ЗМІСТ

Вступ

1. З глибини сторіч

1.1 Заснування колиски Чорноморського флоту

1.2 Це стародавня земля, благодатний південь України

1.3 Будівництво судів

1.4 Час великих випробувань

2. Суднобудування і судноремонт - головна область промисловості

2.1.1 Загальна характеристика галузі

2.1.2 Найпотужніші представники галузі

2.2. Машинобудування

2.3 Електротехнічна і електронна промисловість

2.4 Металообробна промисловість

2.5 Виробництво неметалічних мінеральних виробів

2.6 Легка промисловість

2.7 Харчова сфера

2.8 Загальна характеристика об'ємів промислової продукції

3. Транспортна інфраструктура

3.1. Загальна характеристика транспорту

3.2 Водний транспорт

4. Гуманітарна область

4.1 Духовний культурний потенціал

4.2. Наука і освіта

5. Демографічна ситуація

6. Природно-екологічний комплекс

6.1 Стан навколишнього середовища міста

6.2 Об'єкти природно-заповідного фонду на території міста

7. Миколаїв в міжнародних організаціях

7.1 Міжнародна Асамблея столиць і крупних міст країн СНД (МАГ)

7.2 Міжнародний Чорноморський Клуб (МЧК)

7.3 ICLEI - міжнародна асоціація місцевих органів влади

Висновок

Література


Вступ

Миколаїв - місто, яке живе своєю особливою, не схожою ні на чию іншу, життя. В порівнянні з іншими містами він молодий - йому всього лише 200 з невеликим. Але за ці роки він зміг перетворитися з дикої і необжитої місцевості на околиці Російської Імперії в найбільший індустріальний центр, гордість для всіх, хто в нім живе і працює. У долях людей і міст є багато схожого. Вони народжуються, отримують імена і набувають професій. Миколаїв же спочатку отримав професію, потім ім'я, і, лише через якийсь відрізок часу, отримав право іменуватися містом.

Історія міста Миколаєва нерозривно пов'язана з морем. З самого початку свого життя місто присвятило своє життя суднобудуванню, створенню Чорноморського військового флоту. Ще за рік до того, як 7 серпня 1789 року генерал-губернатор Новоросійського краю князь Г.А. Потемкин підписав свій знаменитий указ про заснування міста Святого Миколи, в гирлі річки Інгул, де нині завод їм. 61 Комунара, була закладена суднобудівельна верф. А зручне географічне розташування приморського міста зумовило і його друге призначення - бути пунктом морської торгівлі. Порт і верф - ось, що визначало зовнішність міста.

Сьогодні Миколаїв - адміністративний центр Миколаївської області. Він займає дев'яте місце за чисельністю населення в Україні; тут проживає понад 500 тис. чоловік. Загальна площа міських земель складає 25,3 тис. га. Загальна довжина вулиць, проїздів і набережних - 960 км.

Сучасний Миколаїв є унікальне поєднання. По-перше, Миколаїв - це крупний промисловий центр. Крім того, що, через своє географічне положення Миколаїв орієнтований на суднобудування і морські перевезення. Тут були побудовані унікальні крейсери авіаносці, китобійні бази, рефрижератори, траулери, балкери. Синхронно розвивалося будівництво турбін, дорожніх машин, електротехнічного і електронного устаткування, кольорова металургія, парфюмерна, легка і харчова промисловість. Миколаїв має розгалужену мережу різноманітних транспортних комунікацій.

По-друге, у нашого міста багата культурна спадщина. Випускники вищих учбових закладів щорічно збільшують кількість висококваліфікованих фахівців на підприємствах і організаціях не тільки Миколаєва, України, але і ближнього, і, особливо останнім часом, далекого зарубіжжя.

Місто живе активним міжнародним життям.

Завдяки щоденній праці, таланту, інтелекту і терпінню миколаївців, їх місто рік за роком росте, хорошіє, дарує людям надію на щасливе майбутнє.


1. З глибини сторіч.....

1.1 Заснування колиски Чорноморського флоту

миколаїв суднобудівельний промисловість транспортний

З трьох боків омиваний водами Інгулу і Південного Буга, він з висоти пташиного польоту схожий на розкриту долоню, звернену до сонця. Флотське і корабельне місто, улюблене дітище князя Потемкина-таврічеського, закладений їм в 1789 р. в прекрасному місці, на дивно живописному півострові при злитті Інгулу і Південного Буга, він міг би з часом стати “південною столицею” Росії, що прорубала, нарешті, вікно до чорноморського простору, в Середземномор'ї. Проте історія розпорядилася інакше. Миколаєву довелося стати містом-верф'ю, колискою Чорноморського флоту, городом-мастеровим, одним з центрів кораблебудування Росії, а потім і Радянського Союзу. Така специфіка наклала відбиток на долю, характер і навіть зовнішній вигляд Миколаєва. Проте, місто росло, розвивалося, жило своїм життям. Сьогодні це крупний обласний центр України з півмільйонним населенням, відомими у всьому світі промисловими гігантами, розвиненою соціальною сферою, це широкі, озеленюючі проспекти, це повний чарівність центр, це красені Південний Буг і Інгул.


Информация о работе «Економіко-географічна характеристика Миколаїва»
Раздел: География
Количество знаков с пробелами: 78577
Количество таблиц: 16
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
76022
0
4

... року експедиція під керівництвом Рене Роберт Cavelier, Sieur де ла Салле назвав його Лак Сент-Клер, як вони знайшли його на свято Святий Клер з Ассизі. 3.2. Озеро Ері Озеро Ері – це десяте найбільше озеро на Землі і п'яте серед Великих озер Північної Америки, четверте найбільше озеро по області поверхні, найпівденніше, найдрібніше, і якнайменше за об'ємом. Озеро обмежено на півночі канадською ...

Скачать
16783
1
0

... учасникiв, про живих i мертвих, про тих, хто вклав у фундамент незалежностi України своє здоров'я, кров або й саме життя, ви, шановнi читачi, дiзнаєтеся з цiєї книги. Територія Корецького району складає 72 тис. га., протяжність з півночі на південь - 25 км, зі сходу на захід - 32 км. Лісовий фонд становить 10.4 тис. га. Природно-ресурсний потенціал: поклади каоліну, гончарна глина, будівельний ...

Скачать
49362
1
0

... ічне розташування та соціально-економічну систему Миколаївської обл. можна зазначити, що у регіоні є всі умови для розвитку туристичної галузі. миколаївський рекреаційний туризм ресурс 2. Природно-рекреаційні ресурси Миколаївської області та їх задіяння у системі туристично-екскурсійного обслуговування Україна має значні туристичні ресурси для задоволення потреб вітчизняних та іноземних ...

Скачать
68691
4
13

... . Знам’янський район, як і Кіровоградська область являється сільськогосподарським районом. Основне виробництво складається із вирощування зернових та технічних культур. За структурою економіки Знам’янський район Кіровоградської області є аграрно-індустріальним. Рівень господарського освоєння району характеризується такими показниками: частка в загальній площі кількості населення і трудових ...

0 комментариев


Наверх