4.   CИСТЕМА УПРАВЛІННЯ БАЗАМИ ДАНИХ MICROSOFT SQL SERVER 2000

Microsoft SQL Server 2000 – це закінчена пропозиція в області баз даних і аналізу даних для швидкого створення масштабних вирішень електронної комерції, бизнесу і сховищ даних. Воно дозволяє значно скоротити час виходу цих рішень на ринок, одночасно забезпечуючи масштабність, що відповідає найвищим вимогам. У сервер SQL Server 2000 включена підтримка мови XML і протоколу HTTP, засоби підвищення швидкодії і доступності, що дозволяють розподілити навантаження і забезпечити безперебійну роботу, функції для поліпшення управління і настройки, що знижують сукупну вартість володіння. Крім того, SQL Server 2000 повністю використовує всі можливості операційної системи Windows, включаючи підтримку до 32 процесорів і 64 ГБ.

Основні можливості SQL Server 2000

Повне використання можливостей Інтернету

Підтримка процедур, що зберігаються, на мові XML дозволяє розробникам (традиційних) баз даних безпосередньо використовувати переваги мови XML, застосовуючи звичний механізм процедур, що зберігаються.

Діаграми оновлення XML дозволяють розробникам, що програмують на мові XML, вводити, оновлювати і видаляти дані в БД SQL Server 2000 з використанням XML.

Підтримка стандартів (зокрема, веб-стандартів) забезпечує надійний обмін інформацією в неоднорідних системах.

Доступ по протоколу HTTP підтримує відправку SQL-запитів до БД із застосуванням URL-адрес.

Вдосконалений повнотекстовий пошук дозволяє проводити пошук в тексті БД, а також в документах Word, таблицях Microsoft Excel, PDF-файлах і так далі, що є критично важливим для веб-сервера застосування.

Microsoft English Query є засобом формування запитів на природній (англійській) мові, вживаним в настільних клієнтських застосуваннях і при роботі через веб-сервер.

Інтегрований засіб виявлення закономірностей застосовується, щоб відбирати важливу, але не обов’язково очевидну, бізнес-інформацію з великих наборів даних. Воно є компонентом засобу Business Internet Analytics, що забезпечує збір, зберігання, управління і аналіз потоку даних про дії користувачів при відвідинах ними веб-вузла.

Зв’язані бази даних OLAP – це, в першу чергу, куби OLAP, вживані для реалізації нових можливостей аналізу даних; вони дозволяють підвищити цінність даних за рахунок надання можливостей аналізу OLAP через веб-сервер.

Сервер Commerce Server і засіб Business Internet Analytics використовуються для аналізу роботи користувачів на веб-вузлі за зареєстрованими даними про веб-сервер-трафік.

Підтримка декількох екземплярів ізолює один від одного тa захищає додаток шляхом установки декількох серверів SQL Server в різні каталоги комп’ютера.

Висока масштабованість і надійність

Розподілені розділені уявлення (Distributed Partitioned Views) забезпечують необмежену масштабність для додатків електронної комерції, що пред’являють найбільші вимоги до ресурсів, завдяки розподілу робочого навантаження на декілька погоджено працюючих серверів.

Засіб Log Shipping (передача журналів) дозволяє синхронізувати окремі системи за допомогою автоматизованого оновлення журналу транзакцій, що підвищує надійність системи і стійкість до аварій.

Паралельні операції при створенні індексів і виконанні пошуку на комп’ютерах з симетричною багатопроцесорною обробкою прискорюють роботу додатків.

Покращені засоби відмовостійкої роблять зручнішим створення і управління відмовостійкими кластерами, перемикання між вузлами кластера при збої і відновлення вузла кластера, що не робить впливу на решту вузлів.

Підтримка великого об’єму пам’яті і симетричної багатопроцесорної обробки з використанням до 32 процесорів і 64 ГБ при роботі під управлінням операційної системи Windows 2000 Data Center дозволяє управляти типовими для веб-додатки високими навантаженнями, пов’язаними з великим об’ємом транзакцій.

Підтримка протоколу VI SAN (Virtual Interface System Area Network) сервером SQL Server дозволяє ефективно використовувати мережі SAN (System Area Network – системна мережа) з вбудованим інтерфейсом VI Consumer, який дозволяє встановлювати прямий зв’язок (у режимі користувача) з дисковими пристроями SAN.

“Матеріалізовані” уявлення покращують швидкодія і масштабність завдяки зберіганню на диску і оновленню результатів обчислень.

Вимірювання ROLAP (Relational OLAP) розширюють можливості вже засобів OLAP, що добре зарекомендували себе.

Перестроювання індексу (реорганізація) без переходу в автономний режим є однокроковим процесом, що майже не впливає на швидкодію, але що значно збільшує тривалість безвідмовної роботи.

Виконувана без переходу в автономний режим паралельна перевірка DBCC (Database Consistency Check – перевірка сумісності БД) забезпечує цілісність даних (дозволяє проводити оновлення в ході перевірки даних).

Вдосконалена архівація бази даних заснована на копіюванні тільки того, що змінилося з моменту останньої архівації; це найшвидший спосіб резервного копіювання.

Архівація Server-less із створенням “миттєвих знімків” проводиться в системах із відзеркаленням без переривання роботи. Вона забезпечує швидке відновлення і створення “гарячих” резервних серверів без зниження швидкодії бази даних (потрібна додаткова підтримка устаткування).

Швидкий вихід на ринок

Інтегровані служби аналізу служать основою для обробки OLAP. Вони повністю інтегровані в сервер SQL Server, містять удосконалення для розробників і адміністраторів баз даних.

Операції OLAP дозволяють на основі результатів аналізу автоматично ініціювати інші процеси в базі даних SQL Server, у веб- і бізнес-додатках.

Операції згортання (rollup), що задаються користувачами дозволяють використовувати дані OLAP в складних розрахунках, таких як класифікація, розрахунок прибутків і збитків, розробка проекту бюджету.

Підтримка служби каталогів Active Directory (у Windows 2000) дозволяє в великих організаціях спростити і централізувати управління іменуванням серверів (комп’ютерів), даними OLAP, реплікаціями і хронологією архівації.

Динамічні автоматичне управління і настройка економлять час і зусилля завдяки автоматизації складних завдань по установці і настройці, а також управлінню такими ресурсами, як пам’ять, блокування, розмір файлів і ін.

Майстер копіювання баз даних дозволяє адміністраторам легко переміщати і копіювати бази даних без переходу в автономний режим.

Диспетчер SQL Server Enterprise Manager володіє новими можливостями, включаючи вдосконалені засоби розробки схем, інтерактивний аналіз і відладка запитів.

Вдосконалені служби перетворення даних надають інтегровані, зручні у використанні і швидкодіючі засоби витягання, зміни, перетворення і завантаження даних.

Визначувані користувачем функції задаються на мові T-SQL і використовуються як звичайні функції T-SQL.

Підтримка багатьох мов дозволяє “на ходу” міняти мову призначеного для користувача інтерфейсу.

Інструментальні засоби Visual Studio Database Tools включають графічні засоби розробки схем, генерації запитів і коди.


ВИСНОВКИ

Отже, основне призначення системи управління базами даних – створення та підтримка в актуальному стані бази даних, а також зв'язок її з програмами розв'язування економічних завдань (прикладні програми користувачів).

Організація єдиної бази даних стала можливою лише завдяки тому, що були створені спеціальні програмні продукти – системи управління базами даних (СУБД).

Система управління базами даних (СУБД) поєднує відомості з різних джерел в одній реляційній базі даних. Створювані форми, запити і звіти дозволяють швидко й ефективно обновляти дані, отримувати відповіді на питання, здійснювати пошук потрібних даних, аналізувати дані, друкувати звіти, діаграми і поштові наклейки.

У світі існує безліч СУБД. Незважаючи на те, що вони можуть по-різному працювати з різними об'єктами і надають користувачу різні функції й засоби, більшість СУБД спираються на єдиний устояний комплекс основних понять. Це дає нам можливість розглянути одну систему й узагальнити її поняття, прийоми й методи на весь клас СУБД. Найпоширенішими СУБД є Visual FoxPro та Microsoft Access. Але крім цих на ринку з’явилася така система управління базами даних Microsoft SQL Server 2000, яка є закінченою пропозиція в області баз даних і аналізу даних і призначена для швидкого створення масштабних вирішень електронної комерції, бизнесу і сховищ даних.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.   Буров Є. Комп’ютерні мережі. – 2-ге вид., оновлене і доповнене. – Львів. – 2003.- 584 с.

2.   В.М. Беспалов, А.Ю. Вакула та ін. Інформатика для економістів: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів економічних спеціальностей. – К.: ЦУЛ, 2003. – 788 с.

3.   Інформатика: Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології. Посіб./ За ред. О.І. Пушкаря – К.: Видавничий центр "Академія", 2001. – 696 с.

4.   Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник. - К.: Каравелла, 2004.- 464 с.

5.   Клименко О.Ф., Головко Н.Р., Шарапов О.Д. Інформатика та комп’ютерна техніка: Навчально-методичний посібник / За заг. ред. О.Д. Шарапова. – К.: КНЕУ, 2002. – 534 с.

6.   Ладичук Д.О., Пічура В.І. Бази даних геоінформаційних систем – Херсон: Вид-во ХДУ, 2006. – с. 68 – с. 47-54.

7.   Маслов В.П. Інформаційні системи і технології в економіці: Навчальний посібник.- К.: "Слово", 2005.- 264 с.

8.   Ситник В.Ф. Основи інформаційних систем: Навч. посібник. – Вид. 2-ге, перероб. і доп./В.Ф. Ситник, Т.А. Писаревська, Н.В. Єрьоміна, О.С. Краєва; За ред.В.Ф. Ситника. – К.: КНЕУ, 2001.- 420 с.

9.   Руденко В.Д., Макарчук О.Н. Комп’ютер та його програмне забезпечення. Курс інформатики (частина І)/За ред. Мадзігона В.М., Бикова В.Ю. – К.: Фенікс, 2001. - 370 с.


Информация о работе «Системи управління базами даних»
Раздел: Информатика, программирование
Количество знаков с пробелами: 45370
Количество таблиц: 2
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
29588
2
10

... читачів на комп’ютері, в середовищі Access. 1. Розробка структурної схеми БД 1.1 Змістовна постановка задачі У даному курсовому проекті повина бути розроблена система управління базою даних бібліотеки в середовищі Access. У базі даних міститься інформація про книги, а також інформація про читача. Інформація про книги та читачів міститься в дев’яти таблицях: -  Жанри книг; -  Картки ...

Скачать
60436
0
26

... записів необхідно створювати досить складні програми;· незалежність від даних існує лише у мінімальному ступені;· відсутність загальновизнаних теоретичних основ. 2 Інструментальна система управління базами даних CronosPRO 2.1 Загальна характеристика системи ІСУБД CronosPro – це система, призначена для організації інформації у вигляді банків даних та їх подальшої обробки. Інформація зберігається в ...

Скачать
63802
1
5

... в найближчому майбутньому наші рекомендації і побажання будуть враховані і втілені у життя. ВИСНОВКИ У своїй курсовій роботі ми розкрили низку питань, присвячених визначенню ролі інформаційного забезпечення системи управління організацією на прикладі роботи відділу споживчого кредитування АКБ «Правекс-Банк», що власне і є метою даної роботи. Відповідно до завдань у першому розділі ми дали ...

Скачать
59312
2
4

... і дій. Із переліку задач можна побачити, що інформаційна технологія управління направлена на створення різних видів звітів. Основні види звітів, що розроблюються з використанням інформаційної технології управління - регулярні та спеціальні звіти: ·          Регулярні звіти створюються відповідно до встановленого графіка, що визначає час їх створіння, наприклад місячний аналіз продаж компанії. ...

0 комментариев


Наверх