1.    вони повинні забезпечувати постійний рівень ліквідності комерційних банків ;

2.    вони є інструментом центрального банку для регулювання грошової маси, платеже- і кредитоспроможності комерційних банків.

Регулювання центральним банком норм указаних резервів впливає безпосередньо на величину оборотних фондів комерційних банків, а, отже, на їхній кредитно-фінансовий потенціал. При збільшенні норми обов'язкових резервів зменшується розмір оборотних фондів банків, і навпаки.

Зниження ефективності ролі мінімальних резервів як інструмента грошово-кредитної політики обумовлено взятим у 80-ті роки курсом на фінансову лібералізацію. Але усе ж прийом і зберігання поточних і строкових вкладів кредитних інститутів продовжує залишатися однією з найважливіших функцій сучасного центрального банку, незважаючи на те, що ці депозити займають невелику питому вагу в балансі центральних банків. Без цього центральні банки не зможуть виконувати свої інші функції, тобто бути “банком банків”, “банкірами і касирами уряду”, проводити офіційну грошово-кредитну і валютну політику, постачати в економіку необхідну кількість грошей у безготівковій і наявно-грошовій формі, управляти внутрішнім і зовнішнім державним боргом, здійснювати нагляд за банками і фінансовими ринками.

q  Найважливішою функцією Банку Англії є керування державним боргом країни. Англійський уряд витрачає, як правило, більше, ніж він одержує у виді податків.

Щоденні потоки коштів між урядом і ринком відбиваються рухом коштів на рахунку Національного Кредитного Фонду ( National Loans Fund - NLF) у Банку Англії. У випадку короткострокового дефіциту NLF може покрити його, узявши кошти в Банку Англії, а лишні засоби поміщаються в Банку.[12]

Таке пряме фінансування є тільки короткостроковим і принципова роль Банку Англії, який діє від імені Казначейства, залучити засоби. Банк контролює новий борг уряду й існуючий обсяг боргу. Трьома основними формами урядових позик є казначейські векселя, урядові фондові папери ( відомі як високонадійні цінні папери) і позики на валютному ринку.

Фінансування державного боргу здійснюється Банком Англії відповідно до заявки Уряду, поданої в Бюджетному Посланні. Дефіцит бюджету на фінансовий рік покривається з трьох джерел, що перераховані в таблиці нижче:

The 1997-98 Financing Requirement March 1997

г bILLION

CGBR Forecast - Прогноз потреби у фінансуванні 20.0.0
Expected nET cHANGE iN tHE Official Reserves - очікувана зміна офіційних резервів 0.0.0
Gilt Redemptions - Виплати по облігаціям 19.6.6
Gilt sALES rESIDUAL fROM 1996-97 - нездійснені продажі минулого років -

Financing Requirement - потреба у фінансуванні

39.5.5

Less nET fINANCING fROM - мінус фінансування з:

National Savings - державні ощадні облігації ( нетто) 3.0.0
Certificates oF Tax Deposit І - Податкові сертифікати 0.0.0

Remaining dEBT sALES rEQUIRED - разом до фінансування

36.5.5

Made uP bY nET sALES oF - склад фінансування ( нетто):

Treasury Bills aND oTHER sHORT tERM dEBT і - казначейські векселя й ін. короткострокові інструменти 0.0.0

aND gROSS sALES oF - і брутто:

Ultra-short Conventionals (1-3 yEARS) - зверх-короткострокові облігації (1-3 року) 0.0.0
Short Conventionals (3-7 yEARS) - короткострокові облігації (3-7 років) 10.2.2
Medium Conventionals (7-15 yEARS) - середньострокові облігації (7-15 років) 8.8.8
Long Conventionals (15+ yEARS) - довгострокові облігації ( від 15 років) 10.2.2
Index-linked Gilts - облігації, що індексуються 7.3.3

Джерело: Вимога Уряду на 97-98 фінансовий рік. Цифри можуть не давати в сумі 100% у виді округления.

Пояснення:

·     CGBR - Central Government Borrowing Requirement - запит уряду на додаткове фінансування - фіксується в Бюджетному посланні

·      Expected nET cHANGE iN tHE Official Reserves - очікувана зміна офіційних резервів - не прогнозується, у діяльності Банку використовується реальне значення

·     Treasury Bills aND oTHER sHORT tERM dEBT і - казначейські векселя й ін. короткострокові інструменти - використовуються для регулювання ринків, а не для фінансування заборгованості.

·     Gilts - Облігації - продаються рівномірно протягом року. Сезонні варіації у фінансуванні покриваються короткостроковими інструментами.

q  Банк Англії - єдиний емісійний інститут в Англії й Уельсі. ( Монети випускаються Королівським монетним подвір'ям ( Royal Mint) від імені Казначейства і їхній випуск не знаходиться в компетенції Банку Англії). Увесь прибуток від випуску банкнот надходить уряду.

Банк Англії випускає свої банкноти вже протягом 300 років. Емісія вимагає великих витрат праці і чималих засобів. Дизайн банкнот і їхнє виробництво є задачею Банківської друкарської фабрики в Эссексе. Банк не тільки друкує гроші, він постачає їх через свої відділення ( котрих 5 - у Брістолі, Бирмингеме, Лидсе, Манчестері і Ньюкасле) [13] комерційні банки по усій країні, вилучає з обігу старі купюри. Середній термін обертання купюри вартістю 5 ф. ст. - 1 рік, а вартістю 50 ф. ст. - 3-4 року.

Якщо раніше банкноти могли бути обмінені на золото, то з 1844 року емісія носить фидуціарний характер, тобто уряд може випускати в обертання будь-яку кількість грошей, помістивши в сейфи Банку боргові розписки. На практиці розміри емісії диктуються не позиковими потребами уряду, а потребами самого грошового обігу, здатністю Банку Англії задовольнити попит на грошові знаки з боку комерційних банків. Тому лише порівняно невелика частина національного боргу осідає в Емісійному Департаменті.

Банк Англії почав здійснювати випуск банкнот практично з моменту його заснування в 1694 році. Принциповими ознаками банкнот Банку є:

1.                Обіцянка заплатити/ pROMISE tO pAY - зобов'язання Банку Англії виплатити номінальну вартість усіх банкнот, випущених Банком Англії, незалежно від терміна випуску, за умови, якщо залишки банкнот мають ознаки автентичності і можна стверджувати, що по даної банкноті ще не подавався запит на погашення. У средньому Банк Англії одержує 23000 запити на прийом такий банкнот.

2.                Legal Tender/ легальний платіжний засіб - мабуть найважливіша характеристика банкнот. Всупереч узагальненій думці, вона не означає, що банкноти повинні прийматися як платіжний засіб при вчиненні фінансових транзакций, а значить тільки, що кредитор не має права відмовитися від прийому цих баккнот у погашення боргу. Цікаво, що статус легального платіжного засобу банкноти Банку Англії мають тільки в Англії й Уельсі. У тойже час, у Шотландії і Північної Ірландії статусом легального платіжного засобу володіють тільки монети ( Казначейства Великобританії).

Таблиця 4: Обсяг банкнот в обертанні у Великобританії

Мільйонів Кінець лютого
1992 1993 1994 1995
1992нт стерлінгів 59 58 57 57
5 фунтів стерлінгів 1,166 1,163 1,135 1,072
10 фунтів стерлінгів 5,743 5,348 5,245 5,348
20 фунтів стерлінгів 5,288 6,101 6,818 7,723
50 фунтів стерлінгів 2,515 2,732 2,824 2,852
Інші банкноти 1,350 1,563 1,024 1,004
Усього 16,121 16,965 17,163 18,056

 ( а)- банкноти гідністю 1 ф. ст. не випускаються з 1984 року

 ( б)- виключаються купюри великої вартості, які використовуються всередині Банку Англії [14]

Таблиця 5: Кількість нових купюр,які випускаються щороку.

 

Мільйонів Кінець лютого
1992 1993 1994 1995
5 фунтів стерлінгів 355 318 325 308
10 фунтів стерлінгів 638 752 622 624
20 фунтів стерлінгів 489 329 339 342
50 фунтів стерлінгів 21 23 22 39
Усього 1,503 1,422 1,308 1,313

q  Нагляд за кредитно-фінансовими установими в різних країнах відрізняється як сполученням форм організації надзорной діяльності, так і самою структурою системи. До країн, у яких надзорная діяльність є прерогативою винятково центрального банку, належить Великобританія.

Банк Англії реалізує функції нагляду шляхом:

ü  регулювання виходу організації на ринок банківських послуг. Створення банку регулюється банківським законодавством. Наприклад, мінімальний розмір початкового капіталу повинний складати не менше 5 мільйони фунтів стерлінгів для банків і не менше 1 мільйона фунтів стерлінгів для інших кредитних інститутів;

ü  установлення для банків економічних нормативів і норм діяльності і здійснення документарного нагляду за їхнім дотриманням;

ü  проведення інспекційних перевірок на місцях ( в Англії цей обов'язок покладається на зовнішніх аудиторів);

ü  висування вимог до кредитних установ по усуненню виявлених хиб і контролю за їхнім виконанням банками в строго визначені терміни;

ü  втручання в разі потреби в діяльність кредитних організацій.

Вдосконалювання банківського нагляду.

Банкрутства банку Бэрингс і Банк оф кредит энд коммерс интернешнл виявили слабке місце в системі банківського нагляду, за що Банк Англії був підданий гострій критиці з боку лейбористів, які запропонували лишити Банк функцій нагляду і передати їхньому банківському комітету, але Британська банківська асоціація виступила проти прийняття такої міри, оскільки задача по забезпеченню стабільності фінансової системи і по здійсненню банківського нагляду тісно пов'язані. Кампанію, яка проходила в країні по виявленню ролі Банку Англії в справі з банком Barings назвали " полюванням за відьмами". Відповідно до рекомендацій консалтингової фірми " Артур Андерсен " Банк Англії планує реорганізувати наглядовий департамент, а також активно впроваджувати сучасні технології. У той же час представники Банку і " Артур Андерсен" підкреслюють, що нема необхідності радикальної зміни філософії банківського нагляду у Великобританії. Наглядові органи відтепер будуть систематично враховувати ризики, із якими зштовхуються банки. " Артур Андерсен" розробила комп'ютерну " модель оцінки ризику й інструментів нагляду", яку Банк Англії планує застосовувати надалі. Одночасно Банк планує здійснювати постійний внутрішній контроль над якістю виконання наглядових функцій.

Фірма " Артур Андерсен" опублікувала доповідь із рекомендаціями Банку Англії по удосконаленню регулювання діяльності банків і фінансових компаній. Банк погодився з висновками доповіді, назвавши їх " великою програмою змін". У роботі Банку Англії в цій області є серьозні недоліки:

1.    у наглядових органів не вистачає ресурсів для спостереження за розгалуженою мережею значних банків

2.    більшість сучасних фінансових конгломератів містять у собі і банки, які приймають депозити, і фірми по операціям із цінними паперами, схильні ризикам при їхньому вчиненні

3.    регулюючі органи не завжди чітко уявляють собі, яким ризикам подвергаются банки

4.    донедавна регулюючі органи у своїй роботі в основному покладалися на підсумовування показників. Але виявлення слабких місць у керуванні і внутрішньому контролі представляється більш важливою задачею.

Зміни, про які оголосив Банк Англії припускають, що в майбутньому він буде більше наймати інспекторів і експертів в області похідних фінансових інструментів. Розробляються також нові методи моніторингу банків. У результаті цих реформ щорічні витрати Банку на банківський нагляд (35 фунтів стерлінгів у 1997 р.) можуть зрости на 7-8 мільйонів.[15]

 

Статистична інформація

Спеціальний підрозділ Банку Англії - Відділ фінансової і грошової статистики ( Monetary aND Financial Statistics Division) є одним із самих професійних і якісних джерел інформації про стан великобританських фінансових ринків. Нижче приведений приблизний список даних, доступних у Банку:

Щотижня:

·     M0: Weekly Levels - Обсяг М0 за останні 2 місяці з розбивкою по тижням

Щомісяця:

·     Provisional eSTIMATES oF nARROW mONEY - зміни М0 і готівки на місяць,3 і рік

·     Capital Issues - Зміна вартості компаній.

·     Provisional eSTIMATES oF M4 aND lENDING - зміни М4 і обсягу кредитування

·     Lending tO iNDIVIDUALS - обсяг кредитування приватних осіб

·     Bank oF England: Monetary & Financial Statistics - докладний звіт, який включає в себе огляд грошових ринків, грошових агрегатів і кредитного ринку.

Щокварталу

·     Analysis oF nET bANK lENDING tO UK rESIDENTS - Аналіз чистого кредитування англійських позичальників

·     Sectoral M4 aND lENDING - зміни в М4 і кредитуванні по секторам

·     External bUSINESS oF bANKS oPERATING iN tHE UK - операції неанглійських банків на англійському ринку.

Піврічні звіти:

·     Consolidated wORLDWIDE eXTERNAL cLAIMS oF UK-owned bANKS - Зарубіжні операції англійських банків

Щорічні:

Bank oF England: Statistical Abstract - містить докладну інформацію про банки, ринки капіталу, державної заборгованості, процентних ставках, обмінних курсах. Окрема частина звіту присвячена докладному аналізу грошового ринку.



Отже, Банк Англії, як і будь-якій центральний банк, відіграє значну роль в економіці країни. Зараз переплітаються ринкові та державні методи регулювання економіки. Все більша увага приділяється контролю за функціонуванням банківської системи і фінансового ринку.

Список використаної літератури:

1.   Murray N. Rothbard. The Mystery of Banking. - Richardson & Snyder. - 1983, p. 179-190

2.    Банки и банковская деятельность: Англия // Банковские услуги. – 1997- №1. - с.26

3.   " Банковский портфель-1", М, " СОВИНТЕК", 1994 р..

4.   Блинов В. Банк Англии хочет усилить банковский надзор// Финансовая Украина.-1996.-№32.-13 августа.-с.20

5.   Брайолт К. Денежно-кредитная политика Великобритании//Деньги и кредит.-1994.-№11-12.-с.37-54

6.   "Денежное обращение и кредит капиталистических стран", под ред. Л.Н. Красавиной, М, "Финансы и статистика",1983 г.

7.   Дробозина Л. А., Можайсков О. В. Финансовая и денежно-кредитная система Англии. - М.: Финансы, 1976. - с. 126

8.   Гадане утримання Білля про Банк Англії. За станом на 4 Марта 1998 ( після схвалення Палатою Лордів)

9.   Крупнов Ю. С. Резервная политика центральных банков за рубежом // Банковское дело – 1997 - №3. - с. 28; №4. - с. 34

10.  Силаев В. П. Эволюция центральных банков: функции, организация, технология. // Банковское дело – 1995. - №8. - с. 24

11.  Топорин Н. Б. Организационно-правовые основы банковской системы Великобритании// Деньги и кредит.-1992.-№11.-с.46-52

12.  Федоренко В. М. Федоренко А. В.Денежное обращение и кредит капиталистических стран:Учебник.- 2-е изд., перераб. и доп.-К.:выща шк. ,1989.-288 с.

13.  Зміст сайта www.BankOfEngland.co.uk і пов'язаних із ним сайтов уряду Великобританії:
 Ошибка! Закладка не определена.

Ошибка! Закладка не определена.

Ошибка! Закладка не определена.

Ошибка! Закладка не определена.

Ошибка! Закладка не определена.

Ошибка! Закладка не определена.

Ошибка! Закладка не определена.


[1] Murray N. Rothbard. The Mystery of Banking. – “Richardson & Snyder”, 1983 – p. 180

[2] Murray N. Rothbard. The Mystery of Banking. – “Richardson & Snyder”, 1983 – p. 185

[3] Дробозина Л. А., Можайсков О. В. Финансовая и денежно-кредитная система Англии. М.: Финансы, 1976 – с. 126

[4] Силаев В. П. Эволюция центральных банков: функции, организация, технология. // Банковское дело. – 1995 - №8. – с. 24

[5] Дробозина Л. А., Можайсков О. В. Финансовая и денежно-кредитная система Англии. М.: Финансы, 1976 – с. 128

[6] http://www.bankofengland.co.uk/boe.htm

[7] http://www.bankofengland.co.uk/custom.htm

[8] http://www.bankfacts.org.uk/wib/boe.htm

[9] http://www.bankofengland.co.uk/value.htm

[10] До официального утверждения Билля о Банке Англии (Bank Of England Bill) Банк обладает этим правом de facto. В настоящее время билль прошел одобрение в Палате Лордов (4 марта 1998) и должен быть одобрен Палатой Общин.

[11] Крупнов Ю. С. Резервная политика центральных банков за рубежом. // Банковское дело. – 1997. - №3. – с. 28

[12] http://www.bankofengland.co.uk/borrow.htm

[13] http://www.bankofengland.co.uk/note.htm

[14] http://www.bankfacs.org.uk/fsbndist.htm

[15] Банки и банковская деятельность: Англия. // Банковские услуги. – 1997. - №1. – с. 28


Информация о работе «Банк Англии»
Раздел: Банковское дело
Количество знаков с пробелами: 40378
Количество таблиц: 6
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
132046
17
0

... старый центральный банк мира. Данный институт появился в конце семнадцатого века в Англии, в результате так называемой сделки между почти обанкротившимся правительством и группой финансистов. Банковская система Англии 1690-х годов состояла из кредиторов-банкиров, которые предоставляли кредиты из заемных средств, и ювелиров, которые принимали золото на депозиты и затем предоставляли ссуду. В 1688 ...

Скачать
58059
0
0

... прежде всего денежно-кредитных, валютно-финансовых и ценовых отношений, публикует соответствующие материалы и статистические данные; ·   осуществляет иные функции в соответствии с федеральными законами. Центральный банк Российской Федерации представляет собой единую централизованную систему с вертикальной структурой управления. В систему входят: центральный аппарат, территориальные учреждения, ...

Скачать
75656
1
4

... .Висновок На сучасному етапі розвитку міжнародної банківської системи можна виділити двох основних типів організації банківської системи в розвинених країнах: —       кредитна система з центральним банком; —       кредитна система з федеральним резервом. Статус долара США як світової резервної валюти впродовж півсотні років після підписання Бреттон-Вудського угоди давав США чимала перевага. ...

Скачать
21736
1
0

... на сердце британской банковской системы - Банке Англии. Банк Англии - самый старый центральный банк мира. Данный институт появился в конце семнадцатого века в Англии, в результате так называемой сделки между почти обанкротившимся правительством и группой финансистов. Банковская система Англии 1690-х годов состояла из кредиторов-банкиров, которые предоставляли кредиты из заемных средств, и ...

0 комментариев


Наверх