6 крок: Використовуйте транс для досягнення своєї мети.

7 крок: Виведіть партнера з трансу

Деякі «просунуті техніки» наведення трансу.

Левітація руки.

Крок 1. Сконцентруйте свідому увагу на ваших руках. Подивіться відразу на обидві руки, відчуйте відразу обидві руки. Хай ваші руки детально відчують фактуру поверхні, до якої вони торкаються (тканина плаття або брюк, або щось інше). Тепер відчуйте, що в руках є якась напруга (воно дійсне є, навіть якщо руки розслаблені — залишається те, що називається «тонус м'язів»). Ваша задача — відчути найменшу напругу, підвищити вашу чутливість.

Крок 2. Пригадайте будь-який приклад несвідомого, автоматичного руху, дії. Це можуть бути рухи в танці, коли ви не думаєте про те, як треба рухатися, ваше тіло рухається «саме».

Крок 3. Задайте собі питання: «Цікаво, яка рука зараз почне підійматися, і звідки почнеться цей рух?» Продовжуйте уважно дивитися на руки, помічаючи будь-яке тремтіння якого-небудь пальця. Уявіть собі, що при вдиху грудна клітка тягне за собою вгору ваші руки, і одна з рук відчуває цей рух сильніше, і реагує на нього краще. (Можна уявити, що до руки прив'язана повітряна кулька з легким газом, і він тягне руку вгору. Або що знизу руку підштовхує якийсь стрижень). Помічайте будь-який рух пальця, грона однієї з рук, направлене вгору, і заохочуйте його («Я бачу, що вказівний палець моєї правої руки рухається вгору дуже дрібними поштовхами, і мені цікаво, чи послідує за ним мій мізинець і вся кисть»).

Крок 4. Подумайте про те, що рука, що підіймається, рухається до лоба, що це — найприродніший її рух, найприємніший. Зв'яжіть дотик руки до лоба з поглибленням наступаючого трансу. (Можна уявити, що між рукою e особою натягнута гумка, яка тягне руку до лоба, або що на лобі розташований магніт, який притягає руку). Скажіть собі, що момент дотику руки до лоба буде вам дуже приємний, це буде досягненням найглибшого трансу, який вам потрібен сьогодні.

Крок 5. Використовування трансу. В даній вправі — пригадаєте одну ситуацію, яка пов'язана у вас з творчим успіхом, з упевненістю в своїх силах (неважливо, чи було це успішним виконанням завдання на роботі, або приготуванням дуже смачного блюда).

Крок 6. Вихід з трансу. Дозвольте своїй руці опуститися в будь-якому темпі і пов'яжіть це з поверненням до ясної свідомості.

Техніка стиснення кулака.

Покладіть праву руку горизонтально, дайте підсвідому інструкцію: «хай права кисть стиснеться в кулак». І спостерігайте за тим, що відбувається. Звичайно, ви можете стиснути кисть в кулак свідомо, але в даному випадку хай кисть стиснеться сама собою, хай ваше тіло це робить... Ось в цій вправі можна добре зрозуміти різницю між свідомими і несвідомими рухами. Ви не знаєте, який з пальців зараз згинатиметься, і дуже цікаво спостерігати за тим, як згинаються пальці: виробите прогноз, що зараз зігнеться вказівний, а в рух приходить мізинець. І ці рухи толчкообразні. І багато хто з вас міг відзначити абсолютно особливе відчуття «скрипу» в суглобах пальців, при першому виконанні вправи це багато кого дивує. І це відчуття теж свідчить про несвідомий характер рухів. В психотерапії є методика швидкого припинення болів в серці, звана «метод розтиснення кулака»; пацієнту дається проста інструкція — зосередитися на болі, стиснути лівий кулак, і віддати йому команду розтискати самостійно... Звичайно на це йде (як і у вас) п'ять хвилин, за цей час біль повністю припиняється. Це — теж гіпнотична техніка, і описи відчуттів у пацієнтів такі ж — «скрип» в суглобах пальців, непередбачуваність наступного руху пальців і т.д.

Техніка зведення рук.

Іноді цю техніку називають «наднадійною технікою» наведення трансу. Сядьте зручно. Тут важливо правильне положення рук: плечі притиснуті до тулуба (не з силою притиснуті, а просто прилягають до нього), руки зігнуті з ліктьових суглобах, передпліччя витягнуті вперед, на вазі, долоні розкриті паралельно один одному. Зосереджуйтесь на відчуттях в долонях і уявіть собі, що в цьому просторі між долонями щось є — може бути, якесь магнітне поле або біополе, якщо вам подобається екстрасенсорна термінологія... Або уявіть, що простір між долонями може міняти властивості — воно може стати більш щільним або більш рихлим... І це поле або цей простір може розсовувати ваші руки або притягати їх... І тоді воно стає ще більш щільним, ще більш напруженим... Уявіть, що між вашими долонями знаходиться кулька, начинена енергією... І ви можете додати йому більш компактний розмір... Коли ваші руки зближуються... дуже поволі або трохи швидше... несвідомими рухами... І тоді енергії між вашими долонями стає все більше і більше... Ви можете навіть побачити її свічення... І ви це розумієте, коли ваші руки ще більше зближуються... І тоді ця кулька може стиснутися до розмірів таблетки... яку можна зробити ще менше... і проковтнути, якщо хочете.

Деякі способи утилізації трансу.

Ідеомоторная сигналізація.

Крок 1. Наведіть транс за допомогою будь-якого з методів.

Крок 2. Розкажіть партнеру про досвід автоматичних рухів.

Крок 3. Перейдіть до можливості відповідати на поставлене питання «та» чи ні» автоматичними мимовільними рухами.

Крок 4. Запропонуйте партнеру задати собі питання і почекати, поки підсвідомість не дасть на нього мимовільну, автоматичну відповідь.

Крок 5. Поспілкуйтеся з підсвідомістю партнера.

Крок 6. Завершіть транс.

Пошук рішення.

1. Визначення проблемної ситуації (в термінах «Як мені зробити це?»)

2. Наведення трансу.

3. Утилізація трансу: 1) звернення до несвідомого у вигляді якого-небудь образу; 2) задавання питання; 3) отримання відповіді.

4. Завершення трансу.

Пошук ресурсу.

1. Визначення дефіциту («Чого мені не вистачає?»)

2. Наведення трансу.

3. Утилізація трансу: 1) звернення до несвідомого з проханням надати ресурсний стан; 2) переживання ресурсного стану; 3) звернення до несвідомого з проханням вбудувати ресурсний стан в ті контексти, в якому воно може знадобитися; 4) екологічна перевірка чи «всі частини мене згодні з проведеною зміною», якщо є хтось, хто не згоден, хай подасть сигнал. Якщо незгодний, то хай усилить цей сигнал, якщо це сигнал згоди, то хай він стане менш вираженим.

4. Завершення трансу

Ресурсний стан (Образ Я).

1. Попередня бесіда з виділенням проблемного стану (невпевненість, незначущість, нерішучість, боязлива). Формулювання ресурсного стану «без не» (упевненість, рішучість, сміливість, чуйність).

2. Наведення трансу.

3. Утилізація трансу: 1) отримання доступу до цього стану у минулому, в спогадах або серед образів знайомих людей або літературних героїв; 2) занурення в цей ресурсний стан по всіх модальностям (бачу, чую, відчуваю); 3) прохання до підсвідомості створити образи різних ситуацій у вашому житті в яких ви могли б поводитися якось володіючи цим ресурсом і могли б бачити, чути, відчувати і побачити своє віддзеркалення на якійсь дзеркальній поверхні; 4) уявіть собі, як ви спілкуєтеся, володіючи цим ресурсом з якоюсь значущим для вас людиною.

4. Виведення з трансу.

Сім кришталевих куль або «Подорож в часі».

1. Обговорення з клієнтом запиту по досягненню мети, отримання образу себе мета по всіх трьох системах.

2. Наведення трансу.

3. Утилізація трансу: 1) попросіть представити сім кришталевих куль, розташованих по дузі: в центральній кулі – я зараз; в найближчому зліва – який той спомин з минулого, досягнення, що має, до досягнення поставленої мети; в наступному зліва – більш давній спомин; в крайньому зліва – ще більш давнє; 2) попросіть порівняти ці чотири спомини, знайти загальне, різне і щось важливе; 3) в крайньому справа кулі – образ себе мети, запам'ятати відчуття успіху і пересунутися на одну кулю до справжнього моменту і подивитися як була досягнута мета; пересунутися ще на одну кулю до теперішнього часу і подивитися, що цьому передувало; 4) об'єднати кулі в єдине ціле – стрічку, веселку, відчути, як ви рухаєтеся по цій веселці зліва направо; 5) дати інструкцію на той, що забуває якщо цього схоче підсвідомість клієнта.


Информация о работе «Позитивна психотерапія»
Раздел: Психология
Количество знаков с пробелами: 30413
Количество таблиц: 2
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
38629
0
0

... ? Які переваги забезпечує заторможеність? Які функції виконують порушення сну? Що значить для мене той факт, що у мене є страх або депресія? і т.д. 2) Теорія мікротравм враховує зміст конфлікту і його динаміку. 3) Транскультурне мислення є основою позитивної психотерапії. Воно включає множину індивідуально, сімейно і культурно обумовлених явищ і припускає єдність в різноманітті. 4) Концепції, ...

Скачать
20771
0
0

... или редукция конфликта); система постоянной обратной связи определяет возможность терапевтического воздействия. Техника лечения, основанная на теории возникновения заболеваний. Ядром терапевтического вмешательства в позитивной психотерапии и семейной терапии является пятиэтапная стратегия лечения. Точка ее терапевтического приложения — актуальные и базовые способности. Цели терапии формулируются ...

Скачать
182765
0
0

... терапевтического воздействия) и косвенного (последнее действует в основном посредством ритуальных обрядов: заклинаний, магических предметов и движений и т.п.) [24, С.135]. Непосредственное отношение к психопрофилактике невротических расстройств у детей имеет шаманская техника вспоможения в трудных родах, бытующая у одного их южноамериканских племен, анализ которой, выполнен Леви-Строссом [24, С. ...

Скачать
59783
0
0

... форме, а также позволяющее осознать нераспознанные до того связи между определенными аспектами чувств и поведения. Восстановление морального состояния - важная часть работы клинического психолога с клиентом, поскольку большинство получающих психологическую помощь многократно переживали неудачи и были деморализованы, утратив уверенность в том, что могут сами помочь себе. Высвобождение эмоций ...

0 комментариев


Наверх