Контрольна робота з господарського права


Зміст

1. Правове регулювання кредитних та розрахункових відносин

1.1 Поняття кредиту та кредитних відносин. Правове регулювання окремих форм та видів кредиту

1.2 Порядок відкриття та обслуговування банківського рахунку

1.3 Правові способи розрахунків

1.4 Форми розрахунків

2. Спеціальний режим господарювання

2.1 Поняття та види спеціального режиму господарювання

2.2 Особливості здійснення господарської діяльності в умовах ВЕЗ та ТПР

2.3 Концесія, як різновидність спеціального режиму господарювання

Список літератури


1. Правове регулювання кредитних та розрахункових відносин

 

1.1 Поняття кредиту та кредитних відносин. Правове регулювання окремих форм та видів кредиту

Термін “кредит” походить від латинського слова credo, що означає вірю.

Кредит – позичковий капітал банку в грошовій формі, який передається в тимчасове користування на умовах забезпеченості, повернення, строковості, платності та цільового використання.

Кредитор – суб’єкт кредитних відносин, що надає кредити в тимчасове користування іншому суб’єкту господарської діяльності.

Позичальник – суб’єкт кредитних відносин, який одержав у тимчасове користування грошові кошти на умовах повернення, оплати та строковості.

Кредитна операція – договір про надання кредиту, який супроводжується записом у банківських рахунках з відповідним відображенням у балансах кредитора і позичальника.

Кредитоспроможність – здатність позичальника у повному обсязі та у встановлений строк розрахуватися по всіх борговим зобов’язаннях.

Кредитний ризик – ймовірність не повернення позичальником основного боргу і %, що підлягають виплаті за використання кредиту у строки, встановлені в кредитному договорі.

Платоспроможність – спроможність позичальника своєчасно здійснювати розрахунки по всіх видах своїх зобов’язань, що виникають в процесі його господарської діяльності.

Форми кредиту:

1.   банківський;

2.   комерційний;

3.   бланковий;

4.   лізинговий;

5.   іпотечний;

6.   консорціумний.

Такими формами кредитів можуть користуватись суб’єкти господарської діяльності. Фізичні особи можуть використовувати споживчий кредит і тільки в національній валюті.

Банківський кредит – кредит, який надається банками у грошовій формі на умовах, визначених кредитним договором.

Комерційний кредит – товарна форма кредиту, що відображає відносини у сфері перерозподілу матеріальних фондів у вигляді кредитної угоди між двома суб’єктами господарської діяльності.

Лізинговий кредит – відносини між юридичними особами, що виникають при оренді майна і супроводжуються укладанням лізингової угоди.

Консорціумний кредит – акумуляція кредитних ресурсів як в національній, так і в іноземній валюті тимчасовими чи постійними об’єднаннями банків для кредитування великих лізингових, факторингових та інших угод чи широких програм на комерційних засадах.

Іпотечний кредит – особливий вид економічних відносин з приводу надання кредитів під заставу нерухомого майна.

Бланкові (незабезпечені) кредити – надаються тільки в межах власних коштів банку і надійним позичальникам, що мають стабільні джерела погашення кредиту та високий авторитет у банківських колах.

Види кредитів:

За строками використання і повернення кредити поділяються на:

-короткострокові (до 1 року);

-середньострокові(від 1 до 3 років);

-довгострокові(більше 3 років).

Виділяють прострочені і відстрочені (пролонговані) кредити.

Прострочені – кредити, не погашені в строк, встановлений в кредитному договорі.

Відстрочені – кредити, повернення яких на прохання позичальника і за згодою банку перенесено на новий строк (пролонгація; оформляється додатковою угодою до основного кредитного договору).

За характером забезпечення кредити поділяються на:

-забезпечені заставою (майном, майновими правами, цінними паперами);

-з гарантійним забезпеченням (банками, грошовими коштами чи майном третьої сторони);

-з іншим забезпеченням (поручительство, страховий поліс);

-бланкові, тобто не забезпечені ніякою гарантією та які видаються під імідж і довіру до позичальника.

За типами позичальників:

-промисловий;

-сільськогосподарський;

-роздрібно-оптовий;

-урядовий та інші.

Щодо строків повернення:

-кредити, що погашаються одноразово (у строк, обумовлений кредитним договором);

-кредити з платежами, що погашаються в розстрочку;

-кредити, що погашаються достроково (за вимогою кредитора чи заявою позичальника);

-кредит з регресом платежів;

-кредити, що виплачуються по закінченню обумовленого періоду.

1.2 Порядок відкриття та обслуговування банківського рахунку

Умови функціонування банківського рахунку закріплені в договорі, який укладається між банками та учасниками розрахунково-касових операцій. За договором банківського рахунку банк зобов’язаний відкрити підприємству (клієнту) поточний та інші рахунки, зараховувати на них кошти, що надходять клієнту та від клієнта; за дорученням клієнта, а в передбачених законодавством випадках без доручення, списувати відповідні суми з рахунку клієнта для зарахування їх на рахунки отримувачів; приймати від клієнта та видавати йому або за його дорученням готівкові кошти.

В договорі встановлюється плата за користування послугами банку у вигляді періодичної фіксованої плати та/або у визначеному розмірі для конкретної операції ( у відсотковому % відношенні до суми платежу).

Поточні рахунки відкриваються в національній та іноземній валюті. Депозитні рахунки відкриваються суб’єктам господарювання на певний період і на умовах узгоджених в депозитному договорі. Проведення розрахунків та видача наявних коштів з депозитних рахунків забороняється.

Для відкриття суб’єктом господарювання рахунку в банку необхідні такі документи:

1)   заява встановленого зразка;

2)   належним чином завірені свідоцтво про державну реєстрацію та установчі документи;

3)   документи про взяття на облік в податкових органах, пенсійному фонді України, органах соцстраху;

4)   довідка про статистичні коди;

5)   наказ (протокол зборів засновників) про призначення директора та головного бухгалтера, картка зі зразками підписів та печатки та інше.


Информация о работе «Господарське право»
Раздел: Государство и право
Количество знаков с пробелами: 19925
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
125630
0
0

... з договорів. Але вони можуть виникати і за інших підстав: з адміністративних актів, в результаті відкриття, виникнення, раціоналізації пропозиції, створення творів мистецтва, літератури. Зміни господарських правовідносин відбуваєтьс в основному на підставі узгодженого волевиявлення субєктів правовідносин так як за гагальним правилом змінювати господарські правовідносини в односторонньому порядку ...

Скачать
14239
0
0

... в Україні», «Про господарські товариства» і т.і.). 3. Законодавчі акти (Постанови Верховної Ради, Декрети Кабміну, розпорядження Президента України, акти міністерств, акти місцевої адміністрації). Основа Господарського законодавства є система статних (компенсаційних) законів, що визначають правове становище суб'єктів господарювання (» Про підприємства в Україні, «Про підприємництво»). Суб’єкт ...

Скачать
59526
0
0

изначається як господарська компетенція, тобто сукупність встановлених законодавством і набутих у господарських правовідносинах прав та обов'язків. Суб'єкти господарського права (крім підрозділів організацій та громадян-підприємців) є юридичними особами. Отже, суб'єкти господарського права - це організації, які на основі юридичне відокремленого майна в межах своєї господарської компетенції ...

Скачать
89920
4
0

... 16.  Гайворонський В.М. Господарське право України. - Х.: Право, 2005. - 384 с. 17.  Господарське право: Навчальний посібник / Жук Л.А., Жук І.Л., Неживець О.М. - К.: Кондор 2003. - 400 с. 18.  Господарське право України: Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / М.К. Галянтич, С.М. Грудницька, О.М. Міхатуліна та ін. - К.: МАУП, 2005. - 424 с. 19.  Господарське законодавство України: Навч. посіб. ...

0 комментариев


Наверх