4. Щілинна маска

Щілинна маска (slot mask) – ця технологія широко застосовується компанією NEC під ім'ям «CromaClear». Це рішення на практиці являє собою комбінацію тіньової маски й апертурних ґрат. У цьому випадку люмінофорні елементи розташовані у вертикальних еліптичних осередках, а маска зроблена з вертикальних смуг (рис. 5). Фактично вертикальні смуги розділені на еліптичні осередки, які містять групи із трьох люмінофорних елементів трьох основних кольорів.

Шаг щелевой маски

Щілинна маска CRT

Щілинна маска використовується, крім моніторів від NEC (де осередки еліптичні), у моніторах Panasonic із трубкою Pure Flat (раніше називалася Pan Flat). Зазначимо, що не можна порівнювати розмір кроку для трубок різних типів: крок крапок (або тріад) трубки з тіньовою маскою вимірюється по діагоналі, у той час як крок апертурних ґрат, інакше званий горизонтальним кроком крапок, – по горизонталі. Тому при однаковому кроці крапок трубка з тіньовою маскою має більшу щільність крапок, ніж трубка з апертурними ґратами. Для прикладу крок смуг 0,25 мм приблизно еквівалентний кроку крапок, що дорівнює 0,27 мм.

Також у 1997 р. компанією Hitachi – найбільшим проектувальником і виготовлювачем CRT – була розроблена EDP – новітня технологія тіньової маски. У типовій тіньовій масці тріади розміщені більш-менш рівносторонньо, створюючи трикутні групи, розподілені рівномірно поперек внутрішньої поверхні трубки. Компанія Hitachi зменшила відстань між елементами тріади по горизонталі, тим самим створивши тріади, ближчі за формою до рівнобедреного трикутника. Для запобігання виявлення проміжків між тріадами самі крапки були подовжені і являють собою скоріше овали, ніж коло.

Обидва типи масок – тіньова маска й апертурні ґрати – мають свої переваги та своїх прихильників. Для офісних додатків, текстових редакторів і електронних таблиць більше підходять кінескопи з тіньовою маскою, що забезпечують дуже високу чіткість і достатній контраст зображення. Для роботи з пакетами растрової й векторної графіки традиційно рекомендуються трубки з апертурними ґратами, яким властиві чудова яскравість і контрастність зображення. Крім того, робоча поверхня цих кінескопів являє собою сегмент циліндра з більшим радіусом кривизни по горизонталі (на відміну від CRT із тіньовою маскою, що мають сферичну поверхню екрана), що істотно (до 50%) знижує інтенсивність відблисків на екрані.

Технология EDP

EDP-технологія масці CRT

Електронно-променеві трубки виробляються переважно в Японії. Для деяких серій моніторів Acer, Daewoo, LG Electronics, Philips, Samsung і View Sonic трубки виготовляє концерн Hitachi. У виробах ADI і Daewoo встановлюються трубки Toshiba. Компанії Apple, Compaq, IBM, MAG і Nokia застосовують CRT Sony Trinitron. Нарешті, Mitsubishi постачає CRT для фірм CTX, Iiyama і Wyse, а трубки Panasonic (Matsushita) можна зустріти в моніторах CTX, Philips і View Sonic. Найчастіше виробники трубок бувають перевантажені замовленнями, тому у виробництво моніторів однієї й тієї самої серії вносять вклад різні постачальники.

5. Сучасні CRT

FD Trinitron (Sony).

У цей час всі вироблені Sony CRT-монітори мають плоску зовнішню поверхню екрана (навіть моделі з діагоналлю 15»). Технологія, використана Sony у своїх моніторах, розробляється компанією вже понад тридцять років, і не буде перебільшенням сказати, що вона здобула всесвітню популярність. Усе почалося в 1968 р., коли була винайдена технологія Trinitron. У 1982 р. Sony випустила перший комп'ютерний дисплей, у якому була застосована CRT Trinitron. У 1998 р. компанія представила перший монітор із плоскою поверхнею екрана, виконаний за технологією FD Trinitron.

CRT Trinitron, які всім добре відомі по побутових телевізорах, відрізнялися від звичайних тим, що мали не сферичну поверхню екрана, а циліндричну. Зупинимося на цікавих моментах, що відрізняють технологію FD Trinitron. Насамперед це високий рівень роздільної здатності. Щоб досягти високої роздільної здатності, необхідна наявність трьох складових – дуже тонкої екранної маски, мінімального діаметра електронного променя й безпомилкового позіціонування цього променя на всій поверхні екрана. Таке завдання приховує у собі чимало труднощів. Наприклад, зменшення діаметра електронного променя викликає зниження яскравості зображення. Щоб компенсувати втрати в яскравості, потрібно збільшити потужність електрон-ного променя, але це веде до скорочення терміну служби люмінофорного покриття й катода самої електронної гармати, що служить джерелом електронів.

В FD Trinitron застосована конструкція електронної гармати за назвою SAGIC (Small Aperture G1 with Impregnated Cathode). У ній використовується звичний барієвий катод, але збагачений вольфрамом, що дозволяє продовжити термін служби CRT. Крім того, діаметр фільтруючого отвору в першому елементі ґрат електронної гармати G1 зменшений до 0,3 мм порівняно зі звичайними 0,4 мм, що дозволяє одержувати на виході тонкіший електронний промінь.

Як екранну маску Sony використовує апертурні ґрати із кроком 0,22–0,28 мм (Цей показник змінюється не тільки в залежності від моделі монітора. У самому моніторі крок маски може бути різним у центрі й на периферійних ділянках). Застосування апертурних ґрат замість тіньової маски дозволяє збільшити кількість електронів, що досягають поверхні люмінофорного покриття, а це дає чистішу, краще сфальцьовану та яскраву картинку. Крім того, в електронній гарматі застосовані спеціальні системи фокусування: DQL (Dynamic Quadropole Lens), MALS (Multi Astigmatism Lens System) і EFEAL (Extended Field Elliptical Aperture Lens). Вони дозволяють одержувати тонку й відмінно сфальцьовану пляму електронного променя в будь-якому місці екрана.

Усі монітори з CRT FD Trinitron мають спеціальне багатошарове покриття (від 4 до 6 шарів), що виконує кілька функцій. По-перше, воно дозволяє одержувати реалістичні кольори на поверхні екрана за рахунок зниження відбитого світла. Крім того, завдяки додатковому спеціальному чорному шару антиблікового покриття (Hi-Con™) підвищується контрастність, значно поліпшена передача сірих відтінків. На додаток до всього це унікальне для FD Trinitron чорне покриття, яке всмоктує як пряме, так і відбите світло, що підвищує контрастність зображення.

Flatron (LG Electronics).

Основна відмінність CRT Flatron від кінескопів інших виробників полягає в тому, що в них для формування зображення використовується абсолютно пласка поверхня екрана як зовні, так і всередині. Це дозволило збільшити кут огляду та, як наслідок, видиму область зображення. У моніторах LG Flatron використовується щілинна маска, що дозволяє відтворювати зображення з високою роздільною здатністю (крок маски в 17» моніторів LG Flatron 775FT і 795FT Plus – 0,24 мм). Крім того, у CRT LG Flatron товщина маски знижена, що підвищує якість формованої на екрані електронної плями.

У LG Flatron використовується електронна гармата спеціальної конструкції – Hi-Lb-MQ Gun. У звичайних гарматах по краях екрана електронна пляма має овальну форму. Це веде до появи муару й зниження горизонтального оптичного розділення. Застосована ж у Hi-Lb-MQ Gun система фокусування дозволяє досягати практично ідеальної форми електронної плями по всій поверхні екрана. У конструкцію ґрат електронної гармати також внесені зміни – доданий додатковий фільтруючий елемент G3.

Ще однією примітною особливістю Flatron є антиблікове та антистатичне покриття W-ARAS, яке значно знижує кількість відбитого світла й разом з тим дозволяє досягти найнижчого коефіцієнта світлопропускання екрана (38% проти 40–52% у конкурентів).

Ergo Flat (Hitachi). У CRT Ergo Flat використовується тіньова маска з дуже маленьким кроком (так, у моделі Hitachi CM771 крок маски дорівнює 0,22 мм по горизонталі й 0,14 мм по вертикалі).

DynaFlat (Samsung). У CRT DynaFlat фірми Samsung також використовується тіньова маска з дуже маленьким кроком (до 0,20 мм). Крім того, у моніторах цього типу застосовується також антибліковое та антистатичне покриття Smart III. За відгуками фахівців, монітори з CRT DynaFlat дозволяють одержувати навіть яскравішу й насиченішу картинку, ніж у моніторах на базі FD Trinitron.


Информация о работе «CRT-монітор»
Раздел: Коммуникации и связь
Количество знаков с пробелами: 18207
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 6

Похожие работы

Скачать
34770
1
0

... допустимі параметри, а рекомендована частота регенерації >= 100 Hz. Щоб дізнатися настройки свого монітора, необхідно відкрити Панель управління – Екран. Перейдемо до питання про стандарти безпеки. На сучасних моніторах можна зустріти наклейки з абревіатурою TCO або MPRII. На дуже старих моделях зустрічаються ще і написи "Low Radiation", які насправді ні про що не говорять. Просто колись, ...

Скачать
19587
0
0

... ї фільтрації застосовується матриця LCD. Технологія PALC дозволяє адресувати кожен піксель дисплея окремо, а це означає неперевершену керованість і якість зображення.   2. Побудова та принцип роботи рідкокристалічного монітора   Екрани рідкокристалічного монітора (Liquid Crystal Display (LCD)) зроблені з речовини (ціанофеніл), що перебуває в рідкому стані, але при цьому має деякі властивості ...

Скачать
15706
2
0

... і форматування тексту, створення і робота з вікнами та багато іншого. Основним засобом відображення інформації, яка вводиться і виводиться під час роботи прикладних і системних програм є екран. В Turbo Pascal є можливість працювати з екраном у текстовому і графічному режимах. Текстовий режим призначений для відображення символів кодової таблиці і характеризується максимальним числом символів ...

Скачать
105277
3
0

... ів і, в свою чергу, узагальнюються синтетичним рахунком.   1.5 Виникнення подвійного запису Історія бухгалтерського обліку не зафіксувала точної дати виникнення подвійного запису. Як складова (елемент) методу бухгалтерського обліку, подвійний запис налічує близько тисячі років. Відтоді подвійний запис постійно удосконалював форми і методи реєстрації, накопичення і обробки інформації, які, з ...

0 комментариев


Наверх