Вступ

Бізнес-план — це поширений у ринковій економіці інструмент менеджменту, основа конкретної маркетингової, фінансової, матеріально-технічної, кадрової політики ведення власного бізнесу.

Бізнес-план — візитна картка, за якою потенційні партнери з бізнесу оцінюють шанси на успіх підприємницької справи, це мова ведення переговорів із закордонними партнерами та майбутніми інвесторами.

Розробка бізнес-плану у зарубіжній практиці є обов'язковою при утворенні нових підприємств, реконструкції діючих, для обґрунтування ефективності інвестицій. Цей документ забезпечує впевненість майбутніх інвесторів у тому, що їхні інвестиції будуть прибутковими.

Успіх будь-якої справи, в тому числі і виходу підприємства з новим продуктом чи послугою на ринок, неможливий без повного і чіткого уявлення про перспективи підприємницької справи, без розробки надійних попередніх орієнтирів і реального плану дій: як почати свою справу, як ефективно організувати одержуватимуться перші прибутки, як зменшити ризик, вижити і перемогти в конкурентній боротьбі.

Нині в Україні необхідність розробки бізнес-планів тісно пов'язують з ефективністю приватизації підприємств. Ефективність приватизації майна можна сформулювати як оптимальне співвідношення факторів виробництва (праці і капіталу) і необхідного обсягу виробництва, що відповідає пред'явленому попиту населення. Згідно з Державною програмою приватизації головною метою приватизації є зміна відносин власності на засоби виробництва для їх якісного відтворення та ефективного використання.

У підприємництві бізнес-план замінить звичайне техні-ко-економічне обґрунтування будь-якого заходу, стане основним критерієм і мірою його суспільної корисності.

Підприємництво — це, по суті, процес прийняття рішень, їх реалізації та оцінка результатів запланованих дій. Бізнес-план становить основу для прийняття оптимальних рішень.

Зважаючи на те, що підприємці несуть повну відповідальність за результати бізнесу, у країнах з розвинутою ринковою економікою для більшості фірм питання мобілізації і використання фінансових коштів набувають першочергового значення.

Підприємництво тісно пов'язане з конкуренцією, яка передбачає дотримання, як мінімум, двох умов: зниження витрат на виробництво і, відповідно, цін і підвищення якості продукції.

Підприємництво та інновації між собою тісно пов'язані. Використання нової техніки і технології є однією з основних вимог підприємницької діяльності. Вона передбачає не тільки інноваційну, а й ефективну організацію виробництва, адміністративну та фінансову діяльність, пошук своєї ринкової «ніші».

Сучасна західна література поділяє підприємницьку діяльність на три функції:

ресурсну (мобілізація капіталу, трудових, матеріальних та інформаційних ресурсів);

організаторську (організація виробництва, збуту, маркетингу, реклами);

творчу, новаторську (генерація та використання ініціативи, розробка та освоєння технічних, технологічних та організаційно-економічних рішень, вміння ризикувати).

Процес планування дозволяє уявити весь комплекс майбутніх операцій підприємницької діяльності і запобігти тому, що може статися. Особливо важливе планування в комерційній діяльності, де потрібні як передбачення на довгострокову перспективу, так і ґрунтовні попередні дослідження, що передують плануванню. При виході на ринок підприємець повинен реально уявляти можливі результати своєї діяльності, критично оцінювати свої можливості, правильно розподілити цілі за часом, навчитися ефективно використовувати ресурси, оволодіти сучасними інструментами підприємництва. Адже прибуток може бути одержаним не відразу, а витрати будуть із самого початку.

В економічній політиці України у найближчі роки переважатиме виважений курс на залучення іноземних інвестицій.

У цих умовах бізнес-план виконуватиме функції не тільки внутрішнього документа фірми, він використовуватиметься і при встановленні контрактів із сторонніми, в тому числі й з іноземними, інвесторами, що ставить відповідні вимоги щодо його оформлення і структури.

Бізнес-план складається на кілька років наперед і переглядається в міру необхідності, як правило, один раз на рік. У міру накопичення інформації і досвіду процес коригування плану полегшується.

Крім основного варіанта бізнес-плану, складаються спеціальні скорочені його варіанти для осіб, у контактах з якими підприємець зацікавлений.

Зважаючи на актуальність питання, була обрана тема курсової роботи.


Резюме

Суть проекту: Модернізація ВАТ “Сумська макаронна фабрика” та організація виробництва якісних короткорізаних макаронних виробів для кращого забезпечення потреб населення Сумської області та Східної України.

Мета проекту: Захопити існуючу на регіональному ринку “нішу” близько 30 %.

Основні переваги проекту: Замовник - одне з небагатьох підприємств харчової промисловості регіону з доброю технічною базою, зі стабільним фінансовим становищем та високою репутацією серед банків, покупців та постачальників.

Ринок макаронних виробів один із найбільш стабільних за обсягами споживання. На цьому ринку у Сумському регіоні є значна “ніша”, а його учасники ведуть себе досить пасивно, що значно полегшує вихід на ринок для “агресивного” виробника.

Проект є достатньо ефективним у фінансовому плані. Рівень ризику невеликий і в основному не вплине на результати проекту для ВАТ "Сумська макаронна фабрика".

Таблиця1

Інвестиційна потреба проекту

Напрями використання коштів Потреба грн.
1. Придбання технологічної лінії (з урахуванням монтажу) 1 800 491

Таблиця 2 Джерела і види фінансування (можливі три варіанта співробітництва)

Стаття витрат Сума, грн. Джерело фінансування Умови фінансування
1 Придбання автоматичної лінії для виробництва макаронних виробів “Braibanti Sasib” (Італія) 1 800 491* Кредит Строк 3,5 років. 8 % річних** . Погашення кредиту розпочинаються через 6 місяців від початку виробництва рівномірними частками
2 Придбання автоматичної лінії для виробництва макаронних виробів “Braibanti Sasib” 1 800 491 Фінансовий лізинг Строк 4 роки, 16 % річних (із страхуванням майна), авансовий платіж 15 %. Виплата відсотків і погашення розпочинаються від початку виробництва рівномірними частками
3 Придбання автоматичної лінії для виробництва мака-ронних виробів “Braibanti Sasib” 1 800 491 Створення спільного підприємства Внесення стратегічним партнером лінії у статутний фонд СП. ВАТ “СМФ” вносить у статутний фонд майновий комплекс вартістю 1 800 491 грн.
ВСЬОГО: 1 800 491

* - Фірма “Braibanti Sasib” дала попередню згоду на поставку обладнання при наступних умовах:

Оплата 15% вартості обладнання і банківська гарантія на решта 85% вартості;

Повний розрахунок за обладнання повинен бути здійснений у термін до 3 років.

** - відсотки по кредиту можуть додатково обговорюватись із потенційним інвестором при зустрічі із керівництвом ВАТ “Сумська макаронна фабрика”


Таблиця 3

Показники ефективності проекту

Показник Значення
1 Чиста приведена вартість, NPV, ГРН. 835 043,25
2 Внутрішня норма рентабельності, ІRR, % 31,81
3 Індекс прибутковості, PI 1,33
4 Термін окупності, роки 2,41

Ризики. Оцінювався вплив чинників, від яких залежать ціна та обсяг реалізації.

Прийнято, що змінні витрати збільшуватись не будуть. Якщо і буде збільшення вартості борошна, то і відповідно в еквіваленті зросте ціна на готову продукцію.

Навіть при несприятливих ринкових умовах проект не буде дуже збитковим. Фактично можливе тільки недоотримання прибутків ВАТ "Сумська макаронна фабрика". Для решти учасників проекту даний проект несе незначний ризик.

Екологія. ВАТ "Сумська макаронна фабрика" є екологічно безпечним підприємством. В ході реалізації даного проекту ніяких додаткових чинників впливу на навколишнє середовище не виникне.



Информация о работе «Проект модернізації виробництва короткорізаних макаронних виробів»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 31269
Количество таблиц: 9
Количество изображений: 0

0 комментариев


Наверх