Київський Національний Університет Культури і Мистецтва
ВП "Львівський факультет менеджменту та бізнесу"
РЕФЕРАТ:
з дисципліни "Менеджменту"
на тему:
"Готельна компанія Accor, готель Ibis та інші готелі мережі Accor"
Виконала:
Львів 2010
Зміст
Вступ
1. Найбільші готельні ланцюги світу
3. Цікава інформація: пл. Міцкевича у Львові може знову постраждати від новітньої забудови
4. Майбутні наміри Accor Group щодо України
5. Номерний фонд
Вступ
Інтенсивна концентрація готельної справи у XX сторіччі спричинила до створення так званих готельних ланцюгів (компаній). Зауважимо, що 100 найбільших готельних ланцюгів світу володіють готельним фондом в 1,6 млн. номерів, тобто на одну таку компанію у середньому припадає 16000 номерів. Однак ці компанії не однорідні, серед них є свої гіганти. На шість найбільших американських готельних ланцюгів припадає 55% загального номерного готельного фонду 100 компаній. Частка семи найбільших західноєвропейських готельних ланцюгів у цьому готельному фонді становить близько 23%
Існують два основних види готельних ланцюгів: інтегровані ланцюги, які створені з однорідних одиниць, та готельні консорціуми, які об'єднують незалежні готелі.
Інтегровані готельні ланцюги керуються безпосередньо або опосередковано через франчайзингову систему або за контрактом на управління. Усі готелі інтегрованого ланцюга мають спільну назву і товарний знак. Найбільші інтегровані ланцюги діють у США - "Хоспіталіті Франшиз Сіс-темс", "Холідей Інн Уордвайд". Французька група "Аккор" посідає четверте місце у світі, британська "Форте" - дев'яте.
1. Найбільші готельні ланцюги світу
Група готельних підприємств, що здійснює колективний бізнес і перебуває під безпосереднім контролем керівництва ланцюгом на підставі укладеного між туристським підприємством і компанією контракту на управління. Компанія, що вступає в управління туристським підприємством, не отримує жодних прав на саме майно підприємства, має обмежену фінансову відповідальність і має частину доходу, яка зростає із зростанням прибутку. Більшість готельних підприємств світу входять в той чи інший Л. г. Нині існує бл.100 Л. г. із загальним номерним фондом понад 2200 тис. номерів. Якщо Л. г. престижний, наприклад, Sheraton, то такий готель в місті або місцевості тільки один. Як правило, фірмові готелі великих Л. г. є в кожній столиці й кожному значному місті багатьох країн.
Дуже великі, наприклад, Best Western, дають можливість зберегти найменування готелю, але вимагають додатково вказати приналежність до ланцюга (товарний знак) і дотримувався спрощених стандартів обслуговування. Підприємства можуть входити в Л. г. як повноправні члени, як асоційовані члени, що діють на основі договору комерційної концесії (франшизи), або укладати договори на управління з однією з корпорацій. Франчайзинг товарного знаку коштує приблизно 18-20 тис. дол. США, а також додаткові щорічні платежі.
Більшість великих готельних корпорацій останнім часом почали змінювати свою стратегію, переходячи від монопродукту, яким є єдина готельна концепція в Л. г., до диверсифікації з метою задоволення потреб окремих ринкових сегментів. Утворення Л. г. дає можливість просувати на світовий туристський ринок високі стандарти обслуговування, а також сприяє підтримці готельного обслуговування туристів. Готельні корпорації допомагають поширенню і значному підвищенню рівня організації виробництва й обслуговування туристів, створенню такого, що відразу впізнається, образу-типу готельного обслуговування. З погляду на всезростаючу кількість Л. г., на їх злиття й об'єднання може виникнути враження про зниження різноманітності туристського продукту. Проте саме ця тенденція, з урахуванням того, що індустрія гостинності, як і раніше, дуже різноманітна, створює сприятливі можливості для невеликих готелів і ресторанів. Це зумовлено тим, що сучасний туристський ринок вимагає персоніфікованого обслуговування й індивідуального підходу. Туристський бізнес зацікавлений у великому розмаїтті форм і видів обслуговування, оскільки такий підхід диктується інтересом туристів до знайомства зі специфікою місць відпочинку. Багато незалежних готелів створюють консорціуми або інші форми співробітництва з метою збереження специфіки кожного готелю, а також забезпечення конкурентоспроможності. Питаннями координації функціонування на європейському туристському ринку Л. г. і асоціації! незалежних готелів займається Конфедерація національних асоціацій готелів і ресторанів у Європейському Союзі. Основні Л. г.:
"Уестін Хотелз енд Резортс" - заснований у 1930 р., керує 65 курортними готелями, майже не приймаючи участі в них своїми капіталами;
"Хайятт Хотелз" - одна з найбільших готельних корпорацій світу зі штаб-квартирою в Чикаго, шт. Іллінойс (США), що управляє 94 готелями в ЗО країнах світу (основні готельні концепції - "Гранд Хайятт Хотелз", "Хайятт Рідженсі Хотелз енд Резортс", "Парк Хайятт Хотелз", "Класик Резіденсез бай Хайятт");
"Хілтон" - один з найбільших готельних ланцюгів світу. Заснований в 1927 р. Конрадом Хіл-тоном. Корпорації підпорядковані 271 готель, загальний номерний фонд становить 97 тис.
"Холідей Іннз" - найбільший готельний ланцюг світу, створений у 1952 р.К. Уїлсоном. Провідні підприємства розміщення - мотелі, пристосовані для комфортного обслуговування автотуристів і сімейного туризму.
"Шератон" - один з найбільших готельних ланцюгів світу.
3) Accor Group - французька компанія, готельна керуюча група, оператор мереж готелів і ресторанів. Компанія Accor Group (Аккор) веде свою діяльність відповідно до законодавства Франції, з капіталом у 659683569 євро. Зареєстрований офіс за адресою: 2 rue de la Mare Neuve, 91000 Evry, France. Реєстраційний номер B 602 036 444 RCS EVRY. Група Корпоративних комунікацій та зовнішніх зв'язків знаходиться за адресою: Immeuble Odyssey, 110 avenue de France, 75013 Paris, France.
Accor Group є великі глобальні компанією і європейськими лідером у готельному бізнесі, а також світовим лідером у сфері надання послуг для корпоративних клієнтів та державних установ. Accor працює майже в 100 країнах світу та штат компанії налічує 150000 осіб. Група Аккор має 40-річний досвід роботи і пропонує своїм клієнтам послуги двох основних напрямків: Управління готелями таких відомих брендів, як Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, Suitehotel, Ibis, All seasons, Etap Hotel, Formule 1 і Motel 6, що становить більше 4000 готелів і 500000 номерів у 100 країнах світу. Представлених послуг, якими користуються блее 30 млн.
Всі готелі керовані Accor Group, починаючи з розкішних і Висококласний і закінчуючи готелями економ-класу і бюджетними можна розділити за ступенем комфортності та рівнем послуг, що надаються, і представити у вигляді піраміди.
Sofitel мережа готелів вищого класу по всьому світу (161 готель, 36237 номерів в 51 країні світу), з унікальною концепцією французької "Art de Vivre" і з розташуванням у найпрестижніших місцях планети.
Pullman Нова лінія Hi-End готелів, орієнтована на бізнес-мандрівників (20 готелів, 5116 номерів в 6 країнах світу).
Novotel Концепція сучасного готелю. Готелі мережі Novotel зручні як для ділових поїздок, так і для відпочиваючих туристів (384 готелю, 69272 номери в 58 країнах світу).
MGallery мережа висококласних готелів з яскравими, оригінальними особливостями
Mercure Кращі оригінальні готелі (704 готелю, 87850 номерів в 50 країнах світу).
Suitehotel Новий спосіб життя в готелях (21 готель, 2734 номери в 4 країнах світу).
Adagio City Aparthotel почувайте себе як вдома в будь-якому місті. Adagio - мережа апарт-готелів (21 апарт-готель, 2734 апартаменти в 4 країнах світу).
All seasons якість і дружня атмосфера традиційних готелів (20 готелів, 5116 номерів в 6 країнах світу).
Ibis Цілодобове обслуговування та бюджетні ціни на більш ніж 790 готелів по всьому світу (790 готелів, 89629 номерів в 39 країнах світу).
Motel 6 північно американська мережа з 918 мотелів бюджетного класу в Сполучених Штатах Америки і в Канаді (918 мотелів, 93365 номерів в 2-х країнах).
Etap більше 397 бюджетних готелів з базовими послугами у Франції і Європі (378 готелів, 31550 номерів в 11 країнах світу). Formule 1 більше 374 бюджетних готелів в 14 країнах пропонують прості і функціональні зручності (374 готелю, 30148 номерів у 14 країнах світу).
У Росії експерти вважають, що будівництво готелю Аккор _ обійдеться в 15 млн. доларів. Окупність таких проектів становить зазвичай 5-10 лет. У Росії у компанії поки тільки чотири готелі під брендами Ібіс (Ibis) і Новотель (Novotel). Передбачається, що в Барнаулі буде побудована готелів одного з цих брендів. Це буде чотири зірковий готель на 150 номерів. Вартість проживання в готелі передбачається встановити в межах 100-150 доларів на добу. У Новотеле номери, як правило, трохи дешевше, 80-100 доларів. Зазвичай це тризіркові готелі на 200 номерів.
3. Цікава інформація: пл. Міцкевича у Львові може знову постраждати від новітньої забудови
Березень 22.2010 Зображення будівлі, яка може з’явитися на пл. Міцкевича у Львові на залишках високого муру, неприємно вразило пам’яткоохоронних активістів, - про це корреспондент ЗІКу довідався сьогодні, 22 березня, у ГО ЦППД "Сім", який провадить програму моніторингу пам’яткоохоронних програм.
Розміщені на веб-сторінці Universal Development & Construction Holding зображення готелю на пл. Міцкевича, 9 неабияк стурбували львівських пам’яткоохоронців. Ескізи підтверджують, що на ділянці загальною площею 1,090 м2 під забудову відійде 1,067 м2, де до 2012 року постане готель на шість поверхів, загальною площею 7,780 м2. Готельний комплекс охоплюватиме респектабельні номери, кафе та конференц-зал.
Помилки бути не може: мова йде саме про Львів. Конкретніше про історичний центр міста, внесений до переліку світової спадщини ЮНЕСКО.
Як свідчить експлікація, готель Novotel на пл. Міцкевича у Львові мав стати пріоритетною прем’єрою бренду "Аккор Груп" в Україні (загалом такі готелі запроектовані в 61 країні). Але як дизайн готелю за такої пропозиції мав відповідати історичній архітектурі Львова, як це стверджують його батьки, - залишається лише дивуватися.
До оприлюднення ескізів майбутнього готелю причетний UDC Holding - холдинг, що об’єднує низку компаній, які працюють на ринку нерухомості України від 1998 року. До нього увійшло понад 20 підприємств, зокрема такі відомі львівські фірми "ЖБК Ваш Дім", "Технопарк ЛЗТА" тощо, а також ряд київських структур на чолі з "Універсальною девелоперською компанією". Холдинг має своє проектне бюро. На даний момент UDC Holding - це переважно проекти західної та центральної України, хоча угода із французькою компанією "Аккор" (світовий готельний оператор) дає можливість холдингу вийти на всеукраїнський рівень.
Коли торік, у серпні, ЗІК повідомляв, що поряд із "Укрсоцбанком" на пл. Міцкевича у Львові має постати готель, то директор ТзОВ "Центр розвитку нерухомості" Роман Шпирка стверджував, що ескізний проект вже поданий на затвердження до Львівської міськради. Зараз Роман Шпирка перспективи будівництва воліє не коментувати жодним чином. Однак стверджує, що не зустрічав в Інтернеті жодних зображень майбутнього готелю.
Раніше Роман Шпирка стверджував, що "Центр розвитку нерухомості" запланував збудувати 6-поверховий готельно-адміністративний комплекс на пл. Міцкевича біля "Укрсоцбанку", отримавши 30 травня 2008 року дозвіл Львівського виконкому на проектування цього комплексу. "Як власник ділянки, "Центр розвитку нерухомості" виступив замовником проекту. Над проектом працює UDC Holding. Уже готовий ескізний проект. Ми подали його у Львівську міськраду на затвердження. У публічному обговоренні проекту поки що не бачимо потреби. За нашими намірами будівництво розпочнеться 2010 року і завершиться орієнтовно 2011 року, - наскільки це залежатиме від нас. Поки що обходимося власними силами, якщо ж надумаємо залучати гроші інвесторів, тоді сформуємо інвестиційну пропозицію й оголосимо вартість проекту, наразі - це комерційна таємниця", - сказав Роман Шпирка, який тепер стверджує, що його неправильно зрозуміли, бо до міськради ескізу насправді не подавали. І взагалі, якщо ескіз був, то тільки як внутрішній документ, не призначений для публікації.
Утім тоді ж інші джерела називали приблизну вартість спорудження чотиризіркового готелю Novotel на 76 номерів на земельній ділянці площею 10 соток, - близько 8 млн євро. Готель має бути зданий в експлуатацію до 2012 року, бо девелоперський холдинг UDC Holding, який проектує і будує комплекс уже підписав меморандум про розміщення гостей і учасників "Євро-2012" з мерією Львова, в якому третьою стороною виступило TUI Travel. При цьому повідомлялося, що UDC Holding уклав контракт з міжнародним оператором Accor Group на управління мережею готелів. Аналогічна угода укладена й на готель Ibis (три зірки), яку компанія також має намір спорудити у Львові навпроти залізничного вокзалу. Угода з власником Ibis та Novotel - французьким готельним оператором Accor Hospitality підписана на 25 років.
Цікаво, що у передпроектних пропозиціях було передбачено спорудження готельно-адміністративного комплексу тільки на 56 номерів загальною площею 7240 м2. Під готелем планували будівництво підземної автостоянки!!!
Нагадаємо, власником ділянки на пл. Міцкевича,9 є ТзОВ "Центр розвитку нерухомості", засновником якого є один з найбільших львівських девелоперів - "Технопарк ЛЗТА".
ТзОВ "Центр розвитку нерухомості" купило ділянку за адресою пл. Міцкевича, 9 у ЗАТ "Львівнафтопродукт" у березні 2005 року. UDC Holding входить до складу "Універсальної інвестиційної групи" і об’єднує її підприємства і компанії, що працюють у галузі будівництва. У холдинг входить понад 20 компаній, зокрема й згадане ЗАТ "Технопарк ЛЗТА", із яким довгий час судилася Львівська обласна організація Національної спілки художників України, яка заявляла про своє право на залишки споруди у вигляді фундаментів і підвалів. До того, як будинок тріснув, він перебував на балансі Спілки художників, тому керівництво ЛОО НСХУ вважає себе власником решток фундаменту, що становить 3,75% 3-поверхововго будинку, збудованого ще у 1839 році за проектом архітектора Вільгельма Шмідта.
До речі, один із мерів Львова, якому дуже подобається архітектурне диво "Укрсоцбанку" хоче, аби і під №9 поставити такий же будинок тільки в дзеркальній симетрії. Цю свою думку він висловлював публічно і здобув схвальну підтримку однодумців.
З огляду на існування в Інтернеті проектних ескізів готелю львів’яни, яких непокоїть доля пам’ятки архітектури на пл. Міцкевича, 9, звернулися до владних органів із вимогою громадських слухань щодо проекту 6-поверхового готельно-адміністративного комплексу на землі, яка має подвійний охоронний статус - Державного історико-архітектурного заповідника та території, занесеної до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО. Лист за підписом керівника програми моніторингу Державної пам’яткоохоронної політики Ярини Ясиневич з клопотанням про громадські слухання адресовано начальнику Управління архітектури, головному архітектору м. Львова Ю. Криворучку, начальнику відділу громадського партнерства управління "Секретаріат ради" Ю. Лукашевському, голові Державної служби з питань національної спадщини М. Кучеруку, начальнику Управління охорони культурної спадщини ЛОДА В. Івановському, начальнику Управління охорони історичного середовища Л. Онищенко-Швець.
На це головний архітектор Львова Юрій Криворучко, відповів, що в очі не бачив проекту євроготелю на пл. Міцкевича, Мережа Accor Group у Києві:
Девелоперськая компанія "XXI Століття" і французька компанія Accor Group домовилися про управління п'ятизірковим готелем Sofitel у Києві.
Це буде перший готель нової мережі - між компаніями ведуться переговори про стратегічну співпрацю щодо створення мережі 3-х і 4-х зіркових готелів у Києві і крупних містах України. В першу чергу, в містах, де проходитиме Євро-2012.
Компанія "XXI Століття" виступить девелопером проекту. Управляти готелем після здачі в експлуатацію буде Accor Group.
Об'єкт буде побудовано в історичному центрі міста на ділянці площею 0,4 га на розі вул. Лютеранської та вул. Круглоуниверситетської, ділянка належить дочірній компанії "XXI Століття".
Загальна площа комплексу складе близько 27 тис. м². До складу готелю увійдуть: 270 номерів, 2 ресторани, 2 бари, фитнес-клуб, бальний зал, 11 конференц-залів і кімнат для зустрічей, підземний паркінг на 70 машино-місць.
Архітектурну концепцію проекту розробила міжнародна дизайнерська компанія Seifert Architects, що спеціалізується на готельному і курортному дизайні.
Будівництво нового готелю планується розпочати у другій половині 2007 р., а ввести об'єкт в експлуатацію - наприкінці 2009 - на початку 2010 рр.
Запланований об'єм інвестицій у реалізацію проекту – близько $90 млн.
"Ми задоволені успішними переговорами і підписанням угоди із французькою компанією Accor Group. Довгострокове партнерство з надійною компанією дозволить нам у найближчому майбутньому розвинути мережу готелів в Україні. Ми зможемо зробити наш власний внесок у підготовку українських міст до Євро-2012", - прокоментував підписання угоди Голова Ради директорів Компанії "XXI Століття" Лев Парцхаладзе.
4. Майбутні наміри Accor Group щодо УкраїниAccor Group - один із провідних готельних операторів у Європі з більш ніж 4 тис. готелів: Sofitel (5*), Novotel (4*), Mercure/Ibis (3*), а також Parthenon (курортні готелі), Suitehotel, Accor Thalassa (SPA і курорти), Club Mediterranee (оздоровчі та SPA-курорти), Lenotre (ресторани), Groupe Lucien Barriere SAS (казино), а також бюджетні готелі Etap (2*), Formula 1 (1*), Motel 6, Studio 6, Red Roof Inn і дві туристичні компанії Go Voyages і Carlson Wagonlit Travel.
Французький готельний оператор Accor підписав з Універсальною інвестиційною групою (УІГ) угоду на спорудження в Україні мережі з 25 бюджетних готелів Etap (дві зірки) на 2,8 тис. номерів до 2012 року.
Готелі від 80 до 200 номерів будуть відкриті у великих містах, зокрема, у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Донецьку та Львові.
Як повідомив керівник проекту компанії UDC Holding, що входить до Універсальної інвестиційної групи, Володимир Гаразд, готелі під брендом Etap будуть розташовані переважно на автозаправних станціях Галнафтогазу, що входить до УІГ.
Перші чотири готелі під брендом Etap будуть побудовані в Києві, Львові, Харкові й Одесі. Також УІГ спільно з Accor розглядають можливість будівництва до 2012 року готелів Ibis (три зірки) і Novotel (чотири зірки) в центральній частині Львова.
5. Номерний фондВ готелі 226 сучасних номерів, обладнаних центральною системою кондиціонування повітря. У кожному номері є ванна кімната, туалет, телефон, телевізор, радіо, сейф. В готелі є окремі номери для некурящих клієнтів. Ресторан готелю розрахований на 130 чоловік. До послуг корпоративних клієнтів 4 повністю оснащених конференц-залу, з можливістю затемнення й показу відеоматеріалів.
Accor's готелів і на відміну від економіки готелі, такі як Formule 1 і Etap, пропонують 24 години прийому. Кімната пропонує ванна і туалет, письмовий стіл, двоспальне ліжко, шафа простору, а також міжнародним та місцевим каналам телебачення. Готель іноді включає в себе ресторан і бар, що пропонують продовольство на початку вечора (18: 00-22: 00,), а в деяких готелях пропонуються 24 години закуски. Як правило, готелі Ibis розглядаються як бюджетні готелі, так Accor прагне змінити цю рекламну всі досягнення готелю і підкреслюючи їх задоволеності гарантії.
Готелі, як правило, розташованів центрі міста або недалеко від ділового району або аеропорти, зручно для екскурсантів, сім'ї, бізнес-туристів і груп. Номери Ibis Hotel це сучасні та просторі з доступом в Інтернет, кондиціонери і різні телеканали. Багато готелів також пропонують номери для людей з обмеженою рухливістю. У кожному готелі є ресторан і бар 24 години і забезпечує для паркування. Філософія Ibis є зобов'язанням для обслуговування і 100% якістю. Вони пропонують '15 хвилин задоволення договору у відповідності з яким вони поставили перед собою 15 хвилин, щоб вирішити будь-які питання, інакше ви станете їх гостей.
Похожие работы
... і готелів категорії "люкс". В той же час швидке зростання спостерігатиметься на готельному ринку Індії і Австралії. 2.3 Особливості готельного бізнесу Індії 2.3.1 Характеристика основних визначних пам'яток Нескінченно різноманітна, Індія залишається одній з найбільш затребуваних країн екзотичного туризму. Величні Гімалаї і таємничий Тибет, священна річка Ганг і тропічні ліси Західних Гат, ...
... компаній, що представляє повний набір готельних послуг. Country Inns & Suites By Carlson, компанія включає 380 організацій по всьому світу. РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ОРГАНІЗЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ УПРАВЛІННЯ ГОТЕЛЬНИМИ МЕРЕЖАМИ Організаційна структура – це побудова організації відповідно до її розмірів, потреб і цілей. Організаційна структура і структура управління в ідеалі повинні відповідати один ...
... вимогам певної категорії (зірки). У разі проведення сертифікації системи якості заявник згідно з рішенням ОС ГП направляє заявку до органу з сертифікації систем якості. РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ДОДАТКОВИХ ПОСЛУГ У ГОТЕЛЬНОМУ ГОСПОДАРСТВІ 2.1. Організаційна характеристика готелю «Дніпро» Готель "Дніпро" − один із чотиризіркових готелів України, збудований у 1964 році. Одним із ...
... ї бази туризму країни та регіону (повні тексти з коментарями експертів); ресурсний паспорт регіону (тексти, таблиці, мультимедійні ресурси); бази даних щодо соціально-економічних та інвестиційно-інноваційних факторів впливу на формування та функціонування регіонального ринку туристичних послуг (таблиці, графіки, тексти експертної оцінки); базу даних щодо впливу туризму на економіку регіону, ...
0 комментариев