Міністерство освіти України

Донецький національний університет

Кафедра обліку та аудиту

Курсова робота

з «Теорії бухгалтерського обліку»

на тему:

«Активи як найважливіший об’єкт

бухгалтерського обліку:

економічна сутність, зміст, принципи класифікації,

розширення складу під впливом ринкових відносин»

студента II курсу денного відділення

спеціальності 0106 української групи

Єфремова Святослава Олексійовича

Науковий керівник: Смирнова Лариса Дмитрівна


Донецьк

2000 р.


Реферат

Курсова робота: 20 стор., 2 мал., 15 джерел.

Тема: “Активи як найважливіший об’єкт бухгалтерського обліку: економічна сутність, зміст, принципи класифікації, розширення складу під впливом ринкових відносин”.

Мета роботи: вивчити економічну сутність активів, принципи їх класифікації а також зміни у їх складі внаслідок реформування бухгалтерського обліку та впровадження НСБО на Україні.

Методи дослідження: робота з літературою, дедукція та індукція, логічний аналіз.

Встановлено, що, відповідно до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку України, як і в міжнародній практиці, активи є першим і найважливішим об’єктом бухгалтерського обліку.

Дослідження показало, що найважливішими активами, які контролює підприємство, є основні засоби, нематеріальні активи та запаси.

Одним із пріоритетних завдань сучасного бухгалтерського обліку є виконання “принципу обачності”, який включає в себе принцип незавищення реальної вартості активів. Діючі до впровадження Національних стандартів положення вітчизняного бухгалтерського обліку не здатні були забезпечити виконання цієї вимоги, що робило фінансову звітність непридатною для використання. Після впровадження НСБО виконання цього принципу стало можливим, завдяки нововведенням, відсутнім до цього (таким, наприклад, як резерв сумнівних боргів та ін.).

Ключові поняття: ресурси, господарські засоби, майно підприємства, класифікація, НСБО, справедлива вартість.

Студент _________________ С. Єфремов

ЗМІСТ Вступ 4

Розділ 1. Розвиток поняття активів та їх економічної сутності 5

1.1.   Генезис поняття активів у західній бухгалтерській думці 5

1.2.   Активи в радянському бухгалтерському обліку 6

Розділ 2. Класифікація активів 9

2.1.   Класифікація за характером участі у господарському процесі 10

2.2.   Класифікація за формами функціонування 11

2.3.   Класифікація за функціональною роллю у процесі відтворення 12

2.4.   Класифікація за ступенем ліквідності 14

Розділ 3. Зміст поняття “активи” за НСБО 15

Висновок 19

Список використаної літератури 20

 

Вступ

Система бухгалтерського обліку, яка існувала до недавнього часу в нашій країні, була створена зусиллями багатьох поколінь вчених і практиків. Не можна сказати, що вона цілком себе виправдала, але на час свого існування вона досить непогано виконувала поставлені перед нею завдання.

Проте в даний час у залежності від організаційно-правової форми власності на території України діють різноманітні види підприємств, що з’явилися в процесі переходу економіки нашої країни до ринкових відносин. Тому виникла необхідність адаптувати бухгалтерський облік і звітність до вимог перехідного періоду і міжнародної інтеграції української економіки. Такого роду необхідність призвела до перетворення всього обліку в більш оперативну, необтяжену громіздкими регістрами, інформаційно-управлінську і доступну в застосуванні систему.

Істотним змінам піддаються теоретичні і методологічні основи теорії бухгалтерського обліку, як-от: зміст і визначення предмета бухгалтерського обліку, його об’єкти, основні задачі, вимоги і принципи.

У таких умовах вивчення правил, принципів та закономірностей бухгалтерського обліку уявляється надзвичайно важливим. І, природно, на перше місце виходить категорія, без якої принципово неможливо здійснювати будь-яку господарську діяльність — активи.

У даній роботі приділено увагу становленню та розвитку поняття активів у світовій бухгалтерській практиці. Розглянуто основні напрями класифікації господарських засобів підприємства — за характером участі у господарському процесі, за формами функціонування, за функціональною роллю у процесі відтворення та за ступенем ліквідності. Також викладено сучасну концепцію економічної сутності активів згідно з Національними стандартами бухгалтерського обліку.

 

Розділ 1. Розвиток поняття активів та їх економічної сутності


Информация о работе «Активи як найважливіший об’єкт бухгалтерського обліку \укр\»
Раздел: Иностранный язык
Количество знаков с пробелами: 27508
Количество таблиц: 2
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
167016
23
1

... іїв. Суттєво розширюється зона вибору контрагентів сировинного ринку, актуальнішою стає проблема раціонального використання матеріальних ресурсів. Головна мета аналізу виробничих запасів підприємства - визначити забезпеченість підприємства різними видами матеріальних ресурсів з погляду конкурентоспроможності його діяльності, пошуку резервів раціонального використання і зниження матеріаломісткост ...

Скачать
57988
13
0

... мережева версія. В бухгалтерську програму заносяться первинні документи, а сама програма дозволяє формувати будь-які реєстри, звіти, форми в перерізі: -      бухгалтерських рахунків; -      кореспондентів; -      об’єктів обліку. Організація звітності: перелік форм фінансової звітності підприємства. Місце та строк її подання. Фінансова звітність складається з: балансу, звіту про фінансові ...

Скачать
94726
36
3

... витрати на тару; ·  страхування та ін. Витрати обігу обліковувати на рахунку 92 «Адміністративні витрати», 93 «Витрати на збут», 94 «Інші витрати операційної діяльності». Розділ 3 Особливості бухгалтерського обліку операцій з іншого вибуття товарів в роздрібній торгівлі 3.1 Поняття та оцінка обміну товарами Підприємницька діяльність є ефективною, коли товар або послуга, які виробляє ...

Скачать
89332
6
2

... печатку та штамп зі своїм найменуванням. Філія визначає свою структуру, штатний розклад, кошторис на утримування апарату управління і подає директору Підприємства на затвердження. 2.2.2 Форма бухгалтерського обліку на підприємстві В Олександрівському автодоріг застосовується Журнально-ордерная форма бухгалтерського обліку, яка грунтується на широкому застосуванні системи накопичувальних і ...

0 комментариев


Наверх