7.5 Шум, вібрація, ультразвук, інфразвук
Шумом називається всякий небажаний звук. Як фізичне явище – це сукупність звуків різної частоти й інтенсивності.
Шум шкідливо відображається на здоров'ї і працездатності людей. Під впливом сильного шуму притупляється гострота зору, з'являються головні болі і запаморочення, підвищується кров'яний тиск, порушується процес травлення, відбувається зміна об'ємів внутрішніх органів. Вимоги до шуму базуються на ДСанПін-3.3.2.007-98.
Шум у приміщеннях з обчислювальною технікою і ПЕОМ не повинен перевищувати припустимих норм по ДСН 3.3.6. 037-99
Гранично припустимі рівні звукових тисків в октавних смугах частот нормованого діапазону (ДСН 3.3.6. 037-99 ) для конструкторського бюро, теоретичних лабораторій наведений у табл. 6.2.
Таблица 6.2 – Гранично припустимі рівні звукових тисків
FСР., Гц | 63 | 125 | 250 | 500 | 1000 | 2000 | 4000 | 8000 |
LДОП., дБ | 71 | 61 | 54 | 49 | 45 | 42 | 40 | 38 |
Припустимий рівень шуму LДОП. = 50 дБ.
Вимоги до вібрацій базуються на ДСанПіН-3.3.2.007-98.
У приміщеннях з обчислювальною технікою і ПЕОМ рівні вібрацій не повинні перевищувати припустимих норм за ГОСТ 12.1.004-83
Припустимий рівень вібрації LДОП. = 115 дБ.
Джерел шуму, вібрації, ультразвуку, інфразвуку, які б могли привести до виникнення небезпеки для здоров'я людини, у даному приміщені немає, а отже фактичні значення відповідних параметрів відповідають встановленим нормам.
7.6 Захист від виробничих випромінювань ВДТ та ПЕОМ
Вимоги до виробничих випромінювань нормуються по
ДСанПіН-3.3.2.007-98.
У випадку неможливості виконання норм необхідно застосувати заходи для захисту персоналу від дії цих факторів:
· використовувати захисні екрани, що навішуються на монітор;
· захист відстанню (віддалити монітор на безпечну відстань від оператора);
· захист часом (режим праці і відпочинку).
Час безперервної роботи не повинен бути більше 2 годин. Під час перерв необхідно виконувати комплекс вправ що рекомендуються ДСанПін-3.3.2.007-98.
Джерел ЕМВ, НРВ і статистичної напруги, які б могли привести до виникнення небезпеки для здоров'я людини, у даному приміщені немає, а отже фактичні значення відповідних параметрів відповідають установленим нормам.
7.7 Пожежна безпека
Робоче приміщення відповідно до ОНТП 24 - 86 та НАПБ Б.07.005-98 можна віднести по вибухо-пожежонебезпечності до категорії "В". Клас робочої зони приміщення згідно з ДНАОП 0.00-1.32-01 П-ІІа - пожежонебезпечна.
Можливими причинами виникнення пожежі можуть бути:
· коротке замикання проводки;
· порушення робочої ізоляції електрообладнання;
· паління в недозволених місцях, користування побутовими електро-
нагрівальними приладами.
У зв'язку з цим необхідно передбачити наступні ходи:
· застосування автоматичного електрозахисту;
· ретельна ізоляція всіх струмоведучих провідників до робочих місць;
· періодичний огляд і перевірка ізоляції;
· ретельне дотримання норм протипожежної безпеки на робочому
місці;
· проводяться організаційні заходи (заборона паління, інструктаж:);
· дотримання усіх вимог по вогнестійкості будинків, часу евакуації
людей у випадку виникнення пожежі, ширині евакуаційних прохо-
дів і виходів із приміщень зовні.
У приміщенні наявний план евакуації. Час евакуації відповідає вимогам СНиП2.01.02-85, а максимальне віддалення робочих місць від евакуаційних виходів вимогам СНиП2.09.02-85.
Відповідно до вимог ДБНВ.2-13-98 та ГОСТ 12.4.009-75 робоче приміщення обладнане шістьма пожежними оповіщувачами типу СПД-1, від яких сигнал надходить на приймальний прилад пожежної сигналізації.
У приміщенні лабораторії є:
· вогнегасник ОУБ-3 — 1шт.;
· вогнегасник ОП-1 "Момент"- 1шт.
Така кількість вогнегасників відповідає вимогам ДСТУ 3675-98 та ISO3941-77. Наявність первинних засобів пожежогасіння, їх кількість і зміст відповідає також і вимогам ГОСТ 12.4.009-75.
У приміщенні виконуються всі вимоги по пожежній безпеці відповідно до вимог НАПБ А. 01.001-95 "Правила пожежної безпеки в Україні".
В дипломному проекті розглянуто мобільний термінал охоронної системи для автомобіля. Прилад спроектований з урахуванням і дотриманням всіх галузевих стандартів і державних норм України.
Висновки
В результаті проведеного аналізу конструкцій та характеристик найбільш відомих систем місцевизначення транспортних засобів (GPS) показано недосконалість або відсутність каналу голосового зв'язку через мережу GSM, а також залежність живлення мобільних терміналів таких систем від бортової електромережі автомобіля.
Вказані недоліки знижують надійність функціонування GPS систем, а також послаблюють захист від несанкціонованого втручання в їх роботу та доступу до вантажів, що знаходяться на транспортному засобі.
В дипломному проекті проведено вдосконалення акустичного каналу зв'язку та блоку живлення мобільного терміналу автомобіля, що серійно виробляється. Це дозволило підвищити надійність роботи системи GPS, а також підсилило захист вантажів (у тому числі й носіїв інформації), що транспортуються автомобілем, від несанкціонованого доступу.
... вимоги, вимоги-доручення, векселі, чеки, банківські платіжні картки та інші дебетові і кредитові платіжні інструменти, що застосовуються у міжнародній банківській практиці.2. Облік та аудит в банківській системі на сучасному етапі економічних відносин в Україні 2.1 Організація бухгалтерського обліку в комерційних банках України Бухгалтерський облік в комерційних банках України організує ...
... ів і характеристик доз крові, що знаходяться у депозитарії. Згідно з даними офіційного електронного довідника ООН визначені наступні галузі використання штрихового кодування: митний контроль, пенсійне забезпечення, охорона здоров'я, соціальне страхування, судова практика, працевлаштування, статистика, будівництво, фінанси, промисловість, туризм, торгові угоди, інші області. Системи оперативного ...
... ів і зборів. Розділ 3. Напрямки підвищення рівня організаційної та правової регламентації діяльності Київської обласної митниці 3.1 Напрями вдосконалення організаційної та правової регламентації діяльності Київської обласної митниці Основні напрями розвитку Державної митної служби України координу-ються «Концепцією створення багатофункціональної комплексної системи "Електронна митниця" в ...
... ї зони та обмеження доступу до неї людей. На підприємстві згідно з вимогами законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та охорони праці повинні бути розроблені і затверджені роботодавцем: - план попередження надзвичайних ситуацій, у якому визначаються можливі аварії та інші надзвичайні ситуації техногенного та природного ...
0 комментариев