3.6. Озеро Онтаріо

Фізичні і екологічні особливості озера Онтаріо. Озеро Онтаріо входить в систему Великих озер, які знаходяться на межі Канадою і Сполученими штатами Америки. Його прибережна сторона обмежена з боку Канади провінцією Онтаріо, а із сторони Сполучених штатів Америки містом Нью-Йорк. Озеро Онтаріо – найменше озеро в системі Великих озер, його площа складає 18 960 квадратних кілометрів або 7340 квадратних миль. Відмітною особливістю озера Онтаріо є те, що у нього найбільше співвідношення області вододілу до області поверхні озера. Озеро Онтаріо – це достатньо глибоке озеро, його середня глибина складає 86 метрів або 283 фути, а максимальна глибина досягає 244 метрів або 802 фути. Якщо порівнювати глибини, то озеро Онтаріо займає друге місце після Верхнього озера. Приблизно 80 відсотків всього об'єму води, в озеро Онтаріо потрапить з озера Ері і річки Ніагара. Кількість води, що залишилася, поступає в озеро Онтаріо з його приток, (тобто близько 14 відсотків від всього об'єму води) і опадів (близько 7 відсотків від загального об'єму води). Приблизно 93 відсотки від загальної кількості води озера Онтаріо потрапляє в річку Святого Лоренса (St. Lawrence), решта 7 відсотків від об'єму води випаровується.

Мета підтримки екосистеми озера Онтаріо. Екосистемі озера Онтаріо обов'язково потрібно уділяти достатній вплив. Озеро вимагає відновлення і підтримки його стану на належному рівні. Такі заходи необхідно робити для того, щоб підтримувати різні біологічні підекосистеми, що самовідтворюються. Наявність забруднюючих речовин у воді озеро не повинна жодним чином відображатися на середовищі незаселеного риби. Також, води озера Онтаріо повинні бути такої «якості», щоб не заподіювати шкоди здоров'ю людей і не впливати негативно на стан рослин і тварин. Люди, як суспільство, визнають свою здатність привнести достатньо істотні зміни в екосистеми. Вже зараз створюються різні об'єднання, діяльність яких направлена на управління екосистемою озера Онтаріо.

Водні співтовариства (бентос). Води озера Онтаріо повинні бути такої якості, щоб підтримувати відтворювання різних видів організмів і найпростіших, а також морських рослин. При цьому, потрібно досягти такого балансу, щоб екосистема вод озера, функціонувала чітко і злагоджено, з поправкою на пори року і сезони.

Жива природа. Жива природа, що оточує озеро Онтаріо, справді унікально. Тут ви можете знайти самі різні види тварин і птахів, а також, звичайно ж, рослин. Обов'язково потрібно зберегти ту болотисту місцевість, яка така характерна прибережній зоні озера. Причому, потрібно не тільки зберігати озеро в його нинішньому вигляді, необхідно, також, прикласти максимум зусиль для того, щоб види озера Онтаріо радували нас протягом ще багатьох літ.

Здоров'я людини. Вода, рослини і тварини, яким стане «легше жити» у випадку, якщо озеро Онтаріо «назавжди розпрощається» із забруднюючими речовинами, також привнесуть свій позитивний внесок в здоров'ї людини. Так відбудеться тому що людина – це неподільна частина екосистеми. Крім того, що люди зможуть не тільки поправити своє здоров'я, оскільки зникнути шкідливі випаровування з дзеркала озера, також, люди зможуть насолоджуватися прекрасним виглядом, який тут відкривається.

Місце проживання. Видалені і прибережні території озеро Онтаріо, а також його притоки, служать житло для безлічі риб, тваринних, тут, також, ростуть різноманітні рослини. Саме тому, необхідно докласти максимальні зусилля для того, щоб підтримати екосистему не тільки озера Онтаріо, але і в прилеглих до нього районах.

Управління. Всі дії і рішення людини повинні бути направлений на те, щоб зберегти в первозданному або, хоча б в нинішньому вигляді середовище незаселеного озера Онтаріо. Не варто забувати, що природа, все-таки, дозволяє нам, тобто людям існувати, відповідно, потрібно відноситися до неї, до природи з повагою і пошаною, етично.


Висновки

Озера – це своєрідні водні природні комплекси, відмінні від навколишніх природних комплексів суші. Органічний світ їх тісно пов'язаний з водою. Тут можна зустріти тварин, що мешкають на землі багато мільйонів років тому і що дожили до наших днів. Для озер характерний свій мікроклімат, який робить помітний вплив на приозерні ландшафти. Озера є зоною акумуляції мінеральної і органічної речовини, де утворюються типово озерні корисні копалини. Для практичної мети, мабуть, важливіше всього знати не кількість озер, а займана ними площа. Існує поняття озерність території. Це показник, що визначає яку частину даної території займають озера. Серед материків самою озерною є Північна Америка, де озера займають два відсотки поверхні. І це не випадково.

На його території розташовуються Великі американські озера: Верхнє, Гурон, Онтаріо, Мічиган, Ері, Велике Ведмедяче, Велике Невільниче. В світі налічується біля двухсотпятидесяти озер – 9 понад 500 км 2, половина з них знаходиться в США. Це крупні тектонічні озера, які розташовуються на поверхні найстародавніших ділянок суші – щитів. В результаті тектонічних розломів тут виявилися опущеними окремі ділянки щитів, де сформувалися озерні улоговини. Правда, під улоговинами цих озер пізніше багато пропрацював льодовик, неодноразово покриваючий дану територію. Останній льодовик тут розтанув близько 12 тисячі років тому. Озера ці справедливо називають «Великими». Найменше з них – Онтаріо – має площу більше 9 тисяч кв. кілометрів, а найбільше – Верхнє – понад 80 тисяч кв. км.


Список використаної літератури:

1.         Алисов Н.В., Хорев Б.С. Экономическая и социальная география мира (общий обзор): Учебник. – М.: Гардарики, 2001. – С. 16–57.

2.         Атлас мира. Ответственный редактор С. И. Сергеева, М., 1984

3.         Безуглий В.В., Козинець С.В. Регіональна економічна та соціальна географія світу: Посібник. – К.: Видавничий центр „Академія”, 2003. – С. 36–101.

4.         Витвер И.А. Историко-географическое введение в экономическую географию зарубежного мира. – М.:Географгиз, 1963. – 366 с.

5.         Джигирей, Віктор Степанович Екологія та охорона навколишнього природного середовища: Навчальний посібник.- 3-тє вид., випр. І доп.- К.: Знання, 2004.- 312с.

6.         Дуднікова Ірина Ігорінва Екологія і безпека життєдіяльності.- К.: Вища школа, 2005.- 247с.

7.         Економічна і соціальна географія світу..- К.: Артек, 2000.- 288с.

8.         Колосов В.А., Мироненко Н.С. Геополитика и политическая география: Учебник для вузов. – М.: Аспект Пресс, 2001. С. 174–189.

9.         Конох, Анатолій Петрович Екологічний туризм: Навч. посіб. для студ. фак. фізичн. вихован./ А.П. Конох, Ф.Ф.Товстопятко, С.А.Некрасов.- Запоріжжя: ЗНУ, 2005.- 68с.- 10.80 журналістика

10.      Котлер Филип, Боуэн Джон, Мейкенз Джеймс. Маркетинг. Гостеприимство и туризм.- М: ЮНИТИ, 1998.- 787с.

11.      Кузик Степан, Книш Мирослава Економічна і соціальна географія Америки.- Львів: ЛНУ ім. І.Франка, 1999.- 300с.

12.      Лазаревич К. С. Физическая география: Пособие по географии для учащихся и поступающих в вузы. -М.: Моск. лицей, 1995. -155 с.

13.      Максаковский В.П. Историческая география мира: Учеб. пособие для вузов. – М.: Экопрос, 1997. – 584 с.

14.      Максимов Н.А. Хрестоматия по физической географии: Пособие для учителей. -М.: Просвещение, 1980. -176 с.

15.      Мусієнко Микола Миколайович, Серебряков Валентин Валентинович, Брайон Олександр Володимирович Екологія. Охорона природи.- К.: Знання, 2002.- 550с.

16.      Родионова И.А., Бунакова Т.М. Экономическая география: Учебное пособие. –М.: Московский лицей, 1998. – С.6–80.

17.      Сіденко В.М. Практикум з фізичної географії материків. Америка. -Кіровоград: РВЦ КДПУ ім. В. Винниченка, 2001. -33, с.

18.      Скуратович О.Я., Коваленко Р.Р., Круглик Л.І. Географія: Загальна географія. 6кл..- К.: Зодіак-Еко, 2000.- 223с.

19.      Советский энциклопедический словарь. Под редакцией А. М. Прохорова. М., 1985. 20.      Современные Соединенные штаты Америки. Энциклопедический справочник. М., 1998

21.      Социально-экономическая география зарубежного мира/ Под ред.В.В. Вольского. – М.: КРОН-ПРЕСС, 1998. – С.115–190.

22.      Соціально-економічна географія світу: Загальна частина/ За ред. С.П. Кузика. – 2-ге вид., перероб. і доп. – Тернопіль: Підручники і посібники, 1998. – С. 56–99.

23.      Страны мира. 2000. Статистический справочник ООН/ Пер. с англ. – М.: Изд-во «Весь Мир», 2001. – 240 с. – (Мир в цифрах).

24.      Топчієв О.Г. Основи суспільної географії: Навчальний посібник. – Одеса: Астропринт, 2001. – С. 325–329, 406–424.

25.      Физическая география материков (с прилегающими частями океанов): -М.: Просвещение, 1986 - Ч.1: Евразия, Северная Америка. -1986. -415 с.


Додаток


Информация о работе «Фізико-географічна характеристика озер Північної Америки»
Раздел: География
Количество знаков с пробелами: 76022
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 4

Похожие работы

Скачать
50922
1
7

... вираженим плином. На більшості карт ім'я Рейн (ньому. Rheinsee) не представлено. Басейн Боденського озера сформувався протягом останнього льодовикового періоду завдяки рейнському льодовику, що виступає з альпійської долини. Його можна охарактеризувати як озеро, утворене льодовиком, що тане. 3.3 Льодовики   Середній Алечский льодовик має довжину 5,4км і площа близько 8,31 км² (за станом ...

Скачать
35276
0
0

... льше не зустрічаються. Тому Байкал можна вважати одним з географічних центрів походження біологічних видів. Штормові вітри на Байкалі звичайні наприкінці літа і восени. Максимальна швидкість вітру на озері відзначається в квітні, травні і листопаду, мінімальна – у лютому і липні. 80% літніх штормів спостерігається у другій половині серпня й у вересні, при цьому висота хвиль у середній улоговині ...

Скачать
78195
1
0

... (Hydrurus, Ulotrix, Spirohira, Nosrok і інші). Зустрічаються зарості осоки (Carex sp.) вербняки і топольники. 3. МАТЕРІАЛИ МЕТОДИКА. Для написання курсової роботи послужили особисті спостереження за рибами річки Уж, а також матеріали зібрані в наслідку аналізу літературних даних. Основна увага зверталась на виявлення видового складу риб річки Уж. Вивчення іхтіофауни проводили відловом риб, ...

Скачать
24979
0
0

... і географію. Завдяки методу актуализма Ч.Лайеля природознавство придбало науковий метод пояснення природних процесів, що дозволило формулювати закони. Єдина (топографічна) географія в світлі еволюційних переконань природознавства втратила свою значущість. Географія як наука вступила в смугу кризи, яка ознаменувалася розпадом єдиної географії на велике число галузевих наук. На методології географ ...

0 комментариев


Наверх