1.6 Відгодівля свиней

М'ясна відгодівля свиней. До категорії м'ясних відносять молодих відгодованих до живої маси 60–130 кг свиней, товщина сала у яких між 6-7 ребрами становить 1,5-4 см. Тулуб у м'ясних свиней досить круглий, лопатки й стегна розвинені задовільно, остисті відростки спинних хребців можна прощупати.

На інтенсивну м'ясну відгодівлю підсвинків ставлять у 3-місячному віці живою масою 25-30 кг і відгодовують 4–4,5 міс. Проводять її в два періоди: перший з 3- до 5–5,5-місячного віку і другий – не більше 2 міс. Середньодобовий приріст за перший період повинен становити 500 г, за другий – 700–750 г і за весь період відгодівлі – близько 650 г. Враховуючи здатність молодого організму швидко рости, в перший період відгодівельному молодняку доцільно згодовувати максимальну кількість найбільш дешевих кормів. Високій інтенсивності росту молодняка сприяє згодовування йому разом з концентрованими, соковитими та грубими кормами кормів тваринного походження.

У другому періоді відгодівлі даванку концентрованих кормів збільшують і, залежно від типу раціону, вона може становити 85-90% загальної поживності.

В другий період відгодівлі бажано виключити з раціонів корми, які знижують якість сала і м'яса (овес, соя, соєвий шрот).

Беконна відгодівля. Бекон – це високоякісні м'ясні продукти, виготовлені відповідним чином — корейка, грудинка, різні сорти окостів, рулети тощо. Для одержання такої продукції ставляться і спеціальні вимоги до продуктивних якостей свиней, яких відбирають для беконної відгодівлі. До беконних відносять свиней білої масті, віком до восьми місяців, живою масою 80–105 кг, з довжиною тулуба не менше 100 см, без перехватів за лопатками. Шкіра повинна бути без пухлин, синців і травматичних пошкоджень, які поширюються і на підшкірну клітковину. Товщина шпику між 6-7-м грудними хребцями – від 1,5 до 3,5 см, не враховуючи товщини шкіри, рівномірна по всій хребтовій лінії (різниця не більше 2 см). М'ясо повинне бути ніжним, соковитим і становити 53-60% маси туші.

Кнур миргородської породи

Кращими для беконної відгодівлі є молодняк спеціалізованих беконних, великої білої і української степової білої порід, а також помісі, одержані від схрещування цих порід з кнурами естонської беконної породи та ландрас.

Відгодовують молодняк у два періоди. Перший з 2,5-3-місячного до 4,5–5-місячного віку при середньодобових приростах не менше 450 г, другий період – протягом наступних 2,5-3 міс при середньодобових приростах не менше 600 г. При беконній відгодівлі в перший період на 1 корм. од. повинно припадати 110-120 г перетравного протеїну, в другий – 90–100 г.

Найкраще відгодовувати беконних свиней повноцінними комбікормами. У другому періоді не згодовують макухи, висівок, вівса, сої, бо вони знижують якість бекону.

Напівсальна відгодівля. На таку відгодівлю ставлять молодняк м'ясо-сальних порід і помісей у 4-місячному віці живою масою не менше 40-45 кг. Знімають з відгодівлі напівсальних свиней у 10-12 міс при досягненні ними живої маси не більше 130-150 кг.

У перший період відгодівлі тривалістю до 3 міс і досягнення підсвинками живої маси 90-100 кг концентровані корми в раціонах відгодівельних тварин становлять 60-70% (за поживністю), а решта - соковиті й грубі. Влітку концентрованих кормів дають дещо більше і згодовують їх у суміші з подрібненими зеленими кормами. Середньодобові прирости в перший період можуть бути в межах 600 г. Основними кормами в цей час є концкорми, коренебульбоплоди, технічні відходи, трава, трав'яне борошно тощо.

Тривалість другого періоду напівсальної відгодівлі не перевищує двох місяців при середньодобових приростах не менше 700 г. Концентрованих кормів у цей період згодовують не менше 70% за поживністю, взимку до раціону включають соковиті та грубі корми, а влітку траву.

Сальна відгодівля передбачає одержання важких сальних туш свиней. На таку відгодівлю ставлять вибракуваних основних свиноматок, а також кнурів, яких попередньо каструють. Сальна відгодівля триває близько трьох місяців. При інтенсивній відгодівлі вибракувані дорослі свиноматки здатні за 2,5-3 міс збільшити свою початкову масу на 50–60 кг.

Перші 1,5-2 міс відгодівлі свині мають добрий апетит, а тому в раціон включають багато коренебульбоплодів, силосу, полови, трави при невеликій даванці концентрованих кормів. За 1-1,5 міс до закінчення відгодівлі кількість об'ємистих кормів зменшують при одночасному збільшенні даванки концентрованих (до 80% за поживністю). В останні 1-1,5 міс відгодівлі дають корми, при згодовуванні яких одержують високоякісне сало (ячмінь, просо, горох, жито, картоплю, буряки, комбінований силос тощо), а такі, як макуха, кукурудза, соя, з раціону виключають.


Використані джерела

1.         М.Ф. Токарєв, В.І. Ведеречко, О.І. Лашко. Домашня ферма. Київ «Урожай» 1988.

2.         Приусадебное животноводство: Справочник/ К.М. Иванов, О.А. Елисеев, А.И. Нетеса. – Л.: Агропромиздат. Ленинградское отделение, 1986.


Информация о работе «Технологія отримання основних видів продукції тваринництва»
Раздел: Ботаника и сельское хозяйство
Количество знаков с пробелами: 22820
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
123125
27
0

... 2411,2 187,6 192,6 139,2 10. Рівень рентабельності, %: у т. ч.: молока яловичини свинини 90,6 -31 -20,3 45 -0,1 10 65 -11 14,3 71,7 281,8 141,9 Чудові показники має господарство по виробництву продукції тваринництва у цілому, де має значні плюси по переважній більшості показників у порівнянні з попередніми роками (табл. 7) та відносно ...

Скачать
89411
23
2

... курсової роботи виступають річні звіти за 2004, 2005, 2006 роки, матеріали статистичної звітності та економічний паспорт ВАТ "Сонячне" Тарутинського району Одеської області 1.1.            Значення, завдання та джерела даних для економіко-статистичного аналізу собівартості продукції тваринництва.   Одним із найважливіших показників роботи підприємства та галузі економіки в цілому є собівартість ...

Скачать
111992
19
15

... щит» була багатократно підтверджена успішним використання при проектуванні нових заводів і при проведені реконструкції працюючих ліній гранулювання у всьому світі. Технологія експандування При експандуванні комбікорм піддається короткочасного (4-5 сек.). Тепловій дії парою з наступним стисненням в експандері до тиску 30 атмосфер. На виході з експандера комбікорм потрапляє в область низького ...

Скачать
142642
21
3

... яння, обробітку ґрунту, тощо. Тому систему сівозмін слід розглядати, як основу організації створення сталої та міцної кормової бази. 2.4. Економічна ефективність виробництва молока у господарствах Показники ефективності виробництва молока залежать від застосування способів удосконалення організації і технології виробництва. Істотно впливають на них наслідки виробничої діяльності господарства ...

0 комментариев


Наверх