Реферат

на тему:

Чорнобильська катастрофа та її наслідки для України

Київ 2008

Героям чорнобиля

Квітневою ніччю буяли сади.

Народ тихо спав, не чекавши біди.

Лиш служба пожежна ніколи не спить,

На варті безпеки людської стоїть.

В ту ніч Бог, диявол, чи фактор людський

Зробили помилку, розбурхали біль.

І полум’я синє, здіймаючи пил,

Серпанком небесним здійнялось над ним.

Четвертим реактором, хто знав тоді,

Що той "мирний атом" наробить біди.

І не уявити, в масштабах яких

Могла та біда нас поглинути всіх,

Якби не той подвиг, де долі свої

Пожежні Чорнобиля нам віддали.

Коли тисячі різномовних людей

Себе не жаліли заради дітей

Над блоком згорілим, над "Прірвою вогню"

Звели саркофаг, поховали біду.

Так встанемо ж люди, вклонімося ми

Героям і жертвам тієї "війни".

Майор внутрішньої служби Г.Курячий.

День народження атомної промисловості можна рахувати 12 квітня 1943 р. коли було підписано ухвалу уряду про створення в Москві Лабораторії № 2 АН СРСР, що згодом стала Інститутом атомної енергії. Перша в світі атомна електростанція була побудована і введена в експлуатацію 27 червня 1954 року в місті Обнінськ Калузької області. Створення цієї станції було першою спробою використовувати атомну енергію в мирних цілях.

Не пройшло ще і десяти років, з часу трагедії Хіросіми і Нагасакі, коли людство вперше переконалося в колосальній руйнівній енергії атома. Та бувший Радянський уряд робив все, щоб переконати людей всього світу в можливості мирного використання атомної енергії. Підтвердженням такої можливості і стало будівництво Обнінської АЕС, а потім в 1957 році атомного криголама “Ленін”. Так почався новий період становлення і розвитку ядерної енергетики, який продовжиться до Чорнобильської катастрофи в 1986 р.

Чорнобиль. Місто, яке розташоване на правому березі р. Прип’ять при впаданні її правої притоки — річки Уж. Перша літописна згадка про Чорнобиль відноситься до 1193 року. В місті функціонували судноремонтний, чавунно-ливарний заводи, цегельня, фабрика народних промислів, річковий порт, широка мережа культурно-просвітніх закладів, медичне училище.

Будівництво Чорнобильської АЕС велося чергами. Кожна з них включала 2 енергоблоки, що мали загальні системи спецводоочистки і допоміжні споруди на майданчику. У їх склад входять: сховище рідких і твердих радіоактивних відходів, відкриті розподільні пристрої, газове господарство, резервні дизель-генераторні електростанції, гідротехнічні і інші споруди. Джерелом технічного водопостачання перших чотирьох енергоблоків є наливний ставок-охолоджувач площею 22 квадратних кілометра. Передбачені також окремі насосні станції для 3-го і 4-го блоків. Є резервне електропостачання від дизель-генераторів.

Навіть неповне перерахування споруд ЧАЕС говорить про те, наскільки це був крупний енергетичний об’єкт.

28 вересня 1977 року включений в електричну мережу 1-й турбогенератор. Чорнобильська АЕС дала першу електричну енергію.

21 грудня 1978 року здійснений пуск 2-го енергоблоку.

3 грудня 1981 року здійснений пуск 3-го блоку електростанції.

31 грудня 1983 року дав першу електроенергію 4-й енергоблок.

В серпні 1984 року Чорнобильська АЕС виробила 100 мільярдів кіловат електроенергії. Таким чином, на 1 січня 1986 року потужність чотирьох блоків станції складала 4 мільйони кіловат, що відповідало її проектній потужності.

Та біда, яка сталася вночі 26 квітня 1986 року, назавжди залишиться в пам’яті людей як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.

Так що ж відбулося на Чорнобильській АЕС ?

25 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці ЧАЕС планувався не зовсім як звичайний. Передбачалося зупинити реактор на планово-попереджувальний ремонт. Але перед тим, керівництво ЧАЕС планувало провести деякі експерименти. Звернемося до хронології подій.

Отже 25 квітня 1986 року......

13 год. 00 хв. - згідно графіку зупинки реактора на планово-попереджувальний ремонт персонал приступив до зниження потужності.

13 год. 05 хв. - при тепловій потужності 1600 Мвт. відключений від мережі турбогенератор №7, що входить в систему 4-го енергоблока. Електроживлення власних потреб перевели на турбогенератор №8.

14 год. 00 хв. - відповідно до програми випробувань відключається система аварійного охолоджування реактора.

23 год. 10 хв. - отриманий дозвіл на зупинку реактора. Почалося зниження його теплової потужності до 1000-700 Мвт відповідно до програми випробувань. Але оператор не справився з управлінням, внаслідок чого потужність апарату впала майже до нуля. У таких випадках реактор повинен глушитися, але персонал не врахував цю вимогу. Почали підйом потужності.

1 год. 00 хв. 26 квітня - персоналу вдалося підняти потужність до рівня 200 Мвт (теплових) замість необхідних 1000-700.

1 год. 03 хв. - до шести працюючих насосів підключили ще два.

1 год. 20 хв. - для утримання потужності реактора з нього були виведені стержні автоматичного регулювання, порушивши строгу заборону працювати на реакторі без певного запасу стержнів - поглиначів нейтронів. У той момент в реакторі знаходилося тільки шість стержнів, що приблизно удвічі менше гранично допустимої величини.


Информация о работе «Чорнобильська катастрофа та її наслідки для України»
Раздел: Экология
Количество знаков с пробелами: 22441
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
40927
0
0

... полягає в тому, що класифікація причин та наслідків, визначення термінів може використовуватися журналістом для полегшення написання матеріалу на тему аварії на ЧАЕС. РОЗДІЛ 1. ОСОБЛИВОСТІ ВИСВІТЛЕННЯ НАСЛІДКІВ КАТАСТРОФИ У ЗМІ   1.1 Понятійний апарат журналіста Для написання будь-якого журналістського матеріалу треба в першу чергу розрізняти терміни, які будеш використовувати у роботі. ...

Скачать
27616
0
0

... й графіту проникли у приміщення нижньої частини реактора. В результаті склалася надзвичайна ситуація, яка вимагала термінових дій по нейтралізації небезпеки. Наслідки, які мала аварія на 4-му блоці Чорнобильської АЕС, дали підстави вважати цю подію катастрофою планетарного масштабу. Із 192 т палива, що знаходилося в реакторі 4-го блока, близько 4% було викинуто у повітря протягом 10 днів. В ...

Скачать
59856
2
1

... та сполучної тканини (92,1%) і хворобам органів травлення (57,5%). Станом на 1 січня 2008 року в Україні проживало 2 млн. 526 тис. 216 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у тому числі: -  учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - 297 тис. 850 осіб; -  потерпілих від аварії на ЧАЕС - 1 млн. 636 тис. 319 осіб; -  дітей, віднесених до потерпілих від ...

Скачать
18411
1
0

... сть забруднення с.Стецева складала Сs-137 - 5,06 Кі/км кв, Sr-90 - 0,31Кі/км кв; в 1992 році Cs-137 - 4,96 Кі/км кв, Sr-90- 0,31 Кі/км кв. Населення с.Стецева виділене в 4 категорію потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС і вимагає пріоритетного медичного спостереження ( Постанова Кабінету Міністрів України №106 від 23 липня 1991 року). Контрольними являлись результати аналогічного дослідження в с. ...

0 комментариев


Наверх