1. Опис підприємства

1.1 Загальні відомості

Повна назва підприємства ВАТ "Сумська макаронна фабрика"

Місце знаходження (адреса) Україна,79022, Суми, вул. Кірова, 170

Форма власності приватна, колективна

Перелік основних видів діяльності виготовлення макаронних виробів

Сумська макаронна фабрика заснована в 1945 році.

В процесі приватизації на базі державного підприємства Міністерства харчової промисловості - "Сумська макаронна фабрика” було створене Відкрите акціонерне товариство "Сумська макаронна фабрика" (згідно наказу Регіонального фонду Державного майна по Сумській області №1928 від 30 липня 2006 року).

Статутний фонд відкритого акціонерного товариства становить 365 000,00 гривень (триста шістдесят п'ять тисяч гривень 00 коп.). Статутний фонд поділено на 1 460 000 простих іменних акцій, номінальною вартістю 0,25 гривні (двадцять п'ять копійок) кожна.

ВАТ "Сумська макаронна фабрика створена як виробничо-комерційна структура, для забезпечення потреб ринку в макаронній продукції та отримання прибутку в процесі здійснення господарської діяльності.

Підприємство займає площу в 1,21 га

За своїми виробничими потужностями ВАТ “Сумська макаронна фабрика" входить до п'ятірки найбільших підприємств-виробників макаронних виробів в Україні.

Виробнича потужність підприємства ВАТ “Сумська макаронна фабрика" дозволяє випускати до 100 тонн макаронних виробів на добу в асортименті.

Об’єми борошносховищ V - 600 тон.

Підприємство забезпечене достатніми виробничими та складськими приміщеннями для виготовлення та зберігання продукції (до 300 тон макаронних виробів, упакованих в крафт-мішки).

Є також тарні цехи по упакуванню продукції в гофрокороба, поліпропіленову упаковку (від 0,4 до 1 кг) та крафт-мішки (від 14 до 20 кг).

Підприємство розташоване неподалік від центральної автомагістралі та має підведену залізничну гілку, територіально вигідне розміщення фабрики дозволяє щоденно відвантажувати залізничним транспортом до 65 тон макаронних виробів і автотранспортом до 40 тон.

1.2 Види діяльності та структура власності

Основна діяльність підприємства – виробництво макаронних виробів в асортименті та їх реалізація.

Таблиця 4

Структура та динаміка зміни акціонерного капіталу

Назва показника Од. виміру Значення показника
2002 р. 2003 р. 2004 р. 2005 р.
1 Статутний фонд тис. грн 365 365 365 365
2 3 Кількість акцій шт. 1 460 000 1 460 000 1 460 000 1 460 000
Номінал акцій грн. 0,25 0,25 0,25 0,25
4 Тип акцій 100 % прості іменні
5 Частка держави % - - - -
6 Частка фізичних осіб % - 67,8 67,8 94,57
7 Частка юридичних осіб % - 32,2 32,2 5,43

2. Загальні передумови проекту

2.1 Передумови створення проекту

1. Попередній досвід виробництва макаронних виробів.

2. Наявні технічні, технологічні та збутові можливості ВАТ "Сумська макаронна фабрика".

3. Сприяння місцевої влади.

2.2 Можливості підприємства щодо виробництва нової продукції

1). Постачання сировини та матеріалів. Основна сировина для макаронних виробів, як і для хлібобулочних, - борошно хлібопекарське. Отже, може бути використана існуюча система постачання. Великі загальні обсяги пропозицій постачання борошна для регіону загалом так і підприємства зокрема дозволять відбирати для макаронних виробів найбільш якісну сировину.

2). Виробничі приміщення. На підприємстві є в наявності виробничі площі 8900 м2, 2974 м2 з них будуть вивільнені для нового обладнання.

3). Збутова система. ВАТ "Сумська макаронна фабрика" має близько 52 постійних торгових партнерів у Сумській області. В цій збутовій системі працює більше 200 магазинів, які торгують продуктами харчування. Всі вони будуть використані і для збуту макаронних виробів. Основним партнером і дистриб’ютором у Західній Україні буде ВАТ “Сумихолод” у якого добре розвинута мережа магазинів і дрібних гуртовень (більше 5500).

Згідно попередніх домовленостей у Центральній і Східній Україні свою продукцію ВАТ "Сумська макаронна фабрика" буде реалізовувати через фірму “Екомаркет” (м. Суми.


3. Ситуація на ринку

У період післяреформеного зубожіння макарони і макаронні вироби перетворилися для найширших мас населення в один з основних продуктів харчування, по суті справи — третій по значимості після хліба і молока.

Ринок макаронних виробів в цифрах:

Об’єм ринку в 2005 р. – 75-80 млн. доларів США у роздрібних цінах.

Кількість суб’єктів ринку: крупні виробники – 7; дрібні виробники – більше 1000; крупні імпортери – 10; гуртовики – біля 500.

3. Структура продажів:

вітчизняна продукція – 90-95%;

імпортна продукція – 10-5% (у фізичних величинах).

3.1 Прогноз розвитку ринку

Майже дворазовий у порівнянні з 2000 роком зріст валового збору продовольчої пшениці поряд з поганим врожаєм картоплі став приводом для оптимістичних планів виробників макаронів на сезон 2001/2002.

За умови подальшої концентрації виробництва в цій галузі, за оцінками фахівців, через кілька років на даному ринку залишиться всього 7-8 великих виробників. Проте, це відбудеться тільки після того як вітчизняні виробники модернізують виробництво, підвищать якість продукції, будуть використовувати методи нецінової конкуренції, реалізуючи, у міру можливості, програми просування своїх фірм і продукції.

В Україні випускають макаронні вироби здебільшого з борошна м'яких сортів пшениці, іноді із суміші м'яких і твердих сортів і лише зовсім небагато - з борошна твердої пшениці. Встановлені на передових заводах лінії дають можливість замішувати тісто у вакуумі, у результаті чого навіть макарони з м'якої пшениці не розварюються при варінні.

Імпортна продукція. Зараз імпортний товар забезпечує торговельникам 5-10% продажів (у фізичному виразі). По їхнім даним, зменшилися — приблизно на 10% — постачання контрабандного товару, що імпортери вважають заслугою митної служби. Проте частка контрабандного і “човникового” товару залишається високою — приблизно 70-80% у загальному обсязі імпорту. В основному продукцію везуть з Росії. Але, наприклад, ціна російської продукції майже в 2 рази більше, ніж аналогічної вітчизняної. І її частка в продажах середніх за ціною макаронів залишається незначною. Тому фахівці вважають, що торговельникам вітчизняною продукцією не варто побоюватися серйозної конкуренції з боку імпортних макаронів.

Прогноз. Продавці прогнозують збільшення продажів макаронних виробів у нинішньому році приблизно на 10%, оскільки врожай картоплі і круп'яних культур у 2001 році був нижче за середній.

Виробники продовжать займатися облаштованістю збутових мереж, буде відбуватися зміна дилерів. Конкуренція на ринку підсилиться, і в багатьох оптових компаніях обсяги продажів макаронних виробів неминуче скоротяться. Посприяють у цьому і виробники, що збираються активно поставляти товар вроздріб.

Зараз зростає попит на макарони, виготовлені з використанням вакуумної технології (дорожче звичайних, у середньому, на 30-40 коп. за 1 кг). Так, якщо в 2000 році багатьом оптовикам “звичайні” макарони забезпечували приблизно 80% виторгу (“вакуумні” — 20%), то торік частка продажів “вакуумних” макаронів виросла до 60-70%.

Форми. Лідируючі позиції в продажах як і раніше за короткими макаронними виробами (“короткорізами”). Асортимент “короткорізів” досить великий, і, як видно, цим вони і приваблюють споживача. Часом попит на них навіть перевищує пропозицію.

Зараз “короткорізи” забезпечують торговельникам 55-60% виторгу.


Информация о работе «Проект модернізації виробництва короткорізаних макаронних виробів»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 31269
Количество таблиц: 9
Количество изображений: 0

0 комментариев


Наверх