МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛУБЕНСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ
Дипломна робота
На тему: Технологічна обробка дверних полотен
Виконав: учень групи № 2
Ємченко Сергій Вікторович
Перевірив: викладач
Перепиляк Володимир Петрович
Майстер виробничого навчання
Каюн Анатолій Миколайович
Лубни 2008
Зміст
Вступ
1. ОРМ столяра
2. Інструменти
3. Ручний електроінструмент
4. Матеріали
5. Віконний блок зі спареними перепльотами
6. Техніка безпеки
Вступ
Кисень, тепло, будівельні матеріали – це все нам дає дерево.
З давніх-давен люди будували з дерева будинки, човни, меблі та багато іншого. Діди кажуть: „Якщо вистругаєш рубанком та сокирою одвірки, то ти справжній столяр”. Але не тільки це. Людина весь вік буде жити і весь вік буде вчитися чомусь новому у своєму ремеслі. Тому що з кожним роком з’являються якісь нові методи з обробки деревини, виготовлення виробів, створюються інструменти, за допомогою яких можна швидко та якісно зробити той чи інший виріб.
Дерево завжди застосовувалось у будівництві, це перекриття на дахи, вікна, двері, підлога, стеля та багато іншого.
За останні роки в будівництві почали використовувати євроматеріали: металопластикові вікна та двері, ламінатна підлога, гіпсокартонова стеля (підвісна) і багато інших виробів з матеріалів, які не приносять великої користі. Тож, деревина була, є і буде найкращим матеріалом у будівництві та побуті.
1. ОРМ столяра
Верстак – це робоче місце столяра, який повинен бути в належному вигляді та стані і налаштований наступним шляхом.
Робітник (столяр) повинен підійти до верстака і спертися на нього долонями. Якщо у випрямленому стані, столяр без труднощів спирається на верстак, то він налаштований правильно.
Якщо при цій операції робітник (столяр) відчуває дискомфорт на робочому місці (верстакові), тоді потрібно його налаштувати наступним способом. Під верстаковою дошкою повинен бути регулюючий гвинт, за допомогою якого змінюється висота верстакової дошки (вверх або вниз). Або, якщо цього гвинта немає з якихось причин, то можна під опорні ніжки верстака забити клинки. Якщо верстак низький, то поставити підмостку робітнику (столяру).
Верстак складається з таких деталей:
Основа (підверстатник).
Лещата.
Кришка (верстакові дошка).
Гнізда наскрізні.
Лоток для інструментів.
Регулюючий гвинт.
За технікою безпеки інструмент та прилади повинні розміщуватись в лотку ріжучою частиною від робітника, щоб не травмувати його. Тому потрібно завжди слідкувати за своїм робочим місцем та інструментом.
2. Інструменти
Розмічальні інструменти:
· Рулетка – це круглий металевий або пластмасовий футляр, в якому знаходиться вимірювальна стрічка з нанесеними на неї поділками. Рулетку застосовують для лінійних вимірів, а також для чорнової розмітки довгомірних пиломатеріалів.
· Кутник – призначений для перевірки прямого кута, нанесення на деталі розмітки. Кутник складається із основи, на якій під прямим кутом закріплена лінійка (перо).
Інструмент для пиляння:
· Ножівка широка використовується для ручного розпилюваня деревини більш масивних розмірів по прямій лінії.
· Ножівка вузька призначена для розпилювання тонких матеріалів, випилювання криволінійних деталей і виконання пропилів.
· Лучкова пила використовується для поздовжнього пиляння (вздовж волокон). Складається з полотна, стояків, середини і закрутки.
Розводка зубів пилок
Розводку зубів роблять розвідним ключем, точність розводки перевіряють шаблоном. Розвід робиться наступним чином: полотно пилки затискають в лещата, а потім розводячи перемінно то в одну сторону, то в іншу відгинають зуби. Окрім звичайної розводки застосовують універсальний. У верхній частині універсальної розводки існує шкала, яка показує величину розводу і гвинт з упором, яким регулюється висота відгинаючого зуба.
Пружина служить для повернення ручки в попереднє положення після стиснення.
Інструмент для стругання
Рубанок – це інструмент, який застосовується для вирівнювання поверхонь, тобто служить для чистової обробки.
Рубанок складається з:
· корпус;
· ріг;
· шток;
· клин;
· залізко;
· затискач;
· пробка;
· підошва;
Шерхебель – це інструмент, який призначений для грубого стругання деревини та для чорнової обробки.
Фуганок – це інструмент, який призначений для остаточного, чистового стругання, а також для прифуговування окремих деталей. Фуганок набагато довший за рубанок, що дає змогу стругати довгі деталі з точністю.
Верстати
Верстат Ц–6: призначений для поперечного та поздовжнього розкрою пиломатеріалів.
Верстат УН–1: призначений для відторцування пиломатеріалів. Завдяки його будові, він має можливість відторцьовувати пиломатеріали під різними кутами.
Фугувальний верстат СФК–6–1: призначений для фугування пластин та кромок, а також для вирівнювання деталей.
Рейсмусовий верстат: призначений для обробки матеріалу в заданий розмір по товщині та забезпеченню суворо паралельних сторін (плоскостей).
Фрезерний верстат: призначений для фрезерувальних фальців, четвертей, зарізаних шипів, та ін.
Свердлильний верстат: призначений для висвердлювання круглих, наскрізних та не наскрізних отворів.
... . Варять не більше 20 хв. М'ясний порошок — однорідна маса, отримана подрібненням сухого м'яса, колір світло-коричневий. Варять не більше 5 хв. Волога в порошку не більше 10%, упаковка герметична. ЛЕКЦІЯ ПО ТОВАРОЗНАВСТВУ РИБИ 1.Характеристика сімейств риб Промислові риби класифікують по декількох ознаках. По способу і місцю життя риби ділять на морських, прісноводих, напівпрохідні і прох ...
... 15. Білецька В. Українські сорочки, їх типи, еволюція і орнаментація//Матеріали доетнографії та антропології. 1929. Т. 21—22. Ч. 1. С. 81. 16. Кравчук Л. Т. Вишивка // Нариси історії українського декоративно-прикладного мистецтва. Львів, 1969. С. 62. 17. Добрянська І. О„ Симоненко І. Ф, Типи та колорит західноукраїнської вишивки//Народна творчість та етнографія. 1959. № 2. С. 80. 18. ...
... окремих деталей і вузлів на підприємствах, розташованих в районах видобування деревини, дозволяє більш ефективно використовувати відходи деревообробки для виробництва деревностружкових і деревноволокнистих плит. 2. Виробництво конструкцій із деревини В малоповерховому, сільському (склади мінеральних добрив тощо), цивільному (спортивні і концертні зали) будівництві знайшли застосування дерев ...
... і зменшити собівартість продукції за рахунок гарного врожаю сільськогосподарських культур, підвищення збереженості поголів’я, енергозбереження і дотримання режиму годівлі виробничого скота. 3.2 Вдосконалення обліку витрат продукції птахівництва Удосконаленням обліку витрат є розробка принципів управління витратами та шляхів їх зниження. Основні принципи управління витратами вироблені ...
0 комментариев