4. КОМПЛЕКСНІ ПЕРЕВІРКИ

4.1. Комплексна перевірка - це всебічна і детальна перевірка (ревізія) стану безпеки і умов праці на підпри­ємстві (на великих підприємствах — на окремих виробниц­твах, цехах, об'єктах тощо). Головна її мета - оцінка ефективності системи управління охороною праці, тех­нічного стану об'єктів підприємства, стану безпеки та умов праці, виконання законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці та користування надрами, а також здійснення опрацьованих комплексних заходів щодо досяг­нення встановлених нормативів з охорони праці, створен­ня безпечних і нешкідливих умов праці на робочих місцях.

Під час кожної оперативної перевірки, яка провадиться в ході комплексної перевірки, керівнику (власнику) підпри­ємства або керівнику його структурного підрозділу вида­ється розпорядження (припис).

4.2. Основні завдання комплексної перевірки:

виявлення і усунення на підприємстві порушень вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці та користування надрами, а також недоліків в організації роботи щодо управління охороною праці;

оцінка технічного стану будов, споруд, обладнання, ін­ших засобів виробництва та технологій, що застосовують­ся;

опрацювання заходів щодо поліпшення на підприємстві роботи з питань охорони праці і попередження нещасних випадків, профзахворювань та аварійності.

4.3. Комплексні перевірки проводяться згідно з графіком, що складається органом Держнаглядохоронпраці (інспек­ція, теруправління. Комітет) і погоджується з іншими органами державного нагляду за охороною праці, якщо представники цих органів беруть участь у цих перевірках. У разі, коли ці органи не беруть безпосередньої участі в перевірці, вони можуть подавати відомості про стан охо­рони праці з їх питань. Вказані графіки повинні бути узгоджені і скоординовані між галузевими і спеціалізо­ваними інспекціями, а також відділами (спеціалістами) теруправління. Підприємства або об'єднання попереджа­ються про проведення комплексної перевірки за місяць до ії початку.

4.4 Про погіршанні на підприємстві стану охорони пра­ці, внаслідок чого сталися аварії, групові чи смертельні

нещасні випадки, за рішенням органу Держнаглядохорон­праці може проводитися позачергова комплексна перевірка. Такі перевірки проводяться, як правило, водночас із спе­ціальним розслідуванням нещасного випадку або аварії.

4.5. Тривалість перевірки встановлюється органом, що її призначив, при цьому загальний час обстеження не пови­нен перевищувати 10 днів. Голова комісії призначається органом Держнаглядохоронпраці одночасно з затверджен­ням графіку проведення комплексних перевірок.

Персональний склад комісії визначається її головою за згодою з керівниками інспекцій та інших органів, що беруть участь у перевірці. До складу комісії включаються державні інспектори і можуть включатися представники:

інших органів державного нагляду за охороною праці (державного пожежного нагляду управління пожежної охо­рони Міністерства внутрішніх справ, органів та закладів санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоров'я, органів державного нагляду за'об'єктами ядер­ної енергії Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки);

виробничих об'єднань, центральних або місцевих органів державної виконавчої влади, якщо підприємство входить до їх складу;

профспілок (технічні інспектори праці) та служби охоро­ни праці підприємства;

воєнізованих та інших професійних аварійно-рятуваль­них формувань та аварійно-диспетчерських служб.

У разі необхідності до комісії включаються представни­ки відомчих інспекцій, а також фахівці науково-дослідниз» і проектно-конструктореьких організацій.

4.6. Перед початком перевірки голова комісії утворює із членів комісії і представників підприємства робочі групи по кожному напрямку (питанню), що буде перевірятися.

Перевірка об'єкта (маршруту, напрямку, питання) про­водиться робочою групою чи членом комісії у присутності одного з керівників підприємства або відповідних служб, виробництв, цехів, дільниць тощо.

4.7. На підприємствах, що ровташовані у невеликих містах або сільській місцевості, комплексні перевірки мо­жуть проводитися в цілому по місту, району групою дер­жавних інспекторів з видів нагляду (будівництво, енерге­тика, підйомні споруди, об'єкти газового комплексу тощо) на чолі з начальником державної інспекції охорони праці провідного для умов району виду нагляду.

4.8. Перед початком кожної перевірки складається план-завдання, в якому вказується перелік підрозділів (служб), об'єктів, маршрутів і питань, що підлягають перевірці, а також визначаються конкретні державні інспектори, поса­дові особи та фахівці, які братимуть участь у цій роботі.

План перевірки розглядається спільно з власником і дово­диться до відома керівників служб, цехів, дільниць тощо.

4.9. Приписи щодо усунення виявлених на підприємстві під час перевірки конкретних об'єктів (маршрутів) порушень вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці оформляються і видаються власнику у тому ж порядку, як і при проведенні окремих оперативних обстежень. Так само проводиться заборона робіт та видача дозволів на їх екс­плуатацію після усунення наявних порушень.

4.10. За результатами комплексної перевірки складається акт за встановленою формою (додаток № 2), який підпису­ється представниками організацій, що брали участь у перевірці, і вручається власнику (керівнику) підприємства. Цей акт, в разі потреби, є підставою для накладання штрафу на підприємство. Акт комплексної перевірки ста­ну безпеки і умов праці (використання надр) повинен вміщувати узагальнюючі дані перевірки і конкретні пропо­зиції щодо усунення виявлених недоліків.

4.11. Комісія, що проводила перевірку може запропону­вати власнику розробити і здійснити план заходів щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці, що потре­бують виконання за етапами або виділення капітальних вкладень, впровадження нового обладнання (додаток, № 3). Строки виконання цього плану узгоджуються з ор­ганами державного нагляду за охороною праці, що запро­понували здійснення цих заходів.

4.12. Результати перевірки повинні обговорюватись на нараді за участю усіх членів комісії, керівників і посадо­вих осіб підприємства, а також доводитись до відома тру­дового колективу.

4.13. Хід виконання вимог і пропозицій, що викладені в акті комплексної перевірки, а також своєчасне усунення недоліків у роботі щодо створення безпечних і нешкід­ливих умов праці повинні постійно контролювати спе­ціально призначені відповідальні особи підприємства і дер­жавні інспектори.

4.14. Підприємства повинні комплексно перевірятися не рідше вказаних нижче термінів:

4.14.1. Вугільна промисловість і торфодобування.

діюуі шахти, шахти-новобудови, об'єкти реконструкції (нові горизонти; блоки і панелі, що готуються до експлу­атації) -щоквартально.

Вугільні розрізи, збагачувальні й брикетні фабрики, тор­

форозробки, підрозділи гірничорятувальних частин - 1 раз на 2 роки.

Заводи, що виготовляють гірничо-шахтне і гірничотранс-портне устаткування, ремонтні та інші підприємства - 1 раз на 3 роки.

4.14.2. Гірничорудна, нерудна промисловість та підривні роботи.

Діючі шахти, рудники (рудоуправління), гірничо-збага­чувальні комбінати, виробничі об'єднання та кар'єри по­тужністю 1 млн. м3 та більше гірничої маси на рік - 1 раз на рік.

Шахти, рудники і кар'єри, що будуються, об'єкти ре­конструкції (нові горизонти; блоки і панелі, що готуються до експлуатації, проходка стволів) - 1 раз на рік.

Кар'єри (кар'єроуправління) з видобутку усіх видів ко­рисних копалин потужністю від 100 тис. м3 до 1 млн. м3 гірничої маси на рік, а також організації метробуду, будів­ництва тунелів та інших підземних споруд - 1 раз на 2 роки.

Управління «Вибухпром» - 1 раз на 2 роки. Перевірка стану зберігання вибухових матеріалів на складах прово­диться теруправлінням або державною інспекцією - що­квартально;

4.14.3. Хімічна, нафтохімічна, нафтогазопереробна, ме­дична, мікробіологічна, лісохімічна, целюлозо-паперова, олієжирова промисловості, підприємства по виготовленню синтетичних шкір, забезпеченню нафтопродуктами, ма­гістральні нафто-, нафтопродукте- і аміакопроводи, аміачні холодильні установки.

Об'єкти І категорії вибухо- і пожежонебезпеки, сховища рідкого хлору у танках та їх зливоналивні пункти, а також виробництва вибухових речовин та виробів на їх основі. Сховища і склади хлору, хлораторні установки у системах водопідготовки, насосно-фільтрувальних станцій і очисних споруд, що підпорядковані місцевим органа державної виконавчої влади, аміачні холодильні установ­ки з об'ємом аміаку Юті більше - 1 раз на рік.

Інші підприємства і виробництва цих галузей - 1 раз на З роки.

4.14.4. На підприємствах металургійної промисловості -не рідше 1 разу на 3 роки.

4.14.5. Об'єкти спеціалізованих підприємств газового господарства, технологічні об'єкти підготовки до дальньо­го транспортування газу і газового конденсату, газотранс­портні підприємства - 1 раз на рік.

Об'єкти газових господарств великих промислових пілприємств, що мають цехові газові служби - 1 раз на 2 роки.

4.14.6. Машинобудування, металообробка та оборонний комплекс.

Об'єднання підприємств - 1 раз на 3 роки.

4.14.7. Транспорт та зв'язок.

Об'єднання підприємств:

авіаційного і автомобільного транспорту - 1 раз на 2 роки;

залізничного, морського і річкового транспорту - 1 раз на 3 роки;

зв'язку — 1 раз на 5 років.

4.14.8. Аграрно-промисловий комплекс.

Об'єднання господарств, підприємств - 1 раз на 3 роки.

4.14.9. Лісова, текстильна, легка та переробна промис­ловості. Об'єднання господарств, підприємств - 1 раз на 3 роки.

4.14.10. Енергетика і будівництво. Об'єднання організацій і підприємств енергетики - 1 раз на 2 роки, будівництва - 1 раз на 3 роки.

4.14.11. Нафтогазова промисловість і геологорозвідка. Підприємства по видобутку нафти, газу й конденсату, геологорозвідувальні і бурові організації - 1 раз на 3 роки.

4.14.12. Охорона надр та переробка мінеральної сирови­ни.

Підприємства з видобутку або переробки корисних ко­палин — не рідше 1 разу на 2 роки.

Підприємства, організації та об'єкти а видобутку буді­вельних матеріалів - 1 раз на 5 років.

4.14.13. Воєнізовані та інші професійні аварійно-ряту­вальні формування; аварійно-диспетчерські служби - 1 раз на 2 роки.

4.15. Періодичність комплексних перевірок підприємств, закладів, об'єктів тощо виробничої та невиробничої сфери економічної діяльності, що не зазначені в пункті 4.14, визначається наказами територіальних управлінь залежно від їх потенційної небезпеки, стану охорони праці.

5. КОНТРОЛЬ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ОБ'ЄКТІВ

5.1. Контроль технічного стану об'єктів здійснюється експертно-технічними центрами (госпрозрахунковими під­розділами) Держнаглядохоронпраці у відповідності до По­ложення про ці центри, яке затверджено наказом Комітету від 24 листопада 1994 р. № 116 і зареєстровано в Мінюсті України 5 січня 1995 року за № 4/540, у терміни, що встановлені нормативними актами з охорони праці.

 

­­ Кінець.

Використана література:

Законодавство України про охорону праці. Том 4.


Информация о работе «Питання державного комитету по нагляду за охороною праци»
Раздел: Государство и право
Количество знаков с пробелами: 67169
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
38966
0
0

... природного середовища за узгодженням або спільно зі спеціально вповноваженими органами РФ в області охорони навколишнього природного середовища. 1.2. Повноваження спеціальних органів державного контролю в сфері охорони тваринного миру   1.2.1. Державний комітет РФ по охороні навколишнього середовища Відповідно до Постанови Уряду РФ від 13 січня 1999 року "Питання Державного комітету РФ по ...

Скачать
125047
9
0

... -офісу, приміщення міжнародних телекомунікаційних систем) з організацією охорони і системою допуску, що відповідають вимогам нормативно-правових актів Національного банку).   2.2 Здійснення безвиїзного банківського нагляду НБУ   2.2.1 Контроль за дотриманням обов’язкових економічних нормативів банку Згідно «Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні» [11] Національний банк ...

Скачать
130761
29
0

... , является ОС ДТ-МАКС (DT-MAX) версии 6.0, которая и применены в данном комплексе. основные решения по реализации компонентов системы Общие положения Разрабатываемое автоматизированное рабочее место оператора автоматических кабин и информационной системы предназначено для работы на городских отделения электросвязи (ГОЭС) в составе автоматизированной системы управления АПП ГОЭС. АРМ АПП ...

Скачать
341385
4
10

... риски; - способи управління ризиком; - оцінка вартості і економії при прийнятті певних способів управління ризиком; - рекомендації по ухваленню рішень. Отже класифікаційні суспільства грають важливу роль в забезпеченні безпеки судноплавства проводячи найважливішу роботу по систематизації і аналізу аварійності з метою впровадження на практиці сучасних рішень, отриманих на основі цих досліджень. ...

0 комментариев


Наверх