Комплексний характер захисних мерів і гарантій держави в області інвестування, у тому числі для іноземних інвесторів

32928
знаков
1
таблица
0
изображений

5. Комплексний характер захисних мерів і гарантій держави в області інвестування, у тому числі для іноземних інвесторів.

Законодавчі основи політики інвестування регулюють інвестиційну діяльність в різних формах (таблиця. 1).

Таблиця 1Форми державного регулювання інвестиційної діяльності підприємств

№ п/п Найменування форм регулювання
1 Створення сприятливих економічних умов для розвитку інвестиційної діяльності
1.1 Податкова політика (податкові пільги)
1.2 Амортизаційна політика (застосування методів прискореної амортизації)
1.3 Розширення використання засобів населення і інших позабюджетних джерел
1.4 Розвиток можливостей використання застави при кредитуванні інвесторів
1.5 Розвиток фінансового лізингу рухомого і нерухомого майна
1.6 Створення можливостей суб'єктам інвестиційної діяльності для формування власних грошових фондів розвитку
2 Пряма участь держав в інвестиційній діяльності, здійснюваній у формі капітальних вкладень
2.1 Розробка, твердження і фінансування інвестиційних проектів, здійснюваних за рахунок засобів федерального бюджету і бюджетів суб'єктів РФ, а також РФ, що реалізовуються, спільно з іноземними інвесторами
2.2 Надання на конкурсній основі державних гарантій по проектах, що реалізовуються за рахунок засобів федерального бюджету і бюджету суб'єктів РФ
2.3 Розміщення на конкурсній основі засобів федерального бюджету і засобів бюджетів суб'єктів РФ для фінансування проектів
2.4 Випуск облігаційних позик для фінансування конкретних інвестиційних проектів
2.5 Надання концесій вітчизняним і іноземним інвесторам за підсумками торгів (конкурсів і аукціонів) і ін.
3 Інші форми регулювання інвестиційної діяльності
3.1 Експертиза інвестиційних проектів
3.2 Захист законних прав і інтересів суб'єктів інвестиційної діяльності і так далі

Розкриємо зміст кожного блоку.

Перший блок — створення сприятливих економічних умов для розвитку інвестиційної діяльності полягає в зваженій податковій політиці. Дана політика у сфері інвестиційної діяльності включає вдосконалення системи податків, встановлення суб'єктам цієї діяльності спеціальних податкових режимів, що не носять індивідуальний характер.

Наприклад при численні податку на прибуток обкладається прибуток при фактично проведених витратах за рахунок прибутку, що залишається у розпорядженні підприємства, виключаючи суми, направлені:

а) підприємствами галузей сфери матеріального виробництва, а фінансування виробничих капітальних вкладень у тому числі в порядку пайової участі), а також на погашення кредитів банків, отриманих і використаних на ці цілі, включаючи відсотки по кредитах;

б) підприємствами всіх галузей народного господарства на фінансування житлового будівництва (у тому числі в порядку пайової участі), а також на погашення кредитів банків, отриманих і використаних на ці цілі, включаючи відсотки по позиках.

Дана пільга надається вказаним підприємствам, що здійснюють розвиток власної виробничої бази і житлове будівництво, за умови повного використання ними сум нарахованої амортизації на останню звітну дату.

Амортизаційна політика є складовою частиною інвестиційної стратегії підприємства, оскільки амортизаційні відрахування служать найважливішим джерелом фінансування капітальних вкладень до основних фондів.

В процесі експлуатації основні засоби поступово зношуються, тобто втрачають свої первинні фізичні властивості. В результаті погашається їх первинна (реальна) вартість. Зміна первинній вартості відбувається у випадках реконструкції, добудови, до устаткування і часткової ліквідації окремих об'єктів. Збільшення (пониження) первинної вартості основних засобів відноситься на додатковий капітал. Вартість об'єктів основних засобів погашається за допомогою нарахування амортизації, яка відноситься на витрати виробництва і звернення. Об'єктами для нарахування амортизації є основні засоби, що знаходяться на підприємстві на праві власності, господарського ведення і управління. Нарахування амортизації проводиться до повного погашення вартості об'єктів або списання їх з бухгалтерського обліку у зв'язку з припиненням права власності. Термін корисного використання об'єкту визначається підприємством при ухваленні його до бухгалтерського обліку. Величина амортизаційних відрахувань залежить від балансової вартості основних засобів і встановлених форм їх відшкодування. Зазвичай норми амортизації встановлюються у відсотках до балансової вартості основних засобів і диференціюються виходячи з виду інвентарних об'єктів і умов їх експлуатації.

Підприємствам надано право самостійно встановлювати порядок нарахування амортизації одним з наступних способів:

- традиційним лінійним способом;

- способом зменшуваного залишку;

- способом списання вартості основних засобів по сумі років корисного використання;

- способом списання вартості основних засобів пропорційно об'єму продукції (робіт).

Застосування одне із способів по групі однорідних об'єктів проводиться протягом всього терміну їх корисного використання і передбачається в обліковій політиці підприємства.

При лінійному методі амортизація нараховується рівними долями протягом всього терміну служби основних засобів до повного перенесення їх вартості на витрати виробництва і звернення.

При використанні методу зменшуваного залишку річна сума амортизаційних відрахувань визначається виходячи із залишкової вартості інвентарного об'єкту на початок звітного року і норми амортизації, обчисленої виходячи з терміну корисного функціонування цього об'єкту і коефіцієнта прискорення, встановленого законодавством. Коефіцієнт прискорення застосовується по переліку високотехнологічних галузей і ефективних видів устаткування і складає, як правило, 2,0, а по устаткуванню, що становить предмет фінансового лізингу, не більше 3,0.

При методі списання вартості основних засобів по сумі років корисного використання амортизація нараховується лінійним способом, по нормах, що знижуються. В результаті прискореної амортизації значно знижується прибуток оподаткування підприємства.

При способі списання вартості основних засобів пропорційно об'єму продукції (робіт) нарахування амортизації проводиться виходячи з натурального показника об'єму продукції в звітному періоді і співвідношення первинної вартості об'єкту.

Не дивлячись на можливість застосування різних методів нарахування амортизації, визначальним чинником амортизаційної політики є вибір оптимального амортизаційного терміну служби різних категорій основних засобів. Вибір такого терміну знаходиться в компетенції дирекції підприємства.

Разом з податковою амортизаційною політикою передбачено розширення можливостей використання застави при здійсненні кредитування.

Іпотека забезпечує сплату заставником (боржником зобов'язання) заставодержателеві (кредиторові) основної суми довга за кредитним договором або іншим забезпеченим іпотекою зобов'язанням повністю або в частці, передбаченій договором про іпотеку. Іпотека, встановлена в забезпечення кредитного договору (договори позики), забезпечує сплату кредиторові (кредиторові) відсотків, що належать йому, за користування кредитом. Іпотека покликана сприяти розвитку житлового будівництва в Росії.

Суб'єктам інвестиційної діяльності надана можливість створювати власні грошові фонди для розвитку виробничого потенціалу і вирішення соціальних завдань (фондів накопичення і споживання). Основним джерелом їх освіти є чистий прибуток підприємств.

Другий блок — пряма участь держави в інвестиційній діяльності, здійснюваній у формі капітальних вкладень, знаходить твердження в розробці, твердженні і фінансуванні проектів, що реалізовуються за рахунок засобів федерального і регіональних бюджетів.

Третій блок — інші форми державного регулювання інвестиційної діяльності включає експертизу проектів і захист прав суб'єктів інвестиційної діяльності. Всі інвестиційні проекти незалежно від форм власності і джерел фінансування до їх твердження підлягають експертизі. Вона проводиться для запобігання створенню об'єктів, використання яких порушує права юридичних і фізичних осіб або не відповідає вимогам затверджених стандартів (норм і правил), а також для оцінки ефективності капітальних вкладень. Порядок проведення державної експертизи інвестиційних проектів встановлюється Урядом.

Захист прав суб'єктів інвестиційної діяльності виражається в наступному:

·  забезпеченні рівних прав при здійсненні даної діяльності;

·  гласності при обговоренні інвестиційних проектів;

·  праві оскарження в судовому порядку будь-яких рішень органів державної влади і посадових осіб, що суперечать законним інтересам юридичних осіб і громадян.

Капітальні вкладення можуть бути:

·  націоналізовані тільки за умови попереднього і рівноцінного відшкодування державою збитків, понесених суб'єктами інвестиційної діяльності;

·  реквізовані за рішенням органів державної влади у випадках і порядку, визначених Цивільним Кодексом.

Страхування капіталовкладень здійснюється відповідно до законодавства.


Висновок

1. Для регулювання грошових потоків в інвестиційній сфері доцільно поєднувати методи грошово-кредитної і фінансової політики. Грошово-кредитна політика може бути розроблена на довгострокову перспективу і є тому пріоритетною. Фінансова політика визначається фінансовими можливостями держави формувати в достатньому об'ємі Бюджет розвитку.

2. Активизация інвестиційній діяльності може здійснюватися як за рахунок державних інвестицій, кредитів банків і інших приваблених засобів, так і шляхом непрямого регулювання фондів накопичення підприємств за допомогою понижательного тиску податків. Зниження податкового тягаря дозволить підприємствам підвищити рівень самофінансування вкладень в капітальні активи. Інвестиційна діяльність підприємств в різних формах здійснюється за активним посередництвом банків. Тому доцільно будувати взаємини банків з позичальниками з урахуванням накопиченого світового досвіду в інвестиційній сфері. Наприклад, видача позичальникам консорциальных кредитів, проектне (спонсорське) фінансування крупних проектів, активізація участі банків у формуванні фінансово-промислових груп, розвиток довгострокового кредитування капітальних вкладень і фінансового лізингу.


Список використаної літератури

1.  Бойчик І.М. Економіка підприємства. Київ: Атіка, 2002, 480 с.

2.  Грішнова О.А. Людський капітал: формування в системі освіти і професійної підготовки. Київ: Товариство "Знання", КОО, 2001, 254 с.

3.  Губський Б.В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі. Київ: "Наукова думка", 1998, 390 с.

4.  Ковальчук В.М. Загальна теорія економіки (теоретична економіка). Тернопіль: ТАНГ - "Астон", 1998, 368 с.

5.  Семюельсон П.А., Нордгауз В.Д. Макроекономіка. Київ: "Основи", 1995, 544 с.

6.  Солоненко К.С. Макроекономіка. Київ: ЦУЛ, 2002, 320 с.


Информация о работе «Економічний зміст і форми інвестицій»
Раздел: Финансовые науки
Количество знаков с пробелами: 32928
Количество таблиц: 1
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
68304
5
0

... . // Урядовий кур’єр. – 01.10.2003. 2.         Бураковский И. Создавая ЕЭП, Украина теряет стабильность и предсказуемость. // Бизнес. – №37 (556). – 15.09.2003. 3.         Дергачов О. Єдиний і неповторний простір: Єдиний економічний простір // Політичний календар.- 2003.- № 6.- С. 14 - 18. 4.         Иноземцев В. Несколько гипотез о мировом порядке XXI в. // Свободная мысль – XXI. – 2003. – ...

Скачать
27121
3
2

... льної торгівлі, дозволяючи собі активно включатися у великі секторальні процеси інтеграції, які, однак, будуть загальноєвропейськими. [4] 3 ПРОБЛЕМИ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ У СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВО ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ На шляху інтеграції України у світовий економічний простір стоїть значна кількість перешкод і проблем, головними з яких можна назвати низьку конкурентоспроможність українських товар ...

Скачать
90775
3
1

... і елементи економічної системи, можна виділити ті, які найбільшою мірою змінюються при переході від країн, що належать одній економічній системі, до країн інших систем. 1.3 Економічний потенціал національної економіки України Економічний потенціал країни характеризує можливості національної економіки виробляти матеріальні блага, надавати послуги, задовольняти економічні потреби суспільства. ...

Скачать
100958
0
0

... інальна та реальна вартість грошей Методичні поради Сучасні ринкові відносини базуються на принципах функціонування сучасних грошей, тому проблема грошей знаходиться на одному з ос-новних місць в політичній економії. Детальний розгляд цієї теми потре-бує вияснення таких питань, які стосуються самої природи грошей, їхніх функцій з тим, щоб логічно перейти до характеристики самої грошової системи. ...

0 комментариев


Наверх