3.3 Напрямки підвищення конкурентоспроможності підприємства

 

Економічні процеси мають динамічний характер, що допомагає підприємствам в умовах гострої конкуренції швидко адаптуватися до мінливих умов зовнішнього і внутрішнього середовища. Навіть протягом невеликого періоду часу обсяги споживання дуже динамічні. У цих умовах виграє (а в наших умовах виживає) те підприємство, яке швидше інших пристосується до реалій часу й адаптується до нових незвичних для нас умов.

Проблема реалізації зробленої продукції стоїть перед підприємствами дуже гостро. З'явилася необхідність вивчати ринок з його потребами і намагатися ці потреби задовольняти швидко і вчасно.

У нинішній ситуації один з природних і найбільш ефективних напрямків подальшого розвитку вітчизняної промисловості – підвищення гнучкості, здатності до адаптації підприємств до потреб ринку [23].

Саме тому в даний час важливим елементом антикризового управління є підвищення конкурентоспроможності підприємства.

Конкуренція — економічне змагання виробників однакових видів продукції на ринку за залучення більшої кількості покупців та одержання максимального доходу в короткостроковому або довгостроковому періодах.

У процесі конкурентної боротьби учасники переслідують однакові цілі – максимізація прибутку за рахунок завоювання переваг споживачів. Однак способи й шляхи досягнення цієї загальної мети різні. Тому в конкурентній боротьбі перемагає той, хто раніше від інших домігся певних конкурентних переваг і захопив стійкий сегмент ринку. Але завоювання переваг — це тільки початок, набагато складніше втриматися на ринку, зберігаючи свої конкурентні позиції.

При формуванні конкурентної стратегії насамперед необхідно враховувати, у якій стадії життєвого циклу перебуває галузь (зародження, швидке зростання, зрілість, спад), масштаби діяльності конкурентів (зокрема, чи здійснюється конкурентна боротьба на рівні світового ринку).

У праці [32, с. 248] фактори підвищення конкурентоспроможності розглядаються залежно від стадії розвитку галузі, в якій функціонує підприємство:

-                конкуренція в нових галузях, які швидко розвиваються;

-                конкуренція в галузях, що перебувають у стадії зрілості;

-                конкуренція в галузях, що перебувають у стані стагнації або спаду;

-                конкуренція в роздроблених галузях.

Нова галузь завжди перебуває на ранній стадії існування, стадії зародження. Більшість компаній цієї галузі знаходяться в стадії організації, залучення персоналу, будівництва або придбання виробничих потужностей, розширення збутової мережі, залучення на свою сторону потенційного покупця. Дуже часто такі фірми зіштовхуються із проблемами розробки товару та з технологічними проблемами.

Щоб домогтися успіху в новій галузі, компаніям звичайно варто дотримуватися декількох рекомендацій:

-                спробувати виграти перший етап боротьби за лідерство в галузі, ризикуючи й використовуючи ефективну стратегію. Стратегія диференціації, спрямована на досягнення переваг по якості товару звичайно є найкращою для досягнення початкової конкурентної переваги;

-                активно підтримувати вдосконалювання технологічного процесу, поліпшувати якість продукції й розроблювати привабливі для споживача характеристики товару;

-                використовувати будь-які переваги, випускаючи більше моделей товару, поліпшуючи його зовнішній вигляд, використовуючи нові технології й канали збуту, заздалегідь забезпечуючи виробництво сировиною;

-                поступово переносити основний акцент реклами з ознайомлення споживачів з товаром на створення в них сприятливого враження від фірми й торговельної марки;

-                використовувати зниження цін для залучення на ринок групи покупців, чутливих до зміни цін;

-                підготуватися до появи сильних конкурентів.

Молоді компанії можуть полегшити собі завдання, ретельно відбираючи висококваліфікованих керівників у раду директорів, залучаючи на роботу заповзятливих менеджерів, що мають досвід управління молодими фірмами на початкових стадіях їхнього становлення й розвитку, концентруючи зусилля на забезпеченні своєї переваги в сфері інновацій і, можливо, поєднуючись із іншими фірмами або здобуваючи їх для зміцнення своєї ресурсної бази.

Швидке зростання нових галузей не може тривати вічно. Коли темпи зростання знижуються, перехід у стадію зрілості звичайно приводить до істотних змін у конкурентному середовищі галузі.

Конкуренція часто дуже впливає на витрати й рівень обслуговування. Оскільки всі виробники починають пропонувати товар з тими характеристиками, яким надають перевагу покупці, вибір останніх залежатиме більше від того, який продавець запропонує товар по оптимальному для покупця співвідношенню ціни й рівня обслуговування.

Зниження темпів зростання галузі означає уповільнення розвитку виробничих потужностей. Кожна фірма повинна відслідковувати плани конкурентів по збільшенню виробничих потужностей і регулювати свої власні обсяги випуску продукції, щоб не допустити надвиробництва по галузі в цілому. В умовах повільного зростання галузі помилка у визначенні того, наскільки варто збільшити виробничі потужності протягом короткого відрізка часу, може негативно вплинути на прибутки компанії в майбутньому.

Зростаючі національні фірми починають пошук можливостей збуту на закордонних ринках. Лідерства домагаються ті фірми, які опановують найбільші частки на міжнародному ринку й мають сильні позиції серед конкурентів на більшості зі світових географічних ринків.

Фірми, що працюють неефективно, і фірми зі слабкими конкурентними стратегіями спроможні вижити в галузі, що швидко розвивається, в умовах зростання обсягів продаж. Але конкуренція, що підсилюється, виявляє слабкість позицій фірм у конкурентній боротьбі. У міру того, як розвивається стадія зрілості, і відбуваються зміни в умовах конкуренції в галузі, фірми можуть спрямувати стратегічні зусилля на зміцнення своїх позицій серед конкурентів.

Величезна розмаїтість моделей товарів, їхніх характеристик і можливостей позитивно впливає на конкурентоспроможність товарів на стадії, коли ще збільшуються запити споживачів. Але така розмаїтість може стати занадто дорогою, коли підсилюється цінова конкуренція й знижується максимальний рівень прибутку. Зняття з виробництва неконкурентноспроможної продукції скорочує витрати й дозволяє концентрувати зусилля на тих товарах, які дають максимальний рівень прибутку, по яких фірма має конкурентні переваги.

Іноді можна дешево придбати компанії-конкуренти, які потерпіли крах. Придбання за вигідними цінами фірм може сприяти зменшенню витрат, якщо воно також забезпечує можливості збільшення ефективності виробництва. Крім того, до компанії переходить клієнтура придбаного конкурента. Найбільше вигідними придбаннями є ті, які істотно підсилюють конкурентні позиції фірми-покупця.

Але багато фірм діють у галузі, де попит зростає повільніше, ніж у середньому по промисловості, а іноді навіть спостерігається його падіння. У даній ситуації найбільш очевидними є стратегія «збору врожаю», що забезпечує одержання максимального обсягу наявних коштів за короткий період часу, продаж фірми або припинення її діяльності. Однак, автор праці „Конкурентоспроможність підприємства: оцінка та стратегія забезпечення” [32] вважає, що падіння попиту недостатньо, щоб зробити галузь непривабливою. Продаж фірми може бути доцільний, а може бути й недоцільний; припинення діяльності — це надзвичайний захід.

Компанії, що конкурують у галузях, які перебувають у стадії повільного зростання або спаду, повинні спрямувати свої зусилля на формулювання цілей, що відповідають можливостям ринку. Показники, які характеризують рух готівки й рентабельність інвестицій, більш прийнятні, ніж абсолютні показники зростання, хоча збільшення обсягу продаж і частки ринку необхідно враховувати. Сильні компанії спроможні збільшити обсяг продаж за рахунок слабких конкурентів, а вихід останніх з ринку або їхнє злиття з іншими фірмами дозволять тим, що залишилися, захопити більшу частку ринку.

Фірми можуть досягти скорочення рівня витрат за рахунок:

-                планування внутрішніх процесів;

-                консолідації невикористаних виробничих потужностей;

-                використання великої кількості збутових каналів для досягнення обсягу продаж необхідного для зниження рівня витрат;

-                відмови від дрібних і дорогих збутових точок;

-                виділення з ланцюжка цінностей прибуткових видів діяльності.

Проблема підвищення рівня конкурентоспроможності вітчизняної продукції в умовах подальшого розвитку економіки пов'язана, насамперед, з розробкою системи управління конкурентоспроможністю. Формування конкурентних відносин сприяє створенню розвиненого, цивілізованого ринку, що включає сферу виробництва й товарообміну. Завоювання й утримання конкурентних переваг — ключові фактори успіху підприємства в конкурентній боротьбі.

У сучасних умовах господарювання можна виділити основні напрямки підвищення антикризового менеджменту підприємства:

-                усунення дискримінаційних положень у законодавстві;

-                розширення транскордонного регулювання банкрутства;

-                передбачення адміністративної відповідальності ліквідаторів за невірну оцінку ліквідаційної маси та непрозорий продаж майна боржника.

-                розробка ефективної стратегії розвитку підприємства.


ВИСНОВКИ

Поняття «криза на підприємстві» охоплює всі ланки середовища існування підприємства. У внутрішньому середовищі найімовірнішими причинами появи кризових явищ є невідповідність прийнятих підходів до управління підприємством умовам його існування, застарілі технології та інші фактори. У зовнішньому середовищі до змін на підприємстві можуть призвести зміни у законодавстві, політиці держави відносно умов існування організації та факторам мікросередовища та макросередовища.

Криза на підприємстві може привести як до позитивних змін, так і до зменшення його прибутків чи до банкротства. Робота із новим постачальником, який пропонує вигідні умови співпраці, вихід на нові ринки із вигідними умовами конкуренції та наявністю покупців на товари фірми, які за умови відповідної пропозиції відповідних запитам покупців товарів та послуг зможуть допомогти організації наблизитися до її цілі. Водночас ті ж фактори мають можливість привести і до краху підприємства за невідповідної політики, яка проводиться по відношенню до них. Тому необхідно вчасно виявляти всі зміни у внутрішньому та зовнішньому середовищах існування організації, які можуть вплинути на її діяльність.

Задля вчасного виявлення можливої появи кризових явищ на підприємстві та якомога повнішого аналізу причин їх появи та масштабів загрози є необхідним впровадження та виконання в організації функцій антикризового менеджменту та функціонування відповідного до конкретних умов існування підприємства аналізу кризових явищ.

Фінансова ситуація на ВАТ "Білоцерківський молочний завод” за останні 5 років значно покращилася, але незадовільним фактором є скорочення росту оборотних активів у 2005-2006 роках. Враховуючи позитивну динаміку росту платоспроможності за останні 5 років, можна прогнозувати покращення фінансового становища товариства у наступних періодах, хоча не виключені й зміни ситуації у гіршу сторону, як у 2003-2004 роках.

Державне регулювання антикризового менеджменту в Україні має бути покращено за рахунок передбачення адміністративної відповідальності ліквідаторів, розширення транскордонного регулювання банкрутства та інших змін. Але, незважаючи на вищезгадані положення, законодавче регулювання антикризового менеджменту в Україні знаходиться на високому рівні.

Антикризова стратегія на підприємстві має бути направлена на розробку довгострокових, середньострокових та короткострокових планів із урахуванням результатів проведеного аналізу зовнішнього середовища та можливостей підприємства по реалізації встановлених планів. За досягненням обраної стратегії та тактики повинен проводитися контроль, результатом якого має бути звіт про відповідність фактичних результатів діяльності плановим та можливих дій по усуненню виявленої невідповідності.

Отже на основі результатів проведеного дослідження можна зробити висновок, що впровадження та функціонування ефективної системи антикризового управління на підприємстві є важливим кроком до досягнення цілей організації та виходу економіки України на якісно новий рівень.


Список використаних джерел

1.         Конституція України / За матеріалами http://www.rada.gov.ua. Сайт Верховної Ради України.

2.         Кримінальний Кодекс України: Закон України №2341-ІІІ від 05.04.2001 р. / За матеріалами http://www.rada.gov.uа Сайт Верховної Ради України.

3.         Цивільний Кодекс України: Закон України №435-IV від 16.01.2003 р. / За матеріалами http://www.rada.gov.uа Сайт Верховної Ради України.

4.         Закон України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” / За матеріалами http://www.rada.gov.uа Сайт Верховної Ради України.

5.         Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” / За матеріалами http://www.rada.gov.ua. Сайт Верховної Ради України.

6.         Закон України „Про охорону праці” від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII / За матеріалами http://www.rada.gov.ua. Сайт Верховної Ради України.

7.         Закон України „Про цивільну оборону” від 3 лютого 1993 року N 2974-XII / За матеріалами http://www.rada.gov.uа Сайт Верховної Ради України.

8.         Методичні рекомендації по виявленню ознак неплатоспроможності підприємств і ознак дій по приховування банкрутства, фіктивного банкрутства і доведення до банкрутства: Наказом Міністерства економіки України №10 від 17.01.01 р. / За матеріалами http://www.rada.gov.ua. Сайт Верховної Ради України.

9.         Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 „Баланс”: Наказ Міністерства фінансів України №87 від 31.03.1999 р. / За матеріалами http://www.rada.gov.uа Сайт Верховної Ради України.

10.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 „Звіт про фінансові результати”: Наказ Міністерства фінансів України №87 від 31.03.1999 р. / За матеріалами http://www.rada.gov.uа Сайт Верховної Ради України.

11.       Положення про Державний департамент з питань банкрутства: Постанова Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2006 року № 533. / За матеріалами http://www.rada.gov.uа Сайт Верховної Ради України.

12.       Порядок проведення досудової санації державних підприємств: Постанова Кабінету Міністрів України від 17.03.2000 р. № 515. / За матеріалами http://www.rada.gov.uа Сайт Верховної Ради України.

13.       Рекомендації Президії Вищого господарського суду України від 04.06.04 р. №04-5/1193 „Про деякі питання практики застосування Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” / За матеріалами http://www.rada.gov.uа Сайт Верховної Ради України.

14.       Антикризисное управление — Учебник/ Под ред. Э.М Короткова, — М.: "ИНФРА-М", 2003, с. 432.

15.       Антикризисное управление / Рук. авт. колл. проф. И. К. Ларионов. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Издательско-торговая корпорация «Дашков и Ко», 2004. – 292 с.

16.       Антикризисное управление предприятиями и банками: Учеб.-практ. пособие. – М.: Дело, 2001. – 840 с.

17.       Антикризисное управление: Под ред. Э.С. Минаева, В.П.Панагушина; Моск. гос. авиац. ин-т (техн. ун-т). – М.: Изд-во ПРИОР, 1999. – 430 с.: ил.

18.       Антикризисное управление: теория, практика, инфраструктура: Учебно-практическое пособие / Отв. Ред. Г.А. Александров. – М.: Издательство БЕК, 2002. – 544 с.

19.       Антикризисное управление: Учебное пособие: В 2-х т. / Рук. авт. коллектива и отв. ред.: Г.К. Таль; Финансовая акад. при правительстве РФ, Науч.-практ. центр. комплекс. пробл. антикризис. упр. – М.: ИНФРА-М, 2004. Т. 1. – 987 с.; Т. 2. – 1126 с.

20.       Антикризисный менеджмент / Под редакцией проф. Грязновой А.Г. – М.: Ассоциация авторов и издателей «Тандем». Издательство ЭКМОС, 1999. 368 с.

21.       Банкрутство і санація підприємства: теорія і практика кризового управління / Т.С. Клебанова, О.М. Бондар, О.В. Мозенков та ін. / За ред. О.В. Мозенкова. – Харьков: ВГ „ІНЖЕК”, 2003. – 272 с.

22.       Бірюков Олександр. Банкрутство як важливий елемент справедливої конкуренції // За матеріалами http://www.yur-gazeta.com/writer/167/.

23.       Василенко В.О. Антикризове управління підприємством: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. – К.: ЦУЛ, 2003. – 504 с.

24.      Волинец Л. Антикризисное управление предприятием // Современный бухгалтер. – 2005. – № 14. – С. 16-20.

25.       Господарське право України: Навч. посібник. - 2-е вид., перероб. і доп. - К.: Юрінком Інтер, 2001. - 384 с.

26.       Депутат О. П., Коваленко І. В., Мужик І. С. Цивільна оборона. Підручник \ За ред. Полковника В.С. Франчука – 2-ге вид., доп. – Львів, Афіша, 2001. – 336 с.

27.       Довбня С.Б. Система антикризисного управления предприятием // Механізм регулювання економіки. — 2005. — № 1. — С. 92-100.

28.       Дороніна Н.В. Системний підхід до формування антикризової стратегії в державному управлінні. / За матеріалами http://www.kbuapa.kharkov.ua Сайт харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

29.       Друкер П. Ф. Задачи менеджмента в ХХІ веке.: Пер. с англ.: Уч. пос. – М.: Издательский дом „Вильямс”, 2000. – 272 с.

30.       Жидецький В.Ц. Основи охорони праці. Підручник. – Вид. 3-є, перероб. і доп. – Львів: УАД, 2006. – 336 с.

31.       Зуб А.Т., Локтионов М.В. Системный стратегический менеджмент: теория и практика. – М.: Генезис, 2001. – 752 с.

32.       Конкурентоспроможність підприємства: оцінка та стратегія забезпечення: Монографія. – Д.: Вид-во ДУЕП, 2006. – 276 с.

33.       Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємства: Навч.посібник. – 2-е вид. – К.: Знання, 2001.

34.       Котлер Ф. Маркетинг. Менеджмент. – СПб.: Питер, 1999. – 896 с.

35.       Кошкин В.И. и др. Антикризисное управление: 17-модульная программа для менеджеров «Управление развитием организации». Модуль 11. – М.: ИНФРА-М. 1999. – 560 с.

36.      Литвинов Д.В. Анализ финансового состояния предприятия: Справочное пособие. / Д. В. Литвинов. – СПб: Эскорт, 2004. – 104 с.

37.       Лігоненко Л.О. Антикризове управління підприємством: Підручник для студентів вищих навч. закладів. - К.: КНТЕУ, 2005. - 823с.

38.       Мазаракі А.А. Економіка торговельного підприємства. Підручник для вузів / А.А. Мазаракі, Н.М. Ушакова, Л.О. Лігоненко / Під ред. проф. Н.М. Ушакової. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.

39.       Макконнел К. Р., Брю С.Л. Экономикс: Принципы, проблемы и политика. В 2-х т. / Пер. с англ. 11-го изд. – М.: Республика, 1992. – Т. 1. – 399 с.; Т. 2. – 400 с.

40.       Маслова Т.Д., Божук С.Г., Ковалик Л.Н. Маркетинг. – СПб.: Питер, 2006. – 400 с.: ил.

41.       Менеджмент: Век ХХ – век ХХІ / Сб. ст./ Высш. шк. бизнеса моск. гос. ун-та им. М.В. Ломоносова; Под ред.: О.С. Виханский, А.И.Ионова – М.: Экономистъ, 2004. – 334 с.: ил.

42.       Менеджмент: стратегии, с которыми побеждают. – К.: Максимум, 2006. – 315 с.

43.       Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента: Пер. с англ. – М.: Дело, 1992. – 702 с.

44.       Мочерний С.В. Методологія економічного дослідження. – Львів: Світ, 2001. – 416 с.

45.       Основи менеджменту: Підручник. – К.: Академвидав, 2003. – 608 с.

46.       Селезнева И. Н., Ионова А. Ф. Финансовый анализ. Управление финансами: Учеб. по-собие для вузов. – 2-е изд., перераб. и доп. / И. Н. Селезнева, А. Ф. Ионова. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2005. – 639 с.

47.       Стратегия и тактика антикризисного управления. Под ред. А.П. Градова, Б.И. Кузина, С.-Петербург, 1996.

48.       Стратегия предприятия и стратегический менеджмент : Учеб. пособие / Ю.В. Соболев, В.Л. Дикань, А.Г. Денейка, Л.А. Позднякова. – Х.: Олант, 2002. – 415 с.

49.       Том Н. Управление изменениями / Проблемы теории и практики управления. – 1998. – № 1. – С. 68-74.

50.       Управление - это наука и искусство: А. Файоль, Г. Эмерсон, Ф. Тейлор, Г. Форд. – М.: Республика, 1992, - 351 с.

51.       Управление по пезультатам: Пер. с финск. /Общ. ред. и предисл. Леймана Я.А. – М.: Прогресс. – 1988. – 320 с.

52.       Уткин Э.А. Антикризисное управление. – М.: Ассоциация авторов и издателей «Тандем». Изд-во ЭКМОС, 1997. – 400 с.

53.       Финансовый анализ: управление финансами / Н.Н. Селезнева, А.Ф. Ионова. – 2-е изд. перераб. и доп. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 639 с.: ил.

54.       Шаповал М.І. Менеджмент якості. – К.: Т-во „Знання”, 2003. – 435 с.

55.       Экономикс: Англо-русский словарь-справочник / Э. Дж. Доллан, Б.И. Домненко. – М.: Лазурь, 1994. – 544 с.

56.       Юданов А.Ю. Конкуренция: теория и практика. – М.: Издательство ГНОМ и Д, 2001. – 304 с.


ДОДАТКИ

Додаток А

Таблиця А. 1. Горизонтальний аналіз балансу ВАТ „Білоцерківський молочний завод” за 2002 рік

Актив Код рядка Значення показника, тис грн Питома вага у валюті балансу, % Зміна
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду На початок звітного періоду На кінець звітного періоду Абсолютної величини, тис. грн. питомої ваги, % по відношенню до початку періода, %

І. Необоротні активи

080

821,9

910,9

34,8

38,6

89,0

3,8

10,8

Незавершене будівництво 020 226,9 214,5 9,6 9,1 -12,4 -0,5 -5,5
Основні засоби
залишкова вартість 030 595,0 696,4 25,2 29,5 101,4 4,3 17,0
первісна вартість 031 1164,8 1361,2 49,3 57,7 196,4 8,4 16,9
знос 032 -569,8 -664,8 -24,1 -28,2 -95,0 -4,0 16,7

ІІ. Оборотні активи

260

1539,7

1449,0

65,2

61,4

-90,7

-3,8

-5,9

Запаси:
виробничі запаси 100 217,1 288,3 9,2 12,2 71,2 3,0 32,8
готова продукція 130 7,0 96,3 0,3 4,1 89,3 3,8 1275,7
товари 140 0,2 0,9 0,0 0,0 0,7 0,0 350,0
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:
чиста реалізаційна вартість 160 1071,5 904,7 45,4 38,3 -166,8 -7,0 -15,6
первісна вартість 161 1071,5 904,7 45,4 38,3 -166,8 -7,0 -15,6
Інша поточна дебіторська заборгованість 210 11,4 21,5 0,5 0,9 10,1 0,4 88,6
Грошові кошти та їх еквіваленти:
в національній валюті 230 225,2 120,5 9,5 5,1 -104,7 -4,4 -46,5

ІІІ. Витрати майбутніх періодів

270

0,7

0,8

0,0

0,0

0,1

0,0

14,3

Баланс

280

2362,3

2360,7

100,0

100,0

-1,6

0,0

-0,1

Пасив

І. Власний капітал

380

1506,8

1510,0

63,8

64,0

3,2

0,2

0,2

Статутний капітал 300 213,8 213,8 9,1 9,1 0,0 0,0 0,0
Додатковий вкладений капітал 320 685,6 685,6 29,0 29,0 0,0 0,0 0,0
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) 350 607,4 610,6 25,7 25,9 3,2 0,2 0,5

ІІ. Забезпечення наступних витрат і платежів

430

0,0

0,0

0,0

0,0

0,0

0,0

-

ІІІ. Довгострокові зобов'язання

480

0,0

0,0

0,0

0,0

0,0

0,0

-

IV. Поточні зобов'язання

620

855,5

850,7

36,2

36,0

-4,8

-0,2

-0,6

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги 530 693,6 708,2 29,4 30,0 14,6 0,6 2,1
Поточні зобов'язання за розрахунками:
з бюджетом 550 1,0 9,6 0,0 0,4 8,6 0,4 860,0
з позабюджетних платежів 560 55,0 34,0 2,3 1,4 -21,0 -0,9 -38,2
зі страхування 570 8,2 20,1 0,3 0,9 11,9 0,5 145,1
з оплати праці 580 38,9 71,9 1,6 3,0 33,0 1,4 84,8
Інші поточні зобов'язання 610 58,8 6,9 2,5 0,3 -51,9 -2,2 -88,3

V. Доходи майбутніх періодів

630

0,0

0,0

0,0

0,0

0,0

0,0

-

Баланс

640

2362,3

2360,7

100,0

100,0

-1,6

0,0

-0,1

 


Додаток Б

Таблиця Б. 1. Горизонтальний аналіз балансу ВАТ «Білоцерківський молочний завод» за 2003 рік

Актив Код рядка Значення показника, тис грн Питома вага у валюті балансу, % Зміна
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду На початок звітного періоду На кінець звітного періоду абсолютної величини, тис. грн. питомої ваги, % по відношенню до початку періода, %
І. Необоротні активи 080 910,9 1606,0 38,6 45,7 695,1 7,1 76,31
Незавершене будівництво 020 214,5 87,0 9,1 2,5 -127,5 -6,6 -59,44
Основні засоби
залишкова вартість 030 696,4 1519,0 29,5 43,2 822,6 13,7 118,12
первісна вартість 031 1361,2 2323,3 57,7 66,1 962,1 8,5 70,68
знос 032 -664,8 -804,3 -28,2 -22,9 -139,5 5,3 20,98
ІІ. Оборотні активи 260 1449,0 1906,1 61,4 54,3 457,1 -7,1 31,55
Запаси:
виробничі запаси 100 288,3 434,5 12,2 12,4 146,2 0,2 50,71
готова продукція 130 96,3 35,9 4,1 1,0 -60,4 -3,1 -62,72
товари 140 0,9 3,7 0,0 0,1 2,8 0,1 311,11
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:
чиста реалізаційна вартість 160 904,7 1203,4 38,3 34,3 298,7 -4,1 33,02
первісна вартість 161 904,7 1203,4 38,3 34,3 298,7 -4,1 33,02
Дебіторська заборгованість за розрахунками:
з бюджетом 170 16,8 25,2 0,7 0,7 8,4 0,0 50,00
Актив Код рядка Значення показника, тис грн Питома вага у валюті балансу, % Зміна
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду На початок звітного періоду На кінець звітного періоду абсолютної величини, тис. грн. питомої ваги, % по відношенню до початку періода, %
за виданими авансами 180 0,0 117,8 0,0 3,4 117,8 3,4 -
Інша поточна дебіторська заборгованість 210 21,5 46,1 0,9 1,3 24,6 0,4 114,42
Грошові кошти та їх еквіваленти:
в національній валюті 230 120,5 37,5 5,1 1,1 -83,0 -4,0 -68,88
Інші оборотні активи 250 0,0 2,0 0,0 0,1 2,0 0,1 -
ІІІ. Витрати майбутніх періодів 270 0,8 1,2 0,0 0,0 0,4 0,0 50,00
Баланс 280 2360,7 3513,3 100,0 100,0 1152,6 0,0 48,82
Пасив
І. Власний капітал 380 1510,0 1336,8 64,0 38,0 -173,2 -25,9 -11,47
Статутний капітал 300 213,8 213,8 9,1 6,1 0,0 -3,0 0,00
Додатковий вкладений капітал 320 685,6 0,0 29,0 0,0 -685,6 -29,0 -100,00
Інший додатковий капітал 330 0,0 685,6 0,0 19,5 685,6 19,5
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) 350 610,6 437,4 25,9 12,4 -173,2 -13,4 -28,37
ІІ. Забезпечення наступних витрат і платежів 430 0,0 37,5 0,0 1,1 37,5 1,1 -
Забезпечення виплат персоналу 400 0,0 37,5 0,0 1,1 37,5 1,1 -
ІІІ. Довгострокові зобов'язання 480 0,0 14,4 0,0 0,4 14,4 0,4 -
Відстрочені податкові зобовязання 460 0,0 14,4 0,0 0,4 14,4 0,4 -
IV. Поточні зобов'язання 620 850,7 2124,6 36,0 60,5 1273,9 24,4 149,75
Короткострокові кредити банків 500 0,0 877,8 0,0 25,0 877,8 25,0
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги 530 708,2 992,0 30,0 28,2 283,8 -1,8 40,07
Поточні зобов'язання за розрахунками:
з одержаних авансів 540 0,0 5,4 0,0 0,2 5,4 0,2 -
з бюджетом 550 9,6 18,5 0,4 0,5 8,9 0,1 92,71
з позабюджетних платежів 560 34,0 18,4 1,4 0,5 -15,6 -0,9 -45,88
зі страхування 570 20,1 62,0 0,9 1,8 41,9 0,9 208,46
з оплати праці 580 71,9 98,7 3,0 2,8 26,8 -0,2 37,27
Інші поточні зобов'язання 610 6,9 51,8 0,3 1,5 44,9 1,2 650,72
V. Доходи майбутніх періодів 630 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 -
Баланс 640 2360,7 3513,3 100,0 100,0 1152,6 0,0 48,82

Додаток В

Таблиця В. 1. Горизонтальний аналіз балансу ВАТ «Білоцерківський молочний завод» за 2004 рік

Актив Код рядка Значення показника, тис грн Питома вага у валюті балансу, % Зміна
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду На початок звітного періоду На кінець звітного періоду абсолютної величини, тис. грн. питомої ваги, % по відношенню до початку періода, %
І. Необоротні активи 080 1606,0 1860,0 45,7 32,6 254,0 -13,2 15,8
Незавершене будівництво 020 87,0 110,6 2,5 1,9 23,6 -0,5 27,1
Основні засоби
залишкова вартість 030 1519,0 1603,1 43,2 28,1 84,1 -15,2 5,5
первісна вартість 031 2323,3 2616,8 66,1 45,8 293,5 -20,3 12,6
знос 032 804,3 1013,7 22,9 17,7 209,4 -5,2 26,0
Відстрочені податкові активи 060 0,0 146,3 0,0 2,6 146,3 2,6
ІІ. Оборотні активи 260 1906,1 3851,8 54,3 67,4 1945,7 13,2 102,1
Запаси:
виробничі запаси 100 434,5 487,1 12,4 8,5 52,6 -3,8 12,1
готова продукція 130 35,9 68,3 1,0 1,2 32,4 0,2 90,3
товари 140 3,7 2,1 0,1 0,0 -1,6 -0,1 -43,2
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:
чиста реалізаційна вартість 160 1357,8 1830,1 38,6 32,0 472,3 -6,6 34,8
первісна вартість 161 1357,8 1830,1 38,6 32,0 472,3 -6,6 34,8
Дебіторська заборгованість за розрахунками:
Актив Код рядка Значення показника, тис грн Питома вага у валюті балансу, % Зміна
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду На початок звітного періоду На кінець звітного періоду абсолютної величини, тис. грн. питомої ваги, % по відношенню до початку періода, %
з бюджетом 170 27,2 1,6 0,8 0,0 -25,6 -0,7 -94,1
за виданими авансами 180 0,0 1379,4 0,0 24,1 1379,4 24,1 -
Інша поточна дебіторська заборгованість 210 9,5 40,7 0,3 0,7 31,2 0,4 328,4
Грошові кошти та їх еквіваленти:
в національній валюті 230 37,5 24,9 1,1 0,4 -12,6 -0,6 -33,6
Інші оборотні активи 250 0,0 17,6 0,0 0,3 17,6 0,3 -
ІІІ. Витрати майбутніх періодів 270 1,2 1,5 0,0 0,0 0,3 0,0 25,0
Баланс 280 3513,3 5713,3 100,0 100,0 2200,0 0,0 62,6
Пасив
І. Власний капітал 380 1351,2 2281,5 38,5 39,9 930,3 1,5 68,8
Статутний капітал 300 213,8 213,8 6,1 3,7 0,0 -2,3 0,0
Додатковий вкладений капітал 320 685,6 0,0 19,5 0,0 -685,6 -19,5 -100,0
Інший додатковий капітал 330 0,0 685,7 0,0 12,0 685,7 12,0 -
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) 350 451,8 1382,0 12,9 24,2 930,2 11,3 205,9
ІІ. Забезпечення наступних витрат і платежів 430 0,0 61,7 0,0 1,1 61,7 1,1 -
Забезпечення виплат персоналу 400 0,0 61,7 0,0 1,1 61,7 1,1 -
ІІІ. Довгострокові зобов'язання 480 0,0 0,4 0,0 0,0 0,4 0,0 -
Відстрочені податкові зобов’язання 460 0,0 0,4 0,0 0,0 0,4 0,0 -
IV. Поточні зобов'язання 620 2162,1 3369,7 61,5 59,0 1207,6 -2,6 55,9
Короткострокові кредити банків 500 877,8 497,4 25,0 8,7 -380,4 -16,3 -43,3
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги 530 1036,7 2664,2 29,5 46,6 1627,5 17,1 157,0
Поточні зобов'язання за розрахунками:
з одержаних авансів 540 0,0 9,9 0,0 0,2 9,9 0,2 -
з бюджетом 550 21,4 34,5 0,6 0,6 13,1 0,0 61,2
з позабюджетних платежів 560 2,3 0,0 0,1 0,0 -2,3 -0,1 -100,0
зі страхування 570 77,4 51,6 2,2 0,9 -25,8 -1,3 -33,3
з оплати праці 580 98,7 108,0 2,8 1,9 9,3 -0,9 9,4
Інші поточні зобов'язання 610 47,8 4,1 1,4 0,1 -43,7 -1,3 -91,4
V. Доходи майбутніх періодів 630 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 -
Баланс 640 3513,3 5713,3 100,0 100,0 2200,0 0,0 62,6

Додаток Г

Таблиця Г. 1. Горизонтальний аналіз балансу ВАТ «Білоцерківський молочний завод» за 2005 рік

Актив Код рядка Значення показника, тис грн Питома вага у валюті балансу, % Зміна
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду На початок звітного періоду На кінець звітного періоду абсолютної величини, тис. грн. питомої ваги, % по відношенню до початку періода, %
І. Необоротні активи 080 1860,0 2912,3 32,6 37,1 1052,3 4,6 56,6
Незавершене будівництво 020 110,6 796,9 1,9 10,2 686,3 8,2 620,5
Основні засоби
залишкова вартість 030 1603,1 1944,3 28,1 24,8 341,2 -3,3 21,3
первісна вартість 031 2616,8 3268,8 45,8 41,7 652,0 -4,1 24,9
знос 032 1013,7 1324,5 17,7 16,9 310,8 -0,9 30,7
Відстрочені податкові активи 060 146,3 171,1 2,6 2,2 24,8 -0,4 17,0
ІІ. Оборотні активи 260 3851,8 4927,7 67,4 62,8 1075,9 -4,6 27,9
Запаси:
виробничі запаси 100 487,1 1114,3 8,5 14,2 627,2 5,7 128,8
готова продукція 130 68,3 1274,8 1,2 16,3 1206,5 15,1 1766,5
товари 140 2,1 0,0 0,0 0,0 -2,1 0,0 -100,0
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:
чиста реалізаційна вартість 160 1830,1 1229,4 32,0 15,7 -600,7 -16,4 -32,8
первісна вартість 161 1830,1 1229,4 32,0 15,7 -600,7 -16,4 -32,8
Дебіторська заборгованість за розрахунками:
Актив Код рядка Значення показника, тис грн Питома вага у валюті балансу, % Зміна
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду На початок звітного періоду На кінець звітного періоду абсолютної величини, тис. грн. питомої ваги, % по відношенню до початку періода, %
з бюджетом 170 1,6 26,1 0,0 0,3 24,5 0,3 1531,3
за виданими авансами 180 1379,4 253,1 24,1 3,2 -1126,3 -20,9 -81,7
Інша поточна дебіторська заборгованість 210 40,7 737,7 0,7 9,4 697,0 8,7 1712,5
Грошові кошти та їх еквіваленти:
в національній валюті 230 24,9 290,3 0,4 3,7 265,4 3,3 1065,9
Інші оборотні активи 250 17,6 0,0 0,3 0,0 -17,6 -0,3 -100,0
ІІІ. Витрати майбутніх періодів 270 1,5 3,4 0,0 0,0 1,9 0,0 126,7
Баланс 280 5713,3 7843,4 100,0 100,0 2130,1 0,0 37,3
Пасив
І. Власний капітал 380 2281,5 3331,4 39,9 42,5 1049,9 2,5 46,0
Статутний капітал 300 213,8 213,8 3,7 2,7 0,0 -1,0 0,0
Інший додатковий капітал 330 685,7 685,7 12,0 8,7 0,0 -3,3 0,0
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) 350 1382,0 2431,9 24,2 31,0 1049,9 6,8 76,0
ІІ. Забезпечення наступних витрат і платежів 430 61,7 68,1 1,1 0,9 6,4 -0,2 10,4
Забезпечення виплат персоналу 400 61,7 68,1 1,1 0,9 6,4 -0,2 10,4
ІІІ. Довгострокові зобов'язання 480 0,4 0,0 0,0 0,0 -0,4 0,0 -100,0
Відстрочені податкові зобов’язання 460 0,4 0,0 0,0 0,0 -0,4 0,0 -100,0
IV. Поточні зобов'язання 620 3369,7 4443,9 59,0 56,7 1074,2 -2,3 31,9
Короткострокові кредити банків 500 497,4 0,0 8,7 0,0 -497,4 -8,7 -100,0
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги 530 2664,2 3095,7 46,6 39,5 431,5 -7,2 16,2
Поточні зобов'язання за розрахунками:
з одержаних авансів 540 9,9 5,4 0,2 0,1 -4,5 -0,1 -45,5
з бюджетом 550 34,5 197,3 0,6 2,5 162,8 1,9 471,9
зі страхування 570 51,6 73,0 0,9 0,9 21,4 0,0 41,5
з оплати праці 580 108,0 162,2 1,9 2,1 54,2 0,2 50,2
Інші поточні зобов'язання 610 4,1 910,3 0,1 11,6 906,2 11,5 22102,4
V. Доходи майбутніх періодів 630 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 -
Баланс 640 5713,3 7843,4 100,0 100,0 2130,1 0,0 37,3

Додаток Д

Таблиця Д. 1. Горизонтальний аналіз балансу ВАТ «Білоцерківський молочний завод» за 2006 рік

Актив Код рядка Значення показника, тис грн Питома вага у валюті балансу, % Зміна
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду На початок звітного періоду На кінець звітного періоду абсолютної величини, тис. грн. питомої ваги, % по відношенню до початку періода, %
І. Необоротні активи 080 2912,3 3857,1 37,1 43,7 944,8 6,5 32,4
Незавершене будівництво 020 796,9 1339,0 10,2 15,2 542,1 5,0 68,0
Основні засоби
залишкова вартість 030 1944,3 2347,0 24,8 26,6 402,7 1,8 20,7
первісна вартість 031 3268,8 4120,6 41,7 46,6 851,8 5,0 26,1
знос 032 1324,5 1773,6 16,9 20,1 449,1 3,2 33,9
Відстрочені податкові активи 060 171,1 171,1 2,2 1,9 0,0 -0,2 0,0
ІІ. Оборотні активи 260 4927,7 4973,7 62,8 56,3 46,0 -6,5 0,9
Запаси:
виробничі запаси 100 1114,3 1174,5 14,2 13,3 60,2 -0,9 5,4
готова продукція 130 1274,8 587,8 16,3 6,7 -687,0 -9,6 -53,9
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:
чиста реалізаційна вартість 160 1229,4 1077,1 15,7 12,2 -152,3 -3,5 -12,4
первісна вартість 161 1229,4 1077,1 15,7 12,2 -152,3 -3,5 -12,4
Дебіторська заборгованість за розрахунками:
з бюджетом 170 26,1 0,0 0,3 0,0 -26,1 -0,3 -100,0
Актив Код рядка Значення показника, тис грн Питома вага у валюті балансу, % Зміна
На початок звітного періоду На кінець звітного періоду На початок звітного періоду На кінець звітного періоду абсолютної величини, тис. грн. питомої ваги, % по відношенню до початку періода, %
за виданими авансами 180 253,1 1149,4 3,2 13,0 896,3 9,8 354,1
Інша поточна дебіторська заборгованість 210 739,7 619,3 9,4 7,0 -120,4 -2,4 -16,3
Грошові кошти та їх еквіваленти:
в національній валюті 230 290,3 359,3 3,7 4,1 69,0 0,4 23,8
Інші оборотні активи 250 0,0 6,3 0,0 0,1 6,3 0,1 -
ІІІ. Витрати майбутніх періодів 270 3,4 4,6 0,0 0,1 1,2 0,0 35,3
Баланс 280 7843,4 8835,4 100,0 100,0 992,0 0,0 12,6
Пасив
І. Власний капітал 380 3331,4 4703,8 42,5 53,2 1372,4 10,8 41,2
Статутний капітал 300 213,8 213,8 2,7 2,4 0,0 -0,3 0,0
Інший додатковий капітал 330 685,7 685,7 8,7 7,8 0,0 -1,0 0,0
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) 350 2431,9 3804,3 31,0 43,1 1372,4 12,1 56,4
ІІ. Забезпечення наступних витрат і платежів 430 68,1 67,9 0,9 0,8 -0,2 -0,1 -0,3
Забезпечення виплат персоналу 400 68,1 67,9 0,9 0,8 -0,2 -0,1 -0,3
ІІІ. Довгострокові зобов’язання 480 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0
IV. Поточні зобов’язання 620 4443,9 4063,7 56,7 46,0 -380,2 -10,7 -8,6
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги 530 3095,7 2498,9 39,5 28,3 -596,8 -11,2 -19,3
Поточні зобов'язання за розрахунками:
з одержаних авансів 540 5,4 37,9 0,1 0,4 32,5 0,4 601,9
з бюджетом 550 197,3 201,5 2,5 2,3 4,2 -0,2 2,1
зі страхування 570 73,0 84,2 0,9 1,0 11,2 0,0 15,3
з оплати праці 580 162,2 179,0 2,1 2,0 16,8 0,0 10,4
Інші поточні зобов'язання 610 910,3 1062,2 11,6 12,0 151,9 0,4 16,7
V. Доходи майбутніх періодів 630 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 -
Баланс 640 7843,4 8835,4 100,0 100,0 992,0 0,0 12,6

Додаток Е

Таблиця Е. 1. Показники-індикатори кризового стану та загрози банкрутства підприємства за методикою Л. О. Лігоненка

Показники Алгоритм розрахунку Значення
2002 2003 2004 2005 2006
Початок Кінець Кінець Початок Кінець Кінець Кінець
Платоспроможність
Коефіцієнт негайної (абсолютної) ліквідності

0,263 0,142 0,017 0,017 0,007 0,064 0,088
Загальний коефіцієнт покриття (поточної ліквідності)

1,800 1,703 0,882 0,882 1,123 1,092 1,204
Проміжний коефіцієнт покриття

1,538 1,250 0,661 0,662 0,955 0,563 0,776
Фінансова стійкість (стан та структура капіталу)
Коефіцієнт забезпеченості власними коштами

0,445 0,413 -0,141 -0,134 0,109 0,085 0,170
Коефіцієнт фінансової автономії

0,638 0,640 0,380 0,385 0,399 0,425 0,532
Коефіцієнт заборгованості

0,362 0,360 0,620 0,615 0,601 0,575 0,468
Коефіцієнт фінансового лівериджу

1,761 1,775 0,614 0,625 0,665 0,783 1,138
Ділова активність
Оборотність обігових коштів

9,983 10,191 13,549 13,549 7,724 7,519 7,494
Показники Алгоритм розрахунку Значення
2002 2003 2004 2005 2006
Початок Кінець Кінець Початок Кінець Кінець Кінець
Оборотність ТМЗ

64,932 64,021 51,891 49,774 47,489 14,070 19,048
Оборотність кредиторської заборгованості

17,024 16,880 19,732 18,347 9,217 7,564 8,261
Прибутковість (інтенсивність використання ресурсів)
Чиста рентабельність (збитковість) власного капіталу

0,404 0,122 -0,130 0,737 0,423 0,306 0,294
Звичайна рентабельність (збитковість) власного капіталу

0,487 0,234 0,078 0,959 0,512 0,414 0,418
Рентабельність операційної діяльності

0,310 0,148 0,050 0,365 0,218 0,186 0,226
Чиста рентабельність підприємства

0,258 0,078 -0,049 0,294 0,169 0,130 0,157
Рентабельність реалізованої продукції

0,341 0,173 0,349 0,634 0,573 0,438 0,420
Питома вага прибутку в загальному обсязі реалізованої продукції

0,044 0,023 0,039 0,072 0,092 0,077 0,083
Чистий працюючий капітал

684,200 598,30 -218,50 -256,000 482,10 483,80 910,00
Рентабельність інвестиційної діяльності

-1,000 4,500 -0,923 -1,000 -0,710 -0,609 -0,764

Додаток Ж

Таблиця Ж. 1. Зведена форма балансу на ВАТ «Білоцерківський молочний завод»

Назва показника Код рядка Значення
2002 2003 2004 2005 2006
Початок Кінець Кінець Початок Кінець Кінець Кінець
І. Необоротні активи 080 821,9 910,9 1606,0 1606,0 1860,0 2912,3 3857,1
Незавершене будівництво 020 226,9 214,5 87,0 87,0 110,6 796,9 1339,0
Основні засоби
залишкова вартість 030 595,0 696,4 1519,0 1519,0 1603,1 1944,3 2347,0
первісна вартість 031 1164,8 1361,2 2323,3 2323,3 2616,8 3268,8 4120,6
знос 032 -569,8 -664,8 -804,3 804,3 1013,7 1324,5 1773,6
Відстрочені податкові активи 060 0,0 146,3 171,1 171,1
ІІ. Оборотні активи 260 1539,7 1449,0 1906,1 1906,1 3851,8 4927,7 4973,7
Запаси:
виробничі запаси 100 217,1 288,3 434,5 434,5 487,1 1114,3 1174,5
готова продукція 130 7,0 96,3 35,9 35,9 68,3 1274,8 587,8
товари 140 0,2 0,9 3,7 3,7 2,1 0,0 0
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:
чиста реалізаційна вартість 160 1071,5 904,7 1203,4 1357,8 1830,1 1229,4 1077,1
первісна вартість 161 1071,5 904,7 1203,4 1357,8 1830,1 1229,4 1077,1
Дебіторська заборгованість за розрахунками:
з бюджетом 170 7,3 16,8 25,2 27,2 1,6 26,1 0,0
за виданими авансами 180 0,0 0,0 117,8 0,0 1379,4 253,1 1149,4
Інша поточна дебіторська заборгованість 210 11,4 21,5 46,1 9,5 40,7 737,7 619,3
Грошові кошти та їх еквіваленти:
в національній валюті 230 225,2 120,5 37,5 37,5 24,9 290,3 359,3
Інші оборотні активи 250 0,0 0,0 2,0 0,0 17,6 0,0 6,3
ІІІ. Витрати майбутніх періодів 270 0,7 0,8 1,2 1,2 1,5 3,4 4,6
Баланс 280 2362,3 2360,7 3513,3 3513,3 5713,3 7843,4 8835,4
Пасив
І. Власний капітал 380 1506,8 1510,0 1336,8 1351,2 2281,5 3331,4 4703,8
Статутний капітал 300 213,8 213,8 213,8 213,8 213,8 213,8 213,8
Додатковий вкладений капітал 320 685,6 685,6 0,0 685,6 0,0 0 0
Інший дадатковий капітал 330 0,0 0,0 685,6 0,0 685,7 685,7 685,7
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) 350 607,4 610,6 437,4 451,8 1382,0 2431,9 3804,3
ІІ. Забезпечення наступних витрат і платежів 430 0,0 0,0 37,5 0,0 61,7 68,1 67,9
Забезпечення виплат персоналу 400 0,0 0,0 0,0 0,0 61,7 68,1 67,9
ІІІ. Довгострокові зобов'язання 480 0,0 0,0 14,4 0,0 0,4 0,0 0,0
Відстрочені податкові зобовязання 460 0,0 0,0 14,4 0,0 0,4 0,0 0
IV. Поточні зобов'язання 620 855,5 850,7 2124,6 2162,1 3369,7 4443,9 4063,7
Короткострокові кредити банків 500 0,0 0,0 877,8 877,8 497,4 0,0 0
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги 530 693,6 708,2 992,0 1036,7 2664,2 3095,7 2498,9
Поточні зобов'язання за розрахунками:
з одержаних авансів 540 0,0 0,0 5,4 0,0 9,9 5,4 37,9
з бюджетом 550 1,0 9,6 18,5 21,4 34,5 197,3 201,5
з позабюджетних платежів 560 55,0 34,0 18,4 2,3 0,0 0 0
зі страхування 570 8,2 20,1 62,0 77,4 51,6 73,0 84,2
з оплати праці 580 38,9 71,9 98,7 98,7 108,0 162,2 179,0
Інші поточні зобов'язання 610 58,8 6,9 51,8 47,8 4,1 910,3 1062,2
V. Доходи майбутніх періодів 630 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0
Баланс 640 2362,3 2360,7 3513,3 3513,3 5713,3 7843,4 8835,4

Информация о работе «Науково-практичні основи аналізу банкрутства підприємства та шляхи його подолання»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 158461
Количество таблиц: 11
Количество изображений: 18

Похожие работы

Скачать
94829
14
1

... в повному обсязі. Мирова угода щодо відстрочки сплати платежів у бюджет та цільові позабюджетні фонди укладаються відповідно до вимог податкового законодавства.   Діагностика банкрутства підприємства   Фінансовий стан підприємства – це стан економічного суб’єкта, який характеризує про наявність у нього фінансових ресурсів, забезпеченість коштами, підтримання оптимального режиму праці та життя ...

Скачать
115544
10
0

... заційної реструктуризації. Щоб більш результативно запобігати банкрутству, необхідно вирішити завдання запровадження ефективних, адаптованих до вітчизняних умов, механізмів визначення ймовірності банкрутства ще до виникнення явних ознак неплатоспроможності підприємства, а також створити відповідну систему моніторингу роботи підприємств на рівні регіонів. Аналіз літератури показує, що у даний час ...

Скачать
87674
5
46

... ї і комерційної діяльності залежно від зміни умов роботи; координацію мети різних рівнів управління для досягнення загальної мети фірми; відстеження фінансового стану фірми. РОЗДІЛ 2 Аналітична оцінка ЕФЕКТИВНОСТІ діяльності ТОВ «МЕТАЛОІНДУСТРІЯ ПЛЮС» 2.1 Характеристика господарської діяльності ТОВ «Металоіндустрія Плюс» Товариство з обмеженою відповідальністю „Металоіндустрія Плюс” є ...

Скачать
161939
34
51

... , я зробила висновок, що проблемою на шляху економічного розвитку підприємства є також низька маркетингова активність ЗАТ „Піонтекс”. Отже, провівши діагностику основних проблем управління економічним розвитком підприємства, доцільним є розробка ефефктивних та дієвих рекомендацій в області досліджуваної проблематики.   Висновки до розділу 2 Емпіричну базу для дослідження процесів розвитку ...

0 комментариев


Наверх