01.02.2009 р. м. Цюрупинськ

Основні відомості про аудиторську фірму

Товариство з обмеженою відповідальністю Аудиторська фірма “Прайм-Едвайс” діє на підставі Свідоцтва про внесення в Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності № 0366, виданого рішенням Аудиторської палати України від 26 січня 2001 року за № 98.

Керівник – директор Ірина Григорівна Вавілова (сертифікат серії А № 000262, виданий рішенням Аудиторської палати України № 12 від 17 лютого 1996 року, продовжений до 17.02.2010 року № 121).

Місцезнаходження – 75100, Херсонська область, місто Цюрупинськ, вул. Миру, 32, тел.-факс (05542) 2-13-55.

Висновок

Аудитор провів перевірку балансу ВАТ “Цюрупинський хлібозавод”, (який додається), станом на 31.12.2007 р., а також перевірку відповідних актів про прибутки і збитки та рух грошових коштів за рік, що минув на зазначену дату. Відповідальність за всі фінансові звіти несе управлінський персонал Товариства. Аудитор несе відповідальність за висловлення думки щодо цих фінансових звітів на підставі аудиторської перевірки.

Перевірка проведена згідно з Міжнародними стандартами аудиту. Ці стандарти зобов’язують аудитора планувати та здійснювати аудиторську перевірку з метою одержання обґрунтованої впевненості в тому, що фінансові звіти не містять суттєвих викривлень. Аудит включає перевірку шляхом тестування доказів, які підтверджують суми та розкриття інформації у фінансових звітах. Аудиторська перевірка включає також оцінку застосованих принципів бухгалтерського обліку й суттєвих попередніх оцінок , здійснених управлінським персоналом , а також оцінку загального подання фінансових звітів.

На мою думку, фінансові звіти на 2007 р., згадані вище, справедливо й достовірно відображають фінансовий стан ВАТ “Цюрупинський хлібозавод” станом на 31.12.2007 р. , а також результати його діяльності та рух грошових коштів за рік, що закінчився, згідно з міжнародними стандартами аудиту та відповідають вимогам законів та нормативних актів України.

Додатки:

Додаток 1 – “Баланс” на 31.12.2007 р. (Ф. № 1);

Додаток 2 – “Звіт про фінансові результати” за 2007 р. (Ф.№ 2);

Директор

ТОВ АФ “Прайм-Едвайс” (підпис, печатка) І.Г. Вавілова

Голова правління

ВАТ “Цюрупинський хлібозавод” (підпис, печатка) О.А. Лісіцин

Головний бухгалтер

ВАТ “Цюрупинський хлібозавод” (підпис) Г.Л. Ширяєва


ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

В даній курсовій роботі було розглянуто таке актуальне питання аудит формування фінансових результатів виробничих підприємств.

В Україні незалежна аудиторська діяльність знайшла застосування зовсім нещодавно, тому проведення аудиту - справа нова, але воно має базою ревізію і контроль. Аудит представлє собою незалежну експертизу і аналіз публічної фінансової звітності господарюючого суб’єкта уповноваженими на те особами (аудиторами) або фірмою з метою визначення її достовірності, повноти і реальності, відповідності діючому законодавству і вимогам, пред’явленим до ведення бухгалтерського обліку і стану фінансової звітності.

В першому розділі курсової роботи було розкрито поняття сутності, завдання та організації аудиту виробничого підприємства. На основі проведеного дослідження випливає, що кінцевий фінансовий результат враховує результати за всіма видами діяльності підприємства, підбиваючи загальний підсумок.

В роботі було розглянуто нормативну базу, яка використовується в практичній роботі бухгалтерів для обліку та аудиту фінансових результатів діяльності підприємства.

В курсовій роботі була дана характеристика фінансово-господарської діяльності та фінансового стану ВАТ “Цюрупинський хлібозавод”, внутрішнього контролю і організації, а також методика проведення аудиту фінансових результатів на виробничому підприємстві.

Метою аудиту було встановлення правильності визначення фінансових результатів від кожного виду діяльності. Під час аудиторської перевірки бухгалтерам було вказано на порушення в ведені бухгалтерського обліку і шляхи їх виправлення.

При аудиті статті балансу “Розрахунки по оплаті праці” були виявлені випадки незначних розбіжностей записів в розрахунково-платіжних відомостях і первинних документах, неправильне відображення нарахованої заробітної плати, невеликі помилки у веденні і оформленні первинних документів і виправлення у Головній книзі.

Вияленні помилки не можуть призвести до викривлення бухгалтерської звітності.

При проведенні аудиту дебіторської та кредиторської заборгованості можна зробити висновки, що на протязі звітного періоду на підприємстві відбулось зменшення дебіторської заборгованості на 2,73 тис. грн. і збільшення кредиторської заборгованості на 322, 01 тис. грн., що в цілому негативно впливає на стуктуру балансу. Це пояснюється значною інфляцією грошової одиниці і підвищенням цін на сировину і матеріали.

При аудиті фінансових результатів підприємства аудитор може зробити висновки, що підприємство у своїй діяльності має високі позитивні показники. Так, порівнюючи з результатом фінансової діяльності підприємства за 2008 рік з аналогічним періодом 2007 року встановлено, що збільшилась виручка від реалізації продукції на 120,6%, при зростанні витрат на виробництво цієї продукції на 112,9%, що дозволяє збільшити прибуток від реалізації продукції на 146,12%, а з урахуванням виручки від іншої реалізації, доходів від позареалізаційних операцій, балансовий і чистий прибуток збільшилися на 143,6%. Таким чином, прибуток зріс за досліджуваний період завдяки зростанню виручки від реалізайії і зниженню затрат на виробництво цієї продукції.

Як показав аналіз фінансового стану ВАТ ”Цюрпинський хлібозавод” за останні роки має тенденцію до поліпшення платоспроможності, ліквідності балансу, оборотності оборотних коштів.

Але деякі показники мали тендненцію за ці роки до погіршення. До таких показників відносяться: зростання кредиторської заборгованості — з 44,6 тис. грн. до 55,6 тис.грн.

Можна розробити висновки та пропозиції по поліпшенню фінансового стану підприємства.

Пропонуємо:

-  підвищення оборотності обігових коштів шляхом зменшення дебіторської заборгованості, що значно збільшить платоспроможність підприємства;

-  вчасне погашення позик та кредитів, а також зменшення питомої ваги залучених коштів у структурі загального капіталу;

-  розширення асортименту продукції та його оновлення, що призведе до збільшення конкурентоспроможності підприємства на ринку;

-  покращити фінансовий стан можна за рахунок розробки нових проектів реалізації продукції, будівництво механізованих складів за прогресивними проектами;

-  збільшити прибуток можливо за рахунок збільшення обсягу реалізації продукції та шляхів зниження собівартості товарної продукції.

-   розробити єдину методику аналізу фінансового стану підприємства;

-  скласти спеціальне програмне забезпечення для проведення

комп'ютерізованого аналізу фінансового стану. Подібну програму слід розробити для проведення внутрішнього аудиту.

Полегшити роботу бухгалтера та заощадити час для обмірковування питання про збільшення прибутку можна зробити в такий спосіб: проводити операції з цінними паперами, валютою; брати участь у діяльності інших організацій; здавати майно в оренду, якщо це можливо, тобто займатися позареалізаційною діяльністю.

Запровадження в життя цих рекомендацій дасть змогу підприємству проводити аудит фінансових результатів в стислі строки та використовувати ці результати для обгрунтовання ефективних управлінських рішень.

На підприємстві дотримуються всі принципи забезпечення обліку, контролю, аналізу та аудиту.


СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1.  Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999 р. № 996-ХІV.

2.  Про аудиторську діяльність: Закон України № 3125-ХІІ від 22.04.1993 р. (зі змінами та доповненнями у редакції від 14 вересня 2006 року № 140-V) // Інформаційно-правова система ”Ліга-закон”.

3.   Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України № 996-ХІУ від 16.07.1999 р. (зі змінами та доповненнями) // Інформаційно-правова система ”Ліга-закон”.

4.   Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України № 334/94 від 28.12.1994 (зі змінами та доповненнями) // Інформаційно-правова система ”Ліга-закон”.

5.  П(С)БО 1, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. № 87.

6.  Міжнародні стандарти аудиту / Міжнародні стандарти аудиту, надання впевненості та етики: Видання 2007 року / Пер.з англ. мови.- К.: ТОВ ”ІАМЦ АУ ”СТАТУС”, 2007. - С. 214-653.

7.  Господарський кодекс України: Офіційний текст від 16.01.2003 р. № 436-ІУ (зі змінами та доповненнями) // Інформаційно-правова система ”Ліга-закон”.

8.   Цивільний кодекс України: Офіційнийтекст від 16.01.2003 р. № 435-ІУ // Інформаційно-правова система ”Ліга-закон”.

9.  Аудит: теорія і практика / Завгородній А.Г., Корягін М.В., Єлисєєв А.В., Полякова Л.М. Аудит: теорія і практика. - Л.: ”Львівська політехніка”, 2006.-455 с.

10.  Бутинець Ф.Ф. Аудит. - Житомир: ПП ”Рута”, 2005. – 512 с.

11.  Дерев’яненко С.І., Олійник С.О. та ін. Основи аудиту: Навч. посібник.-К.: ЦУЛ, 2008. - 623 с.

12.  Кулаковська Л.П., Піча Ю.В. Організація і методика аудиту: Навч. посібник. - К.: Каравела, 2004. - 568 с.

13.  Організація і методика аудиту:Навчально-практичний посібник/Сопко В.В., Щило В.П., Верхоглядна Н.І., Ільїна С.Б., Брадул О.М.-2-е видання.-К.: ”ВД ”Професіонал”,2008.-400 с.

14.  Пшенична А.Ж. Аудит:Навч. посібник.-К.:ЦУЛ,2008.-320 с.

15.  Усач Б.Ф. Аудит за міжнародними стандартами.-К.: Знання.2005.-247 с.


ДОДАТОК А

Аудиторська фірма: АФ “Прайм-Едвайс”

Підприємство: ВАТ "Цюрупинський хлiбозавод"

Період перевірки: 01.01.2005 р. – 31.12.2005 р.

Термін перевірки: 02.01.2006 р. – 31.01.2006 р.

ПРОГРАМА ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

Задачі аудиту Виконавчі особи Аудиторські докази Строк виконання
1 2 3 4 5
1. Перегляд матеріалів попередніх перевірок, узгодження плану перевірки з керівниками підприємства, попереднє ознайомлення з фінансовою звітністю та статутом підприємства, складання плану аудиторської перевірки фінансових результатів

Іващенко І. І.

Петренко П. П.

Сидорова С. С.

Фінансова звітність, примітки до звітності, статут підприємства 02.01.2006
2. Перевірка даних синтетичного обліку, визначення та вивчення документів, які підтверджують правильність та правомірність віднесення відображення сум за відповідні синтетичними рахунками

Іващенко І. І.

Петренко П. П.

Сидорова С. С.

Статті звіту про фінансові результати, Головна книга, регістри щодо обліку доходів і витрат 06.01.2006
Перевірка аналітичних відомостей щодо доходів від реалізації продукції, вивчення документів відділу збуту, перевірка даних щодо обліку готової продукції та її реалізації

Іващенко І. І.

Петренко П. П.

Сидорова С. С.

Договори, відомості відвантаження продукції, ЖО №5, податкові накладні, рахунки-фактур 10.01.2006
Перевірка документів, які підтверджують одержання іншого операційного доходу (дохід від операційної оренди, дохід від операційної курсової різниці, отриманих штрафів, пенею і неустойок, ін. доходів від операційної діяльності)

Іващенко І. І.

Петренко П. П.

Виписки банку, касові ордери, спеціальний реєстраційний журнал, ЖО №5 12.01.2006
1 2 3 4 5
2. Перевірка документів щодо реалізації необоротних активів, фінансових інвестицій, їхній переоцінці, і ін.

Іващенко І. І.

Петренко П. П.

Виписки банку, ОЗ-3, накладні, ЖО № 5 14.01.2006

Перевірка калькулювання собівартості продукції, вивчення

документів, що підтверджують правильність розподілу та віднесення відповідних витрат на собівартість продукції, перевірка розподілу суми загальновиробничих витрат, проведення загального та детального економічного аналізу собівартості продукції

Петренко П. П.

Сидорова С. С.

Відомість калькулювання собівартості продукції, ЖО № 10, № 10/1, № 4, накладні на відпустку матеріалів, ЛЗК, рахунки фактури 18.01.2006
Перевірка інформації щодо адміністративних витрат, вивчення документів, що підтверджують правильність віднесення відповідних витрат до складу адміністративних витрат, а також перевірка правильності списання цих витрат на фінансовий результат

Іващенко І. І.

Сидорова С. С

Квитанції за поштово-телеграфні та інші послуги, авансові звіти, ЖО № 10/1, ЖО № 4 20.01.2006
Вивчення порядку формування і розподілу витрат на збут та інших витрат підприємства, проведення перевірки облікових документів, які підтверджують правильність віднесення відповідних витрат на до складу витрат на збут та інших витрат, а також перевірка списання цих витрат на фінансовий результат

Петренко П. П.

Сидорова С. С

Виписки банку, інші платіжні документи, ЖО № 10/1, ЖО № 4, договори по маркетингових послугах 21.01.2006
Вивчення процесу виявлення фінансового результату на підприємстві, повна перевірка форм фінансової звітності та документів щодо розрахунку фінансового результату, остаточна перевірка інформації синтетичних облікових регістрів підприємства

Іващенко І. І.

Петренко П. П.

Сидорова С. С.

Баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал, ЖО № 15, ЖО № 5
3. Підведення підсумків аудиторської перевірки, систематизація робочих документів і записів, які були складені під час перевірки, розробка заходів та відповідних рекомендацій щодо усунення знайдених порушень, складання аудиторського висновку і пояснювальної записки

Іващенко І. І.

Петренко П. П.

Сидорова С. С.

Робочі документи та записи аудиторів 24.01.2006

Склав __________________________________

Перевірив _______________________________


Информация о работе «Аудит формування фінансових результатів виробничих підприємств»
Раздел: Бухгалтерский учет и аудит
Количество знаков с пробелами: 71991
Количество таблиц: 5
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
89609
5
0

... «Розрахунки з постачальниками і підрядчиками) К-т рах. 31 «Рахунки в банках». Якщо договором передбачена попередня оплата постачальникам виробничих запасів, що підлягають поставці, то в бухгалтерському обліку підприємства роблять записи: 1.   на суму, перераховану постачальнику в оплату відпускної вартості виробничих запасів, що підлягають поставці (без ПДВ): Д-т рах. 63 «Розрахунки ...

Скачать
270652
30
4

... ї інформації, дозволяє більше приділяти проведенню економічного і фінансового аналізу роботи підприємства та пошуку резервів щодо підвищення ефективності цієї роботи. 3    КОНТРОЛЬ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ 3.1    Економічний аналіз результатів господарської діяльності Термін "Аналіз" буквально означає розкладання об'єкта, що вивчається на окремі частини (елементи), на внутрішні властиві цьому ...

Скачать
94486
17
4

... бізнес-планів, при контролі за їх реалізацією, в системі маркетингу, тобто в системі управління виробництвом і реалізації продукції, робіт і послуг, орієнтованої на ринок. 1.5. Особливості аналізу фінансових результатів в умовах інфляції. Інфляція характеризується забезпеченням національної грошової одиниці і загальним підвищенням цін всередині країни. У теорії і практиці розрізнюють декі ...

Скачать
63880
10
0

... дприємства, які обліковуються методом участі в капіталі. До інших витрат відносять собівартістю фінансових інвестицій, необоротних активів та іншого майна підприємства, втрати від неопераційних курсових різниць тощо. 2. Облік фінансових витрат та витрат від участі в капіталі Фінансові витрати – це витрати, пов’язані із обслуговуванням позикового капіталу – коштів, які на умовах платності й ...

0 комментариев


Наверх