реферат
Дипломний проект на тему: “Обґрунтування раціонального комплексу засобів механізації для вирощування та збирання озимої пшениці у СТОВ “Братський” Нижньосірогозького району Херсонської області” складається з 3-х розділів, розрахунково-пояснювальної записки і 4-х листів графічної частини. Розрахунково-пояснювальна записка складається з сторінок тексту, включаючи рисунків, таблиць, а також 12 літературних джерел.
Проведено аналіз технології вирощування озимої пшениці і її техніко-економічних показників, розроблено інтенсивну технологію та комплекс машин для її виконання.
В проекті розкриті питання по безпеці життєдіяльності, в якому розглянуті основні аспекти охорони праці, виробничої санітарії.
Ефективність організаційних і технологічних рішень підтверджена приведеними техніко-економічними розрахунками.
ЗМІСТ
Вступ
1 Розробка технології та організації вирощування та збирання пшениці
1.1 Аналіз стану виробництва озимої пшениці в СТОВ “Братський” Нижньосірогозького району Херсонської області
1.2 Вибір та обґрунтування технологічних операцій
1.2.1 Визначення обсягу роботи технологічних операцій
1.2.2 Вибір та розрахунок складу агрегатів
1.2.3 Визначення кількості МТА для виконання агротехнологічної операції
1.2.4 Визначення кількості тракторозмін роботи агрегатів
1.2.5 Кількість розрахункових днів роботи агрегатів
1.2.6 Визначення кількості обслуговуючого персоналу
1.2.7 Розрахунок нормативних та загальних витрат пального
1.2.8 Розрахунок затрат праці на одиницю роботи
1.2.9 Обсяг робіт в умовних га
1.2.10 Щільність механізованих робіт
1.2.11 Економічні показники технологічної карти
1.3 Порівняльна оцінка варіантів МТА1.4 Операційно-технологічна карта
1.4.1 Умови виконання операції
1.4.2 Агротехнічні вимоги
1.4.3 Склад агрегату і його експлуатаційно-технічні вимоги
1.4.4 Технологічна підготовка агрегату до роботи
1.4.5 Підготовка поля
1.4.6 Вибір способу руху і режиму роботи агрегату
1.4.7 Визначення фактичних затрат праці на одиницю виконаної роботи
1.4.8 Витрати пального на одиницю виконаної роботи
1.4.9 Оплата праці механізаторів
1.4.10 Контроль якості роботи агрегату
1.4.11 Охорона праці
2 Безпека життєдіяльності
2.1 Аналіз стану організації робіт по забезпеченню БЖ та екологічності виробництва при вирощуванні озимої пшениці
2.2 Характеристика причин і утрат від виробничих травм
2.3 Проектні рішення по забезпеченню рівнів безпеки праці і екологічності виробництва до нормативних значень
2.4 Організація робіт у надзвичайних ситуаціях
3. Техніко-економічні показники проекту
Висновок
Література
В теперішній час агропромисловий комплекс України переживає спад виробництва, обумовлений наперед за усе високими цінами на нафтопродукти, с.-г. техніку та відсутність фінансових ресурсів у підприємствах комплексу на їх придбання. Це веде до збільшення витрат праці, прямих, експлуатаційних витрат на виконання с.-г. робіт, та як наслідок, веде до підвищення цін на одиницю с.-г. продукції. Крім цього відсутність необхідної кількості техніки та паливо-мастильних матеріалів веде до недотримання агро строків виконання різних с.-г. операцій. Це обумовлює зниження врожайності та якості основних с.-г. культур у рослинництві.
Вирішити ці проблеми можна тільки шляхом інтенсифікації та організації виробництва з використанням повного комплексу агротехнічних та економічних заходів, дозволяючи отримати заплановані високі врожаї за будь-якими погодними умовами. Це також концентрація матеріально-технічних ресурсів на вирощування с.-г. культур, своєчасне проведення послідовних робіт (по вирощуванню, догляду, збиранню та післязбиральній доробці отриманої продукції). Вона передбачає поточність виробництва та мінімізацію операцій, направлену на зберігання матеріальних, трудових та енергетичних ресурсів.
Освоювання та впровадження інтенсивних технологій вирощування с.-г. культур з використанням можливостей науково-обґрунтованих систем землеробства створюють необхідні передумови гарантованого отримання високого врожаю, дозволяють придати виробництву необхідну стійкість.
Щоб впровадити інтенсивну технологію вирощування с.-г. культур необхідно:
- повністю використовувати природний потенціал;
- вирішити питання боротьби з ерозією ґрунту, впровадженням зрошування, використовувати всі елементи зональних систем землеробства;
- підготувати кадри керівників, спеціалістів, рядових виконавців для виконання складного комплексу робіт, пов’язаних з впровадженням інтенсивної технології;
- підвести під врожай міцну матеріально-технічну базу, мати необхідний набір машин та знарядь.
1 Розробка технології та організації вирощування та збирання пшениці
1.1 Аналіз стану виробництва озимої пшениці в СТОВ “Братський” Нижньосірогозького району Херсонської області
СТОВ “Братський” розташовано у центральній частині Нижньосірогозького району Херсонської області в с. Братське, що знаходиться в 27км від райцентру. На території господарства знаходяться два села: с. Братське та с. Заповітне. Через територію господарства проходить дорога ІІІ категорії з твердим покриттям Ростов-Рени. Дороги до основних виробничих об’єктів мають асфальтне покриття.
Територія господарства розташована в першому агро-кліматичному районі, клімат якого дуже теплий та засушливий. Кількість опадів по середнім багаторічним даним складає 388мм. У зв’язку з рівним рельєфом місцевості змиву ґрунту не спостерігається.
Ґрунти в господарстві відносяться до південних чорноземів, а також їх слабодефларованими та змитими різновидами. Гумус в грунті складає 2,3-2,8%. Напрямок виробничої діяльності з 2002р. – виробництво зерна. Загальна площа с.-г. угідь 5134,9 га.
Озима пшениця в середньому за 3 роки займала 20,6% площ. За останні роки, які були несприятливі в кліматичному та економічному відношенні врожайність озимої пшениці склала 32 ц/га, соняшника - 8,9 ц/га, кукурудзи – 22,5 ц/га, що значно менше потенціальних можливостей господарства. До основних причин зниження врожайності відносять:
- відсутність добрив та гербіцидів, палива;
- порушення сівозмін;
- старіння техніки.
Для своєчасного та якісного виконання інтенсивної технології необхідно залучення природних, техногенних та людського факторів.
Господарство в цілому забезпечене технікою для вирощування озимої пшениці та інших культур.
Однак з кожним роком ця техніка фізично та морально старішає, а господарство не має коштів для її оновлення. У зв’язку з фізичним старінням кількість техніки по рокам зменшується.
Стосовно забезпечення господарства робочим персоналом, дане господарство має достатню кількість кваліфікованих механізаторів, а це є головним фактором для успішного ведення діяльності. Однак останнім часом чисельність молодих спеціалістів зменшилась.
... та добрив з метою зниження енерго- та працездатності цих процесів, а також зниження їх вартості; - скоротити витрати на невиробничі процеси. Розділ 2. Розробка технології та організації вирощування та збирання кукурудзи на силос у приватному підприємстві “Агрофірма Семенівка” Мелітопольського району Запорізької області 2.1 Агротехніка вирощування кукурудзи Агротехніка вирощування ...
... іки; - поліпшити організацію праці, умови праці та матеріальне стимулювання працюючих; - скоротити витрати на невиробничі процеси. 2 РОЗРОБКА ІНДУСТРІАЛЬНОЇ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ТА ЗБИРАННЯ СОНЯШНИКУ В ПП „АНТЕЙ” 2.1 Агротехніка вирощування соняшнику В 2004 році в господарстві планується засіяти соняшником 100 га з отриманням середньої врожайності 20 ц/га ...
... коштів є важливим чинником у зниженні собівартості продукції чи виконаної роботи. Раціональне використання оборотних коштів залежить від правильного їхнього формування і ефективної організації виробництва. Зосередження н підприємствах зайвих оборотних коштів приводить до їхнього заморожування. Це завдає шкоди економіці господарства. Щоб уникнути такого положення, оборотні кошти нормуються, що є ...
... ї дози в сівозміні оптимальні строки внесення: - для зменшення втрат добрив при зберіганні і трпнспортулпнні використання тільки спеціальної техніки і складів. При комплексній механізації вирощування озимої пшениці для захисту рослин використовуються і пестициди. Незалежно від того, що пестициди складають незначну частину від загальної маси забруднювачів, посту паючи в зовнішнє середовище, вони ...
0 комментариев