Розвиток пам’яті, мислення, уваги у дітей дошкільного віку

14456
знаков
0
таблиц
0
изображений

Розвиток мови

 

Тема: Знайомство з приміщеннями дитячого садку, їх призначенням і назвами

Д/г: «Що робили не скажемо…»

Мета: Ознайомити дітей з приміщеннями дитячого садку, провести екскурсію і розповісти дітям про призначення кімнат (клас, ігрова, їдальня, музичний зал, кабінет логопеда…). Розповісти дітям, як потрібно вести себе у дитячому садку.

Корегувати пам’ять, мислення, увагу, поведінку та дрібну моторику. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потрібні для спілкування, вчити висловлювати свої думки.

Виховувати любов до дитячого садку, правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.

Інд. робота: Сашко Р., Ілля А., Оля М, Микита Д., Тарас П., Сашко Х.

Хід заняття.

І. Нервово-психологічна підготовка.

ІІ. Організаційна частина.

-логопедична хвилинка.(Казочка про язик)

-пальчикова гімнастика.(Капуста)

ІІІ. Головна частина.

1. Вступне слово вчителя про дитячий садок і як потрібно себе тут поводити.

2. Екскурсія по приміщенням дитячого садку і розповідь педагога про їх призначення. (у спальні-спимо, в ігровій-граемо, у їдальні-їмо, у класі-вчимось…)

3. Вивчити віршик: Мы приходим в детский сад-

Там игрушки стоят.

Паровоз, пароход дожидаются ребят.

4.Фіз.- хвилинка.

5.         Демонстрація малюнків з зображенням садових приміщень. Діти повинні сказати як називається ця кімната і що в ній роблять діти.

6.         Д/г.»Що робили не скажемо…».

- діти за допомогою вчителя імітують як вони: сплять, їдять, співають, сидять на занятті, а один учень відгадує, що показують діти і в якій кімнаті вони знаходяться.

5. Заключна частина.

- підсумкові запитання.

- Дидактично - конструктивна гра:

Побудувати дитячий садок з будівельного матеріалу.(кубиків, цеглинок).

 

Фему

 

Тема: Знайомство з геометричними фігурами і кольором. Співвідношення за кольором і формою.

Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»

Мета: Вчити дітей об еднувати тотожні множини за кольором, формою предметів і співвідно сити предмети за формою, кольором. Знайомити дітей з геометричними фігурами і вчити знаходити схожі.

Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Збагачувати словник новими словами. Активізувати мову і мовну активність. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань.

Виховувати правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

І. Нервово-психологічна підготовка.

ІІ. Організаційна частина.

- логопедична хвилинка.»Казочка про язичок.»

- пальчикова гімнастика.»Капуста.»

ІІІ. Головна частина.

1. знайомство дітей з геометричними фігурами коло, квадрат.

2. Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»

-           вчитель показує дітям геометричну ф. і просить показати таку ж та назвати її.

- знайомство дітей з кольором: червоний, зелений.

3. Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»

-           Завдання ускладнюється: групуємо предмети за двома ознаками: червоне коло, зелений квадрат.

Фізхвилинка.

-           Закріплення матеріалу: співвідношення і групування предметів за різними ознаками.

4. Заключна частина.

- підведення підсумків заняття.

- оцінювання.

Д/г: «Підбери за формою.»

Д/г: «Підбери за кольором.»

19.09.07.

 

Розвиток мови

 

Тема: Іграшки.

Д/г: «Впізнай іграшку на дотик».

Мета: Розглянути декілька іграшок, з’ясувати з чого вони зроблені (дерев’яні, гумові, хутряні та ін.) Визначити зовнішній вигляд іграшки: форму (кругла, квадратна, прямокутна, овальна), колір, якість (м’яка, тверда, гладка), провести бесіду що іграшки треба берегти.

Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Збагачувати словник новими словами. Активізувати мову і мовну активність. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань.

Виховувати правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

І. Нервово-психологічна підготовка.

ІІ. Організаційна частина.

- логопедична хвилинка.»Казочка про язичок.»

- пальчикова гімнастика.»Паучина»

ІІІ. Головна частина.

1.   Читати вірші А. Барто, будь-який вивчити напам’ять.

Уронили мишку на пол

Оторвали мишке лапу

Все равно его не брошу

Потому что он хороший

2.   Загадки: Его бьют, а он не плачет,

Упадет – поскачет. (Мяч)

Пляшет крошка, а всего

Одна ножка. (Юла)

3.   Д/г: «Впізнай іграшку на дотик»

Дитині пропонують заплющити очі, дослідити іграшку на дотик і назвати її.

4.Фізхвилинка.

-      «На галявині…»

5.   Складати опис іграшки за схемою:

-      Що це?

-      Який її зовнішній вигляд(Розмір, колір, форма)

-      З чого вона зроблена?

-      Як з нею можна гратися?

IV. Заключна частина.

- Підсумкові запитання.

- Завдання у зошитах: розмалювати іграшки.

Фему

 

Тема: Порівняння предметів за розміром. Співвідношення предметів: більше, менше, однаково

Д/г: « Чого більше, чого менше?»

Мета: Дати поняття дітям більше, менше, порівну. Вчити співвідносити предмети за формою і кольором. Тренувати у порівнюванні множин. Формувати у дітей елементарні математичні уявлення.

Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, спостережливість і самостійність. Збагачувати активний словник новими словами і вчити користуватися ними в повсякденному житті.

Виховувати посидючість, спостережливість, уважність, зацікавленість пізнавальною діяльністю.

Обладнання: набір геометричних фігур різного кольору і розміру.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

1.Нервово – психологічна підготовка.

2.Організаційна частина.

- логопедична хвилинка.» Казочка про язичок.»

- пальчикова гімнастика.» Капуста.»


Информация о работе «Розвиток пам’яті, мислення, уваги у дітей дошкільного віку»
Раздел: Педагогика
Количество знаков с пробелами: 14456
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
119702
9
2

... уваги формується в систематичній праці. Розвиток довільної уваги нерозривно пов'язаний із загальним процесом формування вольових якостей особистості. Розділ ІІ. Вікова динаміка розвитку уваги у дітей шкільного віку   2.1 Зміни уваги у молодших школярів в процесі навчання Молодший шкільний вік сприятливий для розвитку уваги. Без достатньої сформованості цієї психічної функції процес навчання ...

Скачать
113581
0
0

... і бути не дуже дрібними, не важкими, щоб дітям було зручно ними користуватися. Малюків привчають дбайливо поводитися з допомогою, а після роботи складати в коробочку (на піднос) і відносити у вказане місце.   3.4. Формування уявлень про кількість Кількість Підбір і угрупування предметів за заданою ознакою. Роботу з дітьми другої молодшої групи доцільно почати з вправ у виділенні якісних ...

Скачать
92396
2
7

... за навчально-виховним процесом. Під час бесіди з учителями ми намагались отримати відповіді на наступні питання: 1. Чи розуміють в чому сутність принципу наступності у формуванні природничих знань у дітей дошкільного і молодшого шкільного віку ? 2. Чи ознайомлені з програмою "Рідна природа" для дошкільних закладів? 3. Які методи використовують на уроці курсу "Я і Україна" з метою формування в ...

Скачать
61412
6
3

... : у дошкільному віці можна істотно поліпшити показники запам’ятовування тексту за умови спеціального розвитку. Предметом дослідження є: розвиток пам'яті текстового матеріалу у старших дошкільників, а об'єктом – особливості пам'яті у дітей дошкільного віку. Були сформульовані наступні завдання справжнього дослідження: 1.         Діагностика і виявлення дітей з недостатньо розвиненою пам'яттю. ...

0 комментариев


Наверх