РЕФЕРАТ
На тему:
Нетрадиційні та екстремальні види туризму в Криму
ЗМІСТ
ВСТУП
1 Екстремальний туризм
2 ЕТНОГРАФІЧНИЙ ТУРИЗМ
3 СІЛЬСЬКИЙ ТУРИЗМ
4 ІНТИМ ТУРИЗМ
5 ВИННІ ТУРИ
6 НАУКОВИЙ ТУРИЗМ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
ВСТУП
Понад 100 років Крим виступає як регіон розвиненого туризму. Сотні тисяч відпочиваючих їдуть сюди, щоб зануритися в ласкаві води Чорного моря, щоб піднятися з рюкзаком у гори. Але є люди, які їдуть на півострів, не за солоною чорноморською водою і не за зустріччю світанку на Ай-Петрі. Вони їдуть, щоб тут, у Криму, увігнати в свою кров кінську дозу адреналіну, щоб випробувати тяготи і злигодні, щоб зануритися в таємниці кримської землі і населяють її народів, збагатитися під час відпочинку не засмагою, а інтелектом. Це - любителі специфічних видів туризму: екстремального та нетрадиційного.
Екстремальний й нетрадиційний туризм отримав розвиток на території Криму порівняно недавно. У спрощеному вигляді, нетрадиційні види туризму - це такі види рекреаційної діяльності, які не типові для даної місцевості. Екстремальні ж види туризму - це такі види рекреаційної діяльності, які пов'язані із загрозою життя для людини.
Поряд з існуючими та широко поширеними в регіоні видами туризму з'явилися менш розвинені, але з давніми традиціями. У Криму є всі необхідні умови і фактори для організації нетрадиційних видів туризму, які могли б, з одного боку, згладити прояви сезонності кримського туризму, послужити освоєння менш рекреаційно-завантажених територій, а з іншого боку, частково вирішити проблеми зайнятості населення в цілому і в міжсезоння. Це спортивний, навчальний, науковий, промисловий, етнографічний, паломницький туризм, етнічний туризм, військово-історичний, зелений туризм та ін
Перспективний розвиток туризму в унікальному за своїм географічним положенням і рекреаційним можливостям Криму визначено самою природою.
Наявність туристичних ресурсів, особливості вже наявної інфраструктури дають можливість розвивати в Криму нетрадиційні форми туризму: спелеологічний, скелелазіння, кінний, велосипедний, дельтапланеризм і пара планеризм, гірничо-пішохідний, винні та мисливські тури, скаутинг, дайвінг, екологічний, автотуризм, сільський, етнічний туризм і т.д.
1 Екстремальний туризм
Останнім часом все більше людей прагнуть побачити краси підводного світу, спуститися по гірському схилу на лижах і навіть стрибнути з парашутом. Це їм дозволяє зробити екстремальний вид туризму. Найгарячіші точки України зосереджені. Тут є всі умови для дайвінгу, спелеотурів, пара - і дельтапланеризму, а також піших походів. У минулому році були розчищені Боткінська і Штангентская стежки, похід по яких замінює місяць імунотерапії. Розширилася інфраструктура кінного туризму, також зросла популярність дігер-турів по підземному Севастополю. Інтерес викликають і вертолітні екскурсії.
Кримські гори рясніють значним числом найрізноманітніших (по рельєфу, породу, висоті, крутизні та іншим параметрам) скель, що представляють інтерес для спортсменів-скелелазів і скельних стін, є об'єктом для спортивних сходжень. Скелі ПБК традиційно є місцем проведення величезного числа різних змагань - від міських до міжнародних тренувальних занять скелелазів. По стінах гірського Криму прокладено сотні маршрутів самої різної складності. Проте організація в гірському Криму скельних турів пов'язана з необхідністю обладнання, відповідно до міжнародних вимог, скельних і стінних маршрутів стаціонарними страхувальними крюками (у Криму існує єдиний тренажер - штучні скелі в Севастопольському Державному університеті). Проведення цих робіт потребує певних фінансових витрат. Але якщо проект буде реалізовано, і відповідним чином розрекламований в країнах ближнього і далекого зарубіжжя, то на ПБК будуть приїжджати альпіністи - від новачків до майстрів. Це тільки один вид екзотичних подорожей, які можна організувати на ПБК.
Не менш перспективні спелеотури - відвідування карстових печер і печерних міст. У Криму нараховується понад 850 карстових печер, шахт, колодязів. Найбільша з печер - Кизил-Коба (Червона) має шість поверхів, підземну річку, озера, її довжину більше 14 кілометрів. Печера "Червона", "Мармурова", "Еміне – Баїр – Хосар", "Триока" обладнані і використовуються для масового відвідування. У Мармуровій печері декілька років з успіхом проходять підземні концерти класичної і джазової музики, зльоти бардівської пісні. У печері Еміне- Баїр-Хосар організований підземний палеонтологічний музей.
Із завидною швидкістю розвивається на кримському узбережжі дайвінг (пірнання з аквалангом). Бажаючих відвідати світ Нептуна, завжди було, хоч відбавляй. Але, на жаль, більша частина фірмочок, що займаються прокатом аквалангів, не має право на початок підводних робіт, не пройшла акредитацію і діє нелегально. Через це трапляються нещасні випадки, нерідко з летальним результатом.
Одним із найпопулярніших кримських турів є Ралі по Демерджі.
Маршрут цієї подорожі пролягає по місцях Великої Ялти, Алушти, Сонячногірське, водоспаду Джур-Джур, села Генеральське, хребта Демерджі, фортеці Фауна.
Перед початком ралі покладається інструктаж, укладання договору та оформлення страховки. Мандрівникам пропонується позашляховик Шаман (у нього помістяться 15 пасажирів: 5 - у кабіні, інші на борту) або джип Suzuki Samurai (3-4 людини).
Брати участь у ралі можна не тільки на правах пасажира. Ті, хто пред'являть водійські права, можуть сісти і за кермо. Тривалість такого ралі - вісім годин.
Досвідчені гонщики можуть взяти участь в професійних змаганнях. Так в 2005 році по гірських дорогах Криму пройшов перший етап чемпіонату України з авторалі Yalta life rally 2005.
За три дні гонщики проїхали близько 600 км, траса була прокладена по дорогах загального користування. У зв'язку з цим, безпеку забезпечували понад 300 співробітників МВС. Крім того, на ралі був присутній міжнародний спостерігач, за оцінками якого Україна і це ралі отримали звання українського етапу Кубка Європи.
Подібні ралі допомагають туристичного розвитку Криму, бо в такі дні півострів приймає додатково десятки тисяч людей, незважаючи на закінчення курортного сезону в Криму.
Розвиток деяких видів туризму відклало відбиток на зовнішній вигляд окремих населених пунктів і цілих регіонів Криму, сприяло формуванню їх іміджу за його межами. Окрім добре в пізнаваних приморських південно бережних населених пунктів тут можна назвати такі регіони, як узбережжі Тарханкуту і Казантипу - центрів розвитку туризму, пов'язаного з підводними видами спорту (підводне плавання, аквалангізм, підводне орієнтування, підводне полювання, підводний малюнок). Справедливості заради треба відзначити, що ці регіони в майбутньому можуть стати центрами розвитку серфінгу та вітрильних видів спорту, чому сприяють кліматичні та гідрологічні умови.
По гірській частині Криму і Південному березі Криму в свій час було прокладено 56 всесоюзних і республіканських пішохідних та автобусних маршрутів і понад 400 екскурсійних маршрутів. У перед перебудовний період по спортивних пішохідним маршрутам в плановому порядку проходило близько 300000 чоловік у рік і ще близько 50000 чоловік у складі самодіяльних спортивних груп. Близько 8 млн. чоловік в рік отримували екскурсійне обслуговування. Ці цифри відображають потенційні можливості спортивно-туристичної та екскурсійної інфраструктури і можуть виступати в якості орієнтовних показників її початкової (вихідної) ємності.
... дуже чітке пророблення маршруту - уміле сполучення візуальної інформації з образними розповідями й обов'язково - зміна вражень". Саме тому визначити саме яке місце буде в Україні більш перспективним для розвитку ностальгічного туризмові досить складно. Алі нинішні одиничні випадки поїздок родичів по місцях поховання своїх предків коли-небудь, чи навряд переростуть у дійсний туристичний бум. Так, ...
... ів є актуальною, оскільки на її основі реально можна розробити формувальні, розвивальні та оздоровчі структурні компоненти технологічних моделей у цілісній системі взаємодії соціальних інститутів суспільства у формуванні здорового способу життя дітей та підлітків. На основі інформації, яка отримана в результаті діагностики, реалізується методика розробки ефективних критеріїв оцінки інноваційних ...
... з Європи, проте повернути в Карпати росіян, які раніше становили чверть від загальної кількості відпочивальників у цьому регіоні, цілком реально. Технічні стандарти облаштування схилів на гірськолижних курортах України абсолютно не відповідають сучасним вимогам. У 2003—2004 рр. у країні існувала лише одна система генерації штучного снігу. Ратраків (машини для вирівнювання та ущільнення снігових ...
... ігації);валюта, позичкові капітали і т. д. Див схему 2.3. Рис. 2.3. Об’єкти ринку [29,146] Отже, важливим чинником формування й розвитку ринку як форми функціонування товарного господарства був міжнародний поділ праці, а на сучасному етапі є процес інформатизації та глобалізації економіки. Суть глобалізаційного процесу полягає у накопиченні структурних зрушень і подальшого формування ...
0 комментариев