3.6 Оцінка якості робіт

 

При фарбуванні можливі різні дефекти, які можуть бути від неякісної підготовки поверхонь та недотримання технології виконання робіт.

Сліди від кисті залишаються при застосуванні густої фарби і недостатньо хорошого розтушовування.

Стики утворюються тому, що фарбування проводилось швидковисихаючими фарбами.

Потьоки з'являються в результаті застосування рідкої фарби, в достатку наноситься на поверхні без достатнього розтушовування.

Груба фактура забарвлення утворюється при застосуванні непроцідженої фарби, фарбуванні на погано виконаній шпаклівці або при поганій її зачистці (шліфуванні).

Плями іржаві і темні можливі тому, що при підготовці не були видалені смолисті і мінерально-масляні плями.

Різні за кольором плями з непросихаючою фарбою утворюються при фарбуванні на непросохлій фарбі.

Матові плями з'являються при фарбуванні погано загрунтованих поверхонь.

Низьке покриття можливе при використанні слабкопроникних фарб.

Затримка в висиханні походить від застосування пігментів, що затримують висихання.

 

Технологія виконання шпалерних робіт

3.7 Алгоритм технологічного процесу шпалерних робіт

 

Після очищення і шпаклювання поверхонь приступають до підготовки шпалер. Перш за все потрібно знати, скільки шпалер потрібно, а також розміри самої кімнати.

Якщо потрібно обклеїти шпалерами стіни кімнати 5 х4 м, перш за все визначають її периметр:

(5 + 4) х2 = 40 м.

Отриману цифру (периметр кімнати) потрібно розділити на ширину шпалер, наприклад 0,5 м:

40: 0,5 = 80.

Отже, саме таку кількість полотнищ шпалер знадобиться для обклеювання кімнати. Далі потрібно дізнатися кількість рулонів шпалер, необхідних для обклеювання однієї кімнати:

80: 4 = 20 рулонів. Потрібно пам'ятати, що при розрахунку числа рулонів із загальної кількості шпалер віднімають сумарну площу вікон і дверей.

Перед наклеюванням на стіни у шпалер обрізують 1 або 2 кромки строго по лінії, після чого рулони розрізають на окремі полотнища, рівні висоті стіни плюс 5-10 см для подальшої обрізки (рис. 3.5).

Рисунок 3.5 Нарізка шпалер

 

Після відрізання першого полотнища приступають до підготовки другого. Усі наступні полотнища вимагають максимальної уваги, так як частини малюнка деяких видів шпалер слід поєднати так, щоб на стіні він був цілісним.

Зазвичай рекомендується купувати на 1-2 рулони шпалер більше: необхідний невеликий запас на випадок екстреного ремонту. Маючи запасні рулони шпалер, можна замінити тільки одну пошкоджену ділянку, а не переклеювати наново всі стіни або стелю.

При відрізанні полотнищ від рулону рекомендується залишати невеликий запас по висоті стіни, близько 2 см, тому що іноді висота стін в одному приміщенні неоднакова. Крім того, в процесі висихання клею деякі шпалери дають невелику усадку. Надлишок шпалер після повного висихання обрізають ножем зі змінними лезами (рис. 3.6).

Рисунок 3.6. Нанесення клею на шпалери

 

Підготовлені полотнища укладають лицьовою стороною до підлоги, намагаючись, щоб бокова кромка кожного наступного полотна відступала в бік приблизно на 2 см - цей захід приймають для того, щоб не забруднити клеєм лицьову сторону шпалер. Потім наносять клей - валиком або маховою кистю.

Одношарові паперові шпалери промазують клеєм тільки 1 раз, двошарові і всі інші види шпалер - 2 рази.

Після промазування полотнищ клеєм шпалери складають особливим чином, щоб клей добре вбирався. При цьому потрібно намагатися, щоб краї полотнищ перебували клейовою стороною всередину, після чого полотнище знову складають, переміщаючи обидва його краї на середину.

Одношарові шпалери залишають для просочення клеєм на 10 хвилин, двошарові і інші види - на 25-30 хвилин.

Після того як шпалери повністю приклеєні і разглажени, можна встановити вимикачі та розетки.

 

3.8 Інструменти, пристрої та матеріали

 

Шпалери можуть надати ошатний вигляд будь-якому приміщенню, допоможуть створити затишок у будь-якому будинку, головне - вибрати найбільш підходящий вид, малюнок і колір.

В даний час асортимент шпалер різних малюнків, кольорів, фактури і якості воістину широкий, і покупцям дуже складно зробити вибір при такому їх розмаїтті.

Шпалери розрізняються не тільки за зовнішнім виглядом, але і по фізичних характеристиках, а також по своїй текстурі. Вибір того чи іншого виду шпалер залежить від того, для якого приміщення призначено покриття.

На сучасному ринку будівельних матеріалів продаються шпалери наступних видів:

- фонові;

- з друкованим малюнком без фону;

- з фоном і друкованим малюнком;

- з друкованим напівтоновим малюнком без фону;

- з фоном і друкованим напівтоновим малюнком;

- з рельєфним фоном;

- з фоном і рельєфним малюнком;

- фонові з обробкою під шовк;

- безфонові з друкованим малюнком і обробкою під шовк;

- фонові з друкованим малюнком рельєфу і з обробкою під шовк;

- металізовані з фоном і друкованим малюнком;

- велюрові, фонові і без фону;

- фонові з друкованим малюнком і плівковим покриттям.

Всі шпалерні матеріали класифікуються за такими параметрами: вид поверхні, малюнок, вологостійкість, щільність і деякі інші, проте ця класифікація є неповною і навіть умовною. При покупці шпалер покупець зазвичай намагається враховувати основу і технологію виготовлення цих матеріалів.

У залежності від цього шпалери прийнято ділити на паперові, вінілові, скловолокнисті, фотошпалери і рідкі шпалери.

Шпалери бувають вологостійкими - стійкими до вологого стирання без застосування миючих засобів, - невологостійких і миються - стійкими до застосування різних миючих засобів.

За способом виготовлення шпалери бувають грунтованими, коли малюнок наносять на попередньо загрунтовану підставу, і негрунтованими. Грунтовані шпалери вважаються найбільш міцними і виглядають більш декоративно. Їх доцільно використовувати ще й тому, що завдяки своїй щільності вони допомагають замаскувати невеликі дефекти і нерівності поверхонь. Деякі виробники покривають грунтовані шпалери спеціальним вологостійким складом, що закріплює і оберігає малюнок від стирання.

У цьому випадку такі шпалери можна наклеювати на стіни і стелі навіть у вологих приміщеннях. Крім того, такі шпалери можна не лише мити, але навіть відтирати забруднення жорсткою щіткою. Грунтовані шпалери бувають рельєфними, з багатобарвним або однокольоровим фоном, і тисненими, що виготовляються методом тиснення на щільному папері, на яку попередньо нанесений спеціальний склад.

Після обклеювання стін шпалерами деякі з них, наприклад склошпалери і вінілові, можна покривати різними фарбувальними складами, завдяки чому такі покриття миються.

Існує кілька видів шпалер з вологостійким покриттям:

- полівінілхлоридна плівка, або просто ПВХ, як її частіше називають. Ці шпалери дуже зручно наклеювати, так як на них вже є клейовий шар, захищений підкладкою. Плівка ПВХ дуже декоративна, буває або гладкою, або з рифленою поверхнею. В останньому випадку зручно наклеювати плівку в місцях з невеликими дефектами. У продажі зустрічається акустична плівка ПВХ, виготовлена на звуковбирною основі. Цей матеріал рекомендується застосовувати для обробки стін ванної кімнати, туалету, кухні;

- повінол - обробний матеріал, що складається з склотканини і бавовняної тканинної основи з покриттям ПВХ з лицьового боку. Цей матеріал доцільніше використовувати для обклеювання стін туалету, ванної кімнати та кухні;

- ізоплен - обробний матеріал на паперовій основі з покриттям ПВХ з лицьового боку. Він призначений для обклеювання стін і перегородок (Рис. 3.7).

Рисунок 3.7. Палітра шпалерів

 

Клеї можуть бути рідкими, гелеобразними, випускатися у вигляді порошків і гранул, прутків і плівок. У рідких клеях клейка речовина присутня у вигляді дисперсії (водного розчину з рівномірно розподіленими в ньому частинками речовини, що клеїть). Речовина, що клеїть в сухих порошкоподібних клеях, гранулах, прутках і плівках знаходиться в твердому стані (Рис. 3.8).


Рисунок 3.8. Шпалерний клей

 

В'язкість клею знаходиться в прямій залежності від масової частки сухого залишку, яка, у свою чергу, показує, яка кількість клею використовується для формування клейового шва. Чим вище частка сухого залишку, тим менше клею доведеться витратити в процесі роботи.

Самим популярним і доступним за ціною є клей КМЦ. Він являє собою пухку масу білого, іноді злегка жовтуватого відтінку.

Для того, щоб домогтися найкращої якості при обробці приміщень шпалерами, необхідно використовувати спеціальні інструменти. Ці інструменти прості у використанні, але часто при обклеюванні шпалер ми згадуємо тільки про пензлі й ножиці, забуваючи про не менш важливих і потрібних інструментах, яких в потрібний момент може не виявитися під рукою.

Відро для клею. Буде потрібно відро невеликого обсягу.

Ролики. Необхідний конічний ролик, для прокатки швів приклеєних шпалер.

Ножиці з довгими лезами, які підвищують продуктивність і зручніше для різання великого обсягу паперу. Крім того, ножиці повинні бути гострими, так як тупі залишають після обрізки кошлату крайку, що погіршує якість обклеювання.

Ніж або різак повинні бути гостро наточені і спрямовані на бруску, щоб після обрізки кромка була без ворсу.

Кисті потрібно застосовувати ті, що зручні, однак великими кистями швидше і рівніше наносити клей, так само переважні жорсткі, а не м'які кисті. Швецькі щітки також можуть застосовуватися для роботи. Кисті і щітки потрібні для проклейки поверхонь, нанесення клею на шпалери і папір, а сухі - для шпалер згладжування.

Схил повинен мати тонкий і міцний шнур такої довжини, щоб вона перевищувала довжину самої довжиною стіни на 1 м. З його допомогою відбивають лінії на стіні: вгорі - горизонтальні, за якими наклеюють верхню крайку полотнищ шпалер, і вертикальні - на відстані від кута, рівному ширині наклеюваного полотнища.

Чисті ганчірки так само як і валики різних розмірів можуть використовуватися для вирівнювання поверхні поклеєного шпалер і підтирання швів. Однак більш зручна для цієї мети велика щітка з жорстким волоссям: вона не тільки швидко і міцно пригладжує шпалери, але і менше розмазує виступаючий клейстер і фарбу на шпалерах (рис. 3.9).

Рисунок 3.9. Інструмент для поклейки шпалер

 


Информация о работе «Технологія опоряджувальних робіт однокімнатної квартири»
Раздел: Строительство
Количество знаков с пробелами: 44407
Количество таблиц: 3
Количество изображений: 10

Похожие работы

Скачать
195822
33
8

... , геологічні розрізи. В розділі технологія будівельного виробництва було вивчено науково-теоретичні положення сучасної технології будівельного виробництва і оволодіння практичними методами проектування технологічних процесів. Розроблені технологічні карти виконання робіт по зведенню монолітного каркасу, до яких входять: схема монтажу, схема організації робочого місця при бетонуванні вертикальних ...

Скачать
86662
34
9

... мінімуму, встановленого для працездатної особи; 1,0 відсотка - для найманих працівників, заробітна плата яких вища прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. 1.3 Формування бюджету фонду обов’язкового соціального страхування на випадок безробіття Загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система ...

0 комментариев


Наверх