2. Пацієнт роззуває, панчохи, шкарпетки, звільняє ноги від тугих гумок, сідає на зручний стілець або крісло і опускає ноги у ванну на 15–20 мін.

3. Майстер сідає напроти пацієнта на гвинтовий стілець, який повинен бути нижчим за стілець пацієнта, і готує інструменти і матеріал до роботи. Вийнявши інструменти з дезінфікуючої рідини, слід витерти їх чистою серветкою і розкласти на тумбочці, що знаходиться праворуч від майстра.

Білизна (рушник, серветки), марлеві тампони, ватяні кульки, скляні палички для змазування шкіри дезінфікуючими рідинами (3%-ний розчин борної кислоти, 3%-ний розчин піроксиду водню, 5%-ний розчин йоду), а також креми для масажу, рідина для зняття лака, лак для нігтів і пензлика для нанесення лака рекомендується підготувати наперед.

4. Після гарячіше мильної ванни ногу ретельно осушують рушником (педикюр починають з лівої ноги) і укладають на підставку. Якщо підставки немає, ногу підтримують лівою рукою майстер, узявши її трохи вище за п'яту, в області гомілковостопного суглоба, і сам пацієнт.

5. Стопу, ділянки шкіри, мозолі і нігтьові вали, що ороговіла, рясно мастять пом'якшувальним кремом. Потім безпечною бритвою, теркою або спеціальним рубанком обережно зіскоблюють нашарування, що ороговіли, на п'ятах, підошві, на пальцях. Проводити цю операцію слідує обережно і не дуже глибоко, щоб не пошкодити поверхневий шар шкіри і не викликати болю при ходьбі.

6. За наявності мозолів, натоптишів зчищають поверхневий, ороговів шар і обережно щипчиками видаляють стрижень мозолі. Якщо стрижень віддаляється насилу і викликає сильний біль, продовжувати маніпуляцію не слід.

7. Потім майстер видаляє скупчення лусок і забруднень під нігтями. Цю маніпуляцію слід робити легко, обережно, так, щоб ніготь не втратив природну жирову підкладку. Нігті значної довжини укорочують ножицями або щипцями, нігті помірної довжини підпилюють пилкою. Починати підстригати або підпилювати нігті потрібно з лівого або правого краю. При поперечному підрізуванні ніготь може зламатися або відколотися. Ніготь на великому пальці не повинен бути коротким, як на інших пальцях, – він покриває кінчик пальця.

Не слід закругляти і підрізати нігті під кутом. Край нігтя повинен представляти пряму лінію. Обрізання кутів нігтів може надалі привести до вростання кутів нігтя, викличе біль, запалення і освіту мозолі.

8. Після додання нігтю належної форми пилкою усувають шорсткості і гострі грані.

9. Після обробки стопи ногу знову опускають у ванну і приступають до обробки другої стопи в тому ж порядку.

10. Майстер повторно оглядає стопу і за наявності не повністю видаленої мозолі або ороговіння в області бічних кутів нігтів видаляє їх. Потім зрізає надкожицу нігтьового валу і протирає пемзою ділянки шкіри, що огрубнули.

11. Стопу ретельно витирають м'якою серветкою або рушником, особливо міжпальцеві простори, підошву, за бажанням пацієнта мастять жирним кремом, після чого йому можна запропонувати легкий масаж стопи і гомілки протягом 2–3 мін.

12. Заключний етап роботи – покриття нігтів лаком проводиться так само, як і при манікюрі. Лак наносять тільки за бажанням пацієнта. В літній період колір лака на ногах повинен гармонувати з кольором лака на руках і губною помадою.

При педикюрі майстер повинен ретельно дотримувати правила гігієни, у жодному випадку не допускати пошкоджень шкіри.

Щонайменші порізи або надриви шкіри можуть стати місцем упровадження хвороботворних мікробів і грибків.

Місця порізів і інші ділянки пошкодженої шкіри слід негайно обробити рідиною Кастеллані або настоянкою йоду. При необхідності накладають пов'язку з 5–10 – ной синтомициновой емульсією.

10.2 Масаж гомілки

Масаж стоп і гомілок складається з погладжуючих, розтираючих і розминаючих рухів. Його можна проводити із застосуванням тальку або масажного крему. Масаж проводиться в такій послідовності:

погладжування стопи і гомілки обох поверхонь (передньої і задньої) долонями від пальців стопи до колінного суглоба (3–4 рази);

погладжування кожного пальця подушечками другого, третього, четвертого пальців однієї руки (3–4 рази);

розтирання стопи і гомілки однією або двома долонями від низу до верху (3–4 рази);

розтирання кожного пальця першим і другим пальцями однієї руки (3–4 рази);

розминаючи рухи в такому ж порядку другим, третім, четвертим пальцями руки від низу до верху, не відриваючи пальці від шкіри; погладжуючи рухи по всій поверхні стоп і гомілок.


10.3 Масаж стоп


11. Гігієнічний догляд за ногами

Ноги людини випробовують дуже велику, нагрузку. При тривалому ходінні або стоянні ноги втомлюються, з'являються хворобливі відчуття, печіння, колення в підошві, посилюється потовиділення. Щоб попередити ці явища, необхідно носити зручне взуття, що не утрудняє стопу, щодня міняти панчохи і шкарпетки, давати ногам відпочинок і систематично залицятися за ними.

Для підтримки чистоти ніг потрібно щодня мити їх або робити ножні ванни. Для гартування ніг слід робити ножні ванни поперемінно з теплою і холодною водою. Це покращує кровообіг і збільшує притоку крові до стоп. Для ванн беруть два тази, ставлять їх рядом і наливають в один гарячу (40 -45 °З), а в іншій холодну (20 ° З) воду. Сидячи на стільці, потрібно опустити ноги спочатку в таз з гарячою водою на 20 з, потім в таз з холодною водою на той же час; повторити процедуру 8–10 разів, закінчивши її холодною ванною. Корисно додати у воду один з настоїв трав – ромашки, липового цвіту, кропива – по 1/2 стакана на кожний таз.

У продажу є спеціальні креми для ніг, якими добре скористатися при сухості, шорсткості, потовщеннях на шкірі, особливо на підошвах. Їх застосовують також після ножної ванни.

Дуже корисна також гімнастика для ніг. Під час уранішньої гімнастики і перед сном не слід забувати про стопи, корисно виконати наступні вправи: 10–15 разів піднятися на шкарпетки, бути схожим на шкарпетках, п'ятах, внутрішньому і зовнішньому краю стопи; сидячи на стільці, по черзі зробити рух згинання, розгинання пальців ніг і кругові рухи стоп.

Деякі люди страждають підвищеною пітливістю ніг. Як відомо, на підошві немає сальних залоз, але багато потових, які виділяють піт, мастять шкіру, оберігають від надмірної сухості підошви, зберігаючи їх еластичність. При нормальному потовиділенні людина цього природного процесу не помічає. При надмірно великому потовиділенні слід звертатися за допомогою до лікаря-фахівця.

Причини підвищеного потовиділення в області підошов можуть бути самими різними: загальна підвищена пітливість в результаті захворювань серцево-судинної, нервової, ендокринної систем, локальне захворювання ніг, деформація їх, неправильний загальний і місцевий гігієнічний догляд, постійне носіння синтетичних панчоха, шкарпеток, гумового взуття.

Крім неприємного запаху при пітливості ніг між пальцями спостерігається мацерація шкіри. Шкіра втрачає нормальний колір, набухає, збирається в складочки, тріскається, робиться хворобливою, а при попаданні інфекції запалюється аж до освіти гнойничков.

З метою профілактики підвищеної пітливості ніг слід щодня міняти панчохи, шкарпетки; мити з милом ноги спочатку теплою водою, а потім холодною водою, поступово знижуючи температуру; після миття ретельно витирати підошви і міжпальцеві складки м'яким, добре всмоктуючим вологу рушником; припудрювати стопи і пальці тальком або порошком борної кислоти; 2–4 рази на тиждень робити ванни для ніг з додаванням. трав, дубової і вербової кори, листя польового хвоща або ліщини.

Розчин для ванн готують таким чином: 2 столові ложки сухої рослини заварюють двома стаканами кип'ятку, наполягають протягом 2–3 ч, проціджують і бережуть настій в холодильнику. При прийомі ножної ванни додають в неї 1/2 стакана цього настою. Після ванни і витирання стоп проміжки між пальцями протирають розчином 2%-нон борної кислоти (1 чайна ложка на один стакан води).

При носінні вузького жорсткого незручного взуття в результаті постійного тертя і тиску на шкіру з'являються обмежені щільні утворення шкіри жовтувато-білого кольору – мозолі. Поверхня мозолями є потовщений роговий шар, стрижень якого упроваджений більш глибоко в шкіру у вигляді цвяха. Стрижень тисне на нервові закінчення, заподіюючи біль. Мозолі можуть бути на тильній і підошовній поверхні пальців, між пальцями.

Кращий метод усунення мозолів – це систематичний (один раз в місяць) педикюр.

В домашніх умовах мозолі можна обробити самим. Після 10–15-хвилинної мильної розм'якшуючої ванни для ніг мозолі обробляють щіткою для нігтів або пемзою і накладають пластир або спеціальну мазь, виписану лікарем.

У здорових людей звичайно в літній час сильно товщає шкіра підошов, і іноді це супроводжується появою хворобливих тріщин. В тріщини можуть потрапити бруд, інфекція, які викличуть ускладнення у вигляді запалення. Для профілактики сильного ороговіння шкіри на підошвах і попередження тріщин необхідний систематичний гігієнічний догляд за ногами. Якщо тріщини вже з'явилися, слід кілька разів повторити теплу ванну для ніг, додавши дезінфікуючий розчин з перманганатом калію (марганцівкою) або риванолом. Після ванни накласти мазевую пов'язку з синтомицинової або левомицетиновою маззю під вощаний папір на 2–3 ч перед сном. Загоєння великих, глибоких тріщин наступає через 7–10 днів.

Для попередження ороговіння шкіри на підошвах і утворення тріщин необхідно щодня перед сном мити ноги теплою водою і мастити шкіру будь-яким косметичним жирним кремом, злегка втираючи його в шкіру. Краще користуватися кремами з вітаміном А.

При носінні вузького тиснучого взуття може відбутися деформація нігтів: вдавлювання нігтя в шкіру, вростання країв, потовщення, розшарування. Щоб уникнути цього необхідно ретельно підбирати взуття. Доцільно періодично відвідувати лікаря-ортопеда для отримання консультації про стан своїх ніг і рекомендації про носіння взуття з супінаторами.

Деформації нігтів можуть бути слідством грибкових захворювань. В цьому випадку педикюр робити не можна і необхідно звернутися до лікаря-дерматолога.

Систематичний догляд за ногами – це застава здоров'я, гарного настрою, високої працездатності.


12. Забарвлення брів і вій

До додаткових послуг майстра віднести забарвлення брів і вій. Як правіша, від природи брови і вії досить світлі і вимагають додаткового забарвлення через 5–6 тижнів. Для клієнток з дуже світлими і рідкісними бровами також рекомендується забарвлення брів через кожні 3 тижні, оскільки забарвлення на бровах менше ніж на віях. Колір брів завжди повинен відповідати кольору волосся. Для блондинок рекомендується. коричневе забарвлення волосся.

12.1 Технологія забарвлення вій

1. Попередньо перед забарвленням зняти макіяж з очей, потім тонкою паличкою з накрученою на неї ваткою нанести тонкий шар жирного крему або вазеліну на найчутливіші ділянки шкіри навкруги вій.

2. Береться, вата, зволожується і зволожений тонкий шари вати. підкрадається під нижній ряд вій. Очі повинні бути закритими.

3. Фарбу у вигляді густої кашки наносимо уздовж вій, Потім тонким пензликом фарбу наносимо на кожну вію а напрямі від підстави до кінця.

Щоб пензлик добре покривав підставу вій, верхню повіку потрібно злегка зволікати вгору.

4. Потім слід перевірити чи добре нанесена фарба на підставу вій. Після чого нанести тонкий шар крему на віка, щоб фарба не потрапила на шкіру.

5. Якщо в процесі фарбування вій у клієнта з'являється печіння, накладаємо на верхню повіку вологий ватяний тампон і голова опускається вниз.

6. Далі слід приступити до забарвлення брів. Олівцем зображається форма брів і узгоджується з клієнткою, По намальованій лінії за допомогою пензлика накладаємо фарбник, починаючи, від підстави, (широкого) і продовжуючи до самого кінчика брів.

7. На світлих бровах фарбу слідує держить не більше 4–5 мін., інакше брови будуть надмірно темними. По закінченню часу. вологим тампоном з милом зняти по напряму зростання брів надлишки фарби і добре повтор але протерти брови холодною водою.

8. Вологим тампоном очистити вії в напрямі від підстави, до кінців, до тих пір, поки вата не стане чистою. Вату слід змочувати холодною водою і міняти.

В ув'язненні, брови і вії за допомогою ватяних талою новий змоченою борною кислотою нейтралізуємо фарбник. Після чого майстер приступає до эпиляции брів.

Наноситься крем і за допомогою епилятору, починаючи від кінця брів, майстер коректує форму брів по раніше намальованій лінії. Епілятор повинен захоплювати волос брови під самий корінь і різким рухом у напрямі зростання, волос вийняти з цибулиною. Брови від підстави, повинні бути ширше в 2–3 рази, ніж кінець, брови. Утоньшеніє брові відбувається поступово.


Список літератури

1.  Все о парихмахерском искусстве /Сост. Марьина Н. – Донецк: ПКФ «БАО», 2002. – 306 с.

2.  Парихмахерское искусство. – СПб.: ООО «Издательство «Золотой век», ООО «Издательство ВЕСТА», 2001. – 368 с., ил.

3.  Торлецкая Т.А. Создай свой имидж прической. С.-Петербург, 1996 р. 287 с.

4.  Л.И. Мясникова Домашний парикмахер. С.-Петербург, 1995. – 127 с.

5.  А.Ф. Ахабадзе, М.С. Васильева Пособие для мастеров маникюра и педикюра. М., «Высшая школа». – 1989. – 63 с.


Информация о работе «Послуги перукарських салонів з манікюру, педикюру, забарвленню брів і вій»
Раздел: Разное
Количество знаков с пробелами: 56763
Количество таблиц: 6
Количество изображений: 30

Похожие работы

Скачать
55337
0
0

... , є пропорції, баланс, ритм, контраст, нюанс. Обов'язковими для композиції є єдність стилю та образність форми. Технологічна послідовність виготовлення святкової зачіски на основі моди 2005-2009 років: 1.         Волосся розчісуємо, відділяємо рівним проділом від вуха до вуха. 2.         Волосся на потиличній зоні збираємо у хвіст на маківці і закріплюємо тасьмою. 3.         Волосся, яке зі ...

0 комментариев


Наверх