HISTORIA MORBI

 

1. REGISTRATIO

 

Вид – кріль;

Стать – самець;

Порода – сірий велетень;

Вік – 4міс.;

Жива маса – 2 кг.;

Масть – сіро-заяча;

Власник – Іванов А.А.

Адреса –

 

Початок курації –

Кінець курації –

2. ANAMNESIS VITE ET MORBI

Тварина утримувалась в приватному секторі в підсобному господарстві. Утримання кліткове на відкритому повітрі. Клітка односекційна, дерев’яна, з суцільною дощатою підлогою розміром 130\70\60 см. Тварина на момент захворювання знаходилась у групі з 8 кролів включно, підібраних відповідно до статі, віку, живої маси, темпераменту.

Годівля дворазова: вранці половина добової норми концентратів та вся порція коренеплодів, ввечері друга порція концентратів та сіно (відповідно з зимовим раціоном) [1,2]. У якості концентрованих кормів використовували зерно пшениці (80 г. на голову за добу). Із соковитих кормів згодовували кормові буряки з розрахунку 170 г. на голову. Основним джерелом клітковини раціону є люцернове сіно – 200 г. на голову. Клітка обладнана напувалкою, яка цілодобово забезпечує потребу тварин у воді.

Захворювання даної тварини на будь-які хвороби, як заразної так і незаразної етіології, попередньо зареєстровані не були. В вересні поточного року всі кролі даного господарства були провакциновані проти ВГХК та з інтервалом у 10 днів проти міксоматозу.

Перші клінічні симптоми було виявлено 00.00.00 під час ранкової годівлі. Захворювання виникло в умовах надмірної скупченості тварин у клітці при підвищеній вологості. Спостерігалось незначне пригнічення, тварина знаходилась окремо від усієї групи. Періодично кріль чухав вуха лапою та тряс головою. Тварину було вилучено із групи і переміщено в індивідуальну клітку. При більш детальному огляді помічено ураження внутрішньої поверхні вушних раковин: вони були вкриті лусками і товстими нашаруваннями червоно-коричневого кольору, шкіра основи вуха набрякла, потовщена. Подібні менш виражені клінічні симптоми виявлено і в інших тварин даної групи.

3. STATUS PRAESENS (на 00.00.00)

Т. – 39,0; П. – 180 пошт./хв.; Д. – 60 дих. рухів/хв.

Положення тіла в просторі природнє для даного виду. Темперамент спокійний, конституція щільна. Шкіра еластична, світло-сірого кольору, густо і рівномірно покрита гладко прилягаючим, блискучим волоссям, запах специфічний для даного виду. Волосинки хутра міцно тримаються в волосяних фолікулах. У ділянці внутрішньої поверхні вуха спостерігається запальний процес, який характеризується гіперемією всієї поверхні вушної раковини, злущуванням верхнього шару епідермісу. В цих ділянках спостерігається виділення сукровиці, по мірі підсихання якої формується велика кількість кірок. Розвиток патологічного процесу спостерігається у напрямку з глибини вушної раковини на її периферію. У зв’язку з цим помічено набряки основи підшкірної клітковини досліджуваних органів. Утворення та злущування великої кількості кірок призвело до утворення пробок та часткової закупорки зовнішніх слухових проходів. Даний процес спостерігається однаково як у лівому так і в правому вусі на фоні підвищення місцевої температури та болючості.

Видимі слизові оболонки кон’юнктиви та ротової порожнини блідо-рожеві, зволожені, без видимих відхилень від норми.

Поверхневі лімфатичні вузли (передлопаткові, підщелепові, колінної складки) неболючі, рухливі, їх поверхня гладенька, консистенція пружна, місцева температура в нормі.

 


ДОСЛІДЖЕННЯ ОКРЕМИХ СИСТЕМ

 

3.1 СЕРЦЕВО-СУДИННА СИСТЕМА

Серцевий поштовх помірний, боковий з локалізацією зліва в п’ятому міжребер’ї, а справа в четвертому, дещо дифузний. При аускультації в поєднанні з одночасною пальпацією серцевого поштовху прослуховуються ритмічні, часті, важкодиференційовані тони. Шуми не виявлено. Частоту серцевих скорочень установив під час інструментального прослуховування серця, яка становить 182 поштовхи/хв. Пульсові хвилі ритмічні.

 

3.2 ДИХАЛЬНА СИСТЕМА

Частоту дихання встановив підраховуючи кількість рухів крил носа за хвилину. Тип дихання грудний. Екскурсія грудної клітки рівномірна і симетрична з високою частотою коливань. Ритм дихання правильний та регулярний. Співвідношення між фазою вдиху та видиху становить 1 : 1,2 відповідно. Витікання з носу відсутні. Видихуване повітря специфічного запаху. При дослідженні гортані і трахеї методом огляду та пальпації будь-яких відхилень від норми не помічено. Грудна клітка правильної конфігурації, деформації відсутні. При пальпації больова реакція відсутня. Перкусійна межа легень в межах норми. Під час аускультації легень відчутні шуми чистого везикулярного дихання.

 

3.3 ТРАВНА СИСТЕМА

Аппетит у нормі. Спрага помірна. Прийом корму і води природний не утруднений. Тварина пережовує корм ретельно, болючість при цьому не спостерігається, додаткові шуми при жуванні відсутні. При проковтуванні кормової грудки відхилень не виявлено. Стан губ та щік в нормі. Ротова щілина має анатомічно правильні контури. Свербіж, опухання в ділянці губ відсутні. Слинотеча відсутня. Слизова оболонка ротової порожнини блідо рожева, зволожена, цілісність її не порушена, при дії механічних подразників болючість не проявляється. Нашарування та висипи на слизовій відсутні. Огляд і пальпація язика: наліт відсутній, цілісність та рухомість збережена, розмір та щільність в межах норми. Зуби жовтувато-білого кольору, цілісність не порушена, стирання правильне, прикус правильний. Різці міцно тримаються в кісткових чарунках. Наліт на зубах відсутній. Ясна блідо-рожевого кольору. Запах із ротової порожнини відсутній. Зовнішні контури глотки і верхньої частини яремного жолоба притаманні данному виду тварин. Припухання відсутнє, при пальпації болючості не виявлено. При прийомі корму та води спостерігаються хвилеподібні рухи стравоходу, болючість при пальпації також відсутня.

Розмір черева не змінений, форма округла, ліва та права черевні стінки симетричні. При пальпації болючість відсутня, тонус м’язів черевної стінки в межах норми. Перкусія шлунка дала тимпанічний звук. При проведенні глибокої пальпації кишечника больова реакція не спостерігається, його петлі вільно переміщуються в черевній порожнині. Під час аускультації прослуховуються чіткі, періодичні перистальтичні шуми. Акт дефекації вільний, безболісний. Калові маси щільної консистенції, темно-коричневого кольору зі специфічним для даного виду тварин запахом, наявність залишків неперетравленого корму відсутня. Для всановлення топографічних меж печінки використовував метод бімануальної пальпації. Збільшення чи болючість печінки при цьому не встановлено.


Информация о работе «Псороптоз кролів»
Раздел: Медицина, здоровье
Количество знаков с пробелами: 26915
Количество таблиц: 1
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
29395
0
10

... при невеликому збільшенні. Виявлення коростяних кліщів є основою для постановки остаточного діагнозу. Лікування, профілактика та заходи боротьби такі самі, як і при нотоедрозі кролів. Лістрофороз — хронічне захворювання кролів, спричинюване волосяними кліщами. Етіологія. Збудником хвороби є кліщ виду Listrophorus gibbus. Це дуже маленький кліщ сірувато-білого кольору, ледве помітний неозброє ...

Скачать
17637
1
0

... ще раз. Епізоотологія інвазії Сезонності захворювання не відмічається. Частіше уражуються тварини у віці від 1,5 до 4 місячного віку, але також можуть хворіти і дорослі тварини. Джерелами інвазії є хворі на отодектоз коти, собаки, песці, лисиці, норки та інші м’ясоїдні. Кішки заражаються в основному контактним шляхом, від хворих тварин, або з предметами догляду, на руках та одязі. Молодняк ...

0 комментариев


Наверх