3. Транспортна інфраструктура
3.1 Загальна характеристика транспорту
У місті корабелів Миколаєві розвинена мережа транспортної інфраструктури, що включає морські і річкові порти, залізничний вузол, два аеропорти, автостради.
За січень-вересень 2006г. автомобільним і водним транспортом місто перевезене 1714,5 тис. тонн вантажів, вантажообіг склало 261 млн. тонно-километров, які відповідно, на 9,6% і 36,1% більше, ніж в січні-вересні минулого року.
Автомобільним транспортом з початку рік перевезений 1531,5 тис. тонн. вантажів, які на 7,3% більше торішнього.
Перевезення вантажів на водному транспорті здійснювалися лише у внутрішньому з'єднанні і з початку року склали 183 тис. тонн проти 137,7 тис. тонн в аналогічному періоді минулого року.
На причалах торгових портів і інших підприємств і організацій міста оброблено 13782,8 тыс.тонн вантажів, які порівняно з січнем-вереснем 2005г. на 12,5% більше . Перевищення торішнього рівня забезпечили ТОВ СЬК “ Агроконтракт ”, ВАТ “ Дамен Шіпярдс Океан”, ЗАТ “ Ніка-Тера ”, державне підприємство Миколаївський річпорт АСЬК “Укррічфлот”. У той же час обробку вантажів було зменшено на ООО “Дніпро-Бугский морський термінал” і МК “ Термінал-Укрхарчосбутсировина”.
За січень-вересень г.г. автомобільним і водним транспортом перевезено 84,4 млн. пасажирів, які на 6,5% більш ніж за відповідний період минулого року. При цьому пасажирооборот зменшився на 20,3% і складав 920,8 млн. пас. км.
3.2 Водний транспорт
Миколаївські морські і річкові порти, можна об'єднати в одну структуру - водний транспорт, де також присутні інші підприємства, що здійснюють роботу морського вантажного транспорту (табл. 11).
Таблиця 11. Водний транспорт
№ | Назва підприємства | Продукція підприємства |
1 | Миколаївський морський торговий порт | Транспортно-експідіционноє обслуговування і декларування вантажів, прийом і відправлення всіх видів вантажів морським, річковим, залізно-дорожнім і автомобільним транспортом будь-якими партіями. Завантаження і розвантаження судів із забезпеченням зачистки їх приміщень |
2 | Дочірнє підприємство «Миколаївський річковий порт» АСЬК «УКРРІЧФЛОТ» | Переробка експортно-імпортних вантажів: метал, ліс, вугілля, хімічні добрива, мінерально-будівельні вантажі, с/х продукція. Послуги з агентства і експедиції вантажів, комплексного обслуговування флоту. |
3 | Спеціалізований морський порт «Октябрьськ» | Робота морського вантажного транспорту |
4 | Днепро-бузький морський порт | Робота морського вантажного транспорту |
5 | ТОВ «Судноплавна компанія «Ніеско» | Робота морського вантажного транспорту |
6 | ЗАТ «Миколаївський калійний термінал «Ника-тера» | Перевалювання калійних добрив |
7 | ГП «Дельта-лоцман» | Центр підготовки лоцманів-операторів. Розробка програм підвищення безпеки і інтенсивності руху судів в районі Дніпро-Бугського лиману. Виконання робіт по оновленню паспортних характеристик каналів. Використання системи супутникового позиціонування |
У Миколаєві є чотири порти:
· Миколаївський морський торговий порт;
· Миколаївський річковий порт;
· Спеціалізований морський порт "Октябрьськ"
· Днепро-бузький морський порт.
Порти Миколаєва разом з суднобудівельними заводами займають одне з провідних місць в інфраструктурі міста. Історичний досвід свідчить, що підстава в Миколаєві (1862 р.) комерційного порту і зростання об'ємів перевезень вантажів сприяли розвитку і зростанню міста. Кожний з портів Миколаєва має свої специфічні особливості і можливості обробки вантажів.
Миколаївський морський торговий порт є найбільшим в Миколаєві. Він має розвинену мережу причалів для перевалювань і обробок різних вантажів.
Миколаївський річковий порт може приймати вантажні судна до 140 метрів завдовжки з осіданням не більше 4,5 метрів біля причалу. Порт має можливість перевалювання генеральних і навалювальних вантажів, контейнерів.
Спеціалізований морський порт "Октябрьськ" має добре розвинені причали і устаткування крана і за цими показниками є кращим з Миколаївських портів. У порту можна здійснювати перевалювання генеральних вантажів і контейнерів.
Днепро-бузький морський порт є спеціалізованим портом для перевантаження бокситів з судів на глиноземний завод.
· Миколаївський морський торговий порт
Державне підприємство «Миколаївський морський торговий порт» (мал. 17, 18) - одне з провідних підприємств морського транспорту України за поданням повного спектру послуг, пов'язаних з перевалюванням різних видів вантажів в експортному, імпортному, транзитному напрямах і в каботажі. Тісна співпраця з агентськими, експедиторськими і шипчандлерськімі компаніями дозволяє Миколаївському морському торговому порту ефективно виконувати комплексне обслуговування судів, вантажів і екіпажів.
Порт сполучений з морем Бугсько-днепровсько-ліманськім каналом, довжина якого складає - 44 милі, ширина - 100 м, підхідною канал порту - 13-е коліно БДЛК: ширина - 100 м, довжина 1 520 м, глибина - 11,2 м. Прохід по каналу можуть здійснювати судна завдовжки до 215 м і осіданням до 10,3 м.
Територія порту - 97,3 га, акваторія порту - 224,5 га, загальна протяжність причалів порту - 2962,2 м (в т.ч. 242,2 м - до п/п Очакова); допустиме осідання у причалів - 10,3 м (у прісній воді); довжина залізничного полотна - 24,6 км.; кількість причалів - 15, в т.ч. 1 допоміжний, що 2 будуються, 1 зруйнований - у стадії проектування.
Порт має портовий пункт Очаків який є його структурним підрозділом. Портпункт має три причали і призначений для переробки навалювальних, зернових вантажів. У портпункте можуть оброблятися судна завдовжки до 120 м і осіданням до 3 м.
Акваторія порту має зовнішній рейд на підході до портпункту Очаків для обробки великотоннажних судів типу "PANAMAX" осіданням до 13,2 м.
Через порт проходять міжнародні транспортні коридори:
Євроазіатський: Одесса-Николаев-Херсон-Джанкой-Керч;
ЧЕС (Чорноморського економічного співробітництва): Рені-ізмаїл-одесса- Николаєв-херсон-мелітополь-бердянськ-маріуполь-новоазовськ.
Розташування порту
Координати порту - в даний час акваторія порту закріплена в наступних межах: - водний простір річки Південний Буг у м. Миколаєва, обмежене береговою лінією і лінією, що проходить через крапки:
46°56'51'' с.ш. 31°59'34'' в.д.
46°55'59'' с.ш. 32°00'51'' в.д.
46°55'53'' с.ш. 32°01'32''в.д., включаючи підхідною канал порту 13-е коліно БДЛК
Координати портпункта Очаків - водний простір територіального моря поблизу п/п Очаків, обмежене ГТС і лінією, що проходить через крапки:
46°36'37,8'' с.ш. 31° 31'56,8'' в.д.
46°36'32,6'' с.ш. 31°32'01,2'' в.д.
46°36'33,2'' с.ш. 31°32'07,8'' в.д., а також водний простір морить на підході до п/п Очаків, обмежене лінією, що проходить через крапки:
46°35'00'' с.ш. 31°20'40'' в.д.
46°35'30'' с.ш. 31°20'40'' в.д.
46°35'55'' с.ш. 31° 18'40'' в.д.
46°35'00'' с.ш. 31°18'40'' в.д.
Миколаївський Морський торговий порт - важливий транспортний вузол на півдні України. Він підтримує відношення з головними портами миру і є однією з провідних вітчизняних гаваней.
· «Дельта-Лоцман»
Миколаївське державне підприємство "Дельта-лоцман", наказом міністерства транспорту і зв'язку, визначено головним підприємством України в системі забезпечення безпеки судноплавства. У зв'язку з цим планується реорганізація ГП "Державної морської лоцманської служби" шляхом приєднання його до ГП "Дельта-лоцман", на яку покладено виконання функцій по лоцманському проведенню, регулюванню руху судів, змісту судноплавних шляхів, створенню єдиної системи моніторингу, а також організація пошуку і порятунку на морі.
У виконанні державних завдань ДП "Дельта-лоцман" за коротку годину оптимізована робота з лоцманського проведення суден, впроваджено дві регіональні системі регулювання руху суден, налагоджена належна експлуатація та технічна модернізація морських шляхів загального користування.
Для відновлення паспортних габаритів і підвищення пропускної можливості штучних морських каналів Дніпро-Бузького регіону (загальна протяжність - 65,3 морських миль) зроблені капітальні ремонтні дноуглубляючі роботи загальною кількістю більше 16.557 млн. м3 (за станом на 01.11.2003г.). З прорахунком потреби портів глибини БДЛК доведено до 10,4 м.
У 2002 році реалізована інвестиційна програма по створенню першої української регіональної системи врегулювання руху судів (СРРС) в морському регіоні Одеській, Миколаївської і Херсонської областей. СРРС складається з семи об'єктів: три постів регулювання руху судів (ТПРС - "Очаків", "Руськая коса", "Широка Балка"), які обслуговуються персоналом, три автоматизованих постів регулювання руху судів (АПРРС- "Дніпровка" „Корениха”, „Богданівка”) і Оперативного координаційного центру регулювання руху судів (ОКЦ СРРС).
ДП «Дельта-лоцман» активно працює над створенням системи моніторингу надводної обстановки (судів і вантажів, а також єкіпажей і пасажирів) як в звичайних, так і в чрезвичайних ситуаціях. Ця система включатиме покриття зони відповідальності глобальною системою зв'язку, введення в експлуатацію Берегових базових станцій автоматизованої інформаційної системи (АЇС) і створення Берегової системи регулювання руху судів у вигляді об'єднання служби.
У 2001 році на базі підприємства створене Галузевий тренажерний центр підготовки і перепідготовки морських лоцманів і лоцманів-операторів, який не має аналогів в морських країнах східної Європи і СНД. Тренажерний центр оборудован комплексом навігаційного устаткування фірмі «Транзас» і складається з чотирьох навігаційних ходових містків, трьох постів служб регулювання руху судів і мультимедійного комп'ютеризованого лоцманського класу. Суднові містки оснащені всіма приладами управління судном і засобами радіолокацій зв'язку. На тренажері імітується реальне плавання з можливістю кругової візуалізації при дії зовнішніх чинників в будь-яких районах і умовах плавання. Інструктори тренажерного центру мають практичній досвід мореплавання, учбової роботі, пройшли спеціальну інструкторську підготовку в Росії та Голландії. Ділова співпраця з провідними морськими учбовими заставами України і Росії дозволяє слухачам одержувати глибокі теоретичні знання лоцманської професії, а тренажерному центру розвівати свою навчально-методічну базу, насичуючи її останніми передовими розробками в області навігації, засобів зв'язку і методології ведення учбової тренажерної підготовки морських фахівців. Галузевій тренажерній Центр на основі розроблених у відповідності до вимог Міжнародної Морської Організації (ІМО) положення та навчальної програмі здійснює: Підготовку і перепідготовку морських лоцманів і лоцманів-операторів 1 і 2 класу СРРС; Спеціальну підготовку після курсів (всього 8); Прогнозування і дослідження руху суден в критичних, надзвичайних і аварійних умовах; Психофізичне та професійне тестування кандидатів для роботі лоцманом.
Для вирішення потреб в забезпеченні спеціалізованим вітчизняним флотом під егідою Міністерства транспорту України на замовлення ДП "Дельта - лоцман" розроблено проекті лоцманського катера (пр.70161) та катери швидкісного, багатоцільового (пр.09132). Основне їх завдання - забезпечити висадку та зняття лоцманів у прибережних водах, акваторіях портів та внутрішніх водних шляхах у тому числі: Бузько-Дніпровському регіоні та на українському судновому шляху "Дунай - Чорне море".
Реалізація приведених віще програм дозволила комплексно вирішати питання, пов'язані із забезпеченням безпеки мореплавства, підвищення конкурентоспроможності морських портів та залучення додаткових транзитних вантажів.
Новім етапом в розвитку підприємства стало створення в травні 2004 року на його базі Державної лоцманської служби Україні. Єдиним завданням створення Державної лоцманської служби, яка об'єднує функції лоцманського забезпечення і врегулювання рухи судів, є забезпечення безпеки мореплавання на судноплавних шляхах в територіальних водах, на фарватерах, підхідних каналах, рейдах портів і терміналів Україні.
ДП "Дельта-лоцман" виконує функції замовника робіт по проектуванню і будівництву глибоководного суднового ходу «Дунай-чорне море». Цей проект, який отримав назву Малий Босфор, дасть можливість відновити багато тоннажне судоходствона української частки Дунаю по трасе 7-го міжнародного транспортного коридору.
Розвиток Миколаївських портів забезпечить підвищення ролі України в міжнародній системі господарських зв'язків.
... року експедиція під керівництвом Рене Роберт Cavelier, Sieur де ла Салле назвав його Лак Сент-Клер, як вони знайшли його на свято Святий Клер з Ассизі. 3.2. Озеро Ері Озеро Ері – це десяте найбільше озеро на Землі і п'яте серед Великих озер Північної Америки, четверте найбільше озеро по області поверхні, найпівденніше, найдрібніше, і якнайменше за об'ємом. Озеро обмежено на півночі канадською ...
... учасникiв, про живих i мертвих, про тих, хто вклав у фундамент незалежностi України своє здоров'я, кров або й саме життя, ви, шановнi читачi, дiзнаєтеся з цiєї книги. Територія Корецького району складає 72 тис. га., протяжність з півночі на південь - 25 км, зі сходу на захід - 32 км. Лісовий фонд становить 10.4 тис. га. Природно-ресурсний потенціал: поклади каоліну, гончарна глина, будівельний ...
... ічне розташування та соціально-економічну систему Миколаївської обл. можна зазначити, що у регіоні є всі умови для розвитку туристичної галузі. миколаївський рекреаційний туризм ресурс 2. Природно-рекреаційні ресурси Миколаївської області та їх задіяння у системі туристично-екскурсійного обслуговування Україна має значні туристичні ресурси для задоволення потреб вітчизняних та іноземних ...
... . Знам’янський район, як і Кіровоградська область являється сільськогосподарським районом. Основне виробництво складається із вирощування зернових та технічних культур. За структурою економіки Знам’янський район Кіровоградської області є аграрно-індустріальним. Рівень господарського освоєння району характеризується такими показниками: частка в загальній площі кількості населення і трудових ...
0 комментариев