ВСТУП

Колумбія – це велика країна, якій потрібні великі переміни. Ця країна, яка останнім часом показує усім, що не дивлячись на великий рівень злочинності в країні вона показує неабиякі економічні результати. ВВП на душу населення збільшується з кожним роком. Колумбія – це країна, яка має великі запаси природних ресурсів таких як: вугілля, нафта, газ, дорогоцінні метали. Так, країна славиться своїми золотими присками. Також вона знаходиться в списку лідируючих країн по експорту кофе, також вона вирощує на експорт і інші товари на експорт такі як банани та картопля, Колумбія майже повністю забезпечує свої харчові потреби.

Актуальність обраної теми полягає в тому, що на сьогоднішній день існують безліч різних моделей соціально-економічного розвитку і кожна з них представляє інтерес для інших країн, що розвиваються, в тому числі і для України, яка тільки недавно стала на шлях трансформації. Модель економічного розвитку Колумбії не одна з найкращих у світі, проте вона з кожним десятиліттям стає краще, ніж у минулих часах. Так, Латиноамериканська модель характеризується сировинним характером, проте влада Колумбії впроваджує нові технології, щоб підвищити ефективність видобутку корисних копалин. У цій роботі я намагатимусь розглянути особливості соціально-економічної моделі розвитку Колумбії; фактори конкурентоспроможності національної економіки держави, а також оцінити ефективність сучасної моделі розвитку країни і визначити напрямки подальшого розвитку.

Метою роботи є: вивчення особливостей та оцінка соціально-економічної моделі розвитку Колумбії.

У зв’язку з поставленою метою в роботі вирішуються наступні завдання:

- провести історичний аналіз становлення економічної моделі країни;

- дати характеристику економічного потенціалу та особливостей господарської системи Колумбії;

- розглянути вплив урядового регулювання на економічне зростання країни;

- проаналізувати конкурентоспроможність національної економіки;

- оцінити ефективність сучасної моделі соціально-економічного розвитку країни і визначити напрямки оптимізації моделі

. Об'єктом, що розглядаються даної курсовою роботою є економічна система Колумбії, а безпосередньо досліджуваним предметом - процес соціально-економічного розвитку країни.

У своїй роботі я використовував методи: порівняння, угрупування, аналіз, синтез, структурний метод, графоаналітичний, а також теоретичні методи.

Структура роботи складається з вступу, 2 розділів, висновків, списку використаної літератури.


Розділ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА МОДЕЛІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ КОЛУМБІЇ

1.1 Становлення економічної моделі до 1990 р.

Колумбія була однією з трьох клубів країни, які виникли в результаті розпаду Великої Колумбії в 1830 році (інші є Еквадор і Венесуела). П’ятдесятирічний конфлікт між урядовими силами і антиурядовими повстанськими угрупованнями, які називають себе FARC в значній мірі фінансується за рахунок торгівлі наркотиками. Більш ніж 31000 воєнних були демобілізовані до кінця 2006 року. Слідом за демобілізацією в країні розпочали свою активність нові злочинні угрупування, членами якої були колишні солдати, яких демобілізували. Повстанцям не вистачає військової або народної підтримки, щоб зробити переворот у країні,але атаки тривають проти мирних громадян. Великі площі в сільській місцевості знаходяться під впливом партизан. У листопаді 2012 року уряд Колумбії почав формальні мирні переговори з FARC, спрямовані на досягнення остаточного двосторонньої угоди про припинення вогню і на цей раз справді демобілізувати усіх членів FARC. Колумбійський уряд сфокусував усі свої сили на всіх районах держави, щоб не допускати захоплення їх партизанами. Незважаючи на десятиліття внутрішніх конфліктів і проблем безпеки, пов'язаних з наркотиками, Колумбія підтримує демократію в країні і це підтверджується тим що в країні як і усіх державах підтримують право на вибір, свободу та захист цивільних прав людей.

Колумбія – індустріальна аграрна країна. Основні галузі промисловості: текстильна, харчова, нафтова, хімічна, цементна, Гірнича. Транспорт: залізничний, автомобільний, морський, повітряний. Найбільші порти: Картахена, Барранкілья, Буенавентура, Тумако, Ковеньяс и Мамональ (останні два - нафтові).

На протязі майже усього XX ст. основу колумбійської економіки стає сільське господарство, головний продукт легального експорту - кава. Однак в останні десятиріччя роль сільського господарства зніжується, у 1996 його частка складає - 20% від ВВП[24]. Колумбія експортує сільськогосподарську продукцію и майже повністю задовольняє власні потреби в харчових продуктах та сировині для текстильної промисловості. Обробна промисловість становить 19% від ВВП, сектор послуг - майже 51%[24].

Велика частина промислового виробництва зосереджена в п'яти найбільших містах: Богота, Меделін, Розжарюй, Барранкілья и Букараманга. Довгий час головним промисловим центром був Меделін, в якому розташовані найбільші текстильні фабрики, однак у 1970 на перше місце вийшла Богота, що стала найбільшім промисловим центром и найбільшім містом країни. Основну продукції обробної промисловості складають продовольчі товари і напої (27% загально обсяги продукції цього сектора в 1997), текстильні і швейні вироби (13%), хімікаті (16%), папір и друкарська продукція (9%), машини і обладнання (12 %)[30].

Обробна промисловість продовжує грати ключову роль в економіці Колумбії; на її частку припадає 19% від ВВП (дані на 1996) і 16% трудових ресурсів (за даними на 1990). Велика частина обладнання і машин ввозитися з-за кордону. На початок 1990-х років продукція обробної галузі становила 20-30% від обсягу експортуp [19].

На початок 1990-х років проведена лібералізація торгівлі, знижені митні тарифи, зняті обмеження на експорт. Реформи в трудовому законодавстві знизили державний контроль над текучістю робочої сили. Проведені фінансові реформи заохочували встановлення банками процентних ставок виходячи з положення на ринку, а також сприяли підвищенню відносної ролі приватних комерційних банків. Загалом всі ці реформи були спрямовані на зменшення ролі держави в економіці.

У 1960 Колумбія першої з латиноамериканських країн підготувала докладний 10-літній план соціального і економічного розвитку. Після цього плани розробляються, як правило, на чотирирічні періоди, що збігаються з термінами президентського правління.


Информация о работе «Вивчення особливостей та оцінка соціально-економічної моделі розвитку Колумбії»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 40273
Количество таблиц: 2
Количество изображений: 10

Похожие работы

Скачать
41756
0
0

... економічної теорії, і лише спільними зусиллями вони можуть наблизитись до істини. Саме з цієї позиції доцільним і логічним є з'ясування наступного питання про розвиток економічної думки в Україні.   2. Предмет, Методи і функції економічної теорії Ознайомившись з виникненням і розвитком економічної теорії, можна зробити вже деякі узагальнення щодо предмету, який вона вивчає. А саме, що це ...

Скачать
823470
10
9

... ї моделі економіки і способів її побудови; на визначенні пріоритетних цінностей та економічного порядку, який повинен забезпечувати реалізацію цієї моделі. Тому розроблення філософії взаємодії держави і ринку передбачає дослідження багатогранності цього процесу, урахування впливу інституційного середовища на конкретну модель економіки. Без визначення цілей, цінностей у суспільстві неможливо ...

Скачать
153648
7
1

... не бачили своїх помилок. Наше спілкування та знання будуть найкращими ліками для їх невігластва [там само, 128]. Качру стверджує, що найважливішою причиною для розвитку англійської мови є історична роль Англії, як колоніальної сили. Наприклад, в Індії загальноприйнятим є те, що політична сила бере до уваги значущість мови британського правління в Індії (так звана «лінгвістична стратегія еліти»). ...

Скачать
138713
9
0

... притягають до себе різних кримінальних особистостей. І не випадково саме повії нерідко стають жертвами рекетирів, використовуються організованою злочинністю. Розділ 3. Соціологічний аналіз молодіжної наркоманії в Україні Сьогодні соціологи фіксують вагоме помолодіння різних форм девіантної поведінки. Тому виникає необхідність більш розгорнуто обдивиться проблему молодіжної наркоманії. ...

0 комментариев


Наверх