3. Клавіатура з мікроперемикачами: така клавіатура має тіж клавіші. Але мікроперемикачі характеризуються більшою надійністю і строком служби.
4. Сенсорна клавіатура: в момент дотикання пальцями потенціал збільшується спеціальною схемою, на виході якої формується сигнал аналогічний сигналу, який формується при натискуванні клавіш механічної клавіатури. Ці клавіатури самі довговічні, оскільки в них відсутній який-небудь механічний елемент (замість традиційних клавіш використовують чутливі елементи) і інформація при натисканні клавіш (дотиканні до чутливого елемента) формується тільки електрикою.
Розглянемо області клавіатури
1. Функціональні і деякі спеціальні клавіші: це клавіші, які при роботі програмного забезпечення виконують певні функції.
– так < F4 > призначена для запам'ятовування тексту, для стирання рядка, в якому знаходиться курсор.
– майже завжди < F1 > використовується для виклику довідкової інформації (Help).
– клавіша < Esc > має одне значення – це вихід з текучого меню чи кінець виконання програми.
– клавіша < PrintScreen > призначена для копіювання вмісту (зображення) дисплею на прінтер.
– клавіша < ScrollLock > функціонує як перемикач; складається з двох слів Screen (Екран) і Roll (ролік, вал); дозволяє включати і виключати функцію прокрутки екрана.
– клавіша < Pause > зупиняє роботу всієї системи; РС відновлює свою роботу тільки тоді, коли ви знову натискаєте довільну клавішу.
2. Алфавітно-цифрова область: ця область нагадує друкарську машинку і складається з букв від А до Z і цифр від 0 до 9.
3. Спеціальні клавіші:
– клавіша < Tab > (табуляція) переміщає курсор вправо на задану величину символів (в більшості випвдків це 8 символів).
– клавіша < Shift > служить для переходу клавіатури в режим вводу прописних (великих) букв алфавіту і деяких спеціальних функцій.
– клавіша < CapsLock > переводить клавіатуру в режим постійного вводу великих букв алфавіту.
– клавіша < Backspase > призначена для стирання символа зліва від курсора.
– клавіша < Del > призначена для стирання символа в позиції курсора.
– клавішу < Ctrl > використовують в комбінаціях з іншими клавішами; так < Ctrl > + < S > забезпечує збереження документів в деяких додатках;
< Ctrl > + < C > для редагування і т.д.
– клавіша < Alt > (від слова «альтернатива») дозволяє управляти програмами без миші, використовуючи тільки клавіатуру; так комбінація
< Alt > + < F > + < X > закінчує виконання активного додатку аналогічно командам меню File/Exit.
– клавіша < Enter > використовується для виконання багатьох функцій: для завершення вводу рядка, для завершення вводу командного рядка і т.д.
4. Блок управління курсором (розміщений справа): сюди відносять 10 клавіш, які управляють курсором.
– < Insert > визначає режим вводу; переключає режим вставки і заміни.
– клавіша < Delete > (знищення): використовують для знищення об'єктів, символів, блоку текста.
– клавіші < Home >, < End >: використовують для управління переміщенням курсора на екрані чи в файлі.
– клавіші < Page Up > i < Page Down >: використовують для переміщення курсора на сторінку вверх і вниз.
– клавіші , ¯, ®, ¬ – переміщують курсор на одну позицію відповідно вверх, вниз, вправо, вліво.
5. Цифровий блок – використовують для арифметичних операцій (на минулій Л.Р. розглядали калькулятор і користувалися як мишею так і цифровим блоком).
2. Накопичувачі на жорстких магнітних дисках, дисководи компакт-дисків, магнітооптичні диски
1. Накопичувачі на гнучких магнітних дисках (НГМД)
НГМД або дисковод вмонтований у системний блок. Гнучкі носії для НГМД випускають у вигляді дискет (інша назва флопі-диск). Власне носій – це плоский диск зі спеціальної, достатньо міцної плівки, покритий феромагнітним шаром і поміщений у захисний конверт із рухомою засувкою у верхній частині. Дискети використовуються, в основному, для оперативного перенесення невеликих об'ємів інформації з одного комп'ютера на інший. Дані, записані на дискеті можна захистити від стирання чи перезапису. Для цього потрібно пересунути маленьку захисну засувку в нижній частині дискети таким чином, щоб утворилося відкрите віконце. Для того, щоб дозволити запис цю засувку слід перемістити назад і закрити віконце.
Лицьова панель дисководу виведена на передню панель системного блоку, на якій розташовані кишенька, закрита шторкою, куди вставляють дискету, кнопка для виймання дискети та лампочка-індикатор. Дискета вставляється у дисковод верхньою засувкою вперед, її потрібно вставити у кишеню накопичувача і плавно просунути вперед до звуку щиглика. Правильний напрямок вставляння дискети помічено стрілкою на пластиковому корпусі. Щоб вийняти дискету з накопичувача, потрібно натиснути на його кнопку. Світловий індикатор на дисководі показує, що пристрій зайнятий (якщо лампочка світиться, виймати дискету не рекомендується). На відміну від жорсткого диска, диск у НГМД приводиться в обертання тільки за командою на читання або запис, в інший час він перебуває у спокої. Головка читання-запису під час роботи механічно контактує з поверхнею дискети, що призводить до швидкого зношування дискет.
Як і у випадку жорсткого диску, поверхня гнучкого диску розбивається на доріжки, які у свою чергу розбиваються на сектори. Сектори й доріжки утворюються під час форматування дискети. Зараз дискети поставляються відформатованими.
Основними параметрами дискети є технологічний розмір (у дюймах), щільність запису та повна ємність. За розмірами розрізняють 3,5 – дюймові дискети та 5,25 – дюймові дискети (зараз вже не використовуються). Щільність запису може бути простою SD (Single Density), подвійною DD (Double Density) та високою HD (High Density). Стандартна ємність 3,5 – дюймової дискети – 1,44 Мбайт, можливим є використання дискет ємністю 720 Кбайт. На теперішній час стандартом є дискети розміром 3,5 дюйма, високої щільності HD, що мають ємність 1,44 Мбайта.
Під час користування дискетою слід дотримуватися таких правил:
§ не торкатись робочої поверхні дискети;
§ не вигинати дискету;
§ не знімати металічну засувку, забруднена дискета може пошкодити голівки;
§ зберігати дискети подалі від джерела магнітних полів;
§ перед використанням перевірити дискету на наявність вірусів за допомогою антивірусної програми.
... , включаючи UNIX- комп’ютери, Macintosh фірми Apple, ПК фірми IBM. Вони мають три модифікації в залежності від товщини кабеля. Адаптери Toren Riny найдорожчі, за виключенням оптоволокняних. Їх використовують в мережах з великою кількістю РС при підключенні до великих ЕОМ. ПРОТОКОЛИ Розглянемо яким чином в ЛОМ проходить міжкомп’ютерний обмін інформацією. Обмін інформацією здійснюється за допомогою ...
... різні допоміжні функції, наприклад, створення копій використовуваної інформації, видачу довідкової інформації про комп’ютер, перевірку справності пристроїв комп’ютера та ін. Прикладне програмне забезпечення. Програми, які безпосередньо забезпечують виконання необхідних для користувача робіт: редагування текстів, малювання, обробка інформаційних масивів та ін. Інструментальні системи (системи ...
... 2248 Крісло (4 шт.) = 1224 грн. Лампи (6 шт.) = 570 грн. Висновок Загальна сума всіх витрат на придбання технічного і програмного забезпечення склала 23434 грн. хоча в цілях автоматизації робочого місця фінансового відділу було виділено 28000 грн. Таким чином, ми бачимо, що у нас ще залишаються невикористані грошові кошти. Я вважаю, що автоматизувавши робоче місце вищепереліченою оргтехні ...
... . Користувач може вільно робити резервні копії й переносити програму з одного комп'ютера на інший, переносячи з собою ключ. [3] Деякі питання розкриття і розслідування злочинів у сфері комп’ютерної інформації Правоохоронні органи неготові до адекватного протистояння й активної боротьби з цим вже не новим соціальним явищем. Цей вид злочинності завдає величезних збитків власникам і користувачам ...
0 комментариев