1.2 Туризм як галузь світового господарства

Для того, щоб сформулювати повне визначення поняття "туризм", необхідно розглянути багатоаспектність туризму і його взаємодію з іншими видами діяльності. Відсутність єдиних визначень ускладнює вивчення туризму як учбової дисципліни.

Вивчення туризму з наукової точки зору (у ряді інших дисциплін) з недавніх пір привернуло увагу вчених багатьох областей знань. У зв'язку з цим виникла необхідність в розробці точних визначень і термінів. Ця проблема не так проста, як здається на перший погляд. Нею щорічно займаються різні організації, включаючи Організацію Об’єднаних Націй, Всесвітню туристичну організацію, Організацію економічного співробітництва і розвитку.

Туризм – це динамічне, розвинене, орієнтоване на споживача явище.

Всесвітня рада з туризму і подорожей вказала на наступні характеристики сучасного туризму:

* це найбільша індустрія світу, що має приблизно 3,5$ трильйона оборотного капіталу і включаюча такі компоненти як подорожі (круїзи, автобуси, літаки, автомобілі, залізниці); мешкання (готелі і мотелі, конференції, виставки, зустрічі); харчування (ресторани, кафе, бари); відпочинок і дозвілля (ігри, парки, розваги, атракціони);

* провідний платник податків;

* працедавець 127 млн. людей, тобто приблизно 15% зі всіх працюючих;

* сама прогресивніша галузь не тільки європейської, але і світової економіки.

 


 

2. Німеччина

 

2.1 Загальні відомості

 

Офіційна назва країни і географічне положення

Німеччина, Федеральна Республіка Німеччина (ФРН). Держава в Західній Європі – федерація у складі 16 земель. На півночі омивається Північним і Балтійським морями. На півночі межує з Данією, на сході – з Польщею і Чеською Республікою, на півдні – з Австрією, Швейцарією, на заході – з Францією, Люксембургом, Бельгією, Нідерландами. Площа – 357 тис. км2.

Столиця – Берлін.

Час. Відстає від київського на 2 години.

Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, 1 травня – День праці, 3 жовтня – День об’єднання Німеччини (святкується з 1991 р.), 24 грудня – Святвечір, 25 і 26 грудня – Різдво.

Традиційні релігійні свята – Страсна п’ятниця, Великдень (з суботи до понеділка), Вознесіння Христове (40 днів після Великодня), Трійця і понеділок через 50 днів після Великодня, 12 днів після Трійці.

Якщо свято припадають на суботу або неділю, установи можуть не працювати в п’ятницю, що їм передує або у наступний понеділок.

Природні умови. На півночі – Північно-Німецька низовина з горбами і озерами, південніше – височини і середньовисотні гори (Рейнські Сланцеві гори, Шварцвальд, Тюрінгенській Ліс, Гарц, Рудні гори), що чергуються з плато і рівнинами. На півдні – відроги Альп заввишки до 2963 м (гора Цугшпітіє).

Головна річка – Рейн. Інші крупні річки: Везер, Ельба, Одер. Річки і канали зв’язують Берлін з Одером – на сході і з Ельбою – на заході.

На півдні країни розташовано Боденське озеро. Близько 30 % території зайнято лісами. Національні парки – Баварський Ліс, Берхтесгаден; численні природні резервати, пам’ятники природи.

На схід від Рудних гір, в долині Ельби, знаходиться улюблене місце відпочинку німецьких туристів, яке вони називають Саксонською Швейцарією. Скелі нагадують архітектурні споруди у формі пірамід, обелісків, кріпосних стін з баштами і зубцями.

Клімат помірний, на півночі і північному заході – морський, в решті районів перехідний від морського до континентального. Середні температури січня на рівнинах від 0 до -3 °С, у горах до -5 °С, у липні відповідно 16-20 °С і 12-14 °С. Опадів – 500-800 мм в рік, в горах – 1000-2000 мм.

Віза – шенгенска. Нормативний термін оформлення візи – 10 днів.

Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 200 шт. або сигар – 50 шт., або тютюну – 250 г, міцних спиртних напоїв – 1 л, вина – 2 л, кави – 0,5 кг, чаю – 100 г, одеколону і духів – 50 мл, туалетної води – 250 мл, бензину в каністрі – 10 л, продуктів харчування, предметів і речей– в межах особистих потреб.

Заборонене ввезення: отрут, психотропних речовин.

Заборонений вивіз: дитячого одягу, трикотажу, взуття, панчішних виробів, автомобілів (без спеціального дозволу), коштовностей, м'ясних виробів, фруктових і овочевих консервів, прянощів.

Дозволений вивіз: подарунків і сувенірів.

Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити міжнародний ветеринарний сертифікат з відміткою про щеплення проти сказу. Запис повинен супроводжуватися перекладом на німецьку мову.

Транспорт. Авіатранспорт. Аеропорт Шенефельд знаходиться в межі Берліна. Сполучення з Берліном громадським транспортом: метро, електропоїзд, автобус. Транзитний автобус, наступний по маршруту аеропорт Шенефельд – автовокзал Берліна (розташований в центрі міста), працює цілодобово.

Автомобільний транспорт. Довжина автодоріг – 496,6 тис. км.

Загальна інформація для іноземців, мандрівних на машині, включена в буклет "Autobahn Service" який розповсюджується безкоштовно всіма автомобільними клубам і німецьким національним туристським бюро.

Орендувати автомобіль можна в аеропорту прильоту. Для цього необхідна кредитна карта і міжнародні права, видані не менше року тому. Вік водія – від 21 року.

Залізничний транспорт. Довжина залізниць – 91,4 тис. км.

Водний транспорт. Головні морські порти: Гамбург, Бремен, Бремерхфен, Вільгельмсхафен, Любек, Росток-Варнемюнде.

Грошова одиниця – євро.

Валютне регулювання. Ввезення і вивіз валюти не обмежене. Пред’явлення митної декларації при в’їзді до Німеччини не потрібне, якщо сума готівки не перевищує 15400 євро.

Поліцейські правила. За відмову заплатити штраф і при опорі при безбілетному проїзді в приміському потягу поліцейський може застосувати силу.

Соціально-політичний пристрій. Глава держави – президент. Глава уряду – федеральний канцлер. Законодавчий орган – бундестаг, органи представництва земель – бундесрати.

Місцеперебування президента, уряду і бундестагу – Берлін.

Економіка. Німеччина – високорозвинута індустріальна країна. Видобуток бурого і кам’яного вугілля, нафти, природного газу, поліметалічних руд, калійної і куховарської солей. Виробництво електроенергії головним чином на ТЭС, близько 1/4 – на АЕС. Розвинуті чорна і кольорова металургія, різноманітні галузі машинобудування: верстатобудування, електротехніка і радіоелектроніка, приладо-, автомобіле- і суднобудування, деревообробна, легка, харчова промисловість, виробництво виробів з фарфору, музичних інструментів та інші. Могутня хімічна і нафтохімічна промисловість. Високоінтенсивне сільське господарство з переважанням галузей тваринництва (свинарство і молочне тваринництво). Рослинництво спеціалізується на виробництві зерна, цукрового буряка, картоплі. Хмелярство. Виноробство. Рибництво.

Населення – більше 81 млн. осіб, понад 90 % – німці. Міське населення складає понад 85 %.

Офіційна мова – німецький. У деяких регіонах є діалектні відмінності.

Релігія. Віруючі – протестанти (лютерани – понад 50 %) і католики.

Національні традиції. При знайомстві прийнято називати титул кожного співбесідника. Якщо титул невідомий, можна звертатися "Неrr Doctor". Слово "доктор" уживається при вказівці спеціальності або професії.

Під час гуляння прийнято чокатися з господарем, що запросив гостя (хоча, наприклад, у Франції піднімають келих, але не чокаються). У ресторані вітають всіх знаходяться поряд, навіть незнайомих, виразом "Mahlzeit", що означає приблизно "Смачного".

Німці відомі вираженим педантизмом.

Кухня. Німці дуже люблять картоплю, всілякі галушки, м’ясо, ковбаси, сири і сардельки. Користуються популярністю кисла капуста, гамбурзький вугор, берлінський шніцель і численні солодощі з тіст. Ситні німецькі салати характеризуються підвищеним вмістом оцту. Особливо славиться німецький картопляний салат, салат з ковбасою, ковбасний суп, а також печення з перцем.

Німці люблять пиво і щорічно проводять пивний фестиваль в Мюнхені. Рейнські і мозельські вина, в основному білі, не поступаються за якістю французьким.

Додаткова інформація про особливості країни і її жителів.

Розміщення. У Німеччині багато готелів від однієї до п’яти зірок, є можливість орендувати кімнату або квартиру або поселитися в кемпінгу. Засоби розміщення готельного типа діляться на чотири категорії: Hotel, Gasthof, Pension, Hotel Garni.

Hotel. Готелі в Німеччині відповідають єдиним високим стандартам, навіть в недорогих забезпечений мінімальний комфорт. Особливо популярні готелі в старих замках, монастирях і палацах. Від загального числа об’єктів розміщення Німеччини готелі складають близько 30 %.

Gasthof. Переводиться як "гостиний (заїжджий) двір". Невеликий готель, найчастіше в сільській місцевості. Затишний, тихий будиночок з невеликим холом, як правило, з сімейною атмосферою. Від готелю Gasthof відрізняється в основному розмірами. Від загального числа об’єктів розміщення Німеччини готелю типу Gasthof складають близько 30 %.

Pension. У пансіоні може бути всього 1-4 номери. Тут обслуговують тільки своїх постояльців. Душ і туалет, як правило, на поверсі. Від загального числа об’єктів розміщення Німеччини пансіони складають близько 15 %.

Hotel Garni. Їх кількість в Німеччині складає близько 1/3 всіх об’єктів розміщення. Розміщення тільки з сніданком.

Хостели і приватні квартири. Дешевше за все в Німеччині можна зупинитися на приватних квартирах і в молодіжних хостелах. Мешкання на приватних квартирах забезпечують агентства по здачі житла. Вартість – 15-20 євро за ніч.

Інформацію про житло можна одержати в місцевих туристських офісах, які називаються Verkehrsamt. Написи край дороги або на будинку "Zimmerfrei" або "Fremdenzimmer" говорять про те, що тут здаються кімнати. Ночівля обходиться приблизно в 15 євро, іноді в ціну входить сніданок.

Для молоді зручно розміщення в хостелах – недорогих гуртожитках, де ієна коливається від 10 до 15 євро за ніч. Як правило, в кімнатах розмішаються по 5-6 чоловік, ліжка можуть бути двоповерховими. Зручності на поверсі. У деяких хостелах є окремі номери. У Німеччині близько 640 таких закладів.

Покупки. У Німеччині у всіх середніх і крупних містах є універсами трьох фірм: "Kaufhol", "Karstadt", "Hertie". У першій фірмі найнижчі ціни, в останній – найвищі. В кінці кожного сезону бувають розпродажі. Вивіски "preiswert", "reduzeirt" означають, що ціни понижені.

У багатьох крупних магазинах можна скористатися візками. Для цього треба защипнути монету в 1 євро в спеціальному пазу в ручці візка, щоб відстебнути її від інших візків, вставлених одна в іншу. Зробивши покупки треба повернути візок на місце, знову пристебнути його і тоді монета вискочить з паза. Біля великих універсамів візка часто стоять на вулиці біля входу. Тому, коли ви прямуєте за візком, не треба дивуватися, якщо німець, що котить порожній візок до місця повернення, з посмішкою запропонує його вам. Вручіть німцю монету в 1 євро і беріть візок. Не забудьте сказати "danke". Так прийнято.

Магазини закриваються відносно рано. З понеділка до п’ятниці промтоварні магазини відкриваються між 9.00 і 10.00, а закриваються з 18.00 до 20.00. Існує також "довгий" четвер, коли всі крупні супермаркети працюють до 20.00. По суботах магазини відкриті 16.00, а протягом чотирьох тижнів перед Різдвом, як правило, до 18.00 Продовольчі магазини можуть починати роботу з 7.00.

Телефон.Код Німеччини – 49. З телефонної будки можна подзвонити в будь-яку точку земної кулі. Як правило, в будках є телефонні довідники. Є три види автоматів: одні приймають монети, інші – телефонні картки, треті – кредитні картки. Монети приймаються номіналом в 50 і 20 центів. Мінімальна сума, на яку реагує автомат при міжміській розмові, – 20 центів. Якщо вартість розмови виявилася меншою, ніж сума, опушена в проріз автомата, – він видасть здачу. Телефонні карти (Telefonkarte) продають на пошті і в газетних кіосках.

Найдорожче дзвонити з 8.00 до 12.00 по буднях. Пільговий тариф триває з 18.00 до 8.00 в робочі дні і всі вихідні. Можна подзвонити з пошти (через оператора), але це дорожче. Також дорожче дзвінки з готельного номера. Останнім часом в Берліні з’явилися невеликі переговорні пункти з пільговими тарифами. Їх власники турки.

З Німеччини можна подзвонити за рахунок того, що викликається абонентам Для цього треба набрати номер 01-30-80-10-07 (Deutsche Telekom) і повідомити номер, власники якого згодні сплатити розмову. Довідки по телефону 8-190 або 339-28-66.

 


Информация о работе «Туристичний потенціал Німеччини»
Раздел: Физкультура и спорт
Количество знаков с пробелами: 87113
Количество таблиц: 2
Количество изображений: 6

Похожие работы

Скачать
137961
13
4

... , що не мають відповідного дозволу, створити 2-3 екскурсійних пункти в центральній частині міста; ·     тощо. РОЗДІЛ 3 ШЛЯХИ РОЗВИТКУ НОВИХ РЕКРЕАЦІЙНИХ ЗОН ТУРИСТИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ У м. КИЄВІ 3.1.Мета розвитку рекреаційних зон туристичного призначення в м. Києві Київ – столиця України, один з найважливіших політичних, економічних, наукових, культурно-освітніх та релігійних центрів ...

Скачать
61702
1
0

... моделі стійкого розвитку економіки: Матеріали ІІІ Всеукр. науково-практ. конф. студ., аспір. і молодих вчених – Луганськ, 2007. – С. 8-10. - 0,12 д.а. АНОТАЦІЯ Антонюк К.В. Структурно-функціональні фактори розвитку міжнародного ринку туристичних послуг. – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.02 – світове господарство і міжнародні ...

Скачать
72546
1
5

... ізації сільської місцевості країни Південно-Східної Європи істотно відстають від більшості країн інших регіонів Європи.   РОЗДІЛ 6.Характеристика рекреаційно-туристичної галузі   Основні етапи розвитку туризму у Словенії Організований туризм в Словенії виник у XIX столітті, але подорожі до Словенії та з неї існували задовго до цього часу. Вони носили скоріше войовничий та торговий характер, ...

Скачать
84952
2
7

... економічного зростання. Вони передбачають різноманітні переваги особливостей туристсько-рекреаційного потенціалу єврорегіону "Буг". Висновки Як відомо, Волинська область багата на розвідані і нерозвідані рекреаційно-туристичні ресурси. В області проведена оцінка туристично-екскурсійних об'єктів за методикою, яка дозволяє поділити їх на три категорії важливості. До 1-ї категорії відносяться ...

0 комментариев


Наверх