1.2 Сьогодення ДН-4 ДТГО "Південно-Західна залізниця"
Сьогодні Південно-Західна залізниця – це важлива транспортна магістраль України. Вона з’єднує Донбас, Криворіжжя та Придніпров’я з центральними і західними областями, забезпечує найважливіші транспортні зв’язки України з Росією, Білоруссю, Молдовою та іншими державами. Головна лінія Південно-Західної залізниці — напрямок Хутір-Михайлівський—Конотоп—Бахмач—Ніжин—Київ—Козятин—Вінниця—Жмеринка—Хмельницький—Тернопіль, є частиною Трансєвропейської залізничної магістралі: Москва — Київ — Львів — Прага. Південно-Західна магістраль є основною транспортною сполучною ланкою у перевезенні вантажів та пасажирів.До кінця XIX ст. залізнична мережа України в основному сформувалася. Щільність залізничних шляхів сполучення в Україні становить 38 км на 1 тис. км, у Франції, наприклад, 65 км на 1 тис. км (1983 р.). Мережа залізниць найщільніша на південному сході (Донбас), а також на заході країни. Загальна довжина залізничних шляхів загального користування— 22,7 тис. км, із них 8,3 тис. км, або 37 %, електрифіковано, 8,0 тис. км, або 35 %, є дво- і багатоколійними.
Укрзалізниця, централізовано управляє процесом перевезень у внутрішньому і міжнародному сполученні та регулює виробничо-господарську діяльність залізниць у сфері організації цього процесу. Де-факто є державним підприємством — монополістом у сфері залізничних перевезень.
«Півде́нно-За́хідна залізни́ця» — одна з найстаріших залізниць України. Управління Південно-Західної залізниці розташоване в столиці України — місті Києві.
Експлуатаційну роботу залізниці здійснюють п’ять дирекцій із залізничних перевезень - Київська, Козятинська, Жмеринська, Коростенська, Конотопська.
У першій половині 2009 року Коростенська дирекція залізничних перевезень Південно-Західної залізниці збільшила відправлення на експорт будівельних вантажів. Найбільше залізницею перевозять щебеневу продукцію з промислових підприємств (кар’єрів) дирекції.Так, з початку року на експорт Коростенська дирекція навантажила та відправила понад 1 млн. 917 тисяч тонн щебеню. У першій половині минулого року цей показник на дирекції становив понад 1 млн. 881 тисячу тонн.
Залізничники передбачають стабільне навантаження з підприємств, розташованих на території Коростенської дирекції, та відправлення будівельних вантажів залізницею до Російської Федерації та країн Балтії впродовж усього 2009 року.
В умовах Коростенського локомотивного депо столичнi залiзничники подовжили життя дизель-поїзда ДРIА-154. До дизель-поїзда, що курсує за маршрутом Коростень-Хмельницький, включенi вагонi I, II та III класу.
Перевезення пасажирів та вантажу на великі відстані у всіх напрямках України, в ближнє і дальнє зарубіжжя здійснюється залізничним транспортом. Місто Коростень – є регіональним центром залізничного транспортного комплексу Житомирської області. Тут знаходиться адміністрація Коростенської дирекції залізничних перевезень Південно-Західної залізниці, якій підпорядковані 62 станції та 18 структурних підрозділів. За добу відправляється близько 40 тис.тн вантажів, послугами залізничного транспорту користується 50 тис. пасажирів.
Переваги. Перевезення пасажирів, вантажів великими обсягами, великогабаритних вантажів. Розвиненість залізничної мережі.
Недоліки. Наявність на залізничних магістралях одноколійних перегонів, комплектування поїздів.
Мета розвитку. Зменшення собівартості перевезень, збільшення приміських пасажирських перевезень, покращення якості перевезень (швидкість, комфорт на вокзалах та поїздах), створення терміналів.
Основні показники розвитку комплексу залізничного транспорту міста.
Показники | 2005 рік звіт | 2006 рік звіт. | 2007 рік прогноз | 2007 р. у % до звіту 2006 р |
Кількість перевезених пасажирів, млн.осіб. | 13461 | 12963 | 12570 | 96,97 |
Кількість перевезених вантажів, тис.т | 13137 | 14495,2 | 14500 | 100,03 |
0 комментариев