1.2 Формування підприємницької ідеї та особливості її реалізації в сфері оптової торгівлі ветеринарними препаратами

Ідея заснувати комерційне підприємство з оптового продажу ветеринарних препаратів виникла в результаті аналізу цієї ніші в Житомирській області. На мою думку в місті та області недостатньо розвинута така галузь оптової торгівлі як торгівля ветеринарними препаратами. Джерелом для виникнення цієї ідеї стали відгуки споживачів, щодо недостатньої ширини та глибини асортименту ветеринарних медикаментів і препаратів. Достатньо велика варіація вітчизняних підприємств-виробників ветеринарних медикаментів та препаратів дає можливість створити фірму , предметом діяльності якої є оптовий продаж лише вітчизняних ветеринарних препаратів.

Рішення заснувати власну справу виникло в результаті усвідомлення необхідності працювати на межі своїх здібностей , надії на особисту незалежність, небажання працювати на когось, бажанні найповніше використати свої можливості. Для відкриття юридичної особи було обрано таку організаційно-правову форму, як товариство з обмеженою відповідальністю. Товариство з обмеженою відповідальністю являє собою господарське товариство, що має статутний фонд, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами і несе відповідальність за своїми зобов’язаннями лише своїм майном. Учасники товариства несуть ризик збитків в межах своїх вкладів. Вибір цієї організаційної форми обумовлений невеликою кількістю засновників –– п’ятеро, та відповідним видом діяльності. Так як підприємство займатиметься оптовою торгівлею ветеринарними препаратами вважаю за доцільне обрати назвою ім’я бога торгівлі –– Гермеса. ТОВ “Гермес” створюється з метою отримання прибутку, задоволення соціальних та економічних інтересів працівників, засновників, власників майна фірми через оптову торгівлю ветеринарними медикаментами та препаратами, фірмам, організаціям, громадянам як в Україні, так і за її межами. Своєю місією ТОВ “Гермес” вважає насичення ринку високоякісними товарами, сприяння розвитку науково-технічного прогресу та впровадженню його результатів у суспільне виробництво.

Специфічною особливістю в діяльності ТОВ “Гермес” є сфера його функціонування, яка регулюється численними нормативно-правовими актами.

1.3 Нормативно-правове регулювання діяльності підприємств оптової торгівлі ветеринарними препаратами

 

Порядок здійснення господарської діяльності товариством з обмеженою відповідальністю “Гермес” у сфері оптової торгівлі ветеринарними препаратами регулюється Господарським кодексом, ЗУ “Про господарські товариства”, ЗУ “Про ліцензування деяких видів господарської діяльності”, ЗУ “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”, ЗУ “Про ветеринарну медицину”, Правилами реалізації ветеринарних медикаментів та препаратів.

Господарський кодекс України визначає ТОВ “Гермес”, як мале підприємство . Малими (незалежно від форми власності) визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік не перевищує п'ятдесяти осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період не перевищує суми, еквівалентної п'ятистам тисячам євро за середньорічним курсом Національного банку України щодо гривні (ст.63).

Згідно статті 80 Господарського кодекса України ТОВ “Гермес” є господарським товариством, що має статутний фонд, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами і несе відповідальність за своїми зобов’язаннями лише своїм майном. Учасники товариства несуть ризик збитків в межах своїх вкладів.

Згідно ЗУ “Про господарські товариства” кількість учасників товариства з обмеженою відповідальністю “Гермес” налічує 5 осіб (ст.50). Згідно статті 51 установчі документи товариства з обмеженою відповідальністю містять відомості про розмір часток кожного з учасників, розмір, склад та порядок внесення ними вкладів, розмір і порядок формування резервного фонду, порядок передання (переходу) часток у статутному (складеному) капіталі.

Статутний фонд ТОВ “Гермес” становить вісімдесят тисяч гривень. До моменту реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю “Гермес” кожен з учасників вніс до статутного (складеного) капіталу всю вказану в установчих документах суму вкладу. Внесення до статутного (складеного) капіталу грошей було підтверджено документами, виданими банківською установою. Учасникам товариства з обмеженою відповідальністю, було видано свідоцтво товариства.

Учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право продати чи іншим чином відступити свою частку (її частину) у статутному капіталі одному або кільком учасникам цього товариства. Відчуження учасником товариства з обмеженою відповідальністю своєї частки (її частини) третім особам допускається, якщо інше не встановлено статутом товариства.

Учасники товариства користуються переважним правом купівлі частки (її частини) учасника пропорційно до розмірів своїх часток, якщо статутом товариства чи домовленістю між учасниками не встановлений інший порядок здійснення цього права. Купівля здійснюється за ціною та на інших умовах, на яких частка (її частина) пропонувалася для продажу третім особам. Якщо учасники товариства не скористаються своїм переважним правом протягом місяця з дня повідомлення про намір учасника продати частку (її частину) або протягом іншого строку, встановленого статутом товариства чи домовленістю між його учасниками, частка (її частина) учасника може бути відчужена третій особі. Частка учасника товариства з обмеженою відповідальністю може бути відчужена до повної її сплати лише в тій частині, в якій її уже сплачено. У разі придбання частки (її частини) учасника самим товариством з обмеженою відповідальністю воно зобов'язане реалізувати її іншим учасникам або третім особам протягом строку, що не перевищує одного року, або зменшити свій статутний капітал відповідно до статті 52 Закону. Протягом цього періоду розподіл прибутку, а також голосування і визначення кворуму у вищому органі проводяться без урахування частки, придбаної товариством.(ст. 53).

При реорганізації юридичної особи ТОВ “Гермес”, учасника товариства, або у зв'язку із смертю громадянина, учасника товариства, правонаступники (спадкоємці) мають переважне право вступу до цього товариства.

При відмові правонаступника (спадкоємця) від вступу до товариства з обмеженою відповідальністю або відмові товариства у прийнятті до нього правонаступника (спадкоємця) йому видається у грошовій або натуральній формі частка у майні, яка належала реорганізованій або ліквідованій юридичній особі (спадкодавцю), вартість якої визначається на день реорганізації або ліквідації (смерті) учасника. У цих випадках розмір статутного (складеного) капіталу товариства підлягає зменшенню (ст.55).

Рішення товариства з обмеженою відповідальністю про зменшення його статутного (складеного) капіталу набирає чинності не раніш як через 3 місяці після державної реєстрації і публікації про це у встановленому порядку (ст.56).

Вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю “Гермес” є загальні збори учасників. Вони складаються з учасників товариства або призначених ними представників. Представники учасників можуть бути постійними або призначеними на певний строк. Учасник вправі в будь-який час замінити свого представника у загальних зборах учасників, сповістивши про це інших учасників. Учасник товариства з обмеженою відповідальністю вправі передати свої повноваження на зборах іншому учаснику або представникові іншого учасника товариства. Учасники мають кількість голосів, пропорційну розміру їх часток у статутному (складеному) капіталі. Загальні збори учасників товариства обирають голову товариства (ст.58). Компетенція загальних зборів учасників ТОВ “Гермес”, порядок прийняття рішень зборами визначається в ст.59-60.

Загальні збори учасників товариства з обмеженою відповідальністю “Гермес” скликаються не рідше двох разів на рік, якщо інше не передбачено установчими документами. Позачергові загальні збори учасників скликаються головою товариства при наявності обставин, зазначених в установчих документах, у разі неплатоспроможності товариства, а також у будь-якому іншому випадку, якщо цього потребують інтереси товариства в цілому, зокрема, якщо виникає загроза значного скорочення статутного (складеного) капіталу. Загальні збори учасників товариства повинні скликатися також на вимогу виконавчого органу. Учасники товариства, що володіють у сукупності більш як 20 відсотками голосів, мають право вимагати скликання позачергових загальних зборів учасників у будь-який час і з будь-якого приводу, що стосується діяльності товариства. Якщо протягом 25 днів голова товариства не виконав зазначеної вимоги, вони вправі самі скликати загальні збори учасників. Про проведення загальних зборів товариства учасники повідомляються передбаченим статутом способом з зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання загальних зборів. Будь-хто з учасників товариства вправі вимагати розгляду питання на загальних зборах учасників за умови, що воно було ним поставлено не пізніш як за 25 днів до початку зборів. Не пізніш як за 7 днів до скликання загальних зборів учасникам товариства повинна бути надана можливість ознайомитися з документами, внесеними до порядку денного зборів. З питань, не включених до порядку денного, рішення можуть прийматися тільки за згодою всіх учасників, присутніх на зборах (ст.60).

У ТОВ “Гермес” виконавчим органом обрано директора. Директор вирішує усі питання діяльності товариства, за винятком тих, що належать до виключної компетенції загальних зборів учасників. Загальні збори учасників товариства можуть винести рішення про передачу частини повноважень, що належать їм, до компетенції директора ( ст.62).

Контроль за діяльністю директора товариства з обмеженою відповідальністю здійснюється ревізійною комісією, що утворюється загальними зборами учасників товариства з їх числа, в кількості, передбаченій установчими документами, але не менше 3 осіб. Директор не можуть бути членом ревізійної комісії. Перевірка діяльності директора товариства проводиться ревізійною комісією за дорученням зборів, з власної ініціативи або на вимогу учасників товариства. Ревізійна комісія вправі вимагати від посадових осіб товариства подання їй усіх необхідних матеріалів, бухгалтерських чи інших документів та особистих пояснень. Ревізійна комісія складає висновок по річних звітах та балансах. Без висновку ревізійної комісії загальні збори учасників товариства не мають права затверджувати баланс товариства. Ревізійна комісія має право ставити питання про скликання позачергових загальних зборів учасників, якщо виникла загроза суттєвим інтересам товариства або виявлено зловживання посадовими особами товариства (ст.64).

Учасника товариства з обмеженою відповідальністю, який систематично не виконує або неналежним чином виконує обов'язки, або перешкоджає своїми діями досягненню цілей товариства, може бути виключено з товариства на основі рішення, за яке проголосували учасники, що володіють у сукупності більш як 50 відсотками загальної кількості голосів учасників товариства. При цьому цей учасник (його представник) у голосуванні участі не бере.

Згідно ЗУ “Про ліцензування деяких видів господарської діяльності” оптова торгівля ветеринарними препаратами підлягає ліцензуванню в Державному депатратаменті ветеринарної медицини.

Строк дії ліцензії для даної галузі складає п’ять років, а плата за її видачу справляється у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн., коли органом ліцензування є центральний орган виконавчої влади) і 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255 гривень , коли органом ліцензування є місцевий орган виконавчої влади).

Орган ліцензування повинен оформити ліцензію не пізніше ніж у три дні з дня надходження документа, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії.

ЗУ “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” визначає оптову торгівлю ветеринарними препаратами вітчизняного виробництва як діяльність яка потребує придбання пільгового торгового патенту. За придбання пільгового торгового патенту справляється одноразова плата у розмірі 25 грн. За весь термін дії патенту.

Стаття 68 ЗУ “Про ветеринарну медицину” визначає правила оптової торгівлі ветеринарними препаратами. Усі суб'єкти господарювання, які здійснюють торгівлю ветеринарними препаратами на рівні оптових партій (далі - оптові підприємства), повинні отримати від Департаменту або уповноваженого ним органу ліцензію на провадження господарської діяльності у сфері оптової торгівлі ветеринарними препаратами. Підприємства, що здійснюють оптову торгівлю ветеринарними препаратами, можуть реалізовувати ці препарати тільки іншим підприємствам з оптового продажу, закладам ветеринарної медицини та ветеринарним аптекам.

Стаття 5 Правил реалізації ветеринарних медикаментів та препаратів встановлюють правила оптової торгівлі ветеринарними препаратами. Склади та бази, через які здійснюють оптову торгівлю ветеринарним товаром повинні розміщатися в капітальних спорудах і займати ізольоване приміщення з окремим входом. Не допускається розміщення складу або бази в житлових будинках, спортивних спорудах, школах, учбових і дитячих дошкільних закладах, закладах культури, спорту, освіти та соціального забезпечення, лікувально-профілактичних установах,магазинах. Склад або база обов'язково повинні мати: приміщення для приймання, зберігання різних груп лікарських засобів з урахуванням їх фізико-хімічних властивостей та дії на них різноманітних факторів зовнішнього середовища, тари, комплектації і відпуску продукції; службово-побутові приміщення (кабінет завідуючого, кімната персоналу, приміщення для зберігання господарського інвентарю, туалет).

При здійсненні торговельних операцій з лікарськими засобами специфічних груп, що вимагають особливих умов зберігання суб'єкт господарювання повинен забезпечити наявність окремих приміщень для зберігання зазначеного. Розміщення, упорядкування, обладнання та експлуатація приміщень складів та баз повинні відповідати вимогам Державних будівельних норм, санітарних норм і правил, інших нормативних документів та забезпечувати послідовність технологічного процесу. Електрозабезпечення, опалення, освітлення, вентиляція, температура і вологість повітря у складських приміщеннях повинні відповідати нормативним вимогам щодо будівельних і санітарних норм і правил та не впливати негативно (прямо чи опосередковано) на діючі речовини (субстанції), готові препарати.

Приміщення складів та баз повинні бути обладнані приладами центрального опалення або іншими автономними системами опалення, які відповідають нормам пожежної безпеки. Не допускається опалення приміщень газовими приладами з відкритим полум'ям або нагрівальними приладами з відкритою електроспіраллю. Ветеринарні товари повинні зберігатися у складськихприміщеннях на стелажах, шафах, піддонах, підтоварниках, у холодильному та іншому устаткуванні для забезпечення умов зберігання ветеринарного товару відповідно до діючих норм.

Для підтримання чистоти повітря приміщення для зберігання ветеринарного товару повинні бути обладнанні припливно-витяжною вентиляцією з механічним спонуканням. Складські приміщення повинні бути забезпечені термометрами і гігрометрами, які кріпляться на внутрішніх стінах сховища віддалік від нагрівальних приладів на висоті 1,5-1,7 м від підлоги та на віддалі не менше 3 м від дверей. У кожному складському приміщенні має бути журнал обліку температури та відносної вологості.

Складські приміщення для зберігання вогненебезпечних та вибухонебезпечних речовин повинні бути ізольовані, захищенні від світла прямих сонячних променів, атмосферних опадів та ґрунтових вод.

За відсутності окремих сховищ для легкозаймистих речовин допускається зберігання їх у загальних вогнетривких будівлях, а також у будівлях, поділених на секції при обов'язковій ізоляції приміщень, виділених для зберігання речовин від сусідніх приміщень вогнетривкими стінами, які відповідають вимогам пожежної безпеки та узгоджені з органами пожежного нагляду. Такі приміщення повинні мати вентиляцію. При наявності на складі або базі імунобіологічних препаратів загальний об'єм холодильного обладнання повинен забезпечувати відповідно до діючих вимог зберігання всієї кількості зазначених препаратів. Стіни, стелі, підлоги приміщень складів та баз повинні бути придатними для вологого прибирання з використанням деззасобів. Устаткування приміщень повинно розташовуватись таким чином, щоб усі місця були доступні для прибирання.

Приміщення та устаткування кімнати персоналу складу та бази повинні забезпечити утримання та схоронність особистого та спеціального одягу, відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного режиму, а також можливість уживання їжі та відпочинку.

Обов'язковим для складу та бази є наявність комплекту нормативних документів (витяг з Державної фармакопеї, нормативно-технічних та нормативно-правових документів, спеціальної довідкової літератури) з питань приймання, контролю якості, зберігання, порядку відпуску ветеринарного товару.

На мою думку законодавча база для регулювання підприємницької діяльності в галузі торгівлі ветеринарними препаратами є достатньо повною для розуміння того, як слід здійснювати підприємницьку діяльність в межах закону.


Информация о работе «Оптова торгівля ветеринарними препаратами»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 47843
Количество таблиц: 1
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
245992
2
2

... видворення за межі України іноземців і осіб без громадянства за вчинення адміністративних правопорушень, які грубо порушують правопорядок. Таким чином, за порушення податкового законодавства діючим законодавством України передбачена кримінальна, фінансова та адміністративна відповідальність. Особливістю відповідальності за порушення податкового законодавства є її компенсаційно-каральний характер ...

Скачать
105793
0
0

... та соціальної безпеки [11]. 1.2 Державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності   Основні принципи державної регуляторної політики - принципи дії вищих органів управління підприємствами в Україні - обумовлені нормами Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” [9]. Державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності ( ...

Скачать
35569
0
0

... здорового довкілля, забезпечення економічних інтересів держави, формування дохідної частини державного бюджету, захист внутрішнього споживача від недоброякісних продуктів. Тому загальні підходи до ліцензування підприємницької діяльності визначаються в тому, що такій легалізації підлягає лише діяльність, яка: •   становить небезпеку для життя та здоров'я людини; •   становить небезпеку для довкі ...

Скачать
161550
12
0

... і апарати або товарно-касові книги; приміщення обладнане відповідним торговельно-технологічним устаткуванням, охороною і протипожежною сигналізацією, має достатнє освітлення, опалення і вентиляцію. Докладніше про особливості підприємницької діяльності в Україні дивіться Господарський кодекс України, який почав діяти з 01.01.2004 року. Відповідно втратили чинність такі Закони України, як "Про пі ...

0 комментариев


Наверх