всіх задач в колективі для нього виступає цілеспрямована і систематична дія на людей в процесі сумісної праці.
Головними в діяльності керівника є особова позиція, стиль ділового спілкування, вибраний спосіб взаємодії з підлеглими. І якщо аналіз управлінських функцій дозволяє розкрити зміст виконуваної керівником роботи, круг вирішуваних задач, то визначення стилю керівництва розкриває систему відповідальності, що вноситься керівником в процес роботи і виступаючу як важливий засіб його впливу на інших людей.
При такому підході предметом оцінки є характер взаємостосунків керівника з підлеглими. Вона дозволяє розкрити особові особливості поведінки керівника в системі відносин "руководства- підпорядкування". Спосіб дії на людей має принципове значення для успішної роботи керівника, забезпечення ефективної спільної діяльності, тому оцінка вживаних засобів керівництва - важливий аспект аналізу якості управлінської праці.
Керівником ДП "Укрдонбасекологія" є генеральній директор Вихристюк О.С., він володіє хорошими професійними знаннями в своїй області роботи. Має необхідний для своєї роботи мінімум правових знань. Відмінно знає свої права, обов'язки і відповідальність, знає точно, де і що із цього приводу зафіксовано і уміє, при необхідності, це знання використовувати. Здатний аналізувати нову ситуацію і ухвалювати відповідні рішення виниклих проблем. Володіє великими знаннями в області теорії управління, уміє ці знання використовувати на практиці. В своїй роботі постійно добивається високих результатів, своїм прикладом надихає підлеглих. До своєї роботи відноситься сумлінно, не допускає порушень трудової дисципліни. Може швидко розібратися в суті питання і виділити головне. Прагне вчасно підтримати будь-який почин підлеглих. Проявляє виняткову старанність і пунктуальність, ступінь особистої ініціативи і організованості дуже великий. Настирний в доведенні початого до кінця. Тримає під своїм контролем основні моменти в ході роботи. Завжди допомагає тим, що звернулися до нього по допомогу або раду. Відрізняється високими вимогами до себе і до оточуючих.
Є віруючою людиною з високими моральними якостями.. Є професіоналом своєї справи і відмінним організатором.
За 6 років роботи на підприємстві, стягнень не мав. Роботи був удостоєний нагрудними знаками «Шахтарська доблесть» III і II ступеня, Орденом Святого Миколи Чудотворця I степені начальником управління. работуєтніх дітей і одну совершеннолетнію дочь.осударственного управління при Президенті України по сп (за високий професіоналізм і значущий внесок у розвиток економіки України).
По своєму єству він - лідер! Його характеризує сильне прагнення прийняти на себе відповідальність і виконати задачу. Рішучість і завзятість в досягненні цілей, сміливість і оригінальність при дозволі проблем. Прагнення проявити ініціативу в соціальних ситуаціях, упевненість в собі і цілісність особи. Готовність відповідати за наслідки своїх рішенні і дій, уміння знімати між особову напругу. Толерантність до фрустрації та різній тяганині. Здатність впливати на поведінку інших людей і уміння структурувати системи соціальних взаємодій, підпорядковувавши їх виконанню даної задачі».
Висновки
У даній курсовій роботі був розглянутий процес управління на прикладі державного підприємства “Укрдонбасекологія”. Був приведена характеристика підприємства його організаційна структура, визначена місія і стратегія поводження ДП “Укрдонбасекологія” на ринку. Були показані сильні і слабкі сторони підприємства. Сильна сторона втому, що підприємство має мало конкурентів в своїй галузі, а слабка, що воно повністю залежить від замовника послуг. Далі був проведений аналіз стратегічних альтернатив.
Була визначена організаційна структура Для ДП «Укрдонбасекологія» це дивізіональна структура (деление конкретной структуры на элементы происходит не по видам функциональной деятельности, а по другим признакам, например, по видам выпускаемой продукции или услуг, по группам покупателей или по регионам.)
Спроектовані комунікації на підприємстві, приведень приклад должностної інструкції бухгалтера.
Дана характеристика керівнику підприємства, показані його лідерські якості.
На жаль, останні декілька років підприємство зазнає постійні труднощі, пов'язані з недосконалістю і нестабільністю законодавчої бази України.
Маючи сучасні технології, а також сучасні підходи роботи на ринку послуг вже достатньо довгий час, воно визначає свій рівень і потенційні можливості кожного співробітника. Прагнення керівництва – постійно вдосконалюватися, ось головний лозунг на підприємстві.
Завдяки покращенню якості роботи підприємства і якості оказаних послуг, зростає його імідж, завойовуючи довіру нових клієнтів. Підприємство працює з виконанням плану.
Список використаних джерел
1. Воронкова А. Э., Осыка А. П. Менеджмент в производственной сфере. Луганск: Изд-воВУГУ, 1996.-160 с.
2. Вайсман А Стратегия маркетинга: 10 шагов к успеху; Стратегия менеджмента: 5 факторов успеха. /Пер. с нем. - М.: АО "Интерэксперт", Экономика, 1995.- 334 с.
3. Герчекова И.Н. Менеджмент – М.: Изд-во объединение «Юность» "Биржи и банки", 1994.
4. Карлоф Б. Деловая стратегия. /Пер. с англ. - М.: Экономика, 1991.
5. Мескон М., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента. /Пер. с англ. – М.: Дело, 1993.
6. Саймон Г.А., Смитбург Д.У., Томсон В.А. Менеджмент в организациях. /Пер. с англ. - М.: Экономика, 1995. - 230 с.
7. Шалушкин Н. Н. Основы менеджмента и бизнеса, - К.: МАУП, 1995
8. Щекин Г. В. Управление бизнесом.- К.: МЗУУП, 1994.
9. Балабанов И.Т. Риск-менеджмент.-М.:„Финансы и статистика",1996.
10. Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента. — М.: „Финансы и статистика", 1997.
11. Баранова И.В., Болгова Е.К., Сидоренко С.Ю., Фадейкина Н.В. Методические указания по написанию, оформлению и защите дипломных работ. Новосибирск: СИФБД, 2000. 36 с.
12. Барсуков А.В., Малыгина Г.В. Финансы предприятия, Новосибирск, 1998. 113 с.
13. Белолипецкий ВТ. Финансы фирмы. — М.: „ИНфРА-М", 1998.
14. Бернар И., Колли Ж-К. Толковый экономический и финансовый словарь. Пер. с франц. — М.: Международные отношения, 1994.
15. Бернстайн Л.А. Анализ финансовой отчетности: теория, практика и интерпретация. Пер. с англ. — М.: финансы и статистика, 1996.
16. Бланк И.А. Инвестиционный менеджмент. — Киев: „ИТЕМ", „Юнайтед Лондон Трейд Лимитед", 1995.
17. Бланк И.А, Стратегия и тактика управления финансами. - Киев: „ИТЕМ", «АДЕФ-Украина», 1996.
18. Бланк И.А. Словарь-справочник финансового менеджера. — Киев: „Ника-Центр", „Эльга", 1998.
19. Бланк И.А. Управление прибылью. — Киев: „Ника-Центр", 1998.
20. Бланк И.Б. Финансовый менеджмент. Киев: Ника – Центр – Эльга, 1999. 306 с.
21. Брейли Р. Майерс С. Принципы корпоративных финансов. Пер. с англ. – М.: ЗАО Олимп – Бизнес, 1997. 226 с.
22. .Бригхем Ю. Энциклопедия финансового менеджмента. Пер. с англ. – М.: РАГС, Экономика, 1998. 369 с.
23. Владимирова Т.А., Соколов В.Г. Анализ финансовой отчетности предприятия. Методические указания к курсовой работе. Новосибирск: СИФБД, 50 с.
24. Вяткин В., Хэмптон Дж., Казак А. Принятие финансовых решений в управлении бизнесом. – М.: ЯВА, 1998. 195 с.
25. Герчикова И.Н. Финансовый менеджмент. М.: Инфра-М, 1996. 208с.
26. Дамари Р. финансы и предпринимательство: финансовые инструменты используемые западными фирмами для роста и развития. Пер. с англ. – Ярославль: Елень,1993. 211 с.
27. Донцова Л.В., Никифорова Н.А. Анализ годовой бухгалтерской отчетности. М.: ДИС, 1998. 216 с.
28. Друри К. Введение в управленческий и производственный учет. Пер. с англ. – М.: ЮНИТИ,1998. 154 с.
29. Дружинин А.И., Дунаев О.Н. Управление финансовой устойчивостью, Екатеринбург: ИПК УГТУ, 1998. 113 с.
30. Ефимова О.В. Финансовый анализ. М.: Бухгалтерский учет, 1999. 208 с.
0 комментариев