4. Товарно-індивідуальний бренд

Адідас (нім. Adidas) - німецька компанія - один із світових лідерів виробництва спортивних товарів. Заснована в 1924 році братами Дасслерами як "Dassler".

Сучасна назва з'явилася 1948 року, після того, як брати Дасслер розірвали відносини і утворили власні компанії. Adidas походить від перших трьох літер ім'я (Adi) і трьох перших літер прізвища (Das) засновтника фірми Адольфа Дасслера (Adolf Dassler). Рудольф Дасслер за таким самим принципом назвав свою фірму Руда, а потім переіменував її в Puma.

Вираз "All Day I Dream About Sport" (цілий день я мрію про спорт), який колись вважався справжнім походженням назви, з'явився пізніше. 1920 рік

Незабаром після Першої світової війни, на початку 1920 Дасслери на сімейній раді вирішили організувати сімейну справу — пошивши взуття. Першою продукцією сім'ї Дасслер були домашні тапочки і ортопедичне взуття для тренувань спортсменів — інвалідів (яких було багато після війни). Матеріалом для них служило списане військове обмундирування, а підошви вирізували із старих автомобільних покришок.

1924 рік

До виробництва підключився і старший брат Адольфа, Рудольф. 1 липня 1924 р. заснована «Взуттєва фабрика братів Дасслер». Два брати з протилежними характерами доповнюють один одного — Адольф — спокійний і урівноважений виробник, в той час, як Рудольф — активний і комунікабельний продавець.

1925 рік

Адольф винайшов і зшив перші в світі бутси з шипами, які виковували ковалі брати Целяйн. Футбольна модель виявилася зручною і разом з гімнастичними тапочками стала основною продукцією Дасслерів.

1927 рік

Шиповки братів, розроблені разом з Джозефом Вайтцером, отримують патент німецького бюро. Літні Олімпійські ігри 1928 в Амстердамі — перша поява взуття братів на таких великих змаганнях. Декілька спортсменів виступають у взутті Дасслерів.

1929 рік

Вперше в асортименті фабрики братів з'являються футбольні бутси.

1931 рік

Німецьку економіку вражає криза. Фабрика братів Дасслер не сильно схильна до даної проблеми, брати викупляють будівлю, яка доти тільки орендували. Компанія приступає до споруди 3-поверхового будинку, пізніше названого «Вілла».

1932 рік

На Олімпіаді 1932 року німець Артур Йонат, виступаючи у взутті «Дасслер», став третім в бігу на 100 метрів. Це стає першим серйозним успіхом рекламної кампанії, заснованої на співпраці із спортсменами.

1934 рік

Адольф порушив договір про невикористання символіки «Фабрики Дасслерів». Він узяв дві смуги з емблеми Dassler, примальовував до них третю і запатентував ті, що вийшли як символ «Адідас». Це відбулося 18 серпня 1949 року. В 1949 також Адольф створює перші

В Україні, на відміну від решти світу в цілому, торгову марку Адідас набагато відоміша

за своїх конкурентів, можливо, це пов'язано з тим, що Адідас імпортувався в СРСР з 1979 року. Також це викликано поширеністю китайських підробок цієї марки.

У взутті Adidas перемагали Мухамед Алі, Джо Фрейзер, Штеффі Граф і Стефан Едберг, Боб Бімон і Гунде Сван, Лев Яшин і Валерій Борзов, Мішель Платіні і Ейсебіо, Зінедін Зідан і Девід Бекхем, Марат Сафін, Ліонель Мессі і багато інших спортсменів. У багатьох з цих людей підписаний контракт з компанією.

 

5 Бренд драйвера та ендорс

Но́кія (фін. Nokia) — фінська компанія — один із світових лідерів з виробництва мобільних телефонів.

Початком історії компанії можна вважати 1865 рік, коли гірничий інженер Фредерік Ідестем заснував на південному заході Фінляндії деревообробне підприємство Nokia. Згодом, у 1898 році, була заснована хімічна компанія Finnish Rubber Works Ltd., а в 1912 році — компанія Finnish Cable Works. З часом акції усіх трьох компаній зосередилися в руках кількох власників, і в 1967 році компанії злилися, утворивши Nokia Corporation. Назва «Nokia» утворена від назви місцевості, де Фредрік Ідестем придбав землю під своє друге підприємство. Серце фірми. Розвиватися як електронна компанія, Nokia почала у 80-их роках ХХ століття і вже у 1987 році це стає її основним напрямком діяльності. На початку 80-х років XX століття Nokia посилила свої позиції на ринку телекомунікацій і споживчої електроніки шляхом придбання компаній Mobira, Salora, Televa і Luxor of Sweden. У 1987 році Nokia придбала Oceanic — французького виробника побутової техніки, а також підрозділ споживчої електроніки і частину бізнесу компонентів у German Standart Elektrik Lorenz. У тому ж році Nokia придбала швейцарську компанію Maillefer, що виробляла кабельне обладнання. Наприкінці 80-х Nokia придбала в Ericsson підрозділ Data Systems і стала найбільшою скандинавською компанією, що працює в галузі інформаційних технологій. У 1989 році Nokia істотно розширила кабельне виробництво в Європі, включивши до списку своїх компаній датську фірму NKF.

У 1987 році великою удачею стало рішення про прийняття GSM як загальноєвропейського стандарту мобільного зв'язку. Офіційно стандарт GSM був схвалений у Європі 1 липня 1991 року. Завдяки Nokia і операторам мобільного зв'язку на цей час у Фінляндії вже існували мережі GSM.

Політика і нові технології продовжували формувати індустрію. У 80-ті і 90-ті істотно скоротилося державне регулювання економіки, що підштовхнуло конкуренцію і запити споживачів. Nokia також змінилася. У 1992 році її очолив пан Йорма Олліла, президент компанії Nokia Mobile Phones. Корпорація відокремила від себе непрофільну частину бізнесу і сфокусувала свої зусилля на телекомунікації. В 1992 році компанія виробляє свій перший телефон стандарту GSM — Nokia 1011. В 1998 році компанія стає світовим лідером з виробництва мобільних телефонів. Принцип бренда драйвера та ендорса виявляэться в тому що сам мобільний телефон Nokia- драйвер, нови моделі що випускють тепер смартфони чи відеофони, ай поди вже є- ендорсами.


6.Український успішний бренд та навпаки

Вже понад 15 років ми створюємо шоколад, який Вам подобається. Використовуємо добірні какао-боби та вкладаємо усю свою майстерність і душу, щоб зробити його таким, яким він є – з неперевершеним, справжнім смаком...

"КОРОНА". Смак бажання.

Шоколад “КОРОНА” з’явився на полицях у 1995 році, ставши на той час єдиною дійсно українською торговою маркою на ринку шоколаду. Досить швидко “КОРОНА” досягла шаленого успіху, ставши брендом №1* на ринку шоколадних плиток та синонімом справжнього чорного шоколаду. Від самого початку торгова марка “КОРОНА” в Україні була приречена на успіх, адже за нею стояла правильна стратегія – стати експертом на ринку шоколаду, створивши продукт, який найкраще відповідає потребам споживачів. На сьогодні “КОРОНА” є найпопулярнішим шоколадом в Україні і впевнено посідає перше місце на вітчизняному ринку шоколадної плитки.

На сьогоднішній день своїм прихильникам "КОРОНА" пропонує 11 різних смаків шоколаду в класичному форматі плитки шоколадні мініатюри "КОРОНА" з різними начинками. НОВИНКА! Пористий шоколад "КОРОНА"Подарунковий шоколад "КОРОНА" Преміальний шоколад "КОРОНА ІНТЕНЗА".

Навпаки на Укриїні не користується попитом пральний порошок «ОМО»


Информация о работе «Поняття бренду, товарної марки, брендінгу і бренд-менеджменту»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 31866
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
175478
8
58

... 1. В першому розділі роботи розглянуті теоретичні питання: - сутності бізнес-планування на підприємстві; - основного інструментарію економічного обґрунтування ефективності бізнес –плану підприємства 2. У другому розділі роботи: проаналізована робота ТОВ «ДКБ «РОТЕКС» на внутрішньому ринку упаковки, досліджений його внутрішній потенціал; проаналізовані з застосуванням експертних методів цінові ...

Скачать
147386
35
31

... ефективності проекту підвищення конкурентоспроможності продукції ТОВ „ДКБ РОТЕКС”   В табл. 3.1 наведені вихідні данні для розрахунку конкурентоспроможності продукції підприємства ТОВ „ДКБ „РОТЕКС” після впровадження заходів проекту підвищення конкурентоспроможності продукції та рівня економічної внутрішньої фінансової стійкості. Згідно з даними прогнозних оцінок розділу 3.2 станом на 2007 ...

Скачать
170472
30
42

... реклами. 2. В розділі 2 відображені результати проведеного аналізу рекламної діяльності та якості роботи служби маркетингу в рекламному агентстві ТОВ “Україна-АРТ” у 2004 –2006 роках. Діяльність відділу маркетингу заснована на наступних ключових факторах забезпечення конкурентних переваг підприємства на ринку реклами: а) Основні переваги розміщення реклами в автобусах: -Диференціація цільової ...

Скачать
92949
0
1

... йснювати брендинг не має сенсу. Важливо, щоб «біля керма» стояв сильний топ-менеджмент, який надихатиме своїх людей дотримувати нововведення і удосконалення. На сьогодні багато вітчизняних підприємців ще «бояться» брендингу, так як відомо, що маркетингові комунікації відносяться до числа швидкодіючих, у той час як брендинг – процес повільний. Швидкі комунікації – суть маркетингу: оскільки вони ...

0 комментариев


Наверх