Вступ………………………………………………………………………………6

1.   Законодавчі нормативи щодо создання відкритого

акціонерного товариства……………………………………………………..8

1.1  Поняття та юридичний статус акціонерного

товариства…………………………………………………………………8

1.2  Засновники, учасники та порядок створення

акціонерного товариства…………………………………………………10

2.   Установчі документи та формування статутного фонду

відкритого акціонерного товариства……………………………………….12

2.1  Статут, як основний установчий документ відкритого

акціонерного товариства…………………………………………………12

2.2  Установчій договір відкритого акціонерного товариства……………..14

2.3  Статутний фонд відкритого акціонерного товариства та

його формування………………………………………………………….15

3.   Діяльність відкритого акціонерного товариства..………………………….17

3.1  Місія підприємства……………………………………………………….17

3.2  Структура управління підприємством…………………………………..18

3.3  Виробничо-фінансові плани підприємства……………………………..23

4.   Гарантування прав акціонерам………………………………………………25

4.1  Мероприємства по гарантуванню прав акціонерам……………….…...25

4.2  Захист прав акціонерів при реорганізації підприємства………….……25

Висновки………………………………………………………………………….27

Список використаної літератури……………………………………………….28

Додатки…………………………………………………………………………..29

Вступ

Україна є однією з найбільших держав Європи, вона має багату сировинну базу, великий виробничий потенціал, значні науково-техничні досягнення і можливості. Але ступінь їх використання в сучасних умовах є ще вкрай низким і це поки щоне дозволяє нашій державі посісти відповідне її можливостям місце на світовому економічому ринку. Добробут країни визначається ефективністю іі економіки, яка в свою чергу залежить від поєднання сучасних технологій виробництва з системами управління.

Достатньо актуальним у сучасних умовах стає питання создання власної справи, тому, що це є вижливим кроком для підвищення добробуту нашої країни взагалі.

Створення власної справи – це завжди величезний ризик і подолання опору, що неменуче виникає при народженні нового. Створюючи власну справу, потрібно знати, що це не тільки можливість (за сприятливих умов) користуватися благами, які пророкує це починання, а й відповідальність за функціонування, розвиток, виживання її. Бізнесменом практично може бути будь-яка людина – інженер, економіст, технік, медпрацівник, продавець, винахідник, службовець, робітник, викладач, студент, домогосподарка, пенсіонер, школяр. Треба тільки визначити власні підприємницькі здібності та ймовірні можливості стати бізнесменом. Але залшатися бізнесменом зуміють лише ті, хто нестандартно мислить, має силу волі, цілеспрямованість, велику працездатність, націленість на пошук нового, тобто ті, які у підприємницькій діяльності вбачають зміст усього свого життя. Також вкрай необхідне знання законодавчої бази і класичних економічних законів.

Організація бізнесу за своєю природою має процесуальний характер.

Організаційний механізм здійснення підприємницького бізнесу в умовах ринкової економіки закладений у Законі України “Про підприємництво”. Відповідно до нього підприємництво здійснюється на основі таких принципів:

-  вільний вибір видів діяльності;

-  самостійне формування програм діяльності;

-  вільний найм працівників;

-  інші принципи.

Підприємницький бізнес є не що інше як організація власного підприємства (фірми, рганізації) і, залежно від виду діяльності, воно може бути промисловим підприємством, адвокацькою конторою, консалтинговою фірмою, акціонерним товариством, товариством з обмеженою відповідальністю.

Різноманітність форм власності зумовила різноманітність форм ведення господарства, тобто кожній формі власності відповідає певна організаційна форма господарства. Організаційно-правові форми (види) підприємницьких структур закріплено у Законі України “Про підприємства в Україні”.

До основних форм бізнесу відносять наступні (схема основних форм бізнесу та їх класіфікація наведені у додатку 3):

-  малий бізнес;

-  партнерство;

-  корпоративне підприємництво.

У даній роботі буде розглянуто процес создання відкритого акціонерного товариства, це різновид корпоративного підприємництва.

1.   Законодавчі нормативи щодо создання

відкритого акціонерного товарисва

Нормативи щодо создання акціонерного товариства викладені у Законі України “Про господарські товариства”, у цьому Законі дано визначення акціонерного товариства, а також відкритого акціонерного товариства.

1.1 Поняття та юридичний статус акціонерного товариства

Акціонерне товариство це так зване “товариство капіталів”. Особливості його правового статусу виражає визначення акціонерне. Ці особливості обумовлені акціонерною власністю, акціонерним способом формування і функціонування статутного фонду товариства.

Акціонерним визначається товариство, яке має статутний фонд поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за забов,язаннями тільки майном товариства. З визначення випливають особливості акціонерного товариства, які обумовлюють специфіку його юидичного тсатусу:

-  по-перше, статутний фонд акціонерного товарисвта має акціонерну природу, формується шляхом емісії та продажу акцій фізичним та / або юридичним особам;

-  по-друге, акціонерне товариство має публічний статус еітента цінних паперів (акцій, облігацій). Інші товариства не мають статусу емітента акцій. Шляхом випуску і продажу акцій акціонери товариства формують свої статутні фонди, і збільшують їх, якщо це необхідно. Акції відкритого акціонерного товарисвта допускаються до вільного продажу на умовах, визначених Законом “Про цінні папери та фондову біржу”, іншими актами про фондовий ринок;

-  по-третє, фізичні та юридичні особи, які придбали акції акціонерних товариств, фіксуються у книгах реєстрації акцій і набувають статусу акціонерів. Права та обов,язки акціонерів визначені відповідними статтями Закону України “Про господарські товариства” та Закону “Про цінні папери та фондову біржу”.

Треба відилити такі основні особливості корпоративно-акціонерного підприємства:

-  акціонери не несуть відповідальності за забов,язаннями товариства, його кредиторами. Майно товариства відокремлене від майна окремих акціонерів. У разі неспроможності товариства акціонери несуть лише ризик можливого знецінення акцій, що їм належать;

-  права акціонерів поділяють на майнові та особисті. До майнових належить право на одержання оголошеного дивіденту, а також частини вартості майна підприємства у випадку його ліквідації, до особистих – право на участь у голосуванні на загальних зборах акціонерів;

-  акціонерна форма підприємства дає змогу об,єднати практично небмежну кількість вкладників, у тому числі й дрібних, та зберегти при цьому контроль великих вкладників за діяльністю підприємства;

-  акціонерне товариство – це найбільш стіка форма об,єднання капіталів, Вихід із товариства будь-якого з вкладників не тягне за собою обов,язкового закриття підприємства. Вкладник має право в будь-який момент продати свої акції без попередньої згоди акціонерів.

Юридичний статус акціонерного товариства характерезується і деякими іншими рисами. Так, товариство має засновницькі права щодо сворення господарських об,єднань. Акціонерне товариство має право сворювати дочірні підприємства, наділяти їх майном, яке належить товариству, призначати керівника та реалізовувати інші права власника дочірнього підприємства.

Законодавством передбачено, що акціонерне товариство має фірмову марку та товарний знак.

Відкрите акціонерне товариство – за визначенням законодавства України це акціонерне товариство, акції якого можуть розповсюджуватися шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах.

Особливості юридичного статусу акціонерних товариств врегульовані відповідно “Типовим статутом відкритого акціонерного товариства”, “Установчим договором про своення відкритого акціонерного товариства”.


Информация о работе «Процесс создания открытого акционерного общества»
Раздел: Менеджмент
Количество знаков с пробелами: 37131
Количество таблиц: 2
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
21063
0
0

... не допустимо установление преимущественного права самого общества или его акционеров на приобретение акций, отчуждаемых акционерами этого общества. Число акционеров открытого общества не ограничено. 2. Учредительные документы Основным учредительным документом акционерного общества является устав. Закон требует, чтобы устав содержал следующие обязательные сведения: – полное и сокращенное ...

Скачать
50911
0
9

... , либо в действующие нормативные акты будут внесены соответствующие изменения. Довольно часто на практике возникают споры, связанные с основаниями и сроками конвертации ценных бумаг при реорганизации акционерных обществ в форме разделения. Согласно п.6.1. Стандартов эмиссии ценных бумаг при реорганизации коммерческих организаций однозначно закреплено, что ценные бумаги коммерческой организации, ...

Скачать
275865
0
0

... правового статуса акционерных обществ созданных в процессе приватизации § 1. Характеристика отдельных способов приватизации Акционерное общество как специфическая организационно – правовая форма коммерческих организаций занимает особое место в российском гражданском праве. Совокупность присущих ей юридических особенностей определяет наличие специального правового ...

Скачать
164393
10
0

... Выступление в гражданском обороте от своего имени. Данный признак, присущий акционерному обществу как юридическому лицу, позволяет определить акционерное общество как субъект гражданского права. Он означает, что акционерное общество может от своего имени приобретать и осуществлять имущественные и личные неимущественные права, нести обязанности, быть истцом и ответчиком в суде. Акционерное ...

0 комментариев


Наверх