2 ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ З МОНТАЖУ ЗАСОБІВ ВИМІРУ І СИСТЕМ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

 

2.1 Передмонтажна перевірка приладів і засобів автоматизації

Технічне обслуговування

Технічне обслуговування зводиться до дотримання правил експлуатації зберігання і транспортування, викладених в даному ТЕ, періодичній перевірці блоків. Технічне обслуговування проводити не рідше за один раз на рік.

Якщо при визначенні основної похибки блок не задовольняє основні технічні характеристики, необхідно провести наладку вимірювального моста і тракту посилення блоку.

Для проведення наладки, підключіть блок по схемі додатку E1. Встановіть на магазині опору R3, R4 значення рівне номінальному початковому значенню вхідного сигналу. Потенціометром “Ік >0<” і “Іік >0<” по міліамперметру РА1 і РА2 відповідно, встановити 0 мА для блоків з вихідним сигналом 0-5 мА, 0-20 мА і 4 мА для блоків з вихідним сигналом 4-20 мА. Встановіть на магазині опору R3, R4 значення рівне номінальному кінцевому значенню вхідного сигналу. Потенціометром “Установка “мах” 1 кн.” І “Установка “мах” 2 кн.”, по міліамперметру РА1 і РА2 відповідно, встановити 5 мА для блоків з вихідним сигналом 0-5 мА, 20 мА для блоків з вихідним сигналом 0-20, 4-20 мА. Повторіть дані операції кілька разів.

Визначте основну погрішність блоку.

Якщо не вдається налагодити блок, в такому разі є можливим пульсація, опір ізоляції не відповідають технічним характеристикам, блок підлягає ремонту.

Визначення опору ізоляції.

Вимірювання електричного опору ізоляції, проводити при відключених від блоку зовнішніх ланцюгів за допомогою мегомметра між крапками А, В, і З по схемі додатку. Вимірювання електричного опору ізоляції при підвищеній вологості проводити впродовж 3-х хвилин після витягання БПО-32 з камери вологості.

Вимірювання електричного опору ізоляції для температури вище за 35°С проводять під напругою різної полярності не більше 130 В після витримки БПО-32 при температурі верхнього робочого діапазону не менш 2-го годинника. Відлік опору ізоляції потрібно здійснювати після першої хвилини з моменту включення вимірювального приладу. БПО-32 вважається таким, що витримав випробування, якщо зміряні значення опору ізоляції не менше 20 МОм.

Визначення основної похибки.

Перевірку БПО-32 проводити по схемі додатку E2. Перед перевіркою по будь-якому з вказаних пунктів положення перемикачів повинні відповідати схемі перевірки.

Перш ніж визначати основну погрішність перетворення БПО-32 необхідно встановити «0» першого і другого каналу. Встановити на магазині опору R3, R4 значення рівне номінальному початковому значенню вхідного сигналу. Потенціометром “Ік >0<” і “Іік >0<” по міліамперметру РА1 і РА2 відповідно, встановити 0 мА для блоків з вихідним сигналом 0-5 мА, 0-20 мА і 4 мА для блоків з вихідним сигналом 4-20 мА. Змінюючи опір на магазині R3, R4, провести вимірювання для п'яти точок значень вхідного сигналу 0%(початкове значення), 25%, 50%, 75%, 100%(початкове значення + відповідний відсоток від діапазону зміни вхідного сигналу). У кожному випадку по міліамперметру РА1, РА2 зафіксувати значення відповідних вихідних сигналів.

Перевірка впливу навантаження на вихідний аналоговий сигнал. Встановити на магазині R3, R4 значення опору для максимального вихідного сигналу (початкове значення вхідного сигналу + номінальний діапазон зміни вхідного сигналу). Розімкнути перемикачі S1,S2 по міліамперметру РА1, РА2 зафіксувати значення відповідних вихідних сигналів.


Основну погрішність визначити по формулі:

Авіх. - Авих.р г Ч = % 100 Ан (4.2)

де Авих.р - розрахункове значення вихідного сигналу при тому ж значенні вхідного сигналу, мА;

Авіх. – значення вихідного сигналу при відповідному значенні вхідного сигналу, мА;

Ан – нормоване значення вихідного сигналу, мА;

Значення основної погрішності не повинне перевищувати: ± 0,25% – для блоків з діапазоном зміни вхідного сигналу dR F 10 Ом ±(0,25+0,25*(10/dR-1))% – для блоків з діапазоном зміни вхідного сигналу dR H 10 Ом БПО-32 вважати таким, що пройшов перевірку, якщо для всіх виходів значення г знаходиться у вказаних прибудовах.

Визначення пульсації вихідного сигналу. Встановити на магазині R3, R4 значення опору для максимального вихідного сигналу (початкове значення вхідного сигналу + номінальний діапазон зміни вхідного сигналу). Розімкнути перемикачі S1,S2 по осцилографу Р1,Р2 визначити пульсацію вихідного сигналу.

Визначення величини амплітуди пульсації вихідного сигналу перетворювача, шляхом вимірювання змінної, що становить вихідного сигналу осцилографом Р1, Р2 із закритим входом і вхідним опором не менше 1 МОм. Величина амплітудного значення пульсації вихідного сигналу, не повинна перевищувати половини межі допустимого значення основної погрішності. 0,25 % від верхньої межі зміни вихідного сигналу.

2.2 Монтаж первинних перетворювачів

Для електричних з’єднань перетворювача використовувати кабель або проводи з площею перерізу однієї жили 0,75 – 1,5 мм2:

з гумовою ізоляцією по ГОСТ 1507-78 або

з поліетиленовою ізоляцією в пластмасовій оболонці по ГОСТ 6436-75 див. лист2 Схема комбінована з’днань.

Допускається застосування інших проводів і кабелів, які відповідають вимогам.

Кола живлення і вихідні кола перетворювача прокладати окремо. При наявності в місці прокладення лінії зв’язку зовнішніх змінних магнітних полів, які впливають на роботу перетворювача, вихідне коло перетворювача слід помістити в електричний екран.

Після перевірки з’єднань перетворювача ввімкнути його живлення.

Знімати покази вимірювального параметру рідини наступного дня після включення перетворювача, періодично постукуючи по з’єднувальних імпульсних лініях між діафрагмою та перетворювачем для повного видалення бульбашок повітря. Дана операція особливо потрібна при низьких тисках вимірювального середовища.

При відсутності різниці тисків (відкритий зрівнювально - продувний клапан) механічним коректором „нуля” (переміщенням дифтрансформаторного перетворювача) на вимірювальному блоці виконати установку нульового (початкового) значення вихідного сигналу. Відхилення установленого значення вихідного сигналу не повинно перевищувати 0,25 значення границі основної похибки перетворювача. При цьому слід користуватися діамагнітними (латунними) ріжковими ключами для контргайки і різьбового фланця.

Виконати настройку „нульового” (початкового) значення вихідного сигналу на платі електронного блоку елементом регулювання „нуль”.

Відхилення встановленого значення вихідного сигналу не повинно перевищувати 1/12 границі основної похибки перетворювача. Закрити урівноважувальний - продувний клапан. Перевірити проходження вихідного сигналу перетворювача і впевнитись у правильному його функціонуванні.


2.2.1 Монтаж ультразвукового рівнеміра МТМ 900 поз. 5а,6а.

При встановленні:

1- Розмітка місця встановлення. 2- Встановлення конструкції для приладу з вивіркой. 3- Встановлення приладу на готовій конструкції з вивіркой. 4- Розмітка встановлення кронштейнів під захисні труби. 5- Відкриття лотка.

При зварюванні:

1- Приварка конструкції до ємкості. 2- Приварка кронштейнів під захисні труби. 3- Приварка ущільнюючого штуцера.

Робочий персонал: монтажники - 5р., 3р., 2р;

 електрозварювальники – 5р.

2.2.2 Монтаж перетворювача тиску МТМ701,5Г поз 7а.

1- Встановлення приладу на відбірному пристрою з встановлення вкладок та ущільнень.

Робочий персонал: монтажники – 4р.

2.2.3 Монтаж індукційного витратоміра Нanіvel Magnev 3000 PLUS поз. 1а.

1- Демонтаж вставки, яка встановлена на технологічному трубопроводі. 2- Протирка правильності приєднувальних розмірів. 3- Встановка і вивірка приладу і апаратури з виготовленням та вкладанням прокладок.

Робочий персонал: монтажники - 5р., 3р., 2р.


Информация о работе «Модернізація системи автоматизації станції ІІ фільтрації соку. Управління фільтрами»
Раздел: Промышленность, производство
Количество знаков с пробелами: 45917
Количество таблиц: 3
Количество изображений: 2

Похожие работы

Скачать
468112
34
0

... ї зони та обмеження доступу до неї людей. На підприємстві згідно з вимогами законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та охорони праці повинні бути розроблені і затверджені роботодавцем: - план попередження надзвичайних ситуацій, у якому визначаються можливі аварії та інші надзвичайні ситуації техногенного та природного ...

0 комментариев


Наверх