Більша рентабельність (ніж у компаній, не що планують свою діяльність);

79423
знака
0
таблиц
0
изображений

1. Більша рентабельність (ніж у компаній, не що планують свою діяльність);

2. Покращена продуктивність.

Ці дві основних вигоди випливають здебільшого з:

• Систематичного пошуку, що находящихся на стадії становлення, можливостей і загроз;

• Визначення конкурентних переваг;

• Готовність і спроможність реагувати на зміни;

• Покращений зв'язок між виконавцями;

• Скорочення конфліктів між особистостями/департаментами;

• Участь в процесі планування всіх рівнів управління;

• Оптимальний розподіл дефіцитних ресурсів;

• Більш орієнтація, що концентрується на ринок, всієї організації.

Затвердження мети програми.

Метою маркетингової програми є розробка можливості проведення виставки «Нафтогаз» в Києві з притягненням як вітчизняних так і зарубіжних експонентів. Виставка повинна буде забезпечити концентрацію попиту і пропозиції на нафта - і газопродукти, а також обладнання і технології видобутку і переробки.

Основи системи маркетингового планування.

Ця система встановлює процедури, що, якщо їх дотримуватися, допоможуть в досягненні мети.

Аналіз ринку. Виставки на розглядувану тематику вже існують як в Україні, так і в країнах СНД і Європи. З українських фірм-виставочников можна виділити АТ «Укренергозберігання», що проводить міжнародну виставку-конференцію «Нафтова, газова і нафтопереробна промисловість». Але виставка спеціалізується в основному на енергозберігаючих технологіях. Мессе Дюссельдорф Интернациональ в цьому році планує провести 3-ю спеціалізовану виставку обладнання для нафтової і газової промисловості «Нафта- і ГазТЕХ».

В країнах СНД центрами видобутку нафти і газу є Росія і Казахстан, відповідно лідерами є виставки в Уфі ВЦ «БашЕкспо» - «Нефтегаз», в Барнаулі АТ «Алтайський ярмарок» - «Газифікація. Газове обладнання» і в Ташкенті (Узбекистан) «Узекспоцентр» - «Нефть и газ», в Мінську (Беларусь) «Экспофорум» - «Хімія. Нафта. Газ.».

Постанова мети. Метою є вихідна новий сегмент виставочного ринку.

Визначення стратегії - використання існуючих видів послуг стосовно до нового направлення діяльності.

Формулировка тактики. Нові теми найкраще перевіряти і відпрацьовувати на невеликих виставках - до 1 000 кв. м (нетто) з 80 - 100 експонентами учасниками

Стислий огляд ринку.

Цей розділ передвизначений, щоб дати можливість забезпечити стислий огляд ринку нафти і газу. Сьогодні Україну скоріше можна охарактеризувати як ринок потужностей переробки, а не постачань нафти. Саме від видатків на переробку, витрат на транспортування і зберігання, термінів видачі нафтопродуктів залежить рентабельність постачань. Однак, навіть створивши сприятливі умови для переробки всередині країни, повністю витіснити імпортні нафтопродукти Україна не зможе. Серед дефіцитних можна назвати бензин А-98 і дизельне паливо з низьким змістом сірки. Бензин А-92 і А-95 виробляються в кількості, недостатніх для задоволення потреб українського ринку. Глибина переробки нафти на вітчизняних нафтопереробних заводах (НПЗ) залишається неприпустимо низької, знижуючи конкурентноспроможність переробки в Україні.

Постачання в Україну нафти в кінці 1998 р. і початку 1999 р. знизилася у порівнянні з попереднім періодом, що в першу чергу зумовлене поліпшенням ціновий ситуації на Середземноморському нафторинку в частковості і на нафторинках Європи в цілому. Російські і казахські нафтовидобувачи повертаються на європейські ринки, де забезпечений твердий, хоча і такий великий як раніше зиск в валюті. Спостерігається тенденція збільшення частки казахської нафти на ринку України (з 15.6% в початку 1998 до 20.1% в початку 1999).

Що стосується ринку газу, то явним лідером постачань газу на українське ринок є РАТ «Газпром». В зв'язку з низькою платоспроможністю споживачів «блакитного палива» (оплачене 53.6% спожитого в першому кварталі 1999 р.) існує значна заборгованість перед російською компанією. Часто вона використовується для політичного тиску.

Основними продуктами, що будуть представлені на виставці, що розробляється, будуть зразки нафти і газу, надані видобувними компаніями, а також обладнання для видобутку, зберігання, транспортування і переробки нафтопродуктів і природного газу.

Потенційних експонентів можна поділити на три великі категорії:

Українські видобувні компанії і імпортери (як сировини, так і перероблених нафтопродуктів);

Нафтопереробні Заводи;

Виробники обладнання для видобутку, зберігання, транспортування і переробки нафтопродуктів і природного газу.

Планується участь в виставці НАК «НафтоГаз України» і її дочірніх компаній; Кременчуцького, Лисичанського, Одеського, Дрогобицького, Херсонського НПЗ; російських РАТ «Газпром» і АТ «Лукойл» і ін., а також ведучих світових компаній, таких як «Shell» і «British Petroleum».

SWOT аналіз ринку.

Щоб визначити мету маркетингу і майбутню стратегію, спочатку необхідно подвести підсумок наведеної позиції фірми на ринку.

SWOT - акронім, отриманий з слів Сили, Слабості, Можливості і Загрози.

SWOT аналіз включає визначення:

• Які можливості фірми;

• Що представляє майбутні загрози бізнесу фірми в кожному з сегментів, що були ідентифіковані як важливі;

• Що є диференціальними сильними сторонами фірми і слабостями конкурентів? Іншими словами, чому потенційні клієнти на цільових ринках будуть віддавати перевагу мати діло саме з даною організацією, а не з конкурентами?

Критичні чинники успіху (сили і слабості).

Завжди є відносне число чинників, що визначають успіх. Чинники типу представлення виставки, широта послуг, швидкість сервісу, низькі витрати, і так далі, часто є найбільш важливими чинниками для успіху.

До сильних сторін фірми відноситься багаторічний досвід роботи в сфері виставочної діяльності, як в Україні, так і за кордоном, і компанія практично є однією з небагатьох в Україні професійних фірм, що займається виставочною діяльністю.

Фірма знаходиться в тісному контакті з президентськими, державними колами, посольствами, вона проводила і проводить виставки по найбільш актуальним тематикам. Географія цих виставок охоплює 25-35 країн, а кількість їхніх учасників складає 250 - 450 фірм.

ЗАТ фірма "ЗовнішЕкспоБізнес" є ініціатором і організатором таких широкомасштабних і престижних виставок як

• Міжнародна спеціалізована виставка "Охорона здоров'я", що проводиться щорічно під егідою і при участі Міністерства охорони здоров'я України,

• Міжнародна спеціалізована виставка "Інформатика і зв'язок", що проводиться з 1993 року спільно з Державним комітетом зв'язку України,

• Міжнародна спеціалізована виставка "Банк і офіс", що проводиься при сприянні і підтримці Національного Банку і комерційних банків України.

Проводячи 5 років підряд 10 і більш виставок, фірма стала безперечним лідером в сфері вітчизняного виставочного бізнесу

Фірма "ЗовнішЕкспоБізнес" є ініціатором національних виставок Польщі, Угорщини, Чехії, Румунії, Югославії в Україні, великих ділових зустрічей і презентацій з участю представників ділових і фінансових сфер Германії, Канади, США, Швеції і ін.

Фірма однієї з перших в Україні перейшла до будівництва стендів з легких модульних конструкцій і декілька років єдина в Києві мала комплект обладнання фірми "Октанорм"

"ЗовнішЕкспоБізнес" перший з вітчизняних фірм освоїв будівництво двоповерхових стендів і спроектував їх на ярмарку 'Ганновер Мессе" в 95 році - для української національної експозиції

На Замовлення Національного інформаційного агентства при Президенті України фірма в 1996 році побудувала виставочний стенд для українських експонентів з конструкцій фірми СІМА на виставці "Цебіт", а в 1997 р. на запрошення "Дойче Мессе" - наступний стенд з конструкцій "Октанорма" для учасників виставки "Інтергоспиталь". Три року підряд 1995, 96, 97 фірма "ЗовнішЕкспоБізнес" без будь-якої підтримки держави представляла групи вітчизняних підприємств і фірм на щорічному осінньому торговому ярмарку в м. Дубаї (ОАЕ)

Завдяки постійному вдосконаленню своєї організаційно-технічний моделі фірмі вдається невеликим складом співробітників проводити найбільші виставки

"ЗовнішЕкспоБізнес" має гарні ділові відношення із багатьма компаніями, що працюють в аналогічному направленні. В СНД це "Експоцентр" на Червоній Прєснє, ВЦ "Сокольники" (Москва), "Ленекспо" (Санкт-Петербург), виставочні фірми Нижнього Новгороду, Новосибірська, Саратова, Ростова-на-Дону, а також Беларусі, країн Балтики. За час роботи фірма знайшла за кордоном надійних спів-організаторів і партнерів в Германії: виставочне суспільство "Дойче Мессе" (Ганновер), "Новеа Інтернейшенел" (Дюссельдорф), "ИЕГ Золинген" (Золинген), інших країн - 'Булгарреклама" (Софія), "ПольЕкспо Ексібішен" (Варшава), "Арвелін" (Хельсінки), "Махір" (Будапешт), "ЕкспоПар" (Париж), "ІТЕ Груп" (Лондон), "Альфайєр Інформейшен енд Інсервісіз" (Дубаи).


Спроможність керівництва фірми до оригінальних ідей і глибоке бачення перспектив виставочного діла, підтверджується в частковості тим, що в 1995р. генерального директора Соколовського В. І. було запрошене в Раду Міністрів Білорусії, де вирішувалося питання про шляхи вдосконалення виставково-ярмарочної діяльності в цій країні.

До слабких місць компанії відноситься відсутність власних виставочних площ і необхідність оренди приміщень, але вже ведеться будівництво власного експоцентру в Києві.

Резюме зовнішніх чинників і їхній вплив (Можливості і загрози).

В умовах нестабільності економіки значно знижується потенціал експонентів і їхня певність в правильності вибору виставки як інструменту маркетингової політики.

Значні побоювання, особливо у іноземних учасників, викликає політична ситуація перед початком президентських виборів і невизначеності майбутньої політики уряду.

Маркетингова стратегія.

Основними потенційними споживачами послуг, що надаються ЗАТ "ЗовнішЕкспоБізнес" є підприємства, міністерства, фінансові структури України, а також зарубіжні фірми, торгові представництва тощо.

Базова стратегія ЗАТ фірма "ЗовнішЕкспоБізнес" заснована на

• Розробці нових тематик виставок, виходячи з галузевих програм ведучих міністерств, з урахуванням вимог ринку,

• Проведенні вузько тематичних семінарів, виставок, симпозіумів, з'їздів, наукових конференцій, презентацій, рекламних компаній,

• Налагоджуванні ділових контактів з зарубіжними компаніями-експонентами, виставочними фірмами, виробниками спеціального виставочного обладнання,

• Участь в будівництві міжнародного Виставкового центру в Києві,

• Поданні українських підприємств і фірм за кордоном,

• Наданні максимальної кількості сервісних послуг (ділові зустрічі, фуршети, митні послуги, бізнес послуги, тіпографські послуги, послуги всіх виглядів зв'язку, надання офісних приміщень для проведення ділових зустрічей і комерційних переговорів, надання транспортного обслуговування тощо).

Поставлена мета будуть досягнуті шляхом зміцнення взаємодії з міністерствами і відомствами на основі довгострокових програм, розширення контактів з адміністрацією президента, урядовими, діловими і фінансовими колами України, більш широкомасштабної і якісної реклами (видання тематичних каталогу, проспектів, телебачення, преса, радіомовлення), розширення мережі своїх представників (як на території України, так і за рубіжем), проведення маркетингових досліджень внутрішнього і зовнішнього ринків

Аналіз конкурентів.

Основний виставочний потенціал зосереджений в Києві - до 30 фірм тут систематично проводять виставки більш великі і значущі, ніж в регіонах

В нинішній час на виставочному ринку України окрім фірми "ЗовнішЕкспоБізнес" працюють "Київський Міжнародний контрактовый ярмарків" (Київ), "АвтоЭкспо" (Київ), НВЦ (Київ), "Примус Україна" (Київ), "ЄвроІндекс" (Київ), "АККО Интернешенл" (Київ), "Троян" (Київ), "Комиздат" (Київ), "Информсис" (Київ), "Медвин" (Київ), "Міжнародні Ярмарки України" (Київ), "МДМ Україна" (Київ), "Аркада" (Київ), "ГалЕкспо" (Львів), "ЮнионЕкспо" (Дніпропетровськ), "Коминфо" (Дніпропетровськ), "Одеський виставочний центр" (Одеса), "Морські технології" (Одеса), "Слов'янський базар" (Харків), "Нарим" (Миколаїв)

В сферу виставочної діяльності включилися також Торгово-промислові палати (Вінницька, Донецька, Луганська, Запорізька, Закарпатська).

Всі вони потенційні конкуренти в плані проведення виставки «Нафтогаз»

Незважючи на велику кількість виставок, що проводяться (близько 250 - 300 виставок щорічно), не багато з них відбивають реальний стан і перспективи розвитку виробництва і наукові досягнення як в Україні, так і за кордоном. Як правило вони не відповідають міжнародним вимогам і по суті являють собою упорядковані торгові ярмарки

Виставки проводяться на непристосованих площах ,що орендувалися,, з відсутністю необхідного мінімального сервісу для їхніх учасників. Тільки в Донецьку є спеціалізований виставочний комплекс

ЗАТ «ЗовнішЕкспоБізнес» є лідером на ринку і здійснює основний вплив на поведінку інших конкурентів.

Завдяки такому положенню фірма має широкий вибір стратегій і спроможність прийняти незалежну стратегію без небезпеки невдачі в короткостроковому періоді. Так невдале проведення виставки «Нафтогаз» не вплине в значному ступені на загальну діяльність компанії.

Проведення виставки планується здійснити вже в новому експоцентрі ЗАТ «ЗовнішЕкспоБізнес».


38



Висновки.


Явище торгових ярмарків/виставок виходить із необхідності зустрічі пропозиції і попиту. В цьому аспекті заходи такого роду являють собою сконцентроване вираження ринку в його триєдиній іпостасі, тобто в співіснуванні Клієнта/Експонента, Покупця/Відвідувача і Пропозиції/Експонатів-послуг.

Торговий ярмарок (або ярмарок-виставка) - короткочасний, періодичний захід, що проводиться в основному в одному і тому же місці, в рамках якого велика кількість підприємств (експоненти) з допомогою зразків (експонатів) представляє об'єктивний масштаб товарів/послуг однієї або декількох галузей, з тим щоб відвідувач-комерсант отримав, ясну уяву про їхні підприємницькі можливості, тоді як експонент за допомогою товарів, що експортуються прагне розповсюдити інформацію про свою фірму і її продукцію і укласти прямі торгові відносини.

Торгово-промислова виставка – це короткочасне, періодичне і захід, що проводиться в основному в одному і тому же місці, в рамках якого значна кількість підприємств (експоненти) з допомогою зразків (експонатів) дають представницьку картину пропозиції товарів/послуг однієї або декількох галузей і прагне інформувати кінцевих споживачів, (або же і проміжних) про свою фірму і її продукції з кінцевою метою сприяння продажам.

Основними відокремлювальними рисами між торгово-промисловими виставками і торговими ярмарками/виставками є масштаб пропозиції і необмежене коло відвідувачів, притаманні виставкам. Необхідно відзначити, що на багатьох торгових ярмарках/виставках звичай, що встановився, припускати відвідання некомерційної публіки в конкретні днів або години, але ні в якому випадку не свідчить про зміну їхнього характеру.

В глобальному економічному аспекті виставки продовжують бути:

А) дзеркалом технічного розвитку;

Б) "біржею" інформації;

В) термометром цін;

Г) економіко-політичним форумом прогнозування кон'юнктурних змін;

Д) соціальним явищем з економічним, політичним і культурними підтекстом.

Торгові ярмарки/виставки, що входять в структуру комплексу маркетингу, на відзнаку від "споріднених" їм напрямків діяльності (реклама, зв'язки з громадськістю тощо) володіють перевагами безпосередньої комунікації і "живого" контакту з товарами і послугами, що цікавлять. Ці переваги в поєднанні з нейтралізацією значення розмірів підприємства на користь менш великих фірм в результаті співіснування різномасштабних підприємств в одній і тієї же середі і при однакових умовах, роблять ярмарки/виставки незамінним помічником кожного підприємця.

Участь в торгових ярмарках/виставках грає першорядну роль в підприємницькому становленні експонента в тому сенсі, що воно формує суспільну думку про ньому, демонструючи загальну картину підприємства в його відношеннях з клієнтами, конкурентами, структурами фінансування і засобами масової інформації.

Без особливих вагань можна було б провести паралель між значенням виставок для сучасного підприємця і тієї функцією, яку виконує барометр для метеоролога. Так же, як і барометр, якого самого по собі недостатньо для укладання прогнозу погоди, але і без якого зробити це неможливо, так і виставки, хоча з їхньою допомогою і не можна вирішити всіх проблеми підприємства, є незамінним засобом в сфері безпосередньої комунікації, від якого жодне підприємства не може відмовитися.

Ведучими міжнародними виставочними організаціями є:

Міжнародне виставочне бюро (BIE);

Міжнародна федерація виставочних послуг (IFES);

Міжнародний виставочний союз (UFI).

На підставі наявних даних, Європа по історичним, геополітичним, економічним і іншим причинам продовжує бути метрополією торгових ярмарків і виставок, що, однак, не знижує значення виставочної діяльності на Північно-американському континенті і в, що розвивається бурхливо, Південно-східній Азії.

Сьогодні в Україні щорічно проводиться 250 - 300 виставок. З них тільки 10-15 можуть бути віднесені до категорії міжнародних по змісту і рівню організації і виявляють реальний вплив на формування ринку і структури промислового і сільськогосподарського виробництва, науково-технічних програм нашої країни.

Цей пов'язане з тим, що в нинішній час в країні майже немає виставочних центрів, що відповідають міжнародним стандартам, а відповідно і виставок, що дадуть можливість в повній мірі вивести на внутрішнє ринок і за кордон конкурентоспроможні вітчизняні товари, а також привернути на ринок України зарубіжні фірми, що виробляють найкращі товари.

Крім того це не дозволяє одержувати від експонентів солідні валютні надходження за послуги і за роботу сервісної сфери (в ведучих країнах Європи держава від виставочної діяльності одержує валютні прибутки)

В Україні налічується 35-40 тис кв м (нетто) площ, де проводяться виставки, включаючи галузеві і регіональні. Це складає лише 2-3% від того, що наприклад є в Германії, де великі міжнародні спеціалізовані виставки минають в десятьох містах.

Акціонерне товариство закритого типу фірма "ЗовнішЕкспоБізнес" володіє багатолітнім досвідом роботи в сфері виставочної діяльності, як в Україні, так і за кордоном, і практично є однією з небагатьох в Україні професійних фірм, що займається виставочною діяльністю.

Багато європейських і світових фірм - лідеров знайшли шлях на українськтий ринок завдяки участі в заходах, що проводилися "ЗовнішЕкспоБізнесом".

Знаходячись в тісному контакті з президентськими, державними колами, посольствами, фірма проводила і проводить виставки по найбільш актуальним тематикам. Географія цих виставок охоплює 25-35 країн, а кількість їхніх учасників складає 250 - 450 фірм.

Фірма "ЗовнішЕкспоБізнес" є ініціатором і організатором таких широкомасштабних і престижних виставок як

• Міжнародна спеціалізована виставка "Охорона здоров'я", що проводиться щорічно під егідою і при участі Міністерства охорони здоров'я України,

• Міжнародна спеціалізована виставка "Інформатика і зв'язок", що проводиться з 1993 року спільно з Державним комітетом зв'язку України,

• Міжнародна спеціалізована виставка "Банк і офіс", що проводиться при сприянні і підтримці Національного Банку і комерційних банків України.

Проводячи 5 років підряд 10 і більш виставок, фірма стала безперечним лідером в сфері вітчизняного виставочного бізнесу

Фірма "ЗовнішЕкспоБізнес" є ініціатором національних виставок Польщі, Угорщини, Чехії, Румунії, Югославії в Україні, великих ділових зустрічей і презентацій з участю представників ділових і фінансових сфер Германію, Канади, США, Швеції і ін.

Враховуючи національні особливості і загальносвітові направлення розвитку виставочного бізнесу, можна виділити наступні перспективні тематики:

«Нафтогаз»

«Банк і офіс»

«Безпека (дрібне озброєння)»

«Телебачення і радіо»

«Тютюн» (як складова частина «Інтерфуд»)

«Лабораторне обладнання»

«Фармакологія»

«Оптика»

«Дентасалон»

«Вимірювальне обладнання».

Вибір спеціалізації визначається двома основними причинами:

Перспективність розвитку ринку (або ринкового сегменту) що представляється на виставці.

Ступінь новизни тематики і наявність аналогічних виставок, а також їхній рівень, що проводяться конкурентами.

Нові теми найкраще перевіряти і відпрацьовувати на невеликих виставках - до 1 000 кв. м (нетто) з 80 - 100 експонентами – учасниками.

Найбільш перспективними є перші п'ять, і, особливо, враховуючи напружену ситуацію з енергоносіями в Україні, доцільно проведення виставки з робочою назвою «Нафтогаз».

Також ведеться підготовка до участі в запланованій в Ганновері Всесвітній виставці 'ЕХРО-2000", де «ЗовнішЕкспоБізнес» буде представляти досягнення української економіки на рубіжі третього тисячоліття.

42



ВСТУП

Виставочна діяльність в Україні стає в все більшій мірі самостійним сектором економіки, через який в нашу країну надходять необхідні товари і послуги із-за кордону, надходить на внутрішнє ринок найбільш конкурентноздатна продукція вітчизняного виробника і формується значна частина експортного потенціалу.

Проведення торгових ярмарків і виставок, що є по своїй природі багатоцільовим засобом підприємницької комунікації, тісно зв'язане з політичною, демографічною, економічною і технологічною кон'юнктурою, що формує чинники, якими визначається кількість, характер, географічний розподіл заходів, а також політика їхніх організаторів в відношенні спеціалізації і рівня послуг, що надаються.

Безперешкодне розповсюдження ділової інформації, відчутна присутність транснаціональної продукції на міжнародному ринку і активна пропозиція нових товарів в поєднанні з тенденцією уніфікації попиту істотно впливають на політику маркетингу підприємств, а, отже, і на їхню "виставочну поведінку" - показник, величина якого з точки зору частоти і "якості" участі підприємств в ярмарках і виставках знаходиться в прямо пропорційній залежності від їхніх розмірів.

Явище постійного попиту, що існує на продукцію високих споживчих стандартів, що спостерігається в промисловорозвинених країнах, в протилежність попиту на дешеві товари в країнах, що розвиваються, відбивається на сфері торгових ярмарків і виставок і визначає політику підприємства по вибору вигляду і якісного складу експонатів в залежності від місця проведення виставки. В промисловості "експозиціональні" галузі інвестиційних товарів і технології виявляють виставочну активність з метою розповсюдження інформації, тоді як галузі, що виробляють товари широкого споживання, навпроти, прагнуть брати участь в ярмарках/виставках, що обіцяють їм, в тому числі, і безпосередні комерційні результати.

Інтенсифікація, що спостерігається на всіх рівнях підприємницької комунікації внаслідок еволюції в сфері інформатики, породжує всіх більш високі вимоги з боку експонентів і відвідувачів за якістю послуг, що їм надаються, що примушує організаторів ярмарків/виставок до застосування найсучасніших технологій і модернізації виставочних споруд. Таким чином, торгові виставки, паралельно з кількісним "вибухом", переживають стадію бурхливих метаморфоз і жорстокої конкуренції, що розгортаються в трикутникові США - Європа - Південно-східна Азія.

Динамічний розвиток ринку Європейського Союзу в поєднанні з політико-економічними перемінами в Східній Європі і укладенням ПівнічноАмериканської Угоди про Вільну Торгівлю (NАFТА), певно, ще більше розсуне рамки конкурентної діяльності різноманітних центрів проведення ярмарків/виставок, про що свідчать навальні темпи, якими організатори цих заходів поширюють і модернізують свої виставочні можливості.

Незважаючи на зниження рентабельності виставочного бізнесу, це ринок залишається однім з найперспективних.


2



Міністерство освіти України


Київський Державний Торговельно-економічний Університет


Кафедра зовнішньоекономічної діяльності
Курсова робота на тему: “Розробка маркетингової програми”

Роботу виконав:

студент 8 групи IV курсу ФЕМП

Луговой Іван Авксентійович


Науковий керівник:

кандидат економічних наук, доцент

Чаюн Тетяна Іванівна


Київ 1999

План


Вступ…………………………………………1-2

Розвиток виставкового бізнесу в світі та в Україні……………………………..3-13

Визначення місця АТЗТ “Зовнішекспобізнес” на ринку України……………………….14-23

Вибір цільових напрямків діяльності……24-30

Розробка маркетингової програми………31-38

Висновки…………………………………….39-42

Використана література…………………….43


Використана літературу.


Афанасьев М.П. «Маркетинг: стратегия и практика фирмы», М.: Финстат информ, 1993

Ворот И. «Экономика фирмы». - М.: Высшая школа, 1994.

Котлер Филипп, “Основы маркетинга”, Санкт-Петербург: АО “Коруна”, АОЗТ “Литера плюс”, 1994.

Критсотакис Я.Г. «Торговые ярмарки и выставки» - М.: «Ось-89», 1997

«Маркетинг во внешнеэкономической деятельности предприятия» - М.: 1990

”Маркетинг: теорія і практика”, збірник наукових праць, К.: КДТЕУ – 1996

Моисеева Н.К. «Международный маркетинг», М.: 1998

Новицкий В.Е. “Внешнеэкономическая деятельность и международный маркетинг», К.: Либра, 1994

Панкратов Ф.Г. Коммерческая деятельность. М.: ИВЦ "Маркетинг", 1996.

Романов А.Н. и др. Маркетинг: Учебник./Под ред. Романова А.Н. - М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1995.

«Рынок как орган экономики и маркетинга» сост. Семилетка Г.П., К.: «УкрМаркет», 1994

Хлусов В.П. «Введение в маркетинг», М.: - 1997

Швальба Х. “Практика маркетинга для малых и средних предприятий” М.:-1995

1



Информация о работе «Разработка маркетинговой программы»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 79423
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
35682
13
1

... факторы: ·          тип услуги; ·          цена услуги; ·          жизненный цикл услуги; ·          размер и степень концентрации рынка При внедрении и продвижении на рынок новой услуги ведущее место в комплексе коммуникаций, безусловно, принадлежит рекламе. При разработке и обосновании рекламного обращения следует определить потенциальных покупателей данной услуги, выявить их нужды и ...

Скачать
177616
21
24

... устранения выявленных недостатков ООО «Эксимер-КС», влияющих на эффективность существующей технологии реализации продукции розничным отделом компании. Разработка маркетинговых технологий повышения эффективности розничных продаж включает в себя: Повышение эфективности работы розничного отдела: Модернизация (upgrade) компьютерного оборудования, на котором работают сотрудники розничного отдела; ...

Скачать
65067
8
0

... определенного времени). 3.6 Коммуникационная политика Для того, чтобы продукция предприятия была узнаваемой и для формирования позитивного отношения у потребителей как к самому предприятию, так и к выпускаемой продукции, СП «Инволюкс» должна проводить грамотную маркетинговую политику. Данная политика включает в себя проведение рекламной компании, активное участие в выставках, ярмарках, исполь

Скачать
33168
11
1

... химических разработок, для совершенствования существующих видов пряжи, а точнее уменьшить себестоимость и улучшить характеристики, интересующие клиентов. 5.   Разработка маркетинговых мероприятий Анкетирование будет проведено среди шерстетканных предприятий города Саратова и Саратовской области, имеющих соответствующие секции. Анкеты будут раздаваться специалистам предприятий-клиентов, а так же ...

0 комментариев


Наверх