Зміст

Вступ

1. Експедиція Бартоломео Діаса

2. Експедиція Васко да Гами

3. Відкриття Америки

4. Перше кругосвітнє плавання. Фернан Магеллан

5. Відкриття Австралії

6. Початок формування колоніальної

Висновки

Список літератури


Вступ

Португалія і Іспанія серед всіх країн зробили пошуки морських шляхів до Африки і Індії. Напрямки цих пошуків в цілому вже були наперед відомі. Експансія була можлива тільки в бік Атлантичного океану, так як торгівля по Середземному морю знаходилася в руках могутніх прибережних міст Італії, а торгівля по Балтійському і Північним морями - в руках Ганзи, спілки німецьких міст.

У 60-ті роки рр. . XV ст. португальські моряки, рухаючись на південь, вздовж Африканського континенту, перетнули екватор. На їх картах з'явилися характерні назви, що відображають справжні цілі експедиції та їх вдале практичне здійснення: «Переліком берег», «невільничим берег», «Золотий берег», «Берег слонової кістки». Результати перших походів були надихаючим.


1. Експедиція Бартоломео Діаса

У 1487г. португальський король Хуан II відправив з Лісабона нову експедицію на чолі з Бартоломео Діасом. Перед ним було поставлено завдання відкрити морський шлях до Індії навколо Африки. Завдання виконати не вдалося. Обігнувши південний край Африканського континенту, кораблі Діаса потрапили в страшний двотижневий шторм, і виснажені матроси відмовилися продовжити шлях. Повернувшись додому, Діас назвав найпівденнішу точку Африки мисом Бур. Король, однак, був налаштований більш оптимістично. Передчуваючи, що пошуки морського шляху до Індії скоро увінчаються успіхом, він перейменував Мис Бур в Мис Доброї Надії. У 1500 р. Бартоломео Діас загинув разом зі своїм кораблем, прямуючи до відкритого їм мису Доброї Надії.

2. Експедиція Васко да Гами

Справа Хуана II продовжив змінив його на троні король Мануель I. За його наказом на пошуки шляхів до Індії влітку 1497 відправилася експедиція з 170 чоловік на чотирьох судах. На чолі її стояв Васко да Гама, португальський моряк і дворянин, який раніше брав участь у походах Діаса.

Експедиція була добре підготовлена, і запасів їжівзяли достатньо. Тим не менше плавання виявилося важким. На шляху у східних берегів Африки багато членів команди захворіли на цингу. Померлих було так багато, що Васко да Гама наказав спалити один зі своїх кораблів, так як управляти їм було вже нікому. У травні 1498г. , Провівши в дорозі десять місяців, португальці прибули до Калькутти, і побачене там виправдало всі надії. Васко да Гамі вдалося домовитися з місцевим раджею про встановлення торгових відносин, і він повернувся через 13 з половиною місяців у Лісабон з кораблями, навантаженими прянощами, на батьківщині їх зустрічали як героїв: це подорож відкрило дорогу до багатств Сходу багатьом португальським мореплавцям. З цього часу і аж до спорудження Суецького каналу в 1869 р. шлях до Індії навколо Африки, відкритий португальцями, був головної морської дорогою, по якій велася торгівля між країнами Європи та Азії і відбувалося проникнення європейців в басейни Індійського і Тихого океанів.

3. Відкриття Америки

Відкриття Америки пов'язано з ім'ям Христофора Колумба - самого знаменитого першовідкривача у світі.

Він народився в Генуї у 1451 р. , а перше своє плавання здійснив у Східне Середземномор'я в 1474-1475 рр. . , Потім він плавав до Португалії і Англії. 1479-1481 рр. . він провів на острові Порто-Санто, де одружився на дочці італійського моряка, від якого успадкував морські карти і щоденники. У 80-х рр. . Колумб влаштувався в Лісабоні, звідки зробив декілька морських походів на південь, а також намагався домовитися з португальським урядом про спорядження великої експедиції, плани якої він виношував багато років: Колумб мріяв відкрити найкоротший шлях на Далекий Схід - в Індію та Китай.

Його основна ідея полягала в тому, щоб рухаючись на Захід (хоча багато його сучасників все ще вважали, що земля плоска, Колумб був впевнений, що вона має форму кулі), досягти берегів багатьох східних країн. Крім того, він прагнув знайти нові землі й невідомі острови, що лежать, як він думав, далеко в Атлантиці. Однак його плани не були підтримані португальським урядом. Тоді Колумб звернувся до іспанської королівської пари - Фердинанду і Ізабеллі. Вони піддалися його доводів і виділили йому необхідні кошти для експедиції.

3 серпня 1492 іспанська ескадра Колумба, що складається з флагманського корабля «Санта-Марія» та двох каравел - «Нінья» та «Пінта», на борту яких перебувало 104 людини, відпливла з Іспанії, Кораблі Колумба відрізнялися високими морехідні якості і були добре оснащені.

Розробляючи маршрут, Колумб користувався карткою, складеної його співвітчизником Паоло Тосканеллі. Згідно з розрахунками Тосканеллі, до Китаю було 5000 морських миль (насправді 11 760). Сам же Колумб зупинився на цифрі 3500 миль, так що, коли на 74-й день (12 жовтня 1492 р. ) на горизонті з'явилася земля, він був упевнений, що це один з японських островів. Насправді це був один з островів архіпелагу Багамського, який і понині носить назву, дане Колумбом - Сан Сальвадор. Три місяці кораблі Колумба борознили води Карибського моря, сподіваючись дістатися до Китаю та Індії.

28 жовтня Колумб досяг Куби, а 6 грудня - Гаїті, де заснував іспанську колонію. На початку січня 1493г. він оговтався в зворотний шлях і 15 березня досяг берегів Іспанії. 12 жовтня 1492 - офіційна дата відкриття Америки.

На організацію другий його експедиції (1493-1495) іспанська королівська чета відпустила, значно, великі гроші. Її головним підсумком стало відкриття МалихАнтильських островів. В результаті третього плавання (1498г. ) він досяг власне американських берегів - гирла річки Орина. Величезні запаси прісної води, занадто великі для звичайного острова, підвели його до думки про те, чи не є відкриті ним землі новим, раніше не відомим материком. Однак він не прийняв цю ідею як керівництво до дії і не обстежив узбережжі. Четверте - і останнє - плавання Колумба відбулося в 1502 р. , а в 1506 р. він помер, так і не дізнавшись істинного значення скоєних ним відкриттів.

У 1499-1504 рр. . в дослідженні берегів Південної Америки взяв участь італійський вчений-космографії Амеріго Веспуччі. Він першим публічно висловив думку про те, що ці землі є самостійний материк, який слід вважати Новим Світом.

На честь Амеріго Веспуччі німецький картограф Мартін Вальдемюллер на своїй карті світу, яка була створена у 1507 р. , назвав цей материк Америкою.


Информация о работе «Великі географічні відкриття»
Раздел: История
Количество знаков с пробелами: 12635
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
72550
0
0

... флотилії для підкорення заокеанських територій, стимулювалося піратство. У світових справах значно зросла вага атлантичних держав - Португалії, Іспанії, Англії та Франції. Висновки Великі географічні відкриття малі епохальне значення для людства. По важливості їх можна порівняти з такими подіями, як: утворення перших держав, падіння рабовласництва, хрестові походи. Всезагальним засобом обміну ...

Скачать
24979
0
0

... і географію. Завдяки методу актуализма Ч.Лайеля природознавство придбало науковий метод пояснення природних процесів, що дозволило формулювати закони. Єдина (топографічна) географія в світлі еволюційних переконань природознавства втратила свою значущість. Географія як наука вступила в смугу кризи, яка ознаменувалася розпадом єдиної географії на велике число галузевих наук. На методології географ ...

Скачать
40309
0
2

... ін одним з перших став попереджати про можливу екологічну кризу. Він довів, що історичний розвиток людства пов’язаний із регіональними відмінностями територій і, навпаки, по мірі ускладнення соціально-економічної структури суспільства географічний фактор його розвитку збільшує свій вплив (наприклад, зростає залежність економіки від природних ресурсів через збільшення обсягів їх використання). Дію ...

Скачать
19632
0
0

... іт, 530-470 р. до н. е), а тим часом боротьба за неї закінчилася тільки через два з половиною тисячоріччя, на початку XIX в. н. е. У Древній Греції зародилися основні напрямки географічної науки. Уже до VI в. до н. е. потреби мореплавання й торгівлі (греки заснували в той час ряд колоній на берегах Середземне й Чорного морів) викликали необхідність в описах суши й морських берегів. На рубежі VI ...

0 комментариев


Наверх