3. Головна частина.
- знайомити дітей з такими поняттями як: більше, менше, однаково. Формувати з різних предметів множини і постійно ставити запитання: Де більше? Де менше?
Д/г: « Чого більше, чого менше?»
- практичне завдання – більше, менше, однаково
Закріплювати з дітьми матеріал.
Роздати дітям круги жовті і червоні. Учні повинні повторювати за партами те, що вчитель робить на дошці. Розділити круги жовті від червоних, потім порівнювати множини, Яких більше? Яких менше?
Фізхвилинка.
- Тренувати дітей порівнювати предмети
- За розміром. Групувати великі і маленькі.
Д/г:» Знайди великий, знайди маленький?»
Д/г:» Покажи червоний квадрат?», «жовтий круг?»
4. Заключна частина.
- підведення підсумків заняття.
- підсумкові запитання.
Конструювання
Тема: Робота з паличками: «Доріжка».
Д/г: « Покажи такого ж кольору».
Д/г: « Прищепки».
Мета: Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість.
Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця.
Обладнання: Вузькі і широкі прямокутники різного розміру.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово – психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».
- пальчикова гімнастика «Капуста».
3. Головна частина.
Д/г: « Покажи такого ж кольору».
- діти називають кольори одержаних геометричних фігур та обирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ).
- виконання дефектологом зразка «доріжки» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним.
- виконання завдання «доріжка» дітьми.
- вчитель допомагає тим дітям які відчувають труднощі у виконанні завдання.
Фізхвилинка.
- діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур.
4. Заключна частина.
Д/г: « Прищепки».
- діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура.
- підведення підсумків заняття.
24.09.07.
Розвиток мови
Тема: Овочі. Вчити з дітьми назви овочів, та вчитися впізнавати їх на малюнках.
Д/г: «Великий – маленький.»
Д/г: «Впізнай на смак.»
Мета: Вчити дітей впізнавати і називати овочі. Звернути увагу дітей на признаки овочів такі як колір, смак, форма. Розповісти дітям де і як ростуть овочі, та що з них готують. Вчити впізнавати їх за описом. Тренувати дітей називати одним словом, овочі, декілька предметів.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику та зв’язну мову. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потреби спілкування, вчити висловлювати свої думки.
Виховувати і прищеплювати інтерес до навчання, зацікавленість до предмета. Правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово-психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
-логопедична хвилинка.» Казочка про язичок.»
-пальчикова гімнастика.» Капуста.»
3.Головна частина.
-Вступне слово вчителя: демонстрація малюнків та муляжів зображаючих овочі. Казати їх назву, змальовувати зовнішній вигляд (колір, форма, смак.).
Д/г: «Защіпки»
-Закріплювати з дітьми тему, показувати малюнки і ставити запитання: Що це? Де росте? Яке на смак?....
Д/г: «Вгадай на смак.»
Фізхвилинка.
-Діти обводять шаблони з овочами і замальовують їх потрібним кольором. Вчити дітей слововідтворенню за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів. Наприклад: Картопля – картопелька, морква – морквочка...
Д/г: « Назви ласкаво.»
4. Заключна частина.
- підведення підсумків заняття.
- закріплення матеріалу.
- оцінювання.
Фему
Тема: Поняття 1 – багато. Геометричні фігури. Співвідношення за формою і кольором.
Д/г: « Збери за ознаками.»
Мета: Знайомити дітей з поняттям 1 – багато. Вчити відповідати на запитання:»Скільки?» Повторювати геометричні фігури і їх назви. Тренувати дітей у вмінні співвідносити геометричні фігури за формою і кольором.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, кмітливість і спостережливість. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами і вчити використовувати їх у власній мові.
Виховувати інтерес і зацікавленість до предмета, прививати посидючість, охайність і терпіння.
Обладнання: лічильні палички, іграшки, геометричні фігури різного кольору.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово – психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка: «Тягнути губи…»
- пальчикова гімнастика: «На галявині…»
3. Головна частина.
- вчитель знайомить дітей з поняттям 1 – багато за допомогою іграшок і лічильних паличок. ( Діти за партами повторюють те, що вчитель робить на дошці.)
Д/г: « Покажи 1 гриб (їжака, ляльку, літак…)»
- діти виконують завдання по черзі.
Фізхвилинка.
- повторювати з дітьми геометричні фігури і їх назви. ( Вчитель демонструє геометричну фігуру, діти повинні показати таку ж і сказати як вона називається.).
- закріплювати назви кольорів і геометричних фігур, спочатку промовляючи, а потім на д/г.
Д/г: » Збери за ознаками».
3. Заключна частина.
- підведення підсумків заняття.
- підсумкові запитання.
- оцінювання.
Розвиток мови
Тема: Родина. Сім’я. Бесіда «Моя родина».
Д/г: «Дзеркальце».
Мета: Вчити дітей називати правильно своє ім’я та прізвище, знати членів своєї родини, вміти називати їх по імені, та знати ким вони приходяться їм ( мати, тато, бабуся, дідусь, сестра, брат). Вчити дітей, на малюнку родини, розуміти де мама, тато, і т.п.
Корегувати мислення, увагу, пам’ять, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Ставити дітей в умови потреби спілкування. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань. Прививати зацікавленість до пізнавальної діяльності і до предмета.
Виховувати правильну поведінку на занятті, посидючість дисциплінованість і охайність.
Обладнання: малюнки з зображенням сім’ї, сімейні фото.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово – психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».
- пальчикова гімнастика « Сонечко сяє.»
Сонечко сяє сопілочка грає
Річка тече човник пливе
Правим віслом загрібаєм
Лівим віслом загрібаєм
А тепер двома руками
Повернулися до мами
3. Головна частина.
- вступне слово вчителя про ім’я. Потім діти називають своє ім’я та прізвище, як що дитина вагається, вчитель допомагає.
-Д/г: « Дзеркальце».
- розглядаємо фотокартки родини:
Хто на фото зображений? (Вчити дитину називати склад сім’ї, імена братів, сестер, батьків)
Завдання виконує кожна дитина.
Вчити дітей відповідати на запитання: Як звуть твоїх батьків? Сестер? Бабусю і дідуся?
Чим займається твоя мама? Батько? (опис трудових дій).
Фізхвилинка.
- Розглядання сюжетних малюнків: «Моя родина».
Вчити дітей описувати малюнок, на якому зображена родина.
4. Заключна частина.
Опис і розповідь дитини про родину. Називати імена близьких родичів, чим вони займаються.
Конструювання
Тема: Робота з паличками: «Паркан».
Д/г: « Покажи такого ж кольору».
Д/г: « Квітка семицвітка».
Мета: Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно, та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість.
Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця.
Обладнання: Вузькі і широкі прямокутники різного розміру.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово – психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».
- пальчикова гімнастика «Капуста».
3. Головна частина.
Д/г: « Покажи такого ж кольору».
- діти називають кольори одержаних геометричних фігур та отбирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ).
- виконання дефектологом зразка «паркана» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним.
- виконання завдання «паркан» дітьми.
- вчитель допомагає тим дітям, які відчувають труднощі у виконанні завдання.
Фізхвилинка.
- діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур.
4. Заключна частина.
Д/г: « Квітка семицвітка».
- діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура.
- підведення підсумків заняття.
... уваги формується в систематичній праці. Розвиток довільної уваги нерозривно пов'язаний із загальним процесом формування вольових якостей особистості. Розділ ІІ. Вікова динаміка розвитку уваги у дітей шкільного віку 2.1 Зміни уваги у молодших школярів в процесі навчання Молодший шкільний вік сприятливий для розвитку уваги. Без достатньої сформованості цієї психічної функції процес навчання ...
... і бути не дуже дрібними, не важкими, щоб дітям було зручно ними користуватися. Малюків привчають дбайливо поводитися з допомогою, а після роботи складати в коробочку (на піднос) і відносити у вказане місце. 3.4. Формування уявлень про кількість Кількість Підбір і угрупування предметів за заданою ознакою. Роботу з дітьми другої молодшої групи доцільно почати з вправ у виділенні якісних ...
... за навчально-виховним процесом. Під час бесіди з учителями ми намагались отримати відповіді на наступні питання: 1. Чи розуміють в чому сутність принципу наступності у формуванні природничих знань у дітей дошкільного і молодшого шкільного віку ? 2. Чи ознайомлені з програмою "Рідна природа" для дошкільних закладів? 3. Які методи використовують на уроці курсу "Я і Україна" з метою формування в ...
... : у дошкільному віці можна істотно поліпшити показники запам’ятовування тексту за умови спеціального розвитку. Предметом дослідження є: розвиток пам'яті текстового матеріалу у старших дошкільників, а об'єктом – особливості пам'яті у дітей дошкільного віку. Були сформульовані наступні завдання справжнього дослідження: 1. Діагностика і виявлення дітей з недостатньо розвиненою пам'яттю. ...
0 комментариев