3.1 Основний план виробництва (MPS)

Для складання MRP-графіку необхідно скласти Основний виробничий план (MPS) на травень і червень місяці планового горизонту. При цьому врахуємо, що прогноз попиту завжди має припадати на перший тиждень кожного місяця, а тверді замовлення на 3 тиждень у травні та 2 тиждень у червні. Наведемо план у табл. 12.

Таблиця 12

Основний план виробництва на травень та червень

Тижні травня Тижні червня
16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Прогноз попиту на А 439 299
Тверді замовлення на А 110 140

3.2 Планування потреб у матеріалах у часі за методом «Партія за партією»

Приймаємо за плановий період один тиждень. У кожному місяці – 4 тижня, 2 перші тижня січня – заморожена зона. Для MRP наявний запас на початок планового періоду відповідає найраннішій загальній потребі відповідного елементу.

Метод "партія за партією" заснований на припущенні, що виробнича потужність або пропускна спроможність відповідної виробничої або постачальної ланки необмежена і час виконання замовлення (LT) не залежить від обсягу замовлень.

Розпочинаємо з першого місяця, на який відомо незалежний попит на виріб А – 17 тиждень.

Незалежний попит на А на початок 5 місяця складає 439 одиниць. Ця кількість і буде загальною потребою для виробу А на початок 17 тижня.

Існує запас по виробу А. Це 110 одиниць і його потрібно витратити у першу чергу. "Чиста потреба" є різницею між "Загальною потребою" і наявним запасом, тобто 439 – 110 = 339 одиниць. У свою чергу, це означає, що виробництво повинно закінчитись на 16-му тижні і в перший день 17-го тижня буде задоволена "Чиста потреба" у 339 виробів, що дасть змогу відвантажити усі 439 виробів зовнішнім клієнтам.

Зважаючи на те, що для виготовлення виробів А необхідний час LT = 1 тиждень, замовлення на виготовлення необхідно розмістити на початку 16-го тижня (рядок "Планова видача замовлення").

Аналогічно, заповнюються рядки MRP-графіка для виробу А у наступних тижнях з урахуванням того, що надалі наявного запасу більше немає.

Аналогічно складаємо графік для першого рівня дереву виробу і для другого, враховуючи кількість вузлів, що входять у вищестоячу ланку.

Кінцевий календарний графік MRP наведений у табл. 13.


Таблиця 13

MRP-графік, побудований за методом L4L


Список літератури

1.  Операційний менеджмент: Методичний посібник до виконання розрахунково-графічної роботи для студентів, які навчаються за спеціальністю "Менеджмент організацій". / Уклад. Корж М. А. К., 2009. – 32 с. Ел. версія.


Информация о работе «Визначення потреб виробництвах у матеріалах»
Раздел: Менеджмент
Количество знаков с пробелами: 17373
Количество таблиц: 14
Количество изображений: 4

Похожие работы

Скачать
50871
3
0

... матеріалах магазину «Каблучок» та на матеріалах, які були отримані за допомогою літературних джерел та власних досліджень. В роботі були поставлена мета – вивчення товарознавчої експертизи якості жіночого шкіряного взуття вітчизняного виробництва, і завдання – провести класифікацію жіночого шкіряного взуття, визначити номенклатуру показників якості жіночого шкіряного взуття, проаналізувати і ...

Скачать
175478
8
58

... 1. В першому розділі роботи розглянуті теоретичні питання: - сутності бізнес-планування на підприємстві; - основного інструментарію економічного обґрунтування ефективності бізнес –плану підприємства 2. У другому розділі роботи: проаналізована робота ТОВ «ДКБ «РОТЕКС» на внутрішньому ринку упаковки, досліджений його внутрішній потенціал; проаналізовані з застосуванням експертних методів цінові ...

Скачать
76759
8
0

... «Люкс» 1790 6 Оренда конференц-зала (1 год.) 180 7 Камера зберігання Безкоштовно 8 Сніданок «Шведський стіл» Включено 9 Користування сейфом 25 2.2. АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ. Підвищення ефективності використання матеріальних ресурсів обумовлює скорочення матеріальних витрат на виробництво продукції, зниження її собівартості і ...

Скачать
176822
12
5

... рішень, зв’язаних із регулюванням витрат і з питань інвестиційної діяльності підприємства. Отже, управлінський облік це формування інформації для управління витратами з метою підвищення ефективності функціонування підприємства. Причому, відповідно до Закону «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні», підприємства вправі самостійно обирати систему і форми ведення управлінського ...

0 комментариев


Наверх