3 рівень. Розширений товар (товар з підкріпленням) - передбачає надання додаткових послуг і вигод.
У випадку з товарним ринком плодів, ягід, винограду, горіхів, кавунів і динь можливе надання додатково кредитування і доставки.
[Http://fmi.asf.ru/Library/Book/Panova/G3_1.html]
3. Хто є основними покупцями на ринку? Яка модель прийняття рішень? Хто входить до закупівельний центр? Сформулюйте гіпотезу макросегментаціі ринку.
На товарному ринку плодів, ягід, винограду, горіхів, кавунів і динь основними покупцями є найчастіше жінки: так, 3 / 4 наших респондентів були саме жінки. Рівень свого середнього місячного доходу більшість (а саме - 50-75% респондентів в залежності від регіону) зазначили як середній (800-1200 грн. На одного члена сім'ї), лише у Донецьку більше сімей мають нижчий дохід.
Оосновнимі місцями покупки свіжих овочів і фруктів є ринки та супермаркети.
Близько половини всіх споживачів купують продукцію на ринку незалежно від сезону, при цьому частка постійних клієнтів супермаркетів удвічі менше (близько 25%).
Вибір місця купівлі свіжих овочів та фруктів залежить від доходу споживачів і від їхнього віку. Так, люди старшого віку (56 років і більше) частіше купують продукти на ринку, а зі зростанням прибутків спостерігається збільшення частки відвідувачів супермаркетів.
Плодоовочеві відділи супермаркетів поки що не стали популярнішими ринків. Бар'єрами для покупки в супермаркетах є: високі ціни на продукцію, незручне місце розташування, невеликий асортимент продукції та невпевненість у її якості.
У середньому третину нашої аудиторії воліла б супермаркети, навіть за умови більш високої ціни, але якщо б споживач мав можливість комфортного вибору продукції або можливість придбання додатково обробленої продукції (помита, відкалібрована, упакована тощо).
Цікавий також питання популярності у споживачів окремих торгових мереж (рис. 3). Як виявилося, лідируючими мережами є "Сільпо", "АТБ" і "Велика Кишеня". Саме ці магазини споживачі відвідують частіше за інших.
Причиною популярності універсамів "Сільпо" є те, що вони розташовані в густонаселених районах, мають досить широкий асортимент та доступні ціни, а постійним покупцям надаються дисконтні картки. Розташування і "розумні" ціни також є основними перевагами мережі "АТБ", тоді як для споживачів "Великої Кишені" на першому місці стоїть можливість широкого вибору продукції.
Слід зазначити, що не всі з перерахованих вище супермаркетів називаються споживачами як "улюблені". Так, наприклад, велика частка споживачів хотіла б купувати продукти у METRO, але через деякі причини не можуть цього робити. Крім того, цікаво те, що понад 7% респондентів відзначили, що вони б взагалі не хотіли купувати продукти в супермаркетах, які на сьогоднішній день існують в Україні.
Закупівельний центр-це група співробітників усередині організації, які відповідають за прийняття рішень про розміщення замовлень і закупівлі товарів і послуг (частіше, товарів виробничого призначення). [Http://www.glossostav.ru/word/313/]
Макросегментація - це розбиття ринку товару на частини в залежності від типу задовольняємо їм потреби.
Тип задовольняємо потреби може бути представлений за трьома вимірами:
Вісь OX - Групи споживачів.
"Хто отримує задоволення?"
Вісь OY - Технології.
"Як може бути задоволена дана потреба?"
Вісь OZ - Функції потреб.
"Що задовольняється?"
Опції потреб, групи споживачів і технології, характерні для певного товару виступають як змінних сегментації (на макрорівні). На основі отриманих змінних будують сітку сегментації.
[Http://www.iu.ru/biblio/archive/shvedenko_market/01.aspx]
4. Хто є основними учасниками ринку? Розмір підприємства, основні маркетингові інструменти:
- Асортимент підприємства
- Конкурентні переваги, які використовуються операторами ринку
- Збутова система (використовувані канали розподілу)
- Політика просування (рекламні матеріали, промоушн, Інтернет, акції, виставки, д.р.)
Пропозиція на ринку свіжої плодоягідної продукції за останні 4 роки постійно зростає в середньому на 7-10% на рік. За даними Держкомстату, виробництво плодоягідної продукції в минулому році в Україні склало більше 2000 тис. тонн, що майже вдвічі перевищило аналогічні показники 2001 року. Продукція садівництва (у більшості яблук) у загальному розрізі виробництва складає більше 63%, друге місце займають кісточкові - у середньому 26%, далі ягоди - 7% і горіхи - 4%. Щодо регіональної специфіки виробництва, то найбільша частка фруктів і овочів проводиться у Вінницькій, Закарпатській, Хмельницькій і Львівській областях, які і забезпечують 2 / 3 усіх поставок плодів та ягід на внутрішньому ринку.
Зростає і попит на свіжі плоди та ягоди. За останні 4 роки рівень споживання свіжої плодоягідної продукції зріс із 31 до 40 кг на людину, що в основному є оптимістичним показником. І, беручи до уваги рівень споживання плодів та ягід у країнах Західної Європи та Північної Америки, що складає в середньому 100-120 кг на людину і при певному мінімальному рівні споживання у розмірі 79 кг на особу, мусимо визнати, що наші показники є цілком недостатніми .
І навіть при такому рівні незадоволеного попиту у виробників нерідко виникає проблема з ефективною продажем свіжої плодоягідної продукції, а саме більше 60% плодів та ягід продається у свіжому вигляді. Більшість свіжої продукції продається на плодоовочевих і стихійних ринках. І все більша кількість виробників розуміє, що налагодження сталих контактів з покупцями дасть змогу не лише збути вирощену продукцію, а й планувати, розширювати та розвивати виробництво у наступних сезонах. Отже, як налагодити постійний збут свіжих плодів та ягід при зменшенні обсягів оптової торгівлі за останні 10 років у 20 разів і дуже слабкому присутності на ринку оптових посередників, які на даний час віддають перевагу роботі з імпортованою продукцією?
Одним з найбільш сталих каналів дрібнооптової продажу свіжої плодоягідної продукції можуть стати супермаркети та магазини зі спеціалізованими відділами свіжої плодоовочевої продукції, кількість яких стрімко зростає щороку і які зацікавлені у заохоченні покупців широким асортиментом якісної продукції. Тим не менше, для налагодження тривалої взаємовигідної співпраці учасникам ринку доведеться подолати ряд проблем, а саме: забезпечення необхідної якості продукції, формування товарних партій, сортування, зберігання, пакування продукції, транспортування та ін Більш докладно про вимоги до продукції, і яким чином їх може задовольнити виробник, ми вирішили запитати у менеджера відділу закупівель найбільшої компанії дрібнооптової та роздрібної торгівлі у західному регіоні України ТК "Інтермаркет" Федоровича Ореста Олексійовича.
Завдання 3
Історія успіху «Virgin Direct»
1.У чому полягають недоліки традиційних фінансових послуг?
Традиційні фінансові послуги можна оцінити як товарно-орієнтовані. Ці послуги спрямовані на створення, безумовно, тямущих товарів, які, тим не менш, на сучасному етапі розвитку економіки, для більшості покупців виявляються, на жаль, дуже дорогими і непотрібні. Підхід, що практикується зараз деякими компаніями фінансового сектора, походить більше на круг - але не замкнутий, а рятувальний: спочатку визначаються справжні побажання покупця, потім розробляються відповідні товари (при ДМ-впливі, розробляються пропозиції для різних сегментів ринку, засновані на їх індивідуальних потребах) , поширювані компанією, якій цей покупець довіряє (при ДМ-впливі, товари пропонуються від імені компанії, якій довіряє споживач). Цей спосіб дозволяє зруйнувати розхожу думку про те, що фінансові послуги - це послуги, які треба нав'язувати, оскільки добровільно їх ніхто не купить, а прямий маркетинг - це вузько технологічні послуги, які можна виконати силами власного персоналу. [http://www.management.com.ua/marketing/mark101.html]
2. Якими засобами Virgin Direct домагається максимально задовольнити своїх клієнтів?
За допомогою дослідження визначаються реальні потреби клієнтів, відповідно до них розроблюються продукти, які потім пропонує компанія. Це сприяє росту довіри споживачів до компанії. Основний принцип цього підходу полягає в тому, що фінансові послуги мають продаватися. Якщо споживачі не будуть добровільно їх купувати, то бізнес може розвалитися.
3. Які основні проблеми можуть виникнути перед Virgin Direct у майбутньому? Що необхідно для запобігання цього?
Проблеми Virgin Direct полягають в успіху компанії. За підтримкою реклами на телебаченні у вечері був сформульований Call Centre , у якому задіяна максимальна кількість телефонних операторів для обробки дзвінків. Активність у спілкуванні з клієнтами забезпечує обробку повної кількості дзвінків. Цей бізнес вже достатньо збільшився, щоб захватити лідерство у галузі. Однак організація неформального спілкування багатофункціональних команд та занадто гарного обслуговування клієнтів операторами може привести до проблем при подальшому зростанні кількості клієнтів.
4. Якої концепції управління Virgin Direct дотримається Ричард Бренсон.
Формула успішного бізнесу від Бренсона - це:
1.Правільное ставлення
2.Правільная команда
3. Правильні ідеї
4. Правильний шлях вперед [http://www.ukrbiznes.com/analitic/business/5658.html]
Причина успіху Virgin в ризику, на який постійно йде засновник компанії Річард Бренсон. І є ще один важливий чинник - стратегія компанії. Якщо подивитися на всі успішні компанії Virgin Group, то можна побачити одну важливу деталь. Всі ці компанії не є лідерами у своїй галузі. Вони, навпаки протиставляються їм. [http://www.biztimes.ru/index.php?artid=33]
Завдання 4
Створення бази даних потенційних клієнтів компанії за допомогою програми OutlookExpress
Завдання 5
Складання комерційної пропозиції
Уважаемые Партнеры!
Наша организация занимается выращиванием и реализацией плодов, ягод, винограда, орехов, арбузов и дынь. Мы заинтересованы в сотрудничестве с Вами на взаимовыгодных условиях.
Мы владеем сетью магазинов в г.Киеве и Киевской обл.
Наша цель – расширение сети магазинов и ассортимента продуктов.
Мы выращиваем и предлагаем к реализации:
ü Груши
ü Яблоки
ü Абрикосы
ü Смородину черную
ü Поречку красную
ü Сливы
ü Черешню
ü Вишню
ü Виноград
ü Малину
ü Ежевику
ü Орехи
ü Арбузы
ü Дыни
Предлагаем Вам размещать Ваши товары у нас в магазинах на взаимовыгодных условиях.
Более подробную информацию Вы можете узнать на нашем сайте www.almax-m.narod.ru или по вышеуказанным телефонам.
г.Киев, ул.Васильковская ,тел. (044) 565 56 56, факс (044) 565 56 55
mail:almax@rambler.ru http://www.almax-m.narod.ru
Завдання 6
Аналіз маркетингового середовища відкритого акціонерного товариства "МОТОР СІЧ"
Визначити товар, якому присвячено аналіз маркетингового середовища:
Аналіз маркетингового середовища присвячено агротехніці.
... тис. грн., та зменшення грошових коштів в національній та іноземній валюті в цілому на суму 1 045,0 тис. грн. 2.3 Оцінка майбутньої та теперішньої вартості грошових потоків в стратегічному аналізі Оцінка майбутньої та теперішньої вартості грошових потоків зазвичай застосовується при здісненні підприємством видатків грошових коштів в процесі своєї інвестиційної діяльності. Розрахунок даних ...
... , що направляється цільової аудиторії і службовцям для просування продукції фірми до споживача. Чим же обумовлена необхідність інтеграції комунікацій? Одночасно з ростом загальносвітової конкуренції, розвитком технічного процесу і появою більш обізнаних покупців підприємства стали мати потреби в більш стійкій прихильності споживачів до своєї продукції й в іміджі, що міг би поширяться по усьому ...
... теоретико-історичного аналізу і використанням сучасної аналітичної технології сформовано методологічні засади дослідження передумов, закономірностей та особливостей формування, упровадження та вдосконалення маркетингу на ринку інноваційних товарів. Результатом поглибленого дослідження теорій економічного розвитку та теорій інновацій, їх сучасних проявів стало виявлення тенденції до трансформації ...
... методу є доцільним в експериментальних дослідженнях, де потрібно виміряти ефект цілого ряду експериментальних впливів на кілька груп випробуваних. 1.5 Етапи формування маркетингові дослідження фірми Останнім етапом дослідження маркетинг є визначення здатності підприємства використовувати сприятливі умови, що складаються в зовнішнім середовищі його бізнесу, а також протистояти небезпекам, що ...
0 комментариев