НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ “КПІ”

ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ

К А Ф Е Д Р А

ТАКТИКИ ВІЙСЬК ППО

 Р Е Ф Е Р А Т

ТЕМА: “Засоби РЕБ, їх характеристики (типи літаків) і основи їх

бойового застосування”.

Виконав студент 152-го взводу Шапіро І.Г.

Перевірив викладач кафедри Чванов І.Ю.

Оцінка “ _________”

м.Київ -99 р.

ВСТУП При сучасних засобах ведення бойових дій засоби радіоелектронной боротьби набувають величезного значення. Радіопеленгація підслуховування, створення перешкод стає важливим стратегичним моментом ведення бойових дій. Особливо це помітно на прикладах війни в Югославії, де бомбодування силами США проводились за радіонаводкою на радіомаяки, якими являлись ті чи інші засоби телефонного або радіозв’язку противника. Аналогічною системою застосування ВПС в Росії в Чечні був знищений генерал Дудаєв, де радіомаяком став його власний сотовий телефон.

Як показують приклади, сучані засоби радіоелектронної боротьби не лише обмежуються створенням систем підслуховування, обміном інформації противника, але також наведення на ціль засобів знищення.

Велике значення цієї теми полягає в тому, що всі основні армії світу переходять на електронне обслуговування своїх бойових сил. Якщо раніше за допомогою засобів радіоелектронної боротьби використовувались різні методи дезінформації, такі, як спотворення відомостей про переміщення військ, часу нападу, кількості бойових одиниць і т.д., то сьогодні, коли з’являються системи радіокерованої зброї, як літаки і навіть наземна бронетехника, радіоелектронна боротьба стає невід’ємною частиною ведення бойових дій.

Для офіцерів військ ППО ця тема є однією з важливих, оскільки літаки противника, які підтримують між собою радіозв’язок, дають можливість втрутитися в хід боротьби та змініти його, вміло вносячи перешкоди або дезінформацію.

Володіючи відповідною технікою, так званим електроним щитом, війська ППО мають можливість радіосигналом відводити навіть ракетний удар.

Тому радіоелектронна боротьба є основною темою у військовій науці офіцерів ППО.

1. Радіоелектронне подавлення Радіоелектронне подавлення включає радіоелектронне перешкоди, застосування помилкових цілей та пасток, дія на місце розповсюдження електомагнітного випромінювання, зниження помітності воєної техніки, об’єктів та особового складу військ, радіодезінформація супротивника. Розглянемо ці види детально. 1.1. Радіоелектронні перешкоди Радіоелектронні перешкоди – це непоражаючі електромагнітні або акустичні випромінювання, котрі згіршувати якість функціонування РЕС, управляємої зброї та воєнної техніки або систем обробки інформації. Діючи на приймальні устрої, перешкоди імітують або змінюють наблюдаємі та реєстрируємі кінечною апаратурою сигнали або зображення, заважають або виключають виділення потрібної інформації, ведення радіопереговорів та знаходження цілей за допомогою РЕС, знижують їх дальність дії і точність роботи автоматичних систем управління. Так як подвити різноманітні РЕС перешкодами одного виду неможна, тому використовують спеціальні їх види, призначені для подавлення радіолокації, радіонавігації, радіозв’язку, лазерної, інфрачервоної техніки і т.д.

 

1.2. Помилкові цілі

Помилкова ціль (ПЦ) являє собою устрій, що імітує по відбивних характеристиках реальні об'єкти. У залежності від виду і діапазонів використовуваних хвиль ПЦ можуть бути радіолокаційними, світловими й акустичними. За допомогою ПЦ на екранах індикаторів різноманітних розвідувальних РЕЗ утворяться оцінки, подібні оцінкам реальних об'єктів. Це ускладнює обстановку, дезорієнтує операторів і системи цілерозподілу, збільшує час упізнання цілей. По місцю (середовищу) застосування ПЦ можуть бути наземними, повітряними, космічними і морськими. У якості радіолокаційних ПЦ використовують вуголкові, лінзові і дипольні РВ, пасивні антенні штахети, ракети, безпілотні літаки, а також іонізована локальна область простору при розпиленні або згорянні в атмосфері елементів, що легко іонізуються. Світловими ПЦ, використовуваними для дезінформації операторів розвідувальних ОЗС і крадежу ракет (снарядів, авіабомб) з інфрачервоними (тепловими), лазерними, телевізійними ГСН, є теплові імітатори, відбивачі світла, надувні макети військової техніки й об'єктів. Помилкові цілі, застосовувані для відволікання ракет із тепловими (ІЧ) голівками самонаведення від літаків, являють собою керовані ракети, що запускаються з повітряних або наземних пускових установок. Для ракет із тепловими ГСН помилкова ціль іноді створюється наповненням гарячим газом резервуарів, що викидаються в повітря поблизу що захищається об'єкта (надводного корабля, підводного човна). Помилкові цілі можуть буксируватися за літаками тросом, запускатися вперед або в сторони від ударних груп авіації, імітуючи наліт на помилкових напрямках. На водяній поверхні ПЦ можуть буксируватися надводними кораблями, підводними човнами або вистрілюватися для відволікання на себе зброї з ГСН. У авіації США використовуються радіолокаційні ПЦ типу SCAD, «Грін Квейл», «Файробі»-20, «Максі-Де-кой»-1, -2, «Порпеллд-Декой» і ін. Помилкова ціль «Файроби»-20, що подає собою невеличкий літак, обладнана для збільшення ЕПР підсилювачем-ретранслятором на ЛБВ і лінзою Люнеберга. Її довжина 7 м, розмах крил 3,9 м, маса 1000 кг, швидкість польоту близька до звукової. На екрані РЛС вона створює оцінку, подібну оцінці бомбардувальника. Повітряна помилкова ціль ВПС США типу SCAD, обладнана вуголковими РВ і ПП, має таку ж ЕПР, як стратегічний бомбардувальник. Її довжина 4,3 м, діаметр 53 см, маса біля 800 кг, дальність дії 1600 км, швидкість польоту - дозвукова.

Її носіями є бомбардуваль-ники: В-52 (20 ракет), В-1 (до 30 ракет) і FB-111 (20 ракет). Планувальна помилкова ціль «Максі-Декой»-1 обладнана ПП потужністю 90 Вт, що працює в діапазоні від 500 до 1000 МГц. На аналогічної ПЦ «Максі-Декой»-2 установле-ний ПП потужністю біля 250 Вт, що може створювати прицільні по частоті перешко-ди в діапазоні від 4000 до 6000 МГц. Ці ПЦ призначені для застосування літаками тактич-ної авіації Р-4, F-15, F-16 (по 12 ПЦ на одного підвіска). У Великобританії розроблена помилкова ціль «Ростон ЛЛ», обладнана відбивачами ЕМВ у радіо-, инфрокрасному і видимому діапазонах. Ракета може запускатися з літаків “Буканир” і “Фантом”.



Информация о работе «Засоби РЕБ, їх характеристики (типи літаків) і основи їх бойового застосування»
Раздел: Военная кафедра
Количество знаков с пробелами: 44978
Количество таблиц: 1
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
218154
19
0

... час; організація взаємодії і всебічного забезпечення дій; готовність засобів управління підрозділами. Командири підрозділів військ РХБ захисту зобов’язані своєчасно доповідати старшому командиру про отримане завдання, прийнятому рішенні, результатів застосування противником ЗМУ, виконанні завдання, нових відомостях про противника, радіаційній, хімічній та біологічній (бактеріологічній) обстановц ...

Скачать
15902
1
0

... не знайшли і були передані Росії в обмін на запчастини для літаків фронтової авіації і вертольотів. В даний час Ту-95МС є основою повітряних стратегічних сил Росії. Модифікації Ту-95 Ту-95 - стратегічний бомбардувальник; у 1955-57 р. побудований 31 літак. Ту-95А - носій ЯАБ, розвиток попередньої модифікації; відрізняється наявністю термостабілізованого бомбовідсіку, світлозахисних шторок у каб ...

0 комментариев


Наверх