Войти на сайт

или
Регистрация

Навигация


Полювання

Трансєвропейська траса Лісабон – Київ вже практично підійшла до кордонів України. Це означає, що відстань до потенційних прибуткових ринків Італії, Австрії, Південної Німеччини, де знаходиться кілька мільйонів мисливців, скоротилась до мінімуму. Його загальний потенційний об’єм можна оцінювати виходячи з наших можливостей, як мінімум, в півмільярда доларів на ближчі п’ять років. Цей вид туризму звичайно пов’язаний з дуже високим рівнем особистого попиту, тому робить прибуткову ціле направлену роботу, навіть з невеликими групами

Оздоровлення і СПА

Глибокий аналіз шляху розвитку вітчизняної курортної галузі не входить в нашу сьогоднішню задачу. Не варто все таки підкреслювати, що поряд з спеціалізацією традиційного лікування, Карпати можуть стати центром розвитку вітчизняних спа-курортів. Наприклад, термальні джерела Закарпаття потребують абсолютно порівняно нові підходи до ринкового позиціонування, а означає – організації інфраструктури, формату самого продукту, стилю менеджменту… Для того, щоб знайти оптимальний варіант їх нового розвитку потрібно, як мінімум, уважно вивчити досвід. Крім того, необхідно ретельно проаналізувати економічні показники і головні тенденції розвитку традиційних курортів. Появлені в останні роки зарубіжні і вітчизняні інвестори готові до системної роботи. В той же час великий потенційний попит на лікувальний і оздоровчий туризм, пов’язаний з ста рінням європейського населення, дозволить нам дуже серйозно підійти до проблеми розвитку нових лікувальних курортів(наприклад, Східниці) і їх стратегічне планування необхідно провести в самий ближчий час.


Екологічно чиста їжа

Важливо підкреслити, що сьогодні одним з головних трендів в туризмі виступає національна гастрономія. При цьому особливо ціниться екологічно чиста продукція. Спершу припускається, що в горах, де не практикують промислові методи ведення сільського господарства, продукти харчування традиційним методом. Це дозволить говорити про можливості будування сільськогосподарського циклу, повністю орієнтованого на туристичні потреби – доходи від реалізації сільськогосподарської продукції в цьому випадку можуть бути в декілька разів вище, ніж в середині звичайного ринку сільської продукції. Ціле направлено відродити максимум місцевих марок продуктів харчування, пива… Особливо стимулюючи створення міні пивоварень(особлива цінність яких полягає в якості будь-якого унікального гірського струмка).

Нові ринки

Дуже важливо зрозуміти, що поступове покращення інфраструктури розміщення і якості продукту буде відкривати для Карпат нові можливості на нових ринках. Так вже згадувалось про деякі виключно перспективні сегменти європейського ринку подорожей. Систематично і наполегливо необхідно працювати в Росії та інших країнах СНД, приділяючи більше уваги підтриманню уваги до Карпат і постійному покращенню іміджу регіону. Так, як Карпати – це єдиний близько доступний туристичний гірський район для центральної Росії всередині СНД. Кавказ надто небезпечний в силу відомих причин, решта гірських масивів або достатньо далеко або мають набагато гіршу інфраструктуру.

Більш жорсткі умови візового режиму в Польщу і Словакію в найближчий час також погіршають поїздки в ці райони, які являються самими серйозними конкурентами для нас в цьому сегменті. Хоча не можна не відмітити, що регіон став більш доступніший європейському туристу дякуючи відміні в’їздних віз для них з сторони нашої держави. Однаково всі вказані вище складові разом дають серйозні середньо термінові переваги для просування карпатського тур продукту перш за все на російському ринку.

На наш погляд, прийшов час активніше працювати з українською діаспорою в США, Канаді, Великобританії, пропонуючи пакетні рекреаційні тури, сполучені з можливістю зустрічі з родичами. Ймовірно, на цьому ринку можуть користуватися попитом і лікувальні курорти Карпат.

Дуже перспективним може зробитися арабський ринок, особливо багатих нафтодобувних країн. Тут також прості лісні прогулянки можуть стати однією з основних мотивацій подорожей – не слід забувати, що в туристичному раю персидської затоки температура літом доходить до 50 градусів вже в 10-11 годин ранку, а на підтримання скромного земного поясу вздовж узбережжя витрачається 600 мільйонів доларів на рік Безумовно, завоювання цього ринку – непроста задача і потребує особливих зусиль в розробці деяких елементів самого тур продукту і спеціальної підготовки персоналу. Як показує досвід ринку, на наш погляд, необхідно також віднестися серйозно.

Системна маркетингова підтримка продукту повинна починатися з формування позитивного іміджу України як туристичного направлення – і тут фінансова підтримка держави, яка, нажаль, була загублена в минулому і цьому році, просто необхідна.

Але, безумовно, основну увагу сьогодні треба приділити розвитку внутрішнього ринку, де вже на національному рівні, особливу важливість набувають соціальні аспекти масового внутрішнього туризму.

Поряд з бюджетною підтримкою рекламно-інформаційної діяльності в сфері туризму, для розвитку регіону я к цілорічного туристичного напрямку, особливу увагу потрібно приділити розвитку дорожної і транспортної інфраструктури.

Тут треба говорити і про розширення залізничного сполучення, і про залучення в регіон економічних авіаліній з Європи, і про нову якість автобусних перевезень.

Особливо хотілось би зупинитися на проблемі “Гірського трамваю”. Карпатський трамвай поступово починає відроджуватись на території Івано-Франківської області, але в загальному, не дивлячись на те, що проблема обговорюється вже декілька років, конкретних кроків для її вирішення зроблено не було. Разом з тим, гірські вузькоколісні можуть стати однією з візитних карток Карпат, найбільш підходячим транспортом для моделі стабільного туризму, яку ми хочемо створити в районі.

Ще одним з головних питань – це формування солідарної відповідальності бізнесу і влади за якість туристичного продукту, раціональне використання ресурсів, збереження енергії. В цьому випадку приймаюча сторона може на нових засадах залучати туриста в систему відносин, основану на економії природних ресурсів, зберігання чистоти, поважному відношенню до місцевих традицій і побуту життя. І поступовий рух до цієї ідеальної моделі може початися хоча б з введення ряду загальноприйнятих в світовому готельному бізнесі в простій практиці – це вже сьогодні дозволить економити деякі засоби.

З другого боку необхідна реалізація комплексної програми впровадження технологічних енергозберігаючих інновацій в більшій частині наших рекреаційних закладів, яка потребує значних витрат тур індустрії. Тут, очевидно, потрібно поставити питання про законодавче регулювання відношення таких витрат.

Комплексний розвиток туристичної індустрії пов’язаний з процесами в десятках галузей економіки і соціально-культурного життя суспільства, які відрізняються між собою за масштабами і напрямками, але органічно об’єднані феноменом туризму.

Досвід розвитку світової економіки останніх десятиліть підтверджує, що світовий туризм впевнено займає місце серед найбільш динамічних і найбільш масштабних видів економічної діяльності людства, і, напевно, на вищому державному рівні України поставлено більш серйозно віднестися до екологічного потенціалу туризму і рекреації, розвитку дуже великої частини її регіонів, побудувавши частину державного управління і підтримки туристичної сфери на його основі.

Турмаршрути. Сільський туризм. Гірські лижі

Перспективні види туризму

3 метою реалізації всіх географічних, ландшафтних, природно-кліматичних переваг, з урахуванням історичних і культурних моментів, перспективним для району є розвиток та активна промоція таких видів туризму:

1)гірськолижного - переважно на територіях курортної зони Шаян, де розташований витяг буксирувальний елеваторного типу з кільцевим рухом одномісних буксирувальних траверс, призначений для транспортування лижників по сніжному схилу (довжиною - 230м.), с. Велятино, де встановлено гірськолижний витяг довжиною - 580 м., кафе-бар та будується база відпочинку та сіл Вільшани, Забрід, Монастирець, де рельєф гір дозволяє встановити гірськолижні витяги довжиною понад 1000 метрів;

2)пішохідного, комбінованого автобусно-пішохідного, кінного;

3)культурно-пізнавального - діючі музеї, що відвідуються туристами у Хустському район:

І.Нижнєбистрівський краєзнавчий музей. Загальна кількість експонатів 520 (з них оригінальні - 50). Адреса: Н.- Бистрий - ГЕС, 733.

2.Громадська музейна кімната с. Забрідь. 300 експонатів. Знаходиться в Забрідській сільській бібліотеці.


Информация о работе «Оздоровчий туризм в Карпатах»
Раздел: Физкультура и спорт
Количество знаков с пробелами: 39285
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
42990
3
2

... і функції в світовому туризмі чітко розділені між державними відомствами, громадськими організаціями і підприємствами. Останні, як вже говорилося, займаються прикладним маркетингом на своєму рівні. Державні органи управління туризмом проводять аналіз ринку і інформують про це підзвітні підприємства. А громадські туристські організації об'єднують маркетингові зусилля своїх членів для реалізації ...

Скачать
210683
10
4

... гарного - теж погано, адже не завжди чим яскравіше, тим краще, тут теж є свої границі, коли захід стає стомлюючим і навіть починає дратувати. 1.3. Анімаційні технології, анімаційні послуги в молодіжному туризмі і їх застосування Аніматорами називають фахівців із організації дозвілля на туристських підприємствах, в санаторно-курортних та інших оздоровчих установах. Найчастіше, вимовивши слово ...

Скачать
54629
0
0

... на в‘їзне обладнання і меблі. Також необхідно спростити процедуру узгодження загальної документації, розподілу землі, затвердження проекту. [4; 22] Міська адміністрація, управління готельного господарства, туризму та екскурсій намагається завершити початі проекти. Зараз інвестори проводять інтенсивну роботу по залученню кредитних ресурсів для завершення будівництва цих об‘єктів. Реконструкцію ...

Скачать
12815
0
0

... яких в Україні лише почали проводити. Студентський туристичний клуб кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності і туризму Харківського державного університету харчування та торгівлі також долучився до цієї роботи і розробляє проекти розвитку осередків зеленого туризму та заходи щодо інноваційного розвитку туристично-рекреаційних зон. За даними Адміністрації Держприкордонслужби України ...

0 комментариев


Наверх