3. Опис продукції

Відповідно до програми другої черги розвитку фірми запланований випуск різноманітного асортименту копчених і варених м'ясопродуктів, а також сирої ковбаси (фасований м'ясний фарш).

До випуску планується наступна структура асортименту:

копчені м'ясопродукти - 52%
варена у воді ковбаса - 27%
сира ковбаса - 21%
Разом - 100%

Така структура асортименту обрана не випадково: дійсно якісні копчені м'ясопродукти, у своїй більшості, відрізняються високою ціною реалізації (у роздріб - 25-40 грн./кг), а найдешевші сорти копченої ковбаси мають надзвичайно низькі смакові якості (особливо ті привізні вироби, які реалізуються на кооперативних ринках міста). Тому потреба у відносно дешевих, але якісних копчених м'ясопродуктах - особливо висока. У зв'язку із цим саме вони становлять основу м'ясного асортименту ТОВ „Сумські м’ясопродукти”.

Продукція має наступні властивості, що вигідно відрізняють її від продукції інших виробників і реалізаторів м'ясопродуктів у м. Суми й Сумської області.

1. Високий рівень смакових якостей. Закупена ТОВ „Сумські м’ясопродукти” технологічна лінія є сучасним високопродуктивним устаткуванням, що припускає строгий контроль за якістю вихідної сировини, гарантує використання прогресивної технології виробництва, тільки правильно збалансованих рецептур.

Важливим фактором успіху є також той факт, що фірма продає своє встаткування на українському ринку вже протягом 15 років, і тому пропоновані нею рецептури орієнтовані саме на українського споживача.

Таким чином, якість запланованої ТОВ „Сумські м’ясопродукти” до випуску продукції буде відповідати світовим стандартам, причому смак буде адаптований саме до запитів місцевого ринку.

2. Якість і привабливість упакування. Продукція упаковується в високоякісну пакувальну плівку, використовувану багатьма виробниками ковбас зі світовим ім'ям. Це буде вигідно відрізняти м'ясопродукти ТОВ „Сумські м’ясопродукти” від іншої продукції м'ясного виробництва.

3. Доступна ціна. У результаті організації свого виробництва по замкнутому технологічному циклу й значному зниженні внутрівиробничих витрат собівартість виробленої на ТОВ „Сумські м’ясопродукти” продукції на 10 - 15% нижче, ніж у середньому по галузі. Тому фірма має можливість установити відпускні ціни своєї продукції на 10- 15% нижче середньоринкових - при тому, що її якість буде незмінно високим. Відповідно, основною стратегією маркетингу буде цінова конкуренція.

Саме ці три основних фактори (з яких останній є вирішальним) будуть заставою високої конкурентоспроможності м'ясної продукції ТОВ „Сумські м’ясопродукти”.


4. План маркетингу

4.1 Аналіз ринку

На основі даних відділу статистики адміністрації міста розкриємо формування потреби в м'ясних продуктах серед населення міста. Дані, наведені в таблиці 4.1, свідчать, що в розглянутій галузі сукупний обсяг пропозиції становить не більше 25% від існуючого попиту. Причому в динаміці трьох останнього років обсяг пропозиції неухильно знижується, у той час як попит населення збільшується.

У результаті проведеного ТОВ „Сумські м’ясопродукти” маркетингового дослідження з'ясувалося, що попит незадоволений для більшості саме тих жителів міста, які мають середній і нижче середнього рівень доходу. Тому у випадку встановлення щодо низьких цін реалізації (на 10 - 15% нижче середньоринкових) реальний попит (споживання) населення значно зросте: по прогнозах експертів - на 15-20%, а крім того, більш дешева і якісна продукція ТОВ „Сумські м’ясопродукти” займе частина ринкової ніші інших виробників м'ясопродуктів у місті Суми.

Таблиця 4.1

Характеристика попиту внутрішнього ринку м'яса й м'ясопродуктів у м. Суми, тис. тонн.

Показник 2008 рік 2009 рік 2010 рік прогноз
М'ясо й м'ясопродукти 8,6
Пропозиція:
виробництво 12,2 8,6
чистий імпорт 2,5 2,8
реалізація на кооперативних ринках 6,2 7,3
Разом 20,9 18,7
Попит 83,0 83,9 83,9

Плановані ТОВ „Сумські м’ясопродукти” річні обсяги випуску продукції становлять 1,5 тис. тонн. Тобто, при збереженні стабільності вищевказаних тенденцій ТОВ „Сумські м’ясопродукти” претендує на частку місцевого ринку в розмірі 7%.

Таким чином, ситуація в галузі, як виявляється з аналізу, надзвичайно сприятлива для експансії ТОВ „Сумські м’ясопродукти”. Викладений далі конкурентний аналіз також підтверджує економічну обґрунтованість вторгнення фірми на ринок м'ясопродуктів.


Информация о работе «Проект розширення виробничих потужностей ТОВ "Сумські м’ясопродукти"»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 24474
Количество таблиц: 12
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
123573
2
0

... мають забезпечити успішне фун­кціонування виробництва в майбутньому. Вони потре­бують використання сучасних методів аналізу для ви­бору оптимальних напрямків і шляхів розвитку виробництва на перспективу з урахуванням об'єктивних законокономірностей По винні передбачати розробку й реалізацію політики оп­тимального поєднання використання власних і пози­чених коштів для забезпечення оптимального ...

Скачать
97789
3
2

... ії. 3. Розвиток сировинної бази харчової промисловості. 3.1 Модернізація обладнання. Питання інвестування належать до одних з найважливіших, від яких залежить функціонування й розвиток харчової промисловості в умовах ринкової економіки. Завдяки інвестиціям розширюються й удосконалюються виробничі потужності та основні фонди, забезпечуються необхідні пропорції. Інвестиції у виробничу сферу мають ...

Скачать
66112
7
1

... також видається вивчення напрацьованого досвіду активізації інвестиційної діяльності за критерієм оптимізації фінансових витрат на виробничих підприємствах і в регіонах. 2. Аналіз визначення необхідного обсягу та джерел фінансування виробничих інвестицій 2.1 Загальні підходи до планування капітальних вкладень В умовах ринкової економіки підприємства самостійно вирішують як виробничі, ...

Скачать
54787
4
5

... земель, нерівномірне внесення добрив, зношення обладнання, не проводиться селекція по "вдосконаленню" коренеплодів та багато інших. 1.                ОБГРУНТУВАННЯ РЕЦЕПТУРНОГО СКЛАДУ ПРОДУКТУ Виробництво цукру-піску та цукру-рафінаду з цукрового буряка або цукрової тростини уявляє собою систему складних фізико-хімічних перетворень початкового продукту. Основною сировиною для виробництва ...

0 комментариев


Наверх