Міністерство освіти і науки України
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»
Звіт
виробничої практики
На тему: «Екструзія видувної плівки»
Підготувала:
Студентка ІХФ гр. ЛП-71
Кричковська Л.А.
Прийняв:
Шредер В.Л.
Затвердив:
Гончаренко Г.В.
КИЇВ 2010
Зміст
1.Історія заводу
2.Маркетинг Укрпластика
3.Асортимент продукції
4.Плівкотвірні полімерні матеріали
-Поліолефіни
- Вінілові полімери
5. Виробництво плівок екструзією
-Екструзія рукавної плівки
-Основи виробництва видувної плівки
-Перелік попереджувальних заходів
-Полімер, аддитиви і рециклінг
-Приводи екструдера
-Нагрівачі і система контролю екструдера
-Охолодження екструдера
6. Екструзійні голівки і система подачі повітря
7. Що таке задовільний обсяг виробництва
-Підтримка обсягу виробництва
-Дефекти рулону і плівки
-Як розв'язати проблему з блокуванням
-Тенденція до утворення тріщин
8. Складання рукава
9. Система контролю товщини плівок
10. Екологічні і гігієнічні аспекти виробництв заводу
11. Екологічні і гігіенічні характеристики ОПП плівок
12.Техніка безпеки
1. Історія заводу
УКРПЛАСТИК є традиційним постачальником гнучких пакувальних матеріалів для підприємств усіх галузей харчової промисловості, а також тютюнової, косметичної і фармацевтичної промисловостей.
Заснований у 1932 році як підприємство лісотехнічного і тарного профілю УКРПЛАСТИК проходячи складні шляхи реконструкції і відновлення технологій, займав лідируючі позиції в області виробництва гнучких пакувальних матеріалів. Після реконструкції 1972-1973 років УКРПЛАСТИК освоїв масове виробництво поліетиленових плівок, обсяг випуску яких складав 25 тис. тонн у рік. У рамках виконання комплексної програми створення виробництва сучасних пакувальних матеріалів на протязі 1994-2002 років УКРПЛАСТИК упровадив сучасне високопродуктивне устаткування ведучих машинобудівних фірм Англії, Німеччини, Франції й Італії, що дозволяє випускати різноманітний асортимент пакувальних матеріалів:
• 1994 рік - освоєне унікальне виробництво багатошарових двовісноорієнтованих поліпропіленових плівок для харчової і тютюнової промоисловостей;
• 1997 рік - введено у дію устаткування для флексографічного друку і виробництва багатошарових комбінованих матеріалів;
• 1999 рік - введені в лад додаткові потужності по виробництву багатошарових комбінованих матеріалів;
• 2000 рік - введені в лад додаткові потужності по флексографічному друку;
• 2001 рік - освоєно унікальне виробництво п’ятишарових соекструзійних полімерних плівок;
• 2001 рік - введена у лад ділянка по виробництву термозварних липких етикеток;
• 2002 рік – введена у лад ділянка по виробництву пакетів типу "Дой-Пак"
• 2002 рік - вводиться в лад лінія по виготовленню друкованих циліндрів ротогравюрного друку;
• 2002 рік - вводиться в лад лінія ротогравюрноого друку.
УКРПЛАСТИК сьогодні - ведучий виробник гнучких пакувальних матеріалів, лідерство якого забезпечується:
• замкнутим циклом виробництва пакувальних матеріалів - від гранул до пакувальних матеріалів у рулонах і готових пакетах;
• застосуванням високоякісної сировини ведучих світових виробників одержання продукції високої якості;
• створенням і макетуванням майбутнього упакування в нашій дизайні-студії;
• постійним відновленням асортименту продукції, що випускається;
• контролем якості на всіх етапах виробництва;
• орієнтуванням нашої політики якості на задоволення чекань клієнта;
• співробітництвом, заснованим на принципах партнерських відносин.
2. Маркетинг Укрпластика
Сьогодні Укрпластик один з деяких комплексних (від виготовлення плівки до її декорування і печатки) виробників вітчизняних гнучких пакувальних матеріалів, що у цих нелегких умовах намагається конкурувати на внутрішньому ринку з такими транснаціональними компаніями, як "ExxonMobil'', "HoechstTrespaphan", "TetraPack", "Mitsui", "AlliedSignal" і ін. Така конкуренція була б узагалі неможливої без ідеології маркетингу Укрпластика, ціль якої максимальне задоволення індивідуальних запитів кожного покупця.
Реалізація цієї ідеології досягається за допомогою:
• прагнення оперативно виконати будь-які запити споживачів;
• комплексного вивчення ситуації на ринку, формуванням ринкової стратегії і вибором напрямку розвитку;
• постійного відновлення асортименту продукції, що випускається;
• підтримки високої якості пакувальних матеріалів, що випускаються;
• заходів щодо зниження можливого ризику і втрат;
• надання технічної і технологічної допомоги, своєчасними і стабільними постачаннями, сервісним обслуговуванням, підтримкою ресурсами.
Прагнення оперативно виконати будь-які запити споживачів — це мета і базис для розвитку Укрпластика. Менеджери, що безпосередньо працюють з потенційними споживачами продукції підприємства, вивчають запити покупців, властивості продукції, що упаковується, вимоги до упакування, умови пакувального процесу, параметри пакувального устаткування, пропонують споживачам різні типи плівок, що випускаються, і варіанти поліграфічного оформлення. Старші менеджери, закріплені за визначеною асортиментною групою, координують збут, виробництво, ініціюють спрямованість маркетингових досліджень і реклами, аналізують ринкову ситуацію, готують пропозиції по розвитку своєї асортиментної групи, генерують пропозиції й ідеї, на основі яких розробляється нова продукція. Після чого. робиться попередній добір найбільш перспективних пропозицій, а також готуються проекти і плани заходів щодо розвитку.
Комплексне вивчення ситуації па ринку, формування ринкової стратегії — визначають найбільш ефективний напрямок розвитку Укрпластика.
Інформація про стан ринку активно збирається всіма доступними методами, безупинно накопичується і постійно переперевіряється.
Основні відомості (приблизно 30-40%) надходять від споживачів продукції і потенційних клієнтів. Особлива увага приділяється запитам великих споживачів і експортерів продукції Укрпластика. Ці ведучі споживачі (Кока-Кола, Крафт-Фудз, СК "Джонсон", Нестле, Марс і ін.), як правило, задають тон і раніш інших використовують в Україні передові технології й устаткування для пакування.
Іншим джерелом інформації, є вивчення аналогічної продукції і діяльності інших виробників. До активного пошуку, перебуванню і нагромадженню нової інформації залучаються як різні служби підприємства, так і фахівці сторонніх організацій, дистриб’ютори і потенційні покупці.
Підприємство з залученням спеціалізованих науково-дослідних організацій підбирає вихідні матеріали і сировину, що контактують з різною продукцією (у першу чергу з харчовою). Систематично здійснюються токсикологічні і санітарно-гігієнічні дослідження вихідної сировини і матеріалів, виготовлених пакувальних виробів, установлення термінів придатності харчової продукції, упакованої в розроблені матеріали і т.д. Багато в чому завдяки таким підходам підприємством у числі перших в Україні освоєний ряд новітніх технологій, використовуваних у виробництві плівок, ламінатів і гнучких пакувальних матеріалів.
Розробка й освоєння виробництва нової продукції — один із пріоритетних напрямків діяльності Укрпластика.
Керування процесом розробки нової продукції в Укрпластике звичайно передбачає контроль виконання окремих стадій: бізнес-аналіз; розробку прототипу товару; пробний маркетинг і іспити в ринкових умовах; різноманітний пошук необхідної сировини і напівфабрикатів, устаткування, лабораторних приладів; дослідно-технологічні, проектні і дослідницькі роботи; навчання персоналу; монтажні і пуско-наладочні роботи; випуск досвідчених і дослідно-промислових партій нової продукції; освоєння промислового виробництва; проведення рекламних заходів; організації збуту.
Системний підхід, прийнятий в Укрпластике, дозволив розробити за останні два роки різні категорії нової продукції:
• модифіковані матеріали, що раніше випускаються, для нових споживачів (соекструзійні багатошарові плівки для майонезу, солі, молочних і інших харчових продуктів, синтетичних миючих засобів, предметів особистої гігієни, плівки на основі поліолефінів для ламінації й ін.);
• нові пакувальні матеріали для поглиблення і розширення сегмента ринку, де підприємство раніше вже активно було присутнє (ламінаті для сиру, сирків, вершкової олії, сухого молока й ін.);
• пакувальні матеріали нової асортиментної групи, упроваджені з метою освоєння нових сегментів ринку (комбіновані матеріали і ламінати для кондитерських виробів, м'яса, риби, птиці, кетчупа, соусу, дитячого харчування, кави, какао, чаю, харчових концентратів, товарів побутової хімії і т.п.);
• плівкові матеріали раніше невідомі вітчизняному споживачу для створення принципово нових сегментів ринку.
До останнього можна віднесли розроблені Укрпластиком у 1999 р. і освоєні вперше серед країн Східної Європи полімерні плівки з "твіст-ефектом", під торговою маркою "ТВІСПАН™". Підтримка високої якості пакувальних матеріалів. Якість забезпечується цілеспрямованим впровадженням в Укрпластику системи керування якістю, згідно ISO 9001-95. Особлива увага при цьому звертається на наступне:
• кваліфікована робота внутрішніх аудиторів системи якості, компетентність яких підтверджена посвідченнями;
• відповідність готової продукції всім нормам і показникам стандартів, оперативний зворотний зв'язок між підприємством і споживачами;
• бездоганна технічна і технологічна документація;
• висока якість вихідної сировини і напівфабрикатів, підтверджувана вхідним контролем;
• надійність і відтворюваність всіх елементів технологічного процесу. дотримання норм. передбачених у регламенті виробництва й інших технологічних документів;
• використання новітніх методів аналізу і контролю, автоматизованих і компьютеризованных контрольно-вимірювальних приладів;
• постійне тестування установних серій нової продукції в потенційних споживачів;
• добровільна атестація і незалежна експертиза якості продукції, що випускається.
Заходи щодо зниження можливого ризику і втрат — дозволяють позбавити споживачів продукції від матеріальних і фінансових втрат, особливо у випадку застосування нових матеріалів.
Вони передбачають установлення, за бажанням споживача, особливих вимог на матеріали, що поставляються, перевищуючі показники діючих стандартів. Для тестування на устаткуванні споживача (у т.ч. за участю фахівців Укрпластика) надаються різні зразки пакувальних матеріалів, що дозволяють визначити найбільше оптимальний варіант по співвідношенню: ефективність / витрати. Замовнику на пільгових умовах можуть передаватися установні партії плівок для розширених промислових іспитів і випуску досвідчених і дослідно-промислових партій упакованої продукції. Усілякі знижки надаються на етапі освоєння промислового виробництва й у процесі освоєння нових видів пакувальних матеріалів. Нарешті, споживачам гарантуються своєчасні і стабільні постачання пакувальних матеріалів, для чого на підприємстві маються страхові запаси сировини і додаткові виробничі потужності, здійснюється підтримка споживача ресурсами.
Надання технічної і технологічної допомоги включає цілий комплекс заходів, починаючи з надання замовнику транспортних послуг. Споживачу надається інформація і нормативна документація, що полегшує використання пакувальних матеріалів: норми витрати, інструкції з застосування, дані по термінах придатності упакованих продуктів, режимам переробки і т.п. Проводяться консультації з виїздом на місце фахівців Укрпластика, виявляється допомога в правильному виборі і налагодженні устаткування, даються рекомендації з модернізації окремих вузлів пакувальних машин. Усе це створює режим найбільшого сприяння, дозволяє забезпечити тривале взаємовигідне співробітництво між Укрпластиком і його партнерами.
3.Асортимент продукції
Сучасні технології, освоєні на підприємстві останнім часом, дозволяють виготовляти соекструзійні матеріали, ламінати на основі фольги, паперу, полімерів, плівки з твістом-ефектом, біаксіально орієнтовані плівки, липкі пакувальні засоби, вакуумні пакети і пакети типу «Дой-Пак», виконувати металізацію, міжшаровий друк, 8-и колірний флексографічний друк, розробляти дизайн паковання, проводити еталонно-цифровий контроль якості друку, комплекси для виготовлення форм ротогравюрного і флексографічного друку. Ще більш нові технології планується освоїти в найближчі 2-3 роки.
Найбільш високий рейтинг зараз мають полімерні плівки, комбіновані матеріали типу полімер-папір і ламінати. Ці матеріали зараз витісняють крейдований папір, пергамент, підпергамент, підгортку з фольги, парафінованого паперу і т.п.
ВАТ «Укрпластик» здійснює виробництво сучасних матеріалів, що по своїх характеристиках не уступають, а по ряду показників і перевершують такі імпортні обгортальні матеріали як «Хайкор», «Твіст-лайн», «Поліфан» і ін.
Кожен вид автомата для загортання оптимально експлуатується на своєму типі плівки, усупереч сформованій зараз моді на той чи інший імпортний матеріал. Для загортання цукерок, карамелі, іриса в «перекрутку» заводом розроблений і випускається комбінований матеріал на основі поліпропіленової (ПП) плівки і парафінованого папера. Міжшаровий друк виключає відшарування фарби і втрату зовнішнього вигляду етикетки. Шар із ПП плівки забезпечує волого непроникність матеріалу, а металізація поліпшує зовнішній вигляд і захищає продукт від проникнення сонячних променів. Парафінований папір виключає прожирювання етикетки і дає можливість загортати також гарячі вироби, як це відбувається при виробництві іриса. Прекрасна властивість зберігати «твіст-ефект» дозволяє знизити втрати етикеточної продукції у виробництві з нормативних 2,5% до 0,5. Також виготовляється ПП-плівка, каширована алюмінієвою фольгою. Використання цього матеріалу можливо практично на будь-яких пакувальних машинах.
Підприємством виробляється фольга алюмінієва комбінована з парафінованим папером. Цей матеріал має ряд переваг перед традиційно використовуваними. Так при загортці цукерок на машинах типу EL-5 і EF різко зменшуються утрати загорткових матеріалів, поліпшується якість загортки, виключається прожирювання етикетки при загортці цукерок глазурованих шоколадом і жировою глазур'ю. Застосування даного матеріалу при загортці карамелі на машинах типу EL-2, EA-2 дозволило збільшити продуктивність машини, усунуло прилипання карамелі до етикетки, що іноді зустрічається при використанні звичайної паперової етикетки з підгорткою.
ВАТ «Укрпластик» також виготовляє плівки з «твістом-ефектом», що можуть з успіхом замінити не тільки плівки «Хайкор», «Поліфан», «Твіст-лайн», але і ПВХ-плівки.
.Зараз Укрпластик випускає полімерні плівки і гнучкі пакувальні матеріали для паковання молочних, м'ясних, рибних продуктів, кондитерських і хлібобулочних виробів, а також продукції тютюнової, хімічної і фармацевтичної промисловості. Основні ринки збуту не тільки Україна, але і Росія, країни Балтії, Білорусія, Казахстан і ін. Серед постійних покупців підприємства більш 300 вітчизняних і 40 закордонних підприємств, у тому числі українські підрозділи Coca-Cola, Kraft Foods, Johnson & Johnson, Nestle і ін.
Більшість своєї продукції Укрпластик робить під власними захищеними торговими марками:
BIPAN ® - двовісноорієнтовані поліпропіленові плівки
TWISPAN ® - полімерні плівки з "твіст ефектом"
VIPAN ® - багатошарові соекструзійні полімерні плівки
SOLAN ® - багатошарові комбіновані матеріали що не мають у структурі алюмінієвої фольги
ALPAN® - багатошарові комбіновані матеріали, у структурі яких використовується алюмінієва фольга
Крім цього, на підприємстві випускаються:
- Пакувальні ПЕ-плівки
- Липкі етикетки для маркірування продукції
- Кришки-платинки і рулонні матеріали для закупорювання полімерних стаканчиків і баночок
- Плоскі вакуумні пакети і стоячі пакети типу "Дой-Пак"
Сімейство плівок, що випускаються під торговою маркою BIPAN ®, містить у собі прозорі, білі-перламутрові, металізовані, етикетувальні, тютюнові й інші плівки. Етикетки з цих плівок використовуються найбільшими українськими виробниками пива і мінеральної води: («Оболонь», «Кока-кола», «Сармата» і іншими). Плівки BIPAN ® застосовуються також багатьма виробниками морозива, тютюнових, макаронних і кондитерських виробів, харчових концентратів, чаю, кави, спецій, горішків, чіпсів, снеків, сигарет, вати, бинтів і інших товарів.
У плівкових і комбінованих матеріалах Укрпластика VIPAN ®, SOLAN ®, ALPAN ®, молокопереробна галузь України сьогодні пакує більш 40% молока і понад 30 % всіх інших молочних продуктів: кефіру, ряжанки, вершків, кисляку, сметани, вершкового масла, сиру, сирків.
Кондитерським підприємствам знайомі ламінати SOLAN ® і плівки з твіст-ефектом TWISPAN ®. В ці плівки пакуються печиво, вафлі, крекер, карамель, цукерки й інші вироби.
Той рік на Укрпластику освоєне виробництво п'ятишарової бар'єрної плівки VIPAN ®. Її використання значно збільшує терміни збереження м'яса, сиру, риби та інших продуктів які швидко псуються. Введені потужності можуть цілком задовольнити потреби не лише українських, але і закордонних виробників харчових продуктів.
На початку нинішнього року Укрпластик приступив до виробництва плоских вакуумних пакетів і стоячих пакетів типу «Дой-Пак», у т.ч. із зіп-застібкою для м'ясних і рибних виробів, майонезу, кетчупу, сиру й інших продуктів.
На підприємстві освоюється виробництво плівок і ламінатів з використанням безстикової печатки і липких («холодно зварних») клеїв.
Бурхливий розвиток пакування породжує проблему її утилізації. Тому, прагнучи розширювати асортимент і випускати якісну продукцію, на Укрпластику не забувають і про екологічні аспекти. При виборі компонентів і розробці рецептур пакувальних матеріалів робиться все, щоб упаковка з них не створювала проблем при утилізації використаного упакування. Давно відмовилися на підприємстві від застосування у виробництві плівок полівінілхлориду (ПВХ) і полівінілденхлорида (ПВДХ), тому що при їхній утилізації в навколишнє середовище виділяються небезпечні хімічні продукти і серед них надзвичайно канцерогенна речовина - діоксин.
Матеріали ВАТ «Укрпластик» відповідають усім сучасним санітарно-гігієнічним нормам, виготовляються з високоякісної сировини, мають вітчизняні і закордонні сертифікати відповідності. При нанесенні зображення на пакувальну плівку, широко застосовується міжшаровий тип друку, при якому фарба знаходиться усередині між шарами плівки, не стикається з продуктами, а залишковий запах фарби цілком відсутній. Залишковий запах також відсутній у матеріалів, видрукуваних на Укрпластику Уф-фарбами і фарбами на водяній основі.
... Загалом, на вітчизняних виробах найчастіше зустрічаються облой і раковини, а на виробах іноземних виробників – тріщини, сколи, царапини та сліди клею у місцях з’єднання деталей. 3.3 Споживча оцінка асортименту та якості посуду з полімерних матеріалів. Провівши експериментальне дослідження асортименту полімерного посуду у ВАТ «Фуршет» можна сказати, що асортимент цих товарів представлений ...
0 комментариев