Міністерство освіти і наук України
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
Кафедра німецької мови
Дипломна робота на тему
«Роль міжкультурного виховання у підготовці вчителів Німеччини»
Тернопіль 2006
Зміст
Вступ
1. Міжкультурне виховання. Досвід Німеччини на сучасному етапі його розвитку
1.1 Міжкультурне виховання – та його соціальна сфера
1.2 Впровадження міжкультурного виховання у підготовку німецьких учителів
2. Німецька мова – предмет ринку чи експорту. Інноваційні напрямки між культурного виховання
2.1 Проектна та запланована підготовка освітян Німеччини
2.2 Німецька мова в Азії та для Азії, її зближення з «візуальною поезією»
2.3 Інновації в міжкультурному вихованні
Висновки
Список використаної літератури
Обґрунтування актуальності проблеми. На даний час Німеччину можна назвати країною іммігрантів, де проживають люди з різною культурою, релігією і ментальністю.
У великих містах можна зустріти молодих людей, які народилися, закінчили школу і працюють в Німеччині, але не мають жодних контактів з німецьким суспільством. Тому вони стають членами різних націоналістичних угрупувань. Дана проблема виникла тому, що школа не створила жодних умов для нормального співіснування різнокультурних народностей.
Обов’язковим завданням школи повинно стати виховання у школярів позитивного ставлення один до одного, та до так званих «чужих». Педагоги шукають сьогодні шляхи вирішення даної проблеми, про що свідчать велика кількість публікацій та дані Інтернету щодо питання про міжкультурне виховання.
Проблема міжкультурного виховання на сьогоднішній день дуже актуальна, а особливо для Німеччини. Вона належить до семи найрозвиненіших країн світу і потерпає від іммігрантів. В Німеччині проживає близько трьох мільйонів іноземців, діти яких повинні здобувати освіту, тобто відвідувати місцеві школи та навчатись у вищих навчальних закладах. Вони співіснують із дітьми корінних німців, а тому переймають культуру, звичаї, менталітет країни, в якій живуть. Актуальність даної теми дипломної роботи безперечна. Ми повинні прослідкувати – яку роль відіграє міжкультурне виховання у підготовці вчителів Німеччини.
Об’єкт дослідження: освіта в Німеччині, як одна з проблем для різнокультурних іммігрантів.
Предмет дослідження: міжкультурне виховання вчителів Німеччини – як одне із головних завдань освіти Німеччини.
Мета дипломної роботи полягає у дослідженні міжкультурного виховання вчителів Німеччини.
Метою дослідження визначені і його завдання:
Ø дослідити значення поняття «міжкультурне виховання»;
Ø простежити становлення інституціалізації для міжкультурного виховання в педагогіці;
Ø проаналізувати цілі міжкультурного виховання у педагогічній освіті;
Ø дослідити соціальну сферу шкільного міжкультурного виховання;
Ø виявити інноваційні напрямки у між культурному вихованні.
Методи дослідження:
ü порівняльно-історичний метод;
ü наукове спостереження;
ü педагогічний експеремент.
Наукова новизна дослідження полягає в розгляді міжкультурного виховання не лише як багатозначного поняття; але й його ролі у підготовці німецьких освітян, а також у визнанні німецької мови, як предмету ринку чи експорту.
Практична цінність роботи полягає в порівняльному аналізі ролі міжкультурного виховання вчителів Німеччини для проведення роботи, як в своїй рідній країні, тобто в Німеччині, так і за кордоном; у дослідженні справжньої сфери шкільного міжкультурного виховання; у визначенні його цілей у педагогічній освіті.
Структура дипломної роботи. Дипломна робота складається із вступу, двох розділів, висновків та списку використаної літератури.
Вступ нашої дипломної роботи містить такі питання, як актуальність теми, визначення об’єкту та предмету дослідження, мети дослідження, завдань та методів дослідження, вказуємо на наукову новизну, і практичну цінність дослідження.
Перший розділ складається із двох параграфів, в яких розкрито зміст поняття «міжкультурне виховання», визначено цілі педагогічної освіти, окреслено соціальну сферу міжкультурного виховання, розглянуто шляхи впровадження у підготовку німецьких учителів.
У другому розділі, який складається із трьох параграфів, ми досліджуємо як зовнішні так і внутрішні впливи на міжкультурне виховання, також ведемо спостереження за розвитком німецької мови в країнах Азії та за результативністю її вивчення у Німеччині, але для учнів та студентів, які походять із інших країн та відповідно із інших культур. Ми спостерігаємо за роллю так званої «візуальної поезії», яка дуже важлива для міжкультурного виховання та пропозиції щодо інновацій у міжкультурне виховання.
... мов полягає в наявності сформованої іншомовної комунікативної компетенції,яка входить до складу когнітивно-технологічного компоненту. 2. Компонентно-стурктурний аналіз професійної компетентності вчителя іноземних мов Професійна компетентність учителя синтезує в собі, по-перше, загальні вимоги до педагога як до особистості, по-друге, особливості його професійно-педагогічної діяльності, по-трет ...
... інституцій. Таким чином, в даному дослідженні була використана достатня кількість джерел, яка дала можливість спробувати комплексно та систематично проаналізувати українсько-російські культурні відносини у 1991 – 2004 рр. Розділ 2. Українсько-російське співробітництво в галузі освіти, науки та мистецтва 2.1 Співробітництво в області освіти Одним з найцінніших і конкурентноздатних ресурс ...
... для фахівців в області філософії, історії науки, религиоведения, соціології, соціальної психології, мистецтвознавства і інших наукових дисциплін. 2.3 Модернізація змісту астрономічної освіти на основі культурологічного підходу Модернізація освіти, що базується на інформаційно-комунікаційних технологіях, припускає формування нових моделей учбової діяльності, що використовують інформаційні і ...
... йснює координацію діяльності відділів у справах сім'ї та молоді районних у місті Києві держадміністрацій, структурних підрозділів Головного управління [7, 134]. Розділ 2. Досвід роботи головного управління у справі сімії та молоді виконавчого органу київської міської ради 2.1 Інформація про роботу Головного управління за 2009 рік Протягом звітного періоду в установах та закладах культури ...
0 комментариев