Загальна характеристика підприємства

142525
знаков
12
таблиц
7
изображений

3.1 Загальна характеристика підприємства

Повне найменування: Товариство з обмеженою відповідальністю "Базіс" .

Скорочене найменування: ТОВ «Базіс».

Код за ЄДРПОУ: 19470530.

Номер та дата державної реєстрації підприємства: №1 480 120 0000 000044, від 09.12.02р.

Назва органу, який здійснив реєстрацію: Виконавчий комітет Харківської міської ради.

Вид діяльності за ЗКГНГ: 240.

Форма власності за ЗКФВ: 10.

Адреса підприємства: 61003, м. Харків, вул. Кооперативна, 22.

Банківські реквізити: № 26005036062102 в АКІБ "УкрСиббанк", МФО 351005.

Керівник підприємства: Коваль Наталя Володимирівна.

Телефон: 720-20-54.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Базіс” (в подальшому – ТОВ “Базіс”) було створено в 1991 році і здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, чинного законодавства України та Статуту.

ТОВ “Базіс” є юридичною особою, має право від свого імені укладати договори, діє на принципах повного господарського розрахунку і самофінансування, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банку, круглу печатку зі своїм найменуванням, штампи, бланки та інші реквізити.

По своїй формі підприємство відноситься до малих, так як в роботі його задіяні не більше 50 працівників.

Метою діяльності Товариства є здійснення підприємницької діяльності для одержання прибутку та наступного його розподілу між Учасниками Товариства, предметом діяльності – надання послуг телефонного зв’язку.

Згідно Довідки Головного управління статистики у Харківській області від 02.11.2006р. №9606, видами діяльності ТОВ “Базіс” за КВЕД :

- діяльність зв’язку;

- будівництво місцевих трубопроводів, ліній зв’язку та енергопостачання;

- надання інших комерційних послуг.

ТОВ “Базіс” має Ліцензію Державного комітету зв’язку та інформатизації України серія АА №223173 на надання послуг телефонного зв’язку (крім відомчих об’єктів) на території м. Харкова та Харківської області відповідно до ліцензійних умов провадження строком дії до 14.03.2010 року.

Структура підприємства представлена на рисунку 3.1.

Рисунок 3.1 Організаційна структура Базіс.

Організаційною структурою Базіс є лінійно-функціональна. Лінійно-функціональна структура заснована на дотриманні єдиноначальності, лінійної побудови структурних підрозділів і розподілу функцій управління між ними. Вона синтезує кращі властивості лінійної структури (чіткі зв'язки підпорядкованості, централізація управління в одних руках) і функціональної структури (розподіл праці, кваліфікована підготовка рішень).

Існуюча будова структури не дозволяє розвиватися організації. Причини знаходяться на поверхні і розглядаючи діючу структуру зрозуміло чому. ТОВ «Базіс» зосереджений тільки на підтримці вже здобутого, відсутня в штатному розкладі служба маркетингу, яка і повинна зосередити свою роботу на зростанні кількості проданих послуг, пошуку і залученню нових абонентів.

Тому і не дивно, що кількість абонентів зростає повільно. Цьому сприяє відокремленість підрозділів, втрачений контроль керівництва і відсутність цілісної стратегії до розбудови організації в цілому.

3.2 Операційні можливості оператора

Оператор телефонного електрозв’язку ТОВ «Базіс» в місті Харкові надає абонентам основний перелік послуг.

1. Цифрові телефонні послуги з абонентною платою:

- для бюджетних організацій та квартирних абонентів - 19,73 грн.;

- для юридичних осіб - 28,40 грн.

До абонентної плати додається вартість послуг розмови споживачів з мобільними та міжміськими і міжнародними абонентами. Перевагами послуги є те, що абонент має змогу одержати весь комплекс послуг притаманний сучасним цифровим та офісним телефонним станціям. В цих послугах поєднуються новітні технології зв’язку з комп’ютерними інноваціями.

Наприклад, абонент відсутній біля свого телефонного апарату, але його телефонний номер при не відповіді на дзвінок зможе знайти користувача на його стільниковому телефоні, одержати в електронному вигляді записаний для нього текст, або ввімкнути автовідповідач. Це і багато більшого абонент одержує при підключені до цифрової АТС без закупівлі зайвого обладнання.

2. Інтернет по технологіям:

а) Dial-Up за тарифом міського з’єднання – 5,40 коп./хв.;

б) ADSL за ціною:

- 60,00 грн. зі швидкістю 256 Кбіт/с;

- 100,00 грн. зі швидкістю 1 Мбіт/с;

- 150,00 грн. зі швидкістю 2 Мбіт/с;

- 200,00 грн. зі швидкістю 4 Мбіт/с;

- 250,00 грн. зі швидкістю 8 Мбіт/с.

Крім стандартного виходу в Інтернет користувачам надається доступ в локалізовану мережу з об’ємом доступних ресурсів більше 1000 Тбайт. До локальних мереж Local Area Networks (LAN) відносять мережі комп'ютерів, які являють собою комунікаційну систему і зосереджені по території міста. Через короткі відстані в локальних мережах є можливість використання відносно дорогих високоякісних ліній зв'язку, які дозволяють, застосовуючи прості методи передачі даних, досягати високих швидкостей обміну даними порядку 100Мбіт/c. У зв'язку з цим послуги, що надаються локальними мережами, відрізняються широкою різноманітністю і звичайно передбачають реалізацію в режимі on-line.

3. Послуги ISDN PRI за ціною по тарифним пакетам:

а) офіс – абонентна плата 84,00 грн. (при 1 телефонному номері), та 5855,00 грн. (при 200 телефонних номерах);

б) корпоративний - абонентна плата – 200 грн. (включається по кожному

телефонному номеру мінімальний пакет послуг).

За допомогою цифрових потоків ISDN PRI абоненту можливо підключити 30 телефонних ліній і надається 1 телефонний номер. Окремо по кожному В-каналу проводиться тарифікація міських, міжміських та міжнародних розмов. Мінімальний пакет послуг сплачується незалежно від обсягу послуг, які отримані протягом місяця.

4. SIP-потоки за ціною по тарифним пакетам:

а) офіс – абонентна плата - 84,00 грн. (при 1 телефонному номері), та 5855,00 грн. (при 200 телефонних номерах);

б) корпоративний - абонентна плата – 200 грн. (включається по кожному телефонному номеру мінімальний пакет послуг). 

За допомогою SIP-потоку можливо підключення корпоративної офісної IP-станції до телефонної мережі загального користування по SIP-протоколу. Абоненту надається 30 телефонних каналів та один телефонний номер. Ця послуга надає дуже великий спектр можливості для розгортання корпоративних мереж, з’єднуючи віддалені один від одного офіси, склади, філіали по всій Україні, а в окремих випадках і по всьому світу. Ця послуга дозволяє суттєво економити корпоративним споживачам витрати на послуги зв’язку, а також окремо розподіляти напрямки трафіку і його об’єм.

При цьому підприємство зв’язку намагається збільшувати номенклатуру телефонних послуг відповідно до потреб абонентів, використовуючи цифрові можливості сучасних АТС на основі IP-телефонії. Одну із таких послуг «Віртуальна Міні-АТС» показано в таблиці 3.1.

Але цей перелік більше підходить до комерційного використання підприємствами та організаціями, для квартирних абонентів ТОВ «Базіс» надає додаткові послуги телефонного зв’язку, перелік яких вказано в таблиці 3.2.

Підприємство має пряму зацікавленість в якості і кількості наданих послуг для своєї конкурентоспроможності на ринку телекомунікаційних послуг зв’язку. Від цього залежить попит потенційних споживачів.

ТОВ «Базіс» використовує відкриті джерела технологічних інновацій, своїх патентних винаходів і авторських свідоцтв не використовує.

Ціноутворення телефонних послуг по абонентній платі та по хвилинному обліку проводиться згідно Граничних тарифів, що регулюється Національною комісією з питань регулювання зв’язку в Україні. Послуги доступу до Інтернет, ISDN PRI, SIP-потоки розраховуються в залежності від середньої вартості такого ж рівня і об’єму послуг конкурентних операторів та провайдерів і альтернативних варіантів визначення ціни.

Таблиця 3.1 – Віртуальна Міні-АТС

Пакети Перелік послуг Абонентна плата
«Мінімальний»

 - скорочений набір номера

 - голосове «привітання» абонента, що викликає

 - трансфер вхідного виклику (передача вхідного виклику на іншу лінію)

 - користування серійним номером

24,00
«Базовий»

 - скорочений набір номера

 - тимчасова заборона вхідного зв'язку

 - тимчасова заборона вихідного зв'язку

 - повідомлення про надходження виклику через служби Internet (ICQ)

 - списки обмеження викликів (чорно-білі списки)

 - голосове «привітання» абонента, що викликає

 - трансфер вхідного виклику (передача вхідного виклику на іншу лінію)

 - встановлення мелодії очікування

 - конференцзв’язок

 - користування серійним номером

48,00
«Преміум»

- скорочений набір номера

- тимчасова заборона вхідного зв'язку

- тимчасова заборона вихідного зв'язку

- повідомлення про надходження виклику через служби Internet (ICQ)

- списки обмеження викликів (чорно-білі списки)

- голосове «привітання» абонента, що викликає
- трансфер вхідного виклику (передача вхідного виклику на іншу лінію)

- голосова пошта (Voice Mail)

- встановлення мелодії очікування

- голосове меню одного рівня

- запис розмов (вхідних/вихідних/внутрішніх)

- факс на e-mail

- конференцзв’язок

- користування серійним номером

- нічний та денний режим роботи послуг

72,00

До основних груп споживачів відносяться всі верстви населення, бюджетні установи та юридичні особи, які мають попит на фіксовані послуги зв’язку та готові споживати Інтернет в різних об’ємах.

Для ISDN та SIP потоків основними споживачами є юридичні особи та організації, що мають свою розгалужену сітку відділень (банки, страхові компанії, мережеві організації та інше), тому маркетинг по цій групі послуг буде направлений на зацікавленість в швидкому підключені і більшому об’ємові послуг цим організаціям. Оскільки інформаційними послугами споживачі користуються майже кожен день, тому циклічність їх оплат виходить на місячний рівень. При цьому необхідний окремий відділ для нарахування, доставки рахунків (повідомлення про рахунки), прийом оплати за послуги (авансові і кредитні) та відстеження платежів (контроль розрахунків).

Таблиця 3.2 - Додаткові послуги телефонного зв’язку

Додаткові послуги

Абонентна

плата

 Скорочений набір номера 2,40
 З'єднання без набору номера 2,40
 Тимчасова заборона вхідного зв'язку 2,40
 Тимчасова заборона вихідного зв'язку 2,40
 Переадресування вхідних викликів 2,40
 Повідомлення про надходження нового виклику 2,40
 Повідомлення про надходження виклику через служби Internet (ICQ) 2,40
 Виклик абонента за замовленням (побудка, нагадування) 2,40
 Передача вхідних викликів на авто інформатор 2,40
 Списки обмеження викликів (чорно-білі списки) 6,00
 Встановлення вхідного/вихідного виклику на очікування 2,40
 Голосове «привітання» абонента, що викликає 2,40
 Трансфер вхідного виклику (передача вхідного виклику на іншу лінію) 2,40
 Голосова пошта (Voice Mail) 18,00
 Встановлення мелодії очікування 6,00
 Голосове меню одного рівня 12,00
 Запис розмов (вхідних/вихідних/внутрішніх) 6,00
 Факс на e-mail 6,00
 Конференц-зв'язок 12,00
 Місцевий, міжміський, міжнародний електрозв'язок за паролем 2,40
 Користування серійним номером (за місяць) 6,00
 Подання ідентифікації лінії (номеру), яка викликає 2,40
 Обмеження ідентифікації лінії (номеру), яка викликає 2,40
 Подання ідентифікації підключеної лінії (номеру) 2,40
 Обмеження ідентифікації підключеної лінії (номеру) 2,40
 Аналоговий абонент з кількома номерами на одну лінію 2,40
 Нічний та денний режим роботи послуг 12,00

Планується в подальшому використовувати мережі побудовані до абонента для надання вторинних послуг, які вже набувають популярності серед населення. До таких послуг будуть відноситись: домофонний зв'язок, IPTV, відео по заказу та інші інновації. Головне для оператора ввійти в помешкання споживача, все інше вже буде залежати від потреб абонента, його фінансового становища і наполегливості оператора зв’язку знайти і вмотивувати користувача у потребі тієї чи іншої новітньої послуги.

Оцінка розвитку виробництва та своєї позиції на ринку з точки зору пропозиції спеціальної та цивільної продукції (послуг) дуже висока, так як надання цих послуг задовольняє попит споживача, у якого сформована потреба до інновацій, хоча в основному це відноситься до більш молодої вікової групи споживачів.

Механізм проникнення на ринок телекомунікаційних послуг вироблений корпорацією і забезпечує оператора телефонного зв’язку цілісною стратегією і можливостями для розвитку.

Стратегія здійснення продажу агресивна і вона дозволяє за допомогою численних акцій привернути потенціальних користувачів до інноваційних інформаційних послуг телефонної компанії.

Маркетингові служби відносяться до одного із підрозділів корпорації і подальший розвиток підприємства залежить від напрямку і стратегії, яка існує у всіх провайдерів та операторів які діють спільно в корпорації. Використовуються такі основні засоби маркетингової комунікації (впливу на покупця):

- реклама по корпоративним телеканалам;

- реклама в місцях продажу та оплати послуг.

Продаж послуг стимулюється пропозицією багатьох послуг одночасно (телефонні послуги, доступ до Інтернет, підключення до кабельного телебачення). Служби маркетингу оперативно відслідковують зменшення попиту і приймають рішення, спрямовані на покращання системи збуту та освоєння нових ринків. Вносять пропозиції щодо ціноутворення і дають на розгляд оператору для затвердження і подальшого ознайомлення абонентам (зменшення ціни при підключенні до послуги, акції по зменшенню тарифів на послуги та інше) .

Здійснивши екскурс по галузі електрозв’язку і взявши досвід Західної Європи, де кількість телефонних абонентів сягає 80 на 100 жителів, а в Україні 28,7 на 100 жителів, то можна зробити суттєвий висновок про те що у нас при всій конкуренції і монопольного становища Укртелеком, споживачів вистачить всім операторам ще принаймні років на 10. Також можна взяти до уваги, що все ж таки фіксований зв'язок безпечніший чим GSM та CDMA, які своїм випромінюванням можуть привести через певний час до поганих наслідків, особливо шкідливо це для дітей. Хоча не дуже відомо про наслідки такого впливу, все ж на мою думку вони дадуть про себе знати в подальшому.

Для проникнення на телефонний ринок різних міст та областей України необхідно одержувати ліцензії на послуги зв’язку і дозвіл на номерний ресурс, в межах виданої ліцензії.

Пріоритетним напрямом розвитку телекомунікаційних мереж України [18] прийнято прискорений розвиток мереж телефонного зв’язку для надання загальнодоступних послуг, перелік яких визначений законодавством. При цьому враховуються такі особливості:

а) загальнодоступні телекомунікаційні послуги повинні надаватися всім бажаючим за регульованими державою тарифами. Для розширення загального доступу до телекомунікаційних послуг нарощуються технічні можливості телекомунікаційних мереж;

б) необхідно забезпечити доступ майже усього населення України (не менш як 99,9 відсотка) до загальнодоступних телекомунікаційних послуг задовольнити попит платоспроможного населення на телекомунікаційні послуги нового покоління;

в) запровадити нові види надання послуг, спільних для мобільного і фіксованого зв’язку, а також персоналізованих послуг з поступовим переходом до послуг персонального номера.


Информация о работе «Інвестиційний проект розвитку ТОВ "Базіс" - підприємства як оператора фіксованого зв’язку»
Раздел: Финансовые науки
Количество знаков с пробелами: 142525
Количество таблиц: 12
Количество изображений: 7

Похожие работы

Скачать
159558
15
6

... »; 5)         підсистема «Розрахунок чистого дисконтованого доходу»; 6)         підсистема «Розрахунок індексу доходності проекту». Рис. 3.2. Структура інформаційної системи «Аналіз діяльності підприємства для фінансового забезпечення інвестиційних проектів» Далі приймається рішення щодо впровадження чи відхилення інвестиційного проекту. Усі ...

Скачать
120973
26
15

... для того, щоб дати потенційним інвесторам можливість визначити, чи варто вкладати кошти в розвиток (модернізацію) даного підприємства. 3 РОЗРОБКА МАРКЕТИНГОВОГО ОБГРУНТУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЕКТУ ДЛЯ ВИДАВНИЦТВА “ГЛОБУС”   3.1 Сегментування ринку учбового посібника Проведемо маркетингові дослідження ринку учбового посібника (сегментування, позіціонування, конкурентоспроможність) на ...

Скачать
105097
20
10

... зору медичної практики. Медична практика включає невідкладну медичну допомогу з виїздом додому, доставку медикаментів, огляди вдома, консультації й т.д. 2.2 Аналіз основних показників ТОВ «Медикор» за 2006 – 2008 роки Характеристика цінової політики підприємства вимагає первісного аналізу стану підприємства, виявлення основних показників ефективності його роботи, визначення основних ...

Скачать
142939
13
6

... „КИПАРИС-Т” за перший (2003 рік) роботи. На рис.3.12 наведені результати розрахунків точки беззбитковості та запасу міцності для першого року впровадження інвестиційного проекту створення дочірнього спільного підприємства СП „КИПАРИС-Т”. Рис.3.12 Графоаналітичний аналіз коефіцієнту запасу беззбитковості проекту за 1 рік експлуатації інвестиції ВИСНОВКИ Пільговий режим інвестиційної та ...

0 комментариев


Наверх