ЗМІСТ
Вступ
Розділ I Теоретичні основи репродуктивного здоров’я
1.1 Репродуктивна система чоловіка та жінки
1.2 Соматичні захворювання репродуктивного здоров’я
1.3 Безплідність
1.4 Висновки до розділу I
Розділ II Порівняння захворювань чоловічої та жіночої репродуктивних систем на фоні радіаційного опромінення
2.1 Стан здоров’я та фізичного розвитку населення, яке проживає на території забруднених радіонуклідами
2.2 Стан репродуктивної функції у чоловіків-ліквідаторів аварії на ЧАЕС
2.3 Особливості перебігу вагітності та пологів у жінок, які постійно мешкають на радіаційно забруднених територіях
2.4 Висновки до розділу II
Розділ III Вивчення динаміки рівня поширеності захворювань викликаних радіаційним опроміненням серед населення Рівненської області впродовж 2000-2007рр.
3.1 Рівень поширеності захворювань населення області за 2000-2007рр
3.2 Материнська смертність (на 100 тис. народжених живими) в період з 1999 по 2003рр
3.3 Поширеність захворювань серед дитячого населення 10-14 років включно за 2006-2007рр.) та онкологічна ситуація
3.4 Висновки до розділу III
Розділ IV Основи безпеки населення на радіаційно забруднених територіях Рівненської області
4.1 Основні міжнародні стандарти радіаційної безпеки
4.2 Основні принципи захисту
4.3 Санаторно-курортне лікування
4.4 Висновки до розділу IV
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Додаток
Вступ
Актуальність теми дослідження: вивчення та порівняння захворювань репродуктивної функції населення Рівненської області у післяаварійний період (2000-2007рр.).
Мета дослідження: визначення порівняльних показників та факторів, що негативно впливають на репродуктивну функцію людей південних і північних районів Рівненської області та вивчення заходів, що впроваджені спеціальними службами з метою охорони здоров’я людини.
Об’єкт дослідження: населення, що отримало малі дози радіації, діти від вагітних жінок, що постраждали внаслідок впливу малих доз радіації та нащадків чоловіків-ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.
Предмет дослідження: оцінка впливу радіації на населення репродуктивного віку та дітей на основі статистичних даних Інформаційно-аналітичного центру медичної статистики РОДА.
Головні завдання досліджень:
1) розкрити суть радіологічної ситуації, що склалася у районах Рівненської області.
2) вивчити вплив радіації на населення репродуктивного віку, дітей, беручи до уваги внутрішнє опромінення малими дозами радіації.
3) ознайомитись із статистичними даними звітів в період 2000-2007рр.
4) вивчити схеми та принципи загального та місцевого лікування, профоглядів, диспансерного лікування.
Науково-медична база дослідження: Інформаційно-статистичний центр медичної статистики.
Методи дослідження:
1) лабораторні (це методи, що застосовуються для визначення радіоактивного забруднення, опромінення за допомогою радіобіологічних приладів у лабораторних умовах різних установ).
2) теоретичні (це методи, що застосовуються за допомогою вивчення теоретичного матеріалу, що ставляться перед дослідником).
3) методи порівняльного аналізу (це методи, що застосовуються при порівняльних характеристиках по даних регіонів, областей чи районів, щоб показати між ними відмінності).
4) узагальнення даних звітів роботи радіобіологів різних установ, що займаються проблемою радіологічного забруднення (це висновки роботи фахівців).
5) статистичний метод (це метод дослідження, де показуються статистичні дані по роках і районах, областях в залежності від охоплення об’єкту).
Практична цінність результатів дослідження: полягає в узагальненні, коментуванні та вивченні результатів роботи ІСЦМС РОДА. Ці дані доступні для екологічних служб, медичних працівників, викладачам шкіл та ВНЗ, студентам, що здобувають відповідну професію.
Ключові слова:
Радіоактивний розпад - це весь процес мимовільного розпаду нестабільного нукліда.
Радіонуклід - це нестабільний нуклід, здатний до мимовільного розпаду;
Період напіврозпаду ізотопу - час, за який розпадається в середньому половина всіх радіонуклідів даного типу в будь-якому радіоактивному джерелі;
Радіаційна активність зразка - число розпадів у секунду в даному радіоактивному зразку (одиниця виміру - БК - беккерель);
Поглинена доза - енергія іонізуючого випромінювання, поглинена тілом, що опромінюється (тканинами організму) у перерахуванні на одиницю маси;
Еквівалентна доза - це поглинена доза, помножена на коефіцієнт, що відбиває здатність даного виду випромінювання ушкоджувати тканини організму;
Ефективна еквівалентна доза - еквівалентна доза помножена на коефіцієнт, що враховує різну чутливість різних тканин до опромінення;
Колективна ефективна еквівалентна доза - ефективна еквівалентна доза, отримана групою людей від якого-небудь джерела радіації;
Повна колективна ефективна еквівалентна доза - колективна ефективна еквівалентна доза, що одержить покоління людей від якого-небудь джерела за увесь час його подальшого існування.
Розділ І. Теоретичні основи репродуктивного здоров'я
0 комментариев